Nela petek, 19. oktober 2007 ob 00:29

Ja to je takak v MS, ko so toti Maximus odprli, zej pa tudi lidi nega, pa notri teko ostarij, pa vse prozno. Toti so te tudi venda v minuse.....pa se poleg se po ena veeeeka trgovina gradi, kera pa nevem.

Ja v Lotmerki pa vse kej se na novo odpere, se lidje prvi tjeden guzvajo, potli pa le vsi pridejo nazej v store trgovine, to kak so Tus, Spar pa Mercator, tote tak najbole idejo, se posebej Tus se mi zdi, vepa je stalno lidi.

kobreti petek, 19. oktober 2007 ob 18:18

V Radgoni se tüdi Tuš dela, pa to s takšo brzino, ka bon vendar že lehko krüglice za betlehem letos tan küpa.:lol:

zzizek sobota, 20. oktober 2007 ob 13:48

Nela je napisal/a:
Ja to je takak v MS, ko so toti Maximus odprli, zej pa tudi lidi nega, pa notri teko ostarij, pa vse prozno. Toti so te tudi venda v minuse.....pa se poleg se po ena veeeeka trgovina gradi, kera pa nevem.

Če si že pri MS..

po letu dni obratovanja TC Maximus vrat ni zaprla nobena trgovina, niti ni poročala o slabih poslovnih rezultatih. Ta kompleks bo v celoti zaživel ravno sedaj, ko bosta v spodnjem delu dva večja, tehnična centra, v zgornjem delu pa najverjetneje multikino, dasiravno je v končni obliki naslednjo leto mišljena še izgradnja pohištvenega centra na drugi strani.

Sam sem zagovornik TC, namreč slednji zagotavljajo še tako potrebna nova delovna mesta (za primer, Maximus = 160 novih del. mest), prinašajo potrebno konkurenco, ljudje imajo večjo izbiro, povrh vsega pa se tudi razbremeni promet ako je center zgrajen na povsem drugi vpadnici v mesto.

Ker pa meja seveda mora obstajati, sem kar se tiče MS vesel, da se je trend TC z živili končal in se nadaljuje z gradnjo tehničnih, tekstilnih, pohištvenih, zabavnih vsebin, tako da se ponudba dopolni s tem, po kar se hodi v MB, Graz, ipd.

Glede kritične mase ljudi pa ne skrbet - ljudje še preveč radi nakupujejo vse kar jim je dano Haha

Makaveli sobota, 20. oktober 2007 ob 21:15

zzizek je napisal/a:
Nela je napisal/a:
Ja to je takak v MS, ko so toti Maximus odprli, zej pa tudi lidi nega, pa notri teko ostarij, pa vse prozno. Toti so te tudi venda v minuse.....pa se poleg se po ena veeeeka trgovina gradi, kera pa nevem.

Če si že pri MS..

po letu dni obratovanja TC Maximus vrat ni zaprla nobena trgovina, niti ni poročala o slabih poslovnih rezultatih. Ta kompleks bo v celoti zaživel ravno sedaj, ko bosta v spodnjem delu dva večja, tehnična centra, v zgornjem delu pa najverjetneje multikino, dasiravno je v končni obliki naslednjo leto mišljena še izgradnja pohištvenega centra na drugi strani.

Sam sem zagovornik TC, namreč slednji zagotavljajo še tako potrebna nova delovna mesta (za primer, Maximus = 160 novih del. mest), prinašajo potrebno konkurenco, ljudje imajo večjo izbiro, povrh vsega pa se tudi razbremeni promet ako je center zgrajen na povsem drugi vpadnici v mesto.

Ker pa meja seveda mora obstajati, sem kar se tiče MS vesel, da se je trend TC z živili končal in se nadaljuje z gradnjo tehničnih, tekstilnih, pohištvenih, zabavnih vsebin, tako da se ponudba dopolni s tem, po kar se hodi v MB, Graz, ipd.

