Ivek petek, 23. avgust 2013 ob 16:05

Zapisal sem:
Ziher poti za pecikliste? Ja za tiste, gi se s peciklon vozijo delat. Lehko denen še kcoj tiste, ki grejo na izlet, obisk al pa kakši opravek.

Legionar je zapisal:
Kolesarske poti in pločniki so za ta kolesa (za dirkalne) nenostavno neustrezne, pločniki zaradi samega reliefa, kolesarske poti pa zato, ker niso vzdrževane in kot take so za specialkarje zelo nevarne.

Saj zato sem proti, da po javnih cestah trenirajo in se rekreirajo ekstremni kolesarji na kolesih, ki niso prirejena za javno cesto.

Sam priznavaš, da sedanje kolesarske poti niso za "specjalkarje". Ali to pomeni, da zahtevate še dodatno pot.

Zaradi tega se "specialkarji" vozijo po vozišču, da jim na kolesarski stezi specijalna kolesa nebi skočile v "ohtara". Napravite si velodrom pa dirkajte.

Zgodilo se mi je, da sem vozil skozi vas po bregu navzdol z dovoljeno hitrostjo 50km/h, in me je prehitel "oskošlahec" s 70km/h.

Zato se jih bojim, ker zaradi ekstremistov nočem imeti problemov.

Tudi se "oskošlaheci" radi postavijo na križišču pred avto, zavijajo kot avtomobili in ne prečkajo cest na prehodih za pešce, oziroma kolesarje.

Nisem proti kolesarjem, sem pa proti temu, da si nekater eksremistii javno površino prilaščajo za dokazovanje nadmoči, na kolesih, ki jim manjka oprema za javni promet.

Cesta ni rekreacijska, temveč prometna površina.


Legionar petek, 23. avgust 2013 ob 17:09

Ivek, če se greš peljat po cesti z avtom, kar tak, brez cilja, malo za pomiritev in sprostitev, je to morda potem prepovedano? In če se jaz grem peljat z biciklom za sprostitev, kaj potem?

Sem za to, da se po cesti vozi po pameti in s spoštovanjem prometnih predpisov. Tudi kolesarji bi morali to upoštevati. Kdor tega ne upošteva, ni za na cesto, pa vseeno, če je kolesar ali avtomobilist. Tako da neuvidevne in nepremišljene vožnje ne odobravam!

Sem pa za strpnost, tako s strani avtomobilistov kot tudi kolesarjev. Iz tvojega posta pa veje malo prezira in nestrpnosti. Napisal sem ti o odnosu do kolesarjev v nekaterih drugih državah, kjer bi si malokdo drznil stresati takšno nestrpnost kot to delaš ti. Sicer je pa to stvar kultiviranosti in spoštovanja in upoštevanja šibkejših na cesti, kar so pešči, kolesarji, mopedisti itd... Tebe kolesar ne ogroža na cesti, če pa ga zgaziš zaradi njegove krivde, pa to ni tvoj problem. Je pa vseeno veliko več primerov nestrpnosti s strani avtomobilistov, kot obratno.

In cesta je lahko rekreacijska površina, s kakšnim namenom se jaz podajam na cesto, je torej moja stvar in ni pomembno, če se pri tem vozim pametno , varno in strpno!

Ivek petek, 23. avgust 2013 ob 20:12

Legionar je napisal:

Iz tvojega posta pa veje malo prezira in nestrpnosti. Napisal sem ti o odnosu do kolesarjev v nekaterih drugih državah, kjer bi si malokdo drznil stresati takšno nestrpnost kot to delaš ti. Sicer je pa to stvar kultiviranosti in spoštovanja in upoštevanja šibkejših na cesti, kar so pešči, kolesarji, mopedisti itd...

Nikjer nisem izrazil nestrpnost, še manj prezira do kolesarjev in šibkejših na cesti.

Izrazil sem nasprotovanje "kolesarjem", ki se vozijo po cesti s kolesi, ki niso opremljena in primerna za javni promet. Ogrožajo sebe in druge. Sam si zapisal, da ceste in kolesarske poti niso primerne za ta kolesa.

Če nekdo hoče dirkati in biti poseben, potem naj gre na površine, kjer ni javnega prometa.

Primerjava vožnje za pomiritev in sprostitev med za cesto neprimerno "specijalko" in registriranim avtomobilom ne drži vode.

Še naprej sem proti kolesarjem s specijalkami na javni cesti.

Razpravo sem končal. Želim prijetno in varno vožnjo !

PS. Kupi si provi pecikl.

