MHA ponedeljek, 24. december 2012 ob 10:09

Baje mislijo Jogra povati Jaaa

Glede fabrike, Krka je küpila veki falat zemle, polek obstoječe fabrike, in tan so plani, ka bi se nej tüdi scoj zidalo.

mucek19 četrtek, 27. december 2012 ob 22:45

Ja le želte si Jagra v Lotmerki. Meni osebno Jager deluje kot zadruga. Notri maš v večjih centrih na eni strani živilski del(kruh mleko...) in na drugi strani neživilski del (kemikalije, televizije, gradbeni material...). Jaz ne vem da je inšpekcija slepa pri Jagru ali pa je podkupljena. Namreč moti me da nimajo pregrajenega živilskega dela z neživilskim.
Tako lahko maš na eni strani testenine na drugi strani pa kemikalije
In ljudje še podpirajo takšne trgovine

MILAN petek, 28. december 2012 ob 16:57

Mislec Bote prepričani ka bodo tote štacüne hitro zapirali. Če nega penez se nemre kipivati.

Ivek petek, 28. december 2012 ob 19:46

Štacün je zato, ka lidje odojo tisto kaj naredijo drugin liden, ki delajo drüge stvari, ki jih oboji nücajo. Fsi za delo trebajo dobiti pločo. Či dela no ploče nega, te štacüna ne nücajo. Meni se vidi, ka je gnes štacünof preveč, dela pa premalo . Dokič je tak, kriza nede minila, pa se lehko politika prekopicovle keko če.

pravični petek, 28. december 2012 ob 20:58

Kot je Ivek povedal.

Trgovina je posrednik med proizvajalci in kupci.

Višina marže je druga zgodba.

Ljudje na določen način sami določajo ceno.

Končno imamo tržno gospodarstvo.

Dokler bo slika v trgovinah taka, kot danes ali bo jutri, da ne govorim v ponedeljek, se trgovcem ni treba bati za kupce.

In tudi cene se še ne bodo znižale.

Nekatere trgovine so v tem mesecu dobesedno pokale po šivih.

Dejan petek, 28. december 2012 ob 21:03

V pondelek, pred božičon, je v Lotmerki dopudne bila nemogoča gužva. Kolona avtov po celi Ormoški v center. V mesti nesi nejša enega prostega mesta za parkeraje. Tak ka še očitno lidje mojo peneze. V pondelek na storo leto bode verjetno podobno.

pravični petek, 28. december 2012 ob 22:12

Kot si povedal Dejan.

Že danes je bilo hudo dopoldan.

V eni izmed velikih trgovin mi je 11.30 na blagajni povedala, da od odprtja zjutraj še ni šla z blagajne.

Niti na malico niti na wc.

Brez prestanka so bili ljudje.

Trgovci si manejo roke.

Sicer pa, če navežem na moj prejšnji post, je to dobro, ker so tako tudi proizvajalci nekaj prodali.

Trgovina končno prodaja blago proizvajalcev.

Denar mora krožiti.

Da je denarja še vedno precej pa pove dejstvo, da so trgovke komaj zmogle voziti zraven solato, čeprav nobena glava ni stala manj, kot 99 centov.

Hvala Bogu, da se še vrti.

Ivek petek, 28. december 2012 ob 22:20

Ot nekda je bilo tak. Bole grejo kcoj slabi cajti, bole se lidje čejo veseliti, dokič lehko, pa makar ponücali še zodjo kaj mojo.

Fse tote reklame, pa nove ot zvünah prpelane veselice čejo ot lidi pobrati še zodje peneze. V jenari de po kontah za smeti ostalo dosti tega ka zaj küpüvlejo, f tošlih pa de süša.

To ka se sürmaki veselijo mo svojo dobro stron. Kda se lidje veseljo, naredijo dosti dece, ki de enkrat svet naredila bojši, kak so ga herbali ot nos.

Veselimo se, dokič se lehko. Kda mo žalostni, se klübeni po veselimo kak Cigani, ki rečejo:

Veselimo se zaj gda je slabo vremen, zato ki de potli dojšlo sunce.

TUNČEK sobota, 29. december 2012 ob 13:37

Ja resen je. Če je skos meje penes pa skos vekša kriza , se moremo pač veseliti, se ne vemo kak de vujtro ali cilo pojütršnen. Fse pa moremo delati v mejah normale in dati tüdi drügin liden možnost, da se veselijo. Nikoga nesmemo ovirati pr ten, provijo tisti ke se mojo za demokrote. Jaaa



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.