prlek1825 sobota, 25. junij 2011 ob 22:08

Drogi prleki jaz sem te včera bijo malo na toti veselici v lotmerki. Reko pa bom tak muzika je bila odlična organizacija kak so to gasilci vkup pripravili vsaka jim čast ke sem že porkrot bijo pri takših organizacijah polek pa ven ke neje to samo tak vkuper narediti. To ali neman ke šinmfati lehko samo hvolim. Če pa gremo dale, zake sploh pišem na forum glede tote veselice pa se začne tu. Jaz ne vem al je z menom ke narobe pa mojimi kolegi al je resen ne blo vino nikakšno. To ke so meli za vino bog jim pomogej, komej smo liter vina spili, pa potli mi ji sploh več nič ne pasalo piti, da bi to zno kda sem prišo kakšo vino je bi rejši pivo pijo ne mi je vse zabegnolo (naročli smo si liter pa vodo pa smo vso vodo polek litra vina spili te vete kakše špricare razrečene smo pili ke smo vino spravili v promet). Te pa gremo dale vesele štajerke tak lepo hvolijo pa delajo reklamo ke je vse za jesti, pa tak lepo o čvapčičih gučijo in meni te to zadiši. Mi gre moja iskat čvapčičov in nazodjo dobim bograč ke jim je čvapčičov sfalilo. Dobro še z tem sem se sprijaznjo, kda pa sem vidjo ke mon v bograči same čunte pa mi je apetit do vsega mino in sem takoj reko ke morem toto temo malo tu obdelati.
Pa nej me zej nišče ne vzeme narobe, pišem zato ke bi organizatori ki so se fejst trudli ne rečem ke se neso, do druge veselice pobojšali. Ke vsaka analiza vsega je nejbojša kritična ke te som vidiš ke si naredjo narobe in to probaš popraviti.
Zato če te lotmerški gasilci to čitali vam želim puno uspeha dale, samo ke se pa tiče glede hrane pa pijače pa se morete popraviti pa ste zmagali.
Za konec pa vas pozdravljam z gasilskih pozdravom; NA POMOČ

Progress sobota, 25. junij 2011 ob 23:02

Skoro ne verjen ka je bilo tak.

zobl sobota, 25. junij 2011 ob 23:15

prlek1825 je napisal/a:
Drogi prleki jaz sem te včera bijo malo na toti veselici v lotmerki. Reko pa bom tak muzika je bila odlična organizacija kak so to gasilci vkup pripravili vsaka jim čast ke sem že porkrot bijo pri takših organizacijah polek pa ven ke neje to samo tak vkuper narediti. To ali neman ke šinmfati lehko samo hvolim. Če pa gremo dale, zake sploh pišem na forum glede tote veselice pa se začne tu. Jaz ne vem al je z menom ke narobe pa mojimi kolegi al je resen ne blo vino nikakšno. To ke so meli za vino bog jim pomogej, komej smo liter vina spili, pa potli mi ji sploh več nič ne pasalo piti, da bi to zno kda sem prišo kakšo vino je bi rejši pivo pijo ne mi je vse zabegnolo (naročli smo si liter pa vodo pa smo vso vodo polek litra vina spili te vete kakše špricare razrečene smo pili ke smo vino spravili v promet). Te pa gremo dale vesele štajerke tak lepo hvolijo pa delajo reklamo ke je vse za jesti, pa tak lepo o čvapčičih gučijo in meni te to zadiši. Mi gre moja iskat čvapčičov in nazodjo dobim bograč ke jim je čvapčičov sfalilo. Dobro še z tem sem se sprijaznjo, kda pa sem vidjo ke mon v bograči same čunte pa mi je apetit do vsega mino in sem takoj reko ke morem toto temo malo tu obdelati.
Pa nej me zej nišče ne vzeme narobe, pišem zato ke bi organizatori ki so se fejst trudli ne rečem ke se neso, do druge veselice pobojšali. Ke vsaka analiza vsega je nejbojša kritična ke te som vidiš ke si naredjo narobe in to probaš popraviti.
Zato če te lotmerški gasilci to čitali vam želim puno uspeha dale, samo ke se pa tiče glede hrane pa pijače pa se morete popraviti pa ste zmagali.
Za konec pa vas pozdravljam z gasilskih pozdravom; NA POMOČ



To si dobro pitanje si postava, či je s tebo kej narobe pa s tvojimi kolegi al pa z vinnon.
Či si vajeni piti dobrega vina, te si verjetno zaj naleta na Ž klasno čmigo, kero je nešče odova na gasilski veselici.
Ponavodi je to provi biznis gda se gleja prvo veki profit, te se odovle najcenejše vino, ka bi čim več zasluža, pijani pa do tak al tak potli fsi tak ka do kapali tan v šotori.


To prvič čujen ka bi se negi bograč kuha pa ka bi čunte notri ble, si ziher ka je to bija bograč?
Ve tu pri nas v prlekiji bograča nekšega fkup ne vejo nareti, provega boš tak samo lehko doba doli na madžarsken pa v lendavi, ovo drugo je "poskus bograča".



prlek1825 nedelja, 26. junij 2011 ob 07:13

če so gučali ke je bograč pa tak je vun zgledno te je venda bograč bijo , samo ke je blo to za meso notri z čuntami pa neman pojma glovno nad tem sem bijo fejst razočari.

je pa resen ke se ponavodi odovle nejcenejše vino samo te nej bo vsej užitno ne ke te pri vsakem požirki stepe,,,nevem ke drugi mislijo o tem ke so bli na veselici jaz sem glede tega ali bijo razočarani.

pa tudi ke sem okoli sebe po mizah pogledo je vino lidem nejbole ne šlo, jih je ogromno pilo pivo.

Progress nedelja, 26. junij 2011 ob 09:50

Ja če te nihče ne ve povedate od koga so te tak slabo vino mele ? Mene je sicer ne bilo tan, zanima pa me. A se je lotmerško (ljutomerčan) vino tak poslabšalo ?

Almanah nedelja, 26. junij 2011 ob 13:31

No , ,glede na to, ka se je vina več kak 250 litrov spilo ne ven če je te bilo tak švoh...možno ka so ormožonci malo ljubosumni ka neje bilo od P&F, al jebi ga Prlek1825 si pač ne navajeni dobrega vina pita...pri nas nega več šmarnice.

No zej ne ven tudi pri keren šanki si pija??

Za bograč ne ven kak je bija da sen ga ne ja.....sem pa proba čevapčiče pa so bili dobri, samo nekša mala porcija je bila ( 6 komadov, ne glih vekih.)

Od kerega pa je bilo vino pa se vidi na slikah.

roberto2 nedelja, 26. junij 2011 ob 14:43

Pozdrav!
Že kar nekaj časa redno spremljam spletno stran prlekija on net ,katera se mi zdi res primerna in POTREBNA za naš Lotmerk in okolico.
Pa sem se po tehtnem premisleku le odločil,da se bom tudi registriral in sodeloval v forumih.Sicer bom včasih bolj kritičen kot ne,pa ne zamerit,kritike so namenjene le zato,da se stvari izboljšajo.
Pa če sem že na forumu "Lotmerške veselice" bom rekel tako,da nisem šel pogledat ne v petek ne v soboto,po slikah sodeč je v petek blo kar živo,v soboto pa slabo obiskano,kar je po mojem že stalnica ljutomerskih prireditev,da dva dni zaporedoma glih ne gre,pa še eni tega niso spredvideli.Seveda pa vsak razmišllja optimistično in če je že šotor postavljen...zakaj pa ne.
Kar pa me moti pa je to,da bi vsak organizator moral najti nek skupni imenovalec med zaslužkom in zadovoljnim gostom,kajti le to je recept za uspeh,ter eno brez drugega na žalost ne gre..
Tudi špricera nisem probal,iz slik sodeč je od Vinoreje Kaučič,pri njih pa še nisem dobil slabega vina,pravzaprav smo ga tudi z veseljem točili ko smo organizirali kakšno prireditev (premalo jih je bilo) in je odziv konzumentov več kot pozitiven,brez da "mišotu"delam na tej strani reklamo,se to itak ve.
Kaj pa se tiče bograča,je tako (sem ga skuhal že kar nekaj 100L) da če ga prekuhaš potem je normalno, da se meso loči od kosti..Ni pa to nujno da ne bi bil prav tako okusen in dober.
Je pa tudi res da bolj blizu madžarske meje greš.boljši bograč je,vsak ma pa svoj okus in na takšnih prireditvah kjer je par sto ljudi se najdejo vedno zadovoljni in ne.
L.P Haha

Dejan nedelja, 26. junij 2011 ob 18:42

Jas pa bi reka, končno ena fešta v Lotmerki, ge je bilo vino dobro, či se malo spotimo nazej, kej so fse točili na trgi gda. Tak ka ne ven, kej ste vi pili al pa mate tak drgačen žmah Nasmeh

Za jestvino pa nemren nič rečti, da nesen nič ja.

Je pa pri fsen ten, en drügi problem - lidi nega!? Sicer je to v Lotmerki že standard, ka lidje nikan ne grejo, ka jih moreš iz stanovoja dobesedno vlečti, ka se keri prihucka na trg. Takša obletnica bi si zaslüžila, ka bi lidje malo v večjen števili prišli.

zobl nedelja, 26. junij 2011 ob 20:32

Ob isten cejti so še Soboški dnevi v MS, tak ka dosti folka je šlo to na koncert Severine fčera f soboto, f petek pa so bli D'kwashen Retashy.

More pa se vzeti v obzir ka fsen gasilske veselice neso pisane na kožo pa ka te takši folk ne hodi na takšno vrsto zabave.
Či recimo nese gasilec še teko mejn to to zanimle, pa ne poslušaš goveje muzike Na golico in podobne komade kere 5x na noč vrtijo.

roberto2 nedelja, 26. junij 2011 ob 21:02

Pa Tabuji,pa Maja Keuc.... To ja To ja
Izbira velika.

TUNČEK nedelja, 26. junij 2011 ob 21:23

prlek1825 je napisal/a:
če so gučali ke je bograč pa tak je vun zgledno te je venda bograč bijo , samo ke je blo to za meso notri z čuntami pa neman pojma glovno nad tem sem bijo fejst razočari.

je pa resen ke se ponavodi odovle nejcenejše vino samo te nej bo vsej užitno ne ke te pri vsakem požirki stepe,,,nevem ke drugi mislijo o tem ke so bli na veselici jaz sem glede tega ali bijo razočarani.

pa tudi ke sem okoli sebe po mizah pogledo je vino lidem nejbole ne šlo, jih je ogromno pilo pivo.


Tüdi meni se zdi čüdno, ke bi v bograči bile čunte. Vuuhuu

prlek1825 ponedeljek, 27. junij 2011 ob 10:01

glejte jaz ne ven kakšo vino je blo prešja leta pa ne zanima me sploh od koga je pa če je z ormoža al lotmerka mi je vseeno samo nej bo vsej užitno...nevem no, meni pa mojim kolegom je glovno ne blo nikšo morti pa smo naleteli na kakši škart liter da več te nesmo šteli piti.
ke pa se tiče hrone pa če sem že prišo na veselico mi je normalno ke bom te tu jo nem negi po lotmerki hodjo.
pa ne rečem bograč je bijo dober samo som sebi sem se začudjo kda sem nejšo v bograči čunte...oz meso za obiraje..ke nedo kdo ke narobe razmjo.

pa nečem nič slabega z tem čem samo to ke bi blo drugič jakše.

prleška puca ponedeljek, 27. junij 2011 ob 10:15

jaz bi ti ali rekla ka si zgleja ne navajeni na nič kak močnik pa mleko...
kaučiči majo super vino lansko, letošnjo kero koli!
glede bograča pa bi rekla ka si resen hempasti, če so ble čunte si meja teko sreče ka si fasa skoro samo divjačino vun ti pa se buniš? Hjooj

TUNČEK ponedeljek, 27. junij 2011 ob 10:28

Malo štükanja poživi portol. Hahaha Haha Pomežik

prlek1825 ponedeljek, 27. junij 2011 ob 11:05

prleška puca je napisal/a:
jaz bi ti ali rekla ka si zgleja ne navajeni na nič kak močnik pa mleko...
kaučiči majo super vino lansko, letošnjo kero koli!
glede bograča pa bi rekla ka si resen hempasti, če so ble čunte si meja teko sreče ka si fasa skoro samo divjačino vun ti pa se buniš? Hjooj


glej nepret me zanima če si sploh bila na veselici ke komentiraš?
kak drugo mene ne zanima človik od kerega je vino ke ga niti ne poznam, provim samo to ke toti liter ke smo ga mi dobli je ne bijo nikšen!

bograča pa tudi nesem šinfo ke je bijo dober svadilo me je samo to ke sem notri nejšo meso za obiraje. jaz se na to ne razmin samo ki koli sem bograč jo je blo notri nejbojšo meso brez čunt zato me je to presenetlo

gasilec77 ponedeljek, 27. junij 2011 ob 12:49

Prvo se nesen šteja zglasite, ampak se bon. Glede vina, ne vem, 100 ljudi, 100 čudi. Vino smo imeli od Vinoreje Kaučič, ampak nisem ne na muziki ne nikde drugje čuja, ka bi keri reka, ka smo meli slabo vino, kvečjemu so vino hvalili, da je bilo dobro, napram drugih fešt. No, kak sen reka, 100 ljudi, 100 čudi. Glede bograča pa lehko rečen, ka smo mele v bograče 38 kg srnetine, pa 30 kil govedine, pa 25 kil svinjine, zej pa če si meja eno čunto notre v bograče, pa bi jo pač obra pa fertek. Ne razmen pa, v čen je zej takšen problem. Vervle mi, ka smo se potrudele maximalno, ka bi vsi dobile dober bograč. Tude bograč so vsi hvolele, ka je dober.


lep pozdraf

Dušan H.

prlek1825 ponedeljek, 27. junij 2011 ob 15:20

glej jaz ven ke ste se potrudili, ke sem tudi som gasilec pa vem kak je z totimi veselicami. tudi vidlo se je ke ste se kot gasilci potrudili glede organizaciji, glovno v totem našem litri vina ke smo ga spili je neke moglo biti ke je ne bijo za piti, več pa nesmo šteli piti zoto nem reko ke je vse blo zanič. tudi to ke je ne toti liter vina prinas bijo dober neste krivi gasilci. ke se pa tiče glede bograča je meni bijo fejst dober samo kda sen ne mejo nikšega špricara te pa sem še nejšo čunto notri pa mi je pritisk zdignolo zoto sem tudi tu začejo pisati.

ven pa ke je takša organizacija žmenta nazodjo pa še nega čuda ludi, te pa če se dogajajo takši feleri pa še je teko slabše za dale.
pa nej me ne jemle nišče narobe ke nečem nikomo nič slabega z tem pač sem povedo to ke me je motilo.

karantanija torek, 28. junij 2011 ob 21:39

Za ene je pač nejbojše, ka pijejo fstekleničeno vodo pa banane coj jejo. Hahaha

prlek1825 torek, 28. junij 2011 ob 22:13

eh tega ne gučati te bomo dobli vodni kamen..hehe

Jernej torek, 28. junij 2011 ob 22:14

...ta prave veselice so preminole ki so trajale do zore!
Novi časi so nej samo dobre stvari prinesle!

Ka se tiče vina in organizacije in gasilce vse je blo vredi! To ja
To pa ka je malo menje folka blo je pa tak.... kriza, evro in tajkuni so svoje naredli ka nega penez in slüžbe! Narod je pretreseni nemajo se kaj veseliti! Žalosten



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.