TUNČEK ponedeljek, 26. avgust 2013 ob 09:10

Jas pa mislin, da doklič neki peciklist vozi po cesti po pretpisih, ne dela nič narobe - tüdi či mo specijolko.

Je pa resen to ka provi legionor, da je treba upoštevati šibke udeležence f prometi.
To je po Evropi neke čisto normalnega.
Zlo veka razlika je met ten, da te marsige po Evropi kak peciklista avti pozdrovlajo, dočin te pa prinas prehitevlejo na centimetre op tebi, ti nagravžno trobijo in grozijo z rokami... Mislin, da je problem samo KULTURA udeležencof f prometi .

Jaaa

pravični četrtek, 26. september 2013 ob 12:00

Nekaj zanimivega se dogaja. Mislec

Že od torka čakam na prispevek, ko so se v Domu kulture v Ljutomeru zbrali župani in županja iz območja, kjer se bo izvajal vodovod sistema C, ter skupaj z ministrom Dejanom Židanom podpisali pogodbe. Mislec

Sprašujem se zakaj se ta "velik" dogodek ne objavi. Mislec Hjooj

Da bi bila zadeva še bolj "slavnostna" se je vse skupaj postavilo kar v Dom kulture. Šokiran Mislec Hjooj

A sedaj mestna hiša ni več dovolj dobra za take zadeve. Mislec

In ravno za take in podobne stvari bi naj služila mestna hiša in županat. To ja

No, mogoče pa fotke niso za objavo, ker so se zraven znašli določeni ljudje, ki niso po volji aktualni občinski oblasti? Hihihi

Sicer je tudi minister kar hitro odšel, čeprav bi naj bile mize v galeriji Doma kulture vabljivo obložene. Mislec

No, pozneje se je minister Židan kar precej časa zadržal s svojimi strankarskimi prijatelji iz OO SD in njihovimi lokalnimi koalicijskimi partnerji. To ja

Hmmm, očitno se v tej družbi dobro počuti. To ja Hihihi





antonM četrtek, 5. december 2013 ob 20:50

Članek v današnjem delu

Ljutomer poln Miklošičevih kipov (in Tomaža Domicelja)

http://www.delo.si/novice/slovenija/ljutomer-poln-miklosicevih-kipov-in-tomaza-domicelja.html


Kaj se dogaja na občini, sramota! Hjooj

citiram:
"Izmed katerih ponudnikov sta občina oziroma gimnazija izbrali izvajalca za izdelavo bronastega doprsnega kipa in izdelavo sedemdesetih kipcev, je vprašanje, na katerega tako iz občine kot iz gimanzije do zdaj tudi nam niso znali odgovoriti."

Sramota, kako se dela z občinskim denarjem Zbesna

Je mogoče kaj znanega s včerajšnje seje??
Upam, da svetniki niso podprli tega zmazka od proračuna, ki ga je pripravila županja s svojo ekipo!! Zverižjeni

Po Lotmerki je veliko slišati, da v teh čudnih časih hoče skozi proračun nekomu podariti monografijo za 30.000EUR. V tej krizi!!!! kaj se jim je čisto Norec ???

Hvala bogu, da so drugo leto volitve!

pravični četrtek, 5. december 2013 ob 22:48

Veš Tonček, da predlog proračuna 2014 NI bil potrjen. To ja

Sicer se je to vedelo že 2 tedna, ko so svetniki dobili gradivo v roke. Jaaa Hihihi

No, upajmo, da PR občine premelje tiste posnetke in nam postrežejo s sejo, da si ogledamo kaj se je dogajalo. Mislec Hjooj

Veš kaj Tonček.

Ta monografija je kaplja v morje, koliko se še ostalega zmeče sem in tja. Mislec

Če pogledaš v proračun boš videl, da "govoropisec" in svetovalec za, kaj že, na leto potegne več kot podžupan. Šokiran Žalosten Mislec Hjooj Hudi

Če bi ga zaposlili bi bil še hasek, ker bi bilo ceneje pa še zraven "komuniciranja" bi še kakšno drugo delo opravil. Jaaa Hihihi

Kakšno metlo in kanto bi mu dali. Hihihi

Pozimi pa lopato, da bi okrog občine sneg skidal. Hihihi Zloba Hahaha

vlasta petek, 6. december 2013 ob 11:22

pravični je napisal/a:
Veš Tonček, da predlog proračuna 2014 NI bil potrjen. To ja

Sicer se je to vedelo že 2 tedna, ko so svetniki dobili gradivo v roke. Jaaa Hihihi

No, upajmo, da PR občine premelje tiste posnetke in nam postrežejo s sejo, da si ogledamo kaj se je dogajalo. Mislec Hjooj

Veš kaj Tonček.