Glede kritične mase ljudi pa ne skrbet - ljudje še preveč radi nakupujejo vse kar jim je dano Haha



kak zanimivo...meni pa so se glih prekmurci pritožuvali zodjič kak samo gradijo trgovine pa neke scene folk pa nima penez...polek tega pa ke de sobota z 2 kinodvoranama?mislin taksno velemesto pa po neje ms(se posebej zej ki si vsi dol vločijo filme z interneta)

zzizek sobota, 20. oktober 2007 ob 21:46

Makaveli je napisal/a:
kak zanimivo...meni pa so se glih prekmurci pritožuvali zodjič kak samo gradijo trgovine pa neke scene folk pa nima penez...polek tega pa ke de sobota z 2 kinodvoranama?mislin taksno velemesto pa po neje ms(se posebej zej ki si vsi dol vločijo filme z interneta)

Sedanji Kino Park se bo rekonstruiral v večnamensko, gledališko dvorano, medtem ko bo kompleks multikina na lokaciji Maximusa. Kino tudi sedaj dokaj dobro laufa, le da se jih za obisk veliko ne odloča zaradi neudobnih stolcev, zanimanje pa se ob primerni kvaliteti, ponudbi hrane/pijače, udobju, ipd. že nabere. Navsezadnje so tako ali tako potrebne detajlne študije preden se sploh gre v takšno investicijo. Polanič že ve, kaj dela. Njegovi posli so dokaj rentabilni Haha

Ljudje, ki razmišljajo v taki smeri, kot si omenil, so zame malomeščani, ki zavirajo pritok novih investicij v naša, pomurska mesta. Vsaka nova investicija je zdrava in prinaša kvečjemu dobre posledice. Kot omenjeno, ko dobi v enem takem kompleksu zaposlitev preko 400 delavcev, ti to pove že dovolj. Da pa mesto pridobi na zabavnih in ostalih vsebinah, za katerih obisk je sedaj potrebno prevoziti kilometre in kilometre, pa toliko boljše, ne?

dušan1 nedelja, 21. oktober 2007 ob 11:38

zzizek je napisal/a:
Makaveli je napisal/a:
kak zanimivo...meni pa so se glih prekmurci pritožuvali zodjič kak samo gradijo trgovine pa neke scene folk pa nima penez...polek tega pa ke de sobota z 2 kinodvoranama?mislin taksno velemesto pa po neje ms(se posebej zej ki si vsi dol vločijo filme z interneta)



Ljudje, ki razmišljajo v taki smeri, kot si omenil, so zame malomeščani, ki zavirajo pritok novih investicij v naša, pomurska mesta. Vsaka nova investicija je zdrava in prinaša kvečjemu dobre posledice. Kot omenjeno, ko dobi v enem takem kompleksu zaposlitev preko 400 delavcev, ti to pove že dovolj. Da pa mesto pridobi na zabavnih in ostalih vsebinah, za katerih obisk je sedaj potrebno prevoziti kilometre in kilometre, pa toliko boljše, ne?



Kera pomurska mesta ti to misliš?? Fse kej se dela se dela v Soboti.Kul Haha

lp

dušan

zzizek nedelja, 21. oktober 2007 ob 13:51

dušan1 je napisal/a:
Kera pomurska mesta ti to misliš?? Fse kej se dela se dela v Soboti.Kul Haha

Ne bodi ciničen, ni potrebe po tem. Bistvo moje razlage je v tem, da investicije s strani občanov morajo biti sprejete - tudi investicije trgovskih dejavnostih. S slednjim sem ciljal predvsem na debato, ki je potekala na strani nazaj, kjer nisem zasledil ravno nekega entuziazma glede nastanka novih trgovin.

In kaj je tisto, kar te najbolj boli da se dela v MS, pa ni v Ljutomeru? Ne pozabi, da kraja s 5x razliko v št. prebivalcev v svojih privlačnostih res nista enak magnet za investitorje. Neprimerljivo. Ljutomer se mora po št. rastočih investicij (privatnih in občinskih) primerjati z Radgono, Lendavo, Moravskimi Toplicami, ipd.

