Zvončica ponedeljek, 3. november 2008 ob 00:34

Ve pa.....toti svetek je grota prova tekma keri de več pa vekših sveč gor nadeva....pa ikeban - ke so že tüdi nekše čüdne grotale (kao moderne so pa en küp šorja nametanega).....bedarija...pokojniki toga ne nücajo .....pač pa živi ka se prčijo....sen pa loni vidla na enen grobi fčist navodne tri sveče prižgane....oke mi je na pecle vün vrglo ka si je nehče vüpa to nareti....pa mislin ka bole s srcon kak s priftošlon...

MILAN ponedeljek, 3. november 2008 ob 08:46

Hjooj
tan si nej grejo po sveče dere nemajo kej za v pisker dati pa jomrajo kak je fse drogo

Dejan ponedeljek, 3. november 2008 ob 17:30

Ločeno zbiranje odpadnih sveč šele leta 2010
Ministrstvo ni poslušalo niti svečarjev niti Žal

Ljubljana - Na ministrstvu za okolje in prostor so že pred tremi leti napovedali pripravo uredbe o ravnanju z odpadnimi nagrobnimi svečami, a ravnanje z njimi še vedno ni urejeno. Od 20 do 30 milijonov sveč, kolikor jih Slovenci na leto postavimo na grobove, ostane približno 3000 ton odpadkov, ki končajo nepredelani na smetiščih. Odpadkov je razmeroma malo, a so simbolno zelo pomembni; ljudje naj bi se tudi po mnenju evropske komisije zaradi spoštljivosti na pokopališčih laže naučili ločevati odpadke.

Decembra lani so sveče sicer bile omenjene v uredbi o ravnanju z odpadno embalažo, manjkal je še podrobnejši predpis. Tako je vlada julija letos sprejela uredbo o ravnanju z odpadnimi nagrobnimi svečami, ki pa predvideva ureditev ločenega zbiranja sveč šele 1. januarja 2010 oziroma štiri leta po prvih napovedih.


Več o ten.

MHA ponedeljek, 3. november 2008 ob 21:55

Fsa tota plastika kunča na smetiščih, plastika pa se razgrajüvle 100 let. Zake te more to fse tak dugo trajati, namesto ka bi takše zakone čin pret sprejeli.

Zvončica torek, 4. november 2008 ob 01:13

Resen prova glupost.....ka pa te komplicerajo....tri kontejnere bi postavili....enega za plastiko, enega za kovinske dele, enega pa za store rože....pa je rešeno....te pa odpelali k Saubermacherji v Lenart ke že ločene zbirajo pa bi bila stvor rešena. To bi moga upravitel brütifa napraviti.

MHA torek, 4. november 2008 ob 10:49

To so te že dodatni stroški pa bla bla bla, te pa rejši tega ne naredijo. Dol

Zvončica sreda, 5. november 2008 ob 00:49

Gnes so glih po TV rekli ka v Nemčiji to vse zbirajo te pa dojo v eno smetiščno kurilnico ke lehko edina toto sranje od plastike keko teko neškodljivo vniči....končno pa smo lidje butli ka to kipüvlemo...jaz bon od gnes dale samo še navodne prižigala pa amen.

Nela sreda, 5. november 2008 ob 12:50

To je bedarija ja. Jaz tudi nejrejsi navodne svece vuzgen.

MHA sreda, 5. november 2008 ob 15:35

Zvončica je napisal/a:
Gnes so glih po TV rekli ka v Nemčiji to vse zbirajo te pa dojo v eno smetiščno kurilnico ke lehko edina toto sranje od plastike keko teko neškodljivo vniči....

So pa tüdi rekli, ka mo edina držova, kera de reciklerala odpadne sfeče, nekda sfeta.

Zvončica četrtek, 20. november 2008 ob 01:07

Gnes sen ugotovila ka KSP pločan za stroške upravljanja (????kašega le)in obratovalne stroške (pisaje položnic, poštnina, vodeje stroškov iod.) 4x več kak če bi bila v MB......ti vraga pa monopolisti na toten področji v Lotmerki......mene zanimle kej je zajeto v totih 22€ ka je te v <mb teko bole poceni......ve keri?

Nela četrtek, 20. november 2008 ob 01:21

Zvončica je napisal/a:
Gnes sen ugotovila ka KSP pločan za stroške upravljanja (????kašega le)in obratovalne stroške (pisaje položnic, poštnina, vodeje stroškov iod.) 4x več kak če bi bila v MB......ti vraga pa monopolisti na toten področji v Lotmerki......mene zanimle kej je zajeto v totih 22€ ka je te v <mb teko bole poceni......ve keri?

....se kafe coj. Pomežik Hihihi

Kak je te to mozno mene tudi zanimle. Nejbojse, da to pozoves pa pitas.

MHA četrtek, 20. november 2008 ob 19:07

Morejo si nekak pokriti "stroške prevoza" smeti f Püconce, viš ka jin je držova dugo ne odobrila povišaje cen.Pisk

Zvončica torek, 25. november 2008 ob 00:30

Gnes sen dobila še podatke iz MB od drügega upravljalca pa je za 10 kv. metrov vekšo stanovanje za 7.80 € mejšo plačilo kak prinas....ka pa se KSP ja tiče so kak puži potuhjeni v svoji kuči....mojo nekšo meil pošto za info ipd. pa si ne mislite ka keri kej odgovori če napišeš kritiko, poizvedbo ipd. Poročajo pa stalno v dopisih ka vse za nos ne delajo.....v resnici nič drügo kak položnice napišejo, kakše meštre zrihtajo gda jih že v kot stisneš ali oa gda se jin zdi ka bi bija cejt malo keš zaprovlati....kon bi se človik lehko pritožja v toten primeri? Pločaš nekaj kej se ne oprovi....Vrag Bomba

MILAN torek, 25. november 2008 ob 08:58

Angel
sveti angel ti lehko pomoga samo najega se obrni.

Če pa boš še malo kej spitovala pa boš dobila po kapsli.
Kej pa te tebe briga kako mojo uni dela pa kak se to dela???

Zvončica sreda, 26. november 2008 ob 00:48

Ne droži me.....ka me direkt drži ka bi jin malo kakše novinare za šijank sprovila ka do te jin razložili kak pa kej....sploh ne ven keri jih te kontrolera če to sploh delajo ka mojo napisano...pa če sploh lehko teko račünajo za nedelo.....moga bi se bor eden konkurent na toten področji nejti v Lotmerki ka bi lehko lidje izbiraliViking

MILAN sreda, 26. november 2008 ob 08:44

Hjooj ti jin samo zküri zakej pa bi moglo biti tak kak uni provijo
ven pa mojo penez teko keko sami čejo

Zvončica četrtek, 27. november 2008 ob 00:03

Gnes sen še iz LJ dobila podatke ka za toto storitev plačüvlejo 12 €....tak zej pa se bon mogla v akcijo spraviti....če KSP ne odreagira na nač ka so glihtak kak da bi mrtveca čoha po podplatih pa čaka gda de reagira....samo ne ven pri kerih cejtingah so bole "zagriženi"......venda bi to mogle biti nekše izven naših terenov....

MILAN četrtek, 27. november 2008 ob 08:44

Kul
ti samo dej podatke Šoštarič Miheci un jih tak stalno obdilovleNa zadnje urejal: MILAN, dne: četrtek, 27. november 2008 ob 07:44



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.