Ta monografija je kaplja v morje, koliko se še ostalega zmeče sem in tja. Mislec

Če pogledaš v proračun boš videl, da "govoropisec" in svetovalec za, kaj že, na leto potegne več kot podžupan. Šokiran Žalosten Mislec Hjooj Hudi

Če bi ga zaposlili bi bil še hasek, ker bi bilo ceneje pa še zraven "komuniciranja" bi še kakšno drugo delo opravil. Jaaa Hihihi

Kakšno metlo in kanto bi mu dali. Hihihi

Pozimi pa lopato, da bi okrog občine sneg skidal. Hihihi Zloba Hahaha



pravični,

če je temu res tako, zakaj potem nekdo od svetnikov ne ukrepa?
za bedarije so se tožarili na KPK in ne vem kaj, v medije podajali pritožbe, če se res to dogaja kot pišeš zakaj nekdo od svetnikov nima poguma o tem spregovoriti?
temu se reče legalna korupcija, tako kot jankovič to počne in vsi o tem govorijo, tu na lokalni ravni pa se vse pod tepih da, zaradi čigavih interesov?

glede na to da pišeš o tem PR, daj podatke napiši o komu se gre utemeljeno, ali pa utihni Nasmeh

pravični petek, 6. december 2013 ob 14:09

Glej, vlasta, malo si pomešala, kar se zapisal.

PR je mišljen tisti, ki pripravi posnetek seje za objavo.

Jaz ne vem kdo je.

Če pogledaš moj odgovor Tončeku, sem mu samo pojasnil, da bo pač treba počakati, da PR pripravi zadevo, da bo lahko pogledal, kaj se je na seji dogajalo.

Glede osebe, ki bi jo zaposlili in sedaj potegne iz proračuna več kot podžupan pa sem imel v mislih tistega, ki je plačan iz postavk, ki ti jih pripenjam in so že bile nekoč objavljene.

Slišal sem, da bi naj svetniki že večkrat spraševali o tem in nikoli dobili odgovora.


http://supervizor.kpk-rs.si/organ/75620/podj/88153606/

http://supervizor.kpk-rs.si/organ/75620/podj/36108154/


pravični sobota, 25. januar 2014 ob 14:50

No, sedaj je sam minister Židan povedal, da izgradnja vodovoda sistema C, nima nobene zveze s sprejetjem ali ne sprejetje proračuna občine.

Proračun občine je lokalna zadeva, Pomurski vodovod je državna zadeva.

Kot je iz članka v Delu razvidno je minister tudi povedal, da upa, da se takih projektov ne bo izrabljalo za pogajanja znotraj občine.




Priponka:
pdf dokument

antonM sobota, 25. januar 2014 ob 15:41

Kaj? Vuuhuu

Ko je bila županja pri nas na zboru krajanov je bilo rečeno, da sprejem proračuna vpliva na krak C!!!

Kaj to pomeni, da je županja ujeta na LAŽI?????!!! Hjooj

No zdaj je nam malim ljudem dokončno jasno kdo v Ljutomeru izsiljuje in laže, Šokiran

To je res žalostno, je prava blamaža in velika sramota.


V dobro občine bi bilo pošteno, da nekdo ODSTOPI iz funkcije kateri očitno ni dorasel!

Ivek nedelja, 26. januar 2014 ob 08:42

Iz lokal patriotskih razlogov v javnih občilih pazljivo spremljam dogajanja v Prlekiji.

Ker sem oddaljen od mikro dogodkov, sem morda bolj nevtralen.

Od kar je izvoljena, županja dokazuje, da ni oseba, ki zmore ustvariti pozitivno vzdušje med občinskimi svetniki in občani.

Ustvarja nepotrebne spore, celo toži svetnike, kar dokazuje, da ni voditeljica.

Za izgradnjo vodovoda-krak C, so se župani prleških občin dogovorili, da jo koordinira župan(ja) Občine Ljutomer. Lahko bi bil tudi katerikoli drugi župan ali strokovnjak, ki bi ga občinski sveti potrdili.

Imam občutek, da Karbova koordinacijo dojema kot osebno funkcijo, kar bi ji prišlo prav, če izgubi volitve.

V projektu se vrti 49,4 milijona evropskih in državnih evrov, pa lahko tudi koordinacija postane nek strošek-zaslužek.

Menim, da prav zato, županja v predstavitvah vztrajno prikazuje izgradnjo vodovoda, kot del občinskega proračuna. To je razvidno tudi iz predstavitvenