Pepek z brega ponedeljek, 4. september 2006 ob 12:39

To je fse lepo pa praf. Se tüdi jas strinjan, ka je fse to potrebno pešiti, samo se močno bojin, ka tüdi tisti, keri so (ali pa je) to napisali, sami dobro vejo, ka za fse nede zadosti penez.

Ne vidi se mi pošteno fsepoprek obečovati, samo ka bi narod glasüva za tebe. Navodno se te potlan zgodi tak, ka je večina fest razočarana. Po drügi stroni pa so gnesden lidje tüdi ne več tak nori, ka si nebi znali preračüniti, kej se lehko naprovi, pa kej je samo obečovaje.

Po mojen bi bilo bole pametno narediti vrstni red, kak de kera stvor prišla na red, približno oceniti keko de kej koštalo, pa tüdi gdo de kej prišlo na red. Seveda pa bi se mogli potlan totega plana tüdi DRŽATI!!!

Je pa resen, ka sen jas ne politik in venda na stvari glejan malo drgačik, ne pa po politični logiki. OBEČEJ KA BOŠ PRIŠA NA OBLOST, TE PA DE ŽE NEKAK.

D. Nema veze ponedeljek, 4. september 2006 ob 13:38

Pepek sej moš praf, samo z nečin je treba lidi na svojo stron zvobiti. Po volitvah pa bi seveda blo potrebno tak kak si reka narediti nekši program, pa prikozati stroške in možnosti do gda bi se to lehko ispelalo. Puno zadev je v toti politiki, o kerih bi lehko debatirali v detajle-vüpamo samo lehko, ka de zvoljeni dober človek keri de spoštuva narod pa jihove želje!

MHA ponedeljek, 4. september 2006 ob 14:38

Ne po volitvah, pred volitvami bi mogli nareti planKlicaj
Po volitvah de tak prekesno.
Pepekova ideja pa je odlična, kej neke san obečovlejo, nej naredijo tüdi termine pa nekše predračüne! S takšimi oblübami momo že iskušje.

Zvončica sreda, 6. september 2006 ob 19:10

Ja dragi moji...ve pa bi te vi mogli najbole znati kak je z obečovajon.To je glih tak kak gda se van kera strašno dopodne te joj glih tak vsega vrago obečali....potli pa več to nede važno.Politiki so glih takši.Zato pa moremo mi biti bole pametni pa fajn premisliti keri si zaslüži ka lehko proba županovati.Tisti ki dosti obečovle ponavodi malo naredi....

MHA sreda, 6. september 2006 ob 20:17

Ste čüli ke fse misli Jankovič v Lublani nareti či de zvoljenVprašaj

Pepek z brega sreda, 6. september 2006 ob 23:08

Či de šteja fse to, kej ma f plani tüdi napraviti, te de venda moga še kakših por miljonof iz svojega küpa vzeti.

Škoda ka v Lotmerki nega nobenega Jankoviča.

D. Nema veze sreda, 6. september 2006 ob 23:20

Jaz tüdi tak provin! Jankovič de se po moje drža oblub, če mene pitaš bi še lehko Janšo zameja-me sploh nebi motilo!!!Jezik Jezik Jezik

MHA četrtek, 7. september 2006 ob 10:06

Pepek z brega je napisal/a:
Či de šteja fse to, kej ma f plani tüdi napraviti, te de venda moga še kakših por miljonof iz svojega küpa vzeti.

Škoda ka v Lotmerki nega nobenega Jankoviča.



Mislim ka mo nede problem vzeti tisti drobiž "por miljonof"!

Dejan četrtek, 7. september 2006 ob 23:38

Ka pa te nameni fse narediti? Gi si lehko kej preštejen al čüjen? Ka vidin, či bon v Lublani osta al v Lotmerki Haha

Dejan No.2 četrtek, 7. september 2006 ob 23:48

Novi stadion na Stožicah, v dveh letih-reklo pa se mu bo Jankovič arena!!!Haha Haha Haha Haha Haa
V Lublani pa do vsi nejbojši sosedi grotali!Gor Gor

MHA petek, 8. september 2006 ob 14:00

Hehe, reka je ka de nareda Lublano v provo evropsko prestolnico, pa ka de novi stadion postava pa storega prenovja. Spovati pa ga misli do kunca leta 2008! Te pa je reka:"V dveh letih ga bon postava, to mi lehko vervlete, ker še mislin špilati na jen!"

Zvončica petek, 8. september 2006 ob 21:47

No. tak bi lehko naš novi reka ka de bazen zrihta, ka že misli drügo leto plavati v jenKul

D. Nema veze petek, 8. september 2006 ob 21:51

Mogoče pa de Špindler hidro elektrarno na Šcovnici obluba!Haha Haha Haa Haa Jezik Jezik

MHA nedelja, 10. september 2006 ob 21:38

PROGRAM LRMV

Naš program se lahko razvija tudi z Vašo pomočjo, zato ste vabljeni k sodelovanju:

Občino imamo zato, da nam zagotavlja razvoj in ščiti svoje občane.

