prlek1825 petek, 8. januar 2010 ob 17:53

jaz ke sem po radiji poslušo so mursko avtocesto vsi hvolili...pa od ptuja do mb je tudi keko teko vutro bila....potli pa je blo malo tak po totem žlojsi....boknedej ke si mejo pas....hehe...pa nema veze se pa je zima moremo biti navajeni na to pa paziti....je pa resen ke eni delajo zastoje tak ke je hudo....če se 40 pelaš si lehko srečen....delajo pa samo takši zastoje ke se ne vuple pelati keri ma letne gume v prtlažniki pa lance....pa tudi takši de šinfo zimsko službo

zakon bi mogo biti zimske gume obvezne brez kompromisov (letne lanci)...policeji pa bi tudi mogli zej to malo nadzoruvati keri dela zastoje pa malo kontrolirati zimsko opremo

pa še takši keri ma letne gume pa lance jih ma zato ke se mo kao ne sploča mejovati ke je premalo na cesti pa tudi takši če je malo na cesti je bole neroden te pa so vsi drugi vse krivi on pa nič

jaz nemren nič reči na cesti je lehko 10 centi snega pa z prilagojeno hitrostjo se z svojo savo eskimo s3 pelam brez problema....pa še renoja mon ki provijo za renoja ke nema naretih vredi prenosov ke v snegi pret ki ostoneš kak z kerim drugim avtom....samo meni ide neman ke reči....zimska oprema more biti pa provi šofer pa nede šinfaja...ke toti bogi delavci tak neso nič krivi ke plužijo,krivo je votstvo tu pa je politika nazmes tak kak vsepovsodik tak de je brezveze razglablati o tem

MHA petek, 8. januar 2010 ob 18:10

Plüžijo pa torijo keko folgajo. En avto nema san 20km ceste za spucati, mo dosti več. Vožnjo moreš pač prilagoditi vremenskim razmeran, či je snek nemreš leteti 100. Nikdor še je ne blo, ka bi bila pomebnejša cesta totalno neprevozna. Zima je Veselko

Legionar petek, 8. januar 2010 ob 19:48

Nebi reka. Pred božičon, tan negi okoli 18-ega decembra, kda je opa tisti sneg, te ven ka sen se pela v soboto, pa je cesta še negi ob enih pupudne ne bila čist nič splüžena: ne glovna, ne občinska, nobena. In to vse do Lipovec, tan je blo te keko-teko.Ne ven kak je te lehko tan bilo, na naši stroni Müre pa te ne? Mislec Pa tüdi za avtocesto so po radii te celi cejt gučali, ka je od Lenarta proti Lendavi skoro dobesedno neprevozna! S ten ka je že zaron opalo skoro 10cm snego. Zimska slüžba večkrot zataji, tü ne gre samo za to ka bi vozniki bli razvajeni, ampak je tak. Dosti pritožb je.

prlek1825 petek, 8. januar 2010 ob 21:56

se sem reko so politike v ozadji sigurno....samo lidje pa tudi neso niti malo strpni ke za vsaki centimeter snega takši halo naredijo tak kak če nikdor v zgodovini pret nebi blo snega....halo ve pa je zima pač je treba malo pret stanoti si malo zatrpeti pa je to to... Nasmeh bodmo srečni dokič momo sneg.....se čez por let ga morti več nede...te pa opet nede nikomo pasalo

MHA sobota, 9. januar 2010 ob 06:15

Tisto plüžeje je ble neučinkovito, blo je fest mrzlo, pa intenzivnost padavin je bila močna. Sneg je bija fest sühi, pa sol je ne delüvala. Pa prinas plüži Pomgrad z Sobote, taka pred kak uni k nan pridejo, je tüdi zütra.

Legionar sobota, 9. januar 2010 ob 09:45

No, ve glih o ten gučin. Jaz se strinjan s ten, ka je pozimi pač treba malo potrpeti pa tak dale. Samo za zimsko slüžbo pa plačüvlemo vsi in neje to moj problem, či nešče nüca tak dugo, ka v naš kunec kumej večer pride, v primeru ka je miminum snega za plüžeje že dupudne. Tepa se nej tak organizerajo, ka de to čimbol tekoče šlo. Tüdi DARS-ovi so tisti den začeli na avtocesti plüžiti kumej okoli treh pupudne, ka pa je cesta dobesedno neprevozna od Lenarta proti Lendavi, pa so opozorjali že upudne.

prlek1825 sobota, 9. januar 2010 ob 10:49

tu je finta takša....glovni krivec je zakon.....zakon provi ke do deset centi snega je lehko na cesti ke se more plužiti....in toti ki plužijo se na to zgovorjajo....to sem poslušo ovokrot po radiji ke je nekši glovni za plužeje z nigrada to pravjo

Legionar sobota, 9. januar 2010 ob 15:08

Ja, samo tej blo na cesti 10 cm že dupudne, vsej pri nas v Lotmerki oz. v Prlekiji. Vepa smo še si na toten forumi negi gučali, kak je slabo splüženo. Plužili pa so kumej negda pupudne, kda je blo že krepko prek 10 centi. Či je tak, te pa nej grejo že pred na ceste, či vidijo ka se sneg ne nameni staviti. Vepa obstojajo vremenske napovedi, satelitski prikaz padavin je tüdi že na interneti, taka to nebi smeja biti noben problem.

