MHA torek, 25. maj 2010 ob 22:24

Te pa si lotmerškega gor nalepi. Hihihi Ormoški mi je preveč barvni.

prlek1825 torek, 25. maj 2010 ob 22:26

ormoški grad, sončni vzhod pa zahod,,,gorice pa klasje...mislim ke je vse dobesedno povezano z ormožon in okolico..ali

prlek1825 torek, 25. maj 2010 ob 22:28

MHA je napisal/a:
Te pa si lotmerškega gor nalepi. Hihihi Ormoški mi je preveč barvni.

za moje pojme kot center prlekije bi bol paso v lotmerk ormoški grb...idino grod notri ne paše,,,ke vseeno je lotmerk z goricami fejst povezani pa center prlekije ke bi mogo meti neke bole o tem namišlenega polek koja seveda...zmej mo notri ne paše

MHA torek, 25. maj 2010 ob 22:29

Lotmerk je tüdi meja grod, oziroma še zej stoji.

prlek1825 torek, 25. maj 2010 ob 22:42

no te pa vzemen naze..očitno slabo poznam lotmerk..ki pate je grod v lotmerki....no samo če realno poglednemo to ke provijo slike na ormoškem grbi se tudi lotmerka fejst tičejo...meni se ormoški od kombinacij mb nejlepši vidi...od kombinacij ms pa lotmerški tudi sigurno nejlepši,,,samo pri lotmerškem pogrešam grozdje ke bi bilo bol izrazito

Dejan torek, 25. maj 2010 ob 22:46

Prlek, nejdi grod na toti sliki Nasmeh



Pa lotmerški mo grozdje. Me ali nič ne poslüšate. Tiste tri rdeče grolike so grozdje Pomežik

prlek1825 torek, 25. maj 2010 ob 22:50

nejti ga je na toti sliki ne težko samo ki pa bi to blo pa si ne prestovlam mislim si samo samo nem nič rejši reko se predam pa poslušam tebe ki veš ki je ke boš povedo....to sem čujo ki si reko ke tiste tri grolike predstovlajo grozdje samo keri to neje podvučeni tak kak sem jaz ne bijo tega nebi zno na ormoškem pa je razločno lepo ke je grozdje pa ke je klos pa tak dale..hehe

Dejan torek, 25. maj 2010 ob 22:55

Vardov grad. Notri so zej stanovoja.

MILAN sreda, 26. maj 2010 ob 09:44

Mislec stora slika je narisano iz severa proti jugi in tan je Vardov grod,Železne Dveri pa se mi vidi ka še Jeruzalem

MHA sreda, 26. maj 2010 ob 15:28

Momo tüdi ves povezano z grodon, Podgradje. To ja

Legionar četrtek, 27. maj 2010 ob 08:08

Dejan je napisal/a:
Jas sen enkrat vida enega, ka je meja lotmerški grb pa MB. Tan je venda malo drgači, MS pa je itak MS Nasmeh

Keko jaz ven je vseeno kakši grb maš gori.

Dejan četrtek, 27. maj 2010 ob 08:19

No, to ne ven, kak je s ten. Či je to tak, te bi bilo zanimivo si zrihtati registracijo LJ pa lotmerški grb gor Jaaa LJ kak Ljutomer te Nasmeh

MHA četrtek, 27. maj 2010 ob 10:32

Ze ko sen avto registrera, sen si šteja vzeti LJ toblico, san mi je ova rekla ka nemren meti, ka pre neman stalnega prebivališča v LJ.

Dejan četrtek, 27. maj 2010 ob 10:43

Ja zej či si češ mejati te je venda drgači. Samo tüdi ne ven či je to pogoj, ka maš stalno prebivališče tan, kak maš tablico.
Jas gda sen avto küpa je bila SG pa še man zej tak.

MHA četrtek, 27. maj 2010 ob 10:47

Jas sen novi avto registrera, pa sen jo pita, či si lehko LJ gor don, pa rekla ka ne zavolo prebivališča. Tako

SlovenianDevil četrtek, 27. maj 2010 ob 11:53

Grb na toblicah si lehko mejate, kak vam paše, če je grb ki ste ga zalepili iz iste upravne enote kot je tablica. Na avte ni dovoljeno lepit grbov, ki ne spadajo pod isto UE kot tablice, tak da na tablice LJ ni dovoljeno lepiti lotmerškega grba Žalosten .
Eni bodo komplicirali, ko boste kupili grb, eni ne, odvisno od tega kje ga kupite, ponavadi se samo prometno pokaže pa je to to.

Sicer ne vem zakaj se nesmi lepiti grbov izven UE na tablice, ker tak gre vse čez registracijo, ki je napisana v prometni tan pa se grba sploh ne omenja. Mislec

Glede toblic pa je tudi odvisno ki si jih delaš, v maribori komot dobiš toblico LJ, pa je ne važno s kod si...

MHA četrtek, 27. maj 2010 ob 12:17

Ova je meni rekla ka nemren meti LJ. Ko pa sen v Lotmerki kipüva lotmerški grb, pa sen nič ne treba rečti zake ga nücan.

SlovenianDevil četrtek, 27. maj 2010 ob 13:16

Sej sen reko, vse je odvisno kak so kje lidje zakomplicirani.

Za tablice pa nevem, mogoče se je kej spremenilo zej.

Zvončica sreda, 2. junij 2010 ob 23:27

Zej ste že prišli na grbe pri tablicah....pa je ne to bija point začetnega pitaja ne? Vidin ka bon mogla malo ke po mojih bukvah porovati ka mogoče nejden kakšo obrazložitev simbolike totega novejšega grba....da pred totin je bija se mi vidi medved na lanci ali nekaj takšega....v oštariji ke se ji je negda gda še je delala reklo *klet* je blo puno vaških grbov narisanih....ke bi lehko bli zej atrakcija za turiste, pa še kakši špricar v ambienti iz npr. 1960 bi lehko ruknili.....

bebuba60 ponedeljek, 2. avgust 2010 ob 01:59

Namig:
- V ljutomerskem grbu ni koja in ne kuja oz. konja, je pa beli žrebec s pridihom grške mitologije - samorog;
- pod žrebcem je zeleni zmaj, ki mu gre že od samega nastanka grba na k....!
- drži pa, da so nekateri ljubiteljski oblikovalci upodabljali ljutomerski grb s konjem (kujon), videl sem tudi različico z upodobljeno brejo kobilo,
- minuli grossmanov festival bo morda kakemu zagretežu dal idejo, da pod ljutomerskega samoroga podtakne, namesto zmaja, kako novodobno pošast ?! Šokiran




Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.