Občinsko upravo je potrebno reorganizirati, v smeri prijazne, profesionalne in učinkovite uprave, ki mora tesno sodelovati z gospodarstvom in investitorji, orientirana pa mora biti na črpanje sredstev iz različnih državnih in evropskih skladov.

Občina mora omogočiti razmah stanovanjske gradnje in širiti razvoj obrtno industrijskih con.

Potrebna je uvedba varčevalnih ukrepov, s pomočjo katerih občina lahko ustvari notranje rezerve, na podlagi katerih lahko zniža plačilo nadomestila za stavbna zemljišča ter tako razbremeni naše občane, gospodarstvo in kmete.

Župan se mora pogosto srečevati s predstavniki gospodarstva in kmetijstva na delovnih posvetih, namenjenih razvoju.

Sklad za razvoj mora ponovno začeti delovati, za pomoč gospodarstvu, kmetijstvu in samo-zaposlovanju mladih.

Uvesti je potrebno posebne olajšave pri nakupu stavbnih zemljišč za gospodarske naložbe, da bi tako vzpodbujali naložbe v gospodarstvo in nova delovna mesta.

Za razvoj turizma, v današnjem času ene najbolj pomembnih panog, ki lahko tudi Prlekiji zagotovi nova delovna mesta, je treba takoj pristopiti k sistematičnemu reševanju naše razpadle cestne infrastrukture.

Kmetijstvo, vinogradništvo in razvoj turizma na podeželju, morajo biti deležni večje podpore s strani občine.

Krajevne skupnosti na vaseh morajo dobiti večjo veljavo, zagotoviti pa jim bo potrebno večja sredstva za razvoj infrastrukture, kot so ceste, kolesarske steze in ureditev javne razsvetljave.

Problemom v otroškem varstvu je potrebno posvetiti več pozornosti in najti ustrezne rešitve, tudi v dogovoru z državo.

Osnovnima šolama Stročja vas in Cezanjevci je potrebno zagotoviti obstoj in nadaljnji razvoj.

Šolo v naravi morajo otroci imeti zastonj.

Za malice v osnovnih šolah bi bilo potrebno zagotoviti več sredstev.
Vzpodbujati je potrebno znanje, skupaj z gospodarstvom pa ojačati občinski štipendijski sklad.

Ob uspešnem srednješolskem programu gimnazija in predšolska vzgoja, je v Prlekijo nujno potrebno pripeljati tudi visokošolski program.

Bolj aktivno se je potrebno posvetili reševanju problematike drog in se zavzemati za zdrav način življenja.

Na vasi mora mladina dobiti več prostorov za kreativno dejavnost in več športnih igrišč.

Mladina v Ljutomeru nujno potrebuje prostore za mladinski center, kjer bodo možni tudi nastopi glasbenikov, prav tako pa je potrebno najti tudi zunanji prostor, kjer bo možno izpeljati večje glasbene in razne druge prireditve na prostem.

Občina Ljutomer mora bolj prisluhniti potrebam in problemom starejših občanov, upokojencev ter invalidov.

Ljutomerski rekreacijski center se mora začeti na novo razvijati, še posebej pa letno kopališče. V bodočnosti moramo zgraditi tudi zaprti bazen, ki bo zadovoljeval tudi potrebe gimnazijcev in osnovnošolske mladine, za zimsko rekreacijo bo potrebno tudi manjše drsališče.

Ljutomerski Glavni trg mora dobiti novo podobo.

Dom kulturne mora dobiti podobo, primerno današnjemu času.

Pristopiti bo potrebno k novogradnji ljutomerske mrliške vežice.
Več igrišč na vasi.

Seje občinskega sveta se morajo predvajati po kabelski TV.
Kvalitetnejši položaj vseh generacij v naši občini

Jernej ponedeljek, 11. september 2006 ob 20:51

Moja de Lotmerki Lebara volila! Ges pa na Tisinskoj obcini Ratnika!Priklon

D. Nema veze torek, 12. september 2006 ob 00:07

Vüpan ka de se kakšen kandidat izkoza, pa ka nen ša zapstoj na volitve, tak kak prešja leta! V Lotmerki je pač težko vervati komu, ker bi fsakši rad samo korupcijo, pa korupcijo, pa še enkrat korupcijo...
Kej češ, celi svet smrdi po penezih!Haha

Jernej torek, 12. september 2006 ob 20:14

...moj dedek bi pravo ..."to je vse ene velka cigan banda"!Mislec

MILAN torek, 12. september 2006 ob 22:25

Kag ga ti praviš za dedeka si jako zažalo cigane
ka to nemre nikdar biti cigan banda. ka to so navadni nimakiZid Zid Mislec Zid Mislec Zid

kobreti torek, 12. september 2006 ob 23:19

Bog van daj srečo z novin Burgermeistron,te pa što god bodeHaha

Dejan sreda, 13. september 2006 ob 16:29

Ne ven glih, či nan bog lehko tü kej pomoga Mislec



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.