MHA sobota, 9. januar 2010 ob 16:51

Toti zakon z desetimi centi na cesti je Dol te pa pri zmernih padavinah ne folgajo plüžiti, ka čokajo na deset centi.

prlek1825 sobota, 9. januar 2010 ob 19:22

ja kamaflaža je totih deset centi teko ke jim nišče nič nemre...pač politika...hehe

Dejan sobota, 9. januar 2010 ob 19:28

Dere tak sneg gre, kak je te, te lehko fakši pameten človik vidi, ka gda de 10 centi snega na cesti, ka de ga te tüdi hitro 20 pa tak dale. Ker te je blo očitno, ka de snega kar nekej palo. Pa či pret potegneš, se potli meje prijimle in bi blo vse leži. Dere pa maš snega na cesti že 20 centi pa vse spovoženo pa zbrozgano, te pa je vedno težje cesto spucati.

MILAN nedelja, 10. januar 2010 ob 11:28

Mislec CESTA NI IGRIŠČE -pomni to vsikdar.(Grjakova pesen)

Ivek nedelja, 10. januar 2010 ob 18:00

Za vožjo v zimi velojo trije befeli:

1. Vozi pomalen
2. Pozobi na premzo
3. Vozi še bol pomalen

Najbojše pa je, či ostoneš duma, sol pa potoriš na meso!

prlek1825 nedelja, 10. januar 2010 ob 19:22

z tem se delno strinjam vozi pomalen....samo ke pa je pretirovaje pa tudi neje posel....zodje cejte so lidje tak prestrošeni ke kda je centi snega na cesti ki se komot lehko pelaš več kak 30 al pa 40 se lidje tak vozijo,,,,,polek tega še mojo po možnosti letne gume gor pa v kuferami lance....te pa jih je stroh za volanom pa šinflejo zimsko službo kak je spluženo......tu bi mogli policeji bol nadzarovano preverjati zimsko opremo

MHA ponedeljek, 11. januar 2010 ob 06:05

Ivek je napisal/a:
Za vožjo v zimi velojo trije befeli:

1. Vozi pomalen
2. Pozobi na premzo
3. Vozi še bol pomalen

Najbojše pa je, či ostoneš duma, sol pa potoriš na meso!



Pa nežen z volanon moreš biti pa premzati z motoron.

Legionar ponedeljek, 11. januar 2010 ob 22:47

prlek1825 je napisal/a:
z tem se delno strinjam vozi pomalen....samo ke pa je pretirovaje pa tudi neje posel....zodje cejte so lidje tak prestrošeni ke kda je centi snega na cesti ki se komot lehko pelaš več kak 30 al pa 40 se lidje tak vozijo,,,,,polek tega še mojo po možnosti letne gume gor pa v kuferami lance....te pa jih je stroh za volanom pa šinflejo zimsko službo kak je spluženo......tu bi mogli policeji bol nadzarovano preverjati zimsko opremo
Eno je či nešče pozimi leče z letnimi gumami, drügo pa je, kdo je cesta resnično ne splüžena, takak bi trebala biti. In nišče na sveti me nede prepriča, ka so ceste skoz splüžene takak treba, pa ka zimska slüžba nikdor ne zataji. Sen tüdi že kar neke let šofer, skoro 20 let že slüžbeno na tereni -ke pomeni ka sen dosti na cesti- in ven, ka zimska slüžba dostikrot ne naredi svojega posla takak bi to trebalo biti!

prlek1825 ponedeljek, 11. januar 2010 ob 23:31

ve nesem tega reko ke so skoz spluženee,,,dejstvo je ke čudežov nemrejo delati,,,,to pa ke nedejo provi cejt plužit pa je v ozadji samo politika kao šparaja pa nič drugo.....to pa tudi nesem reko ke z letnimi gumami lečejo ampak pretirano prepomalen vozijo pa ovirajo promet....tu pa je opet glede zimske opreme kriv zakon tak da se brezveze sekiramo za to,,,,vzemmo vse vkup za šalo pa de nejbojše....hehe

Elvir torek, 12. januar 2010 ob 14:56

dajte no mir...danes in včeraj zjutraj že spet ena tona peska pri vas v Ljutomeru, pa vse do Črenšovcev. jaz bom zahteval, da mi plačajo štrihanje avta, ker je to že noro. pa da bi vsaj sol bla, te pa samo pesek....katastrofa. ko da s peskom kaj majn drsi na cesti.
naj bo sneg, samo naj ne mečejo več peska oz kamna na cesto, ker smo ko neka zaostala država. naj si grejo na sever pogledat kak se dela.

Legionar torek, 12. januar 2010 ob 15:21

Ja seveda ka je namen vsega samo šparaje, čiglih kar drogo plačüvlemo vse tote cestne davke pa tak dale...Zato se mi to ne zdi prav. Pločamo, za to pa dostikrot ne dobimo tistega, ke nan obečovlejo. Ve sen jaz ne drügega šteja rečti kak to, ka mene ne zanima, či uni nimajo avtov ali pa majo jih premalo ali nimajo plügov ali česakoli že. Samo či je tak, te pa nan nej teko dajatev ne kaserajo, pa de vse vredi. Pomežik

Kapa se peska na cestah tiče; to pa je to, ke smo že pred gučali. Zima je in zima je strup za avte, to vemo vsi.

MHA torek, 12. januar 2010 ob 15:40

Mene mote to, ka ko torijo pa se tovorjoki kontra pripelaš, ka te ti dve kili mešance vrže na haubo, či mo odzaja krožni posipalec.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.