Dejan nedelja, 21. oktober 2007 ob 14:17

Ka pa ti pomoga 400 delovnih mest, či potli tisti kompleks poslüvle z minuson? Pa opčina se zapufa, ovi pa f krotken fsi ostonejo brez slüžbe. Pri nas se to nekše trgovine na veko delajo pa si lidje mislijo, keko de delovnih mest novih pa to pa ovo... Rejši bi malo premislili, kej se tü v naših krajih sploča delati, pa ka bodo kvalitetna delovna mesta pa ka de v tisten nekša prihodnost. Kdo pa nüca trgovino eno gor na ovi? Za Lotmerk bi blo zadosti, či bi Blagovnico meli, za drügo pa bi blo bol pametno ka bi investirali v kakšna bolj pametna podjetja, v kerih bi se mlodi diplomirani inženiri lehko zaposlili, ne ka fsi ki doštudirajo iz totih naših krajof, morejo iti delat v MB pa LJ pa tak dale...

zzizek nedelja, 21. oktober 2007 ob 15:21

Ka pa ti pomoga 400 delovnih mest, či potli tisti kompleks poslüvle z minuson?

Takih, ki poslujejo nerentabilno, je bore malo. Če propade ena od desetih trgovin, je to še zmerej odlično. Za primer, ki sem ga omenjal, teh težav tudi ni.

Pa opčina se zapufa

Občina se nima pri čem zadolžiti. Sama pri investicijah s prodajo zemljišč, ki ponavadi pred tem ničemur niti ne koristijo, le dobro zasluži. Cene zemljišč za namembnost trgovskih dejavnosti pa tako ali tako nosijo najvišjo ceno.

ovi pa f krotken fsi ostonejo brez slüžbe.

Še enkrat. Tudi v primeru da v povprečju ena izmed desetih trgovskih investicij ne uspe, se še vedno zagotovilo na desetine oz. pri večjih kompleksih tudi stotine delovnih mest.

Pri nas se to nekše trgovine na veko delajo

Ta trend je povsod po Sloveniji enak. Če pa ni, pa je bil tak nekaj let nazaj oz. še bo.

pa ka bodo kvalitetna delovna mesta pa ka de v tisten nekša
prihodnost.


Kvalitetna delovna mesta. Dokaj relativen pojem. Strinjam se, da bi bilo potrebno ustvarjati delovna mesta oz. podjetja, ki bi temeljila na uspešnih poslovnih idejah, raznih inovacijah, ipd. Za to morajo skrbeti za to pristojne razvojne agencije, veliko tega pa bi bilo potrebno spremeniti tudi v mišljenju ljudi. Žal je tako, da lahko občine investirajo le k spodbujanju, medtem ko imajo šila in kopita v rokah ravno diplomiranci ekonomskih smeri, katerim ideje bi morale takorekoč vreti iz glave, če so se že odločili za to smer, ne pa da po domače povedano pričakujejo poštarja s povabilom na razgovor za najboljša delovna mesta. Na ta način še dolgo ne bo nič.

A vse to je druga zgodba, ki jo ne moremo povezovati s tem, da je zaradi tega potrebno zavirati investicije in posledično onemogočati nova delovna mesta za trgovce, skladiščnike, mesarje, računalničarje, avtoprevoznike, hišnike in ostale poklice, ki v trenutku zapolnijo vse ta delovna mesta - torej poklicne delovne sile je še vedno veliko. Kot sem že omenil - sem proti trgovinam z živili, kajti menim da če že je, je pa tam res največja rizičnost za nedoseganje kritične mase ljudi in posledično največja možnost nerentabilnega poslovanja ter neobdržanja delovnih mest. Že, da sama podjetja, ki v naše kraje investirajo, pred tem opravijo veliko število tržnih raziskav, a je določen delež tudi na plečih občin, katerih naloga je primerno razporediti trgovske centre, da ne pride do prenasičenja prometa ali morebiti ne zmanjka kupne moči. Primer: če bi sedaj v Soboti/Ljutomeru (vseeno) začeli graditi še kakšne TC z živili, bi pa že postalo napeto.

Makaveli nedelja, 21. oktober 2007 ob 15:35

zzizek je napisal/a:
Sedanji Kino Park se bo rekonstruiral v večnamensko, gledališko dvorano, medtem ko bo kompleks multikina na lokaciji Maximusa. Kino tudi sedaj dokaj dobro laufa, le da se jih za obisk veliko ne odloča zaradi neudobnih stolcev, zanimanje pa se ob primerni kvaliteti, ponudbi hrane/pijače, udobju, ipd. že nabere. Navsezadnje so tako ali tako potrebne detajlne študije preden se sploh gre v takšno investicijo. Polanič že ve, kaj dela. Njegovi posli so dokaj rentabilni Haha

Ljudje, ki razmišljajo v taki smeri, kot si omenil, so zame malomeščani, ki zavirajo pritok novih investicij v naša, pomurska mesta. Vsaka nova investicija je zdrava in prinaša kvečjemu dobre posledice. Kot omenjeno, ko dobi v enem takem kompleksu zaposlitev preko 400 delavcev, ti to pove že dovolj. Da pa mesto pridobi na zabavnih in ostalih vsebinah, za katerih obisk je sedaj potrebno prevoziti kilometre in kilometre, pa toliko boljše, ne?



no to sen čuja od odvetnikovega sina in še parih ki niso glih malomeščanski v glavi...ali vseeno..ke tebi pomogajo investicije(trgovine,kino centri)če lidje nimajo penez..je razlika med ten če samo investiraš al pa če pametno investiraš..mestni avtobus v MS je dobra investicija(LOL..močno dvomin)vedno ko ga vidin je prozen mogoče tu pa tan por lidi...toti kino je glupost totalna...ker če KOLOSEJ(beri še enkrat KOLOSEJ) neje zdrža v celji ka so ga dol zaprli te de to tudi POMOJE šlo po gobe čez cejt...kino de pomoje pun če do kakšne premiere filmov ali vači tak pa dvomin ka do dvorane pune...zato je brezveze to ker toti kino ke je zej v MS je ziher ne čez vikend pun al pa vsaj pol pun tak ka neven ki je tu pametna investicija ka če vidiš ka se ena dvorana ne napuni nareda npr.5 dvoran...no saj meni je vseeno naj gradijo kej čejo Angel

Dejan nedelja, 21. oktober 2007 ob 16:04

zzizek je napisal/a:

Pa opčina se zapufa

Občina se nima pri čem zadolžiti. Sama pri investicijah s prodajo zemljišč, ki ponavadi pred tem ničemur niti ne koristijo, le dobro zasluži. Cene zemljišč za namembnost trgovskih dejavnosti pa tako ali tako nosijo najvišjo ceno.


To maš praf ja, tü sen se zmotja.
Samo pri nas delajo zej tote trgovine tak kak globaje rosejo po deži. Tak kak da bi v Lotmerki bilo ne ven keko lüdi, bode pa pomalen tak, ka de fsakši občan lehko ša v svojo trgovino, teko jih bode. Nemalo krot je tüdi že tak blo, ka sen nekej šteja küpiti, pa sen ša v Spar, Lidl, Tuš, pa so nigi tega ne meli, tak ka sen na kunci ša v Blagovnico tisto küpa.
Pa s totimi trgovinami so 10 let za cejton. Negda smo tak v Avstrijo hodili v tote trgovine, zej je to več ne zanimivo.

Eurospin je pri nas že ša rakon füčkat, dugo tega venda nede ka de še Lidl spakera, Hoferi venda tüdi ne gre glih blesteče.

Dokič bode v totih naših krajih prepričanje, ka treba delati trgovine pa to, ker je pri nas pač dosti takših ki so trgovci, skladiščniki, hišniki, ... tak dugo tüdi nikšega napredka nede. V toten cejti bode puno pameti v obliki obetavnih in zagnanih šolanih ljudi odišlo iz naših kuncov.

Ka pa se razvojne agencije pri nas tiče, pa je že drüga zgodba...

zzizek nedelja, 21. oktober 2007 ob 16:34

no to sen čuja od odvetnikovega sina in še parih ki niso glih malomeščanski v glavi...

To, če je nekdo odvetnikov sin, še ne pomeni da ima prav.

ali vseeno..ke tebi pomogajo investicije(trgovine,kino centri)če lidje nimajo penez..

Ne skrbi. Dokler od desetih investicij propade morda ena, imajo ljudje vseeno dovolj denarja. Se res moram ponavljat? Preberi moje prejšnje vpise še enkrat - tam sem govoril o kupni moči, analizah, itd. Tisto si vzami v zakup preden repliciraš.

mestni avtobus v MS je dobra investicija(LOL..močno dvomin)vedno ko ga vidin je prozen mogoče tu pa tan por lidi...

Za to pa te res naj ne skrbi. Bus je komajda v začetni fazi - v prvem, poskusnem mesecu. Za poskusni mesec je zasedenost tudi cca. 20-30% zadovoljiva, medtem ko bo bus v toku naslednjih mesecev zaživel predvsem s spremembo linij, postavitvijo tabel z voznimi redi, določenimi spremembami v zvezi s karticami, sprembami voznega reda da bo ustrezal začetku in koncu delovnega časa ljudi, večjo promocijo, ipd. Uvedba Sobočanca se bo kot nuja opazila šele v prihodnosti, ko bosta na skrajnem SV Sobote v novi ekonomski šoli delovali kakor ekonomska, tako tudi gimnazija, medtem ko bo na skrajnem Z center poklicnih šol, kot je bilo to že nekoč (torej na enem mestu vse poklicne šole - elektro ter ekonomske smeri..). Ta projekt nerad imenujem investicija, kajti slednje je po definticji profitablen posel, česar uvedba mestnega avtobusna ni. Že da se nekaj vložka vrne npr. z oglaševanjem (poslikavo) na samih busih ter uporabo busa s strani neobčanov MOMS (čeravno bodo cene tudi za ta namen sedaj 50% cenejše), a glaven cilj vsekakor ni profitablen posel temveč zmanjšanje prometa, emisij CO2 in še česa.

toti kino je glupost totalna...ker če KOLOSEJ(beri še enkrat KOLOSEJ) neje zdrža v celji ka so ga dol zaprli te de to tudi POMOJE šlo po gobe čez cejt...

Planet Tuš je z osmimi dvoranami, bowling centrom in vsem ostalim, kar sodi zraven, za Celje že čist zadosti. Če pogledaš, da je Celje 3x večje od Sobote, res ne potrebuje 16 kinodvoran. In to, da Kolosej tam ni imel za neoprano šalato, je jasno.

zato je brezveze to ker toti kino ke je zej v MS je ziher ne čez vikend pun al pa vsaj pol pun tak ka neven ki je tu pametna investicija ka če vidiš ka se ena dvorana ne napuni nareda npr.5 dvoran...no saj meni je vseeno naj gradijo kej čejo Angel

Kino v MS je neprimeren predvsem zaradi neudobnih sedežev, nikakršne dodatne ponudbe (hrana/pijača), nasplošno zastarele infrastrukture, neprimernosti gledaliških predstav, itd. .. pa se ob uspešnicah vseeno nebere zame dokaj presenetljivo št. obiskovalcev. V vednost je potrebno vzeti tudi podatek, da je kino v MS dokaj velik in da dvorane na območju Maximusa (kjer sta med drugim mišljeni 2, mogoče 3) sigurno ne bodo takih velikosti.

Nela nedelja, 21. oktober 2007 ob 16:59

zzizek je napisal/a:
Nela je napisal/a:
Ja to je takak v MS, ko so toti Maximus odprli, zej pa tudi lidi nega, pa notri teko ostarij, pa vse prozno. Toti so te tudi venda v minuse.....pa se poleg se po ena veeeeka trgovina gradi, kera pa nevem.

Če si že pri MS..

po letu dni obratovanja TC Maximus vrat ni zaprla nobena trgovina, niti ni poročala o slabih poslovnih rezultatih. Ta kompleks bo v celoti zaživel ravno sedaj, ko bosta v spodnjem delu dva večja, tehnična centra, v zgornjem delu pa najverjetneje multikino, dasiravno je v končni obliki naslednjo leto mišljena še izgradnja pohištvenega centra na drugi strani.

Sam sem zagovornik TC, namreč slednji zagotavljajo še tako potrebna nova delovna mesta (za primer, Maximus = 160 novih del. mest), prinašajo potrebno konkurenco, ljudje imajo večjo izbiro, povrh vsega pa se tudi razbremeni promet ako je center zgrajen na povsem drugi vpadnici v mesto.

Ker pa meja seveda mora obstajati, sem kar se tiče MS vesel, da se je trend TC z živili končal in se nadaljuje z gradnjo tehničnih, tekstilnih, pohištvenih, zabavnih vsebin, tako da se ponudba dopolni s tem, po kar se hodi v MB, Graz, ipd.

Glede kritične mase ljudi pa ne skrbet - ljudje še preveč radi nakupujejo vse kar jim je dano Haha


Jaz sen ne rekla, ka se je kera trgovina zaprla, samo sen komenterala ka je vedno prozno tan, ka nega lidi, ker se mimo vozin pa vidin, pa še tupatan notri stopin. MislecČepa oni super poslujejo, tepa tak vrede.

zzizek nedelja, 21. oktober 2007 ob 18:00

Nela je napisal/a:
Jaz sen ne rekla, ka se je kera trgovina zaprla, samo sen komenterala ka je vedno prozno tan, ka nega lidi, ker se mimo vozin pa vidin, pa še tupatan notri stopin. MislecČepa oni super poslujejo, tepa tak vrede.

Saj vem, le pojasnil sem ti kaj in kako. Nasmeh

Makaveli nedelja, 21. oktober 2007 ob 20:19

zizek...ti pa res vse veš...zake ne ideš za župana MS?

dušan1 nedelja, 21. oktober 2007 ob 20:23

zzizek je napisal/a:
dušan1 je napisal/a:
Kera pomurska mesta ti to misliš?? Fse kej se dela se dela v Soboti.Kul Haha

Ne bodi ciničen, ni potrebe po tem. Bistvo moje razlage je v tem, da investicije s strani občanov morajo biti sprejete - tudi investicije trgovskih dejavnostih. S slednjim sem ciljal predvsem na debato, ki je potekala na strani nazaj, kjer nisem zasledil ravno nekega entuziazma glede nastanka novih trgovin.

In kaj je tisto, kar te najbolj boli da se dela v MS, pa ni v Ljutomeru? Ne pozabi, da kraja s 5x razliko v št. prebivalcev v svojih privlačnostih res nista enak magnet za investitorje. Neprimerljivo. Ljutomer se mora po št. rastočih investicij (privatnih in občinskih) primerjati z Radgono, Lendavo, Moravskimi Toplicami, ipd.



Nič se ne bojate, ka sen ciničen, neje blo mišljeno kot ciničnost, kej sen šteja povedate. no, neje pa mi potrebno gučate, ka se mi nemremo primerjate z Soboto, ne po investicijah, ne po števili prebivalcof, ki to mi je itak jasno kak bele den. Mislen, ka si ti bija tü bolj ciničen ( v odebeljenem tisku), samo pač roko na srce, to neje vrede.Haha

lp

dušan

zzizek nedelja, 21. oktober 2007 ob 21:17

dušan1 je napisal/a:
Nič se ne bojate, ka sen ciničen, neje blo mišljeno kot ciničnost, kej sen šteja povedate. no, neje pa mi potrebno gučate, ka se mi nemremo primerjate z Soboto, ne po investicijah, ne po števili prebivalcof, ki to mi je itak jasno kak bele den. Mislen, ka si ti bija tü bolj ciničen ( v odebeljenem tisku), samo pač roko na srce, to neje vrede.Haha

Hmm, če se (ne)primerjave zavedaš, potemtakem nevem zakaj si jo sploh izpostavil. In ne, nisem bil ciničen, kvečjemu realen, namreč čedalje bolj se mi zdi, da obstaja med ljudmi neko rivalstvo in to povsem po nepotrebnem oz. bolje rečeno temelji na neopravičenih razlogih. Mene osebno veseli vsakršni napredek v Pomurju, zato me zanima tudi kako poteka rekonstrukcija glavnega trga v Ljutomeru, veseli me gradnja doma starejših v Radencih, lepo je da se v Radgoni z izgradnjo Tuševega TC razbremeni monopol Mercatorja, ki ga je tam zaslediti takorekoč kot edinega (nevermind Hofer). Moja želja je, da bi se z argumentiranim razmišljanjem znali uskladiti, umiriti to nepotrebno rivalstvo in vsaj delno povezati oba brega naše Mure.

V skladu z zgoraj zapisanim so sarkastične pripombe na takem nivoju, kot je bila Makaveljeva, res nepotrebne.

Almanah ponedeljek, 22. oktober 2007 ob 17:49

zzizek


Če še nisi ugotovil, da nekateri nočemo biti tako zelo povezani z Vami!
Mi hočemo biti bolj povezani z Štajersko!

Odkar nam je Sobota center se vse na levi strani bolj razvija, poglej Črenšovce, Odrance, Moravske Toplice, Beltince, ti vsi bodo čez 20 let prehiteli Ljutomer in zato nam je dovolj, ker se ne razvijamo enakomerno. Prekmurski center bo vedno bolj za svojega pogledal...in ne za nekega Prleka...

To, kaj mi boš sedaj nazaj napisal, tak vem, samo npr. ti in še recimo 10procentov ljudi ne dela in ne bi delalo razlik, ostali pa verjemi ,da Prlekov ne odobravajo sebi enakovrednim...

Zvončica torek, 23. oktober 2007 ob 00:42

Prava monotonija.....Hjooj Mejajte temo pa si nejdite kej drÜgega, to je že zlajnano....pa meni je milo vseeno ka do v MS naredli...magari ðamijo (dokič Prleki ne plačüvlemo za to)Angel Zeham

zzizek torek, 23. oktober 2007 ob 02:20

Problem tiči v tem, da imaš - bolje rečeno imate - popolnoma konfuzne pojme glede dojemanja delovanja na posameznih ravneh.

Sobota vam je center? Center česa?

Kaj imajo investicije (več ali manj privatne) omenjenih krajev opraviti z razvojem Ljutomera?

Na regionalnem nivoju se je v smislu povezovanja ter posledično financiranja iz istega mošnjička komajda lani izoblikoval Svet regije. Omenjeno telo ima pripravljen razvojni program za obdobje 07-13, menjava predsedujočih je na leto dni, seje potekajo v različnih krajih, kar pa se tiče samega financiranja pa so se sredstva za neposredne regionalne vzpodbude za infrastrukturo razdelila po posebni formuli, v kateri so bili upoštevani različni kazalci, ki se nanašajo na razvitost občine, zatorej so manjše občine po tej formuli dobile sredstev, medtem ko je bil večjim del sredstev odtegnjen. Delovanje telesa teži na pravični razdelitvi, pri čemer se nerazvitim krajem dodeljuje občutno večja sredstva.

To pa je tudi edino telo, pri čemer sta MS in Ljutomer konkretno povezana oz. odvisna financiranja z istega sklada. Pomurje je kvečjemu statistična regija pri čemer MS nima občutne vloge.

Slehrna občina je dolžna skrbeti za svoj razvoj, se prijavljati na objavljene razpise, sodelovati v morebitnih povezovalnih enotah, medtem ko privatne/občinske investicije, s katerimi si občine medsebojno ne odščipnejo sredstev, niso relevantne; so produkt prizadevanja in odraz zavezetega dela morebiti na področju privabljanja investitorjev ali po drugi strani občinskih uprav oz. župana samega. Kolikor mi je dan vpogled v trenutno stanje v občini Ljutomer, se mi dozdeva da se občutno premika na bolje. Pa sami razmislite, zakaj je temu tako.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.