prlek1825 sreda, 10. marec 2010 ob 11:52

Fantje, danes je praznik vseh nas (40 mučenikov)... Če slučajno še kdo tega ne ve (pa verjamem da jih veliko ne ve) Nasmeh

MILAN sreda, 10. marec 2010 ob 13:07

Mislec Tak na gnešji den dere mo naš minister Nandek rojstni den (40 mučenikof )
je ostola naša vloda neopravilan.
Ob 11,15 sen odpela Nandeka v bolnico
Naroča je lepe pozdrave vsen pa se zahvolja za izrečene čestitke.
Je v bolnici v Ormoži,dere sen ga pela mi je zavüpa ka mo nekši veki stroh pred mescom MERCON, V merci so se mu zgodile vse veke nevole pa kak da bi ga to tak potrlo.
Drgačik je z jin fse keko teko v redi.
ena künštna(eni se sprivijo v bolnico rejši kak bi slavili s pedoši) to sen ga podrožja pa se je od srca nasmija)

Legionar sreda, 10. marec 2010 ob 15:48

No, tepa vsen vse dobro, Nandeki pa dobro okrevaje. Jaaa

Či je Milan že vlodo omenja; gnes je baje odstopa kmetijski minister Pogačnik.
Milan Pogačnik je odstopil

Mene zanima, keri je kmetijski minister tote prleške vlode? Ker morti bi zej lehko kandidira namesto Pogačnika. Mislec

Progress sreda, 10. marec 2010 ob 18:34

Ja se resen dobro ka ste me spotili, se nebi son nigdor, ker sen mučenik 365 krat na leto...hüde so cejti. Nandek se pa itak zno znejti, nede mu teško.

Dejan četrtek, 10. marec 2011 ob 16:03

Te pa fsen mučenikon

zobl četrtek, 10. marec 2011 ob 20:18

malo bol na tenko či lehko keri objasni kakši bi naj to "praznik" bija 40 mučenikof?
Kul

Dejan četrtek, 10. marec 2011 ob 20:38

http://sl.wikipedia.org/wiki/%C5%A0tirideset_mu%C4%8Denikov

Spomin 40 mučenikov se v krščanskem koledarju obhaja 10. marca. Na ta dan se Rimskokatoliška cerkev spominja 40 rimskih vojakov, ki se niso hoteli odreči krščanski veri in umrli mučeniške smrti.

To je za tiste ta verne, jas pa sen van tan špricare natoča Hihihi

Progress četrtek, 10. marec 2011 ob 20:46

A ne pridejo vsako leto na drug datum? Zdi se mi, da vedno po pustu, ker je za 40 dni velika noč.....god mučenikov je odvisen od pusta. Če ni tak me popravite.

Dejan četrtek, 10. marec 2011 ob 20:54

Čü ne ven kak to gre. To piše na vikipediji. To nan te more kakši poznavalec bole povedati Nasmeh

MHA četrtek, 10. marec 2011 ob 21:07

Po dnevniki so gnes rekli ka so mučeniki. Tako

Dejan četrtek, 10. marec 2011 ob 21:08

Ja to vemo ka so, samo če je to vedno na 10. merc al dvo dneva po pusti Nasmeh

MHA četrtek, 10. marec 2011 ob 21:11

Meni se vidi ka je takak je Progres napisa.

MILAN petek, 11. marec 2011 ob 06:39

Mislec Progres mo praf 40 mučenikov je 40 dnevni post keri se heja z velkin petkon.Neje povezani z fašenkon,Je pa Fašenk okoli totega svetka.V Sevnici se zberejo samo moški na veselici in tan nema ženska fstopa.

TUNČEK petek, 11. marec 2011 ob 08:00

Progress je napisal/a:
A ne pridejo vsako leto na drug datum? Zdi se mi, da vedno po pustu, ker je za 40 dni velika noč.....god mučenikov je odvisen od pusta. Če ni tak me popravite.

Mislin, da so mučeniki en den po pepelnici in potli čes 40 dni je veki petek. Jaaa

MHA petek, 11. marec 2011 ob 11:01

Jaaa baje je tak, ka se začne takoj po pepelnici pa te do veke noči traja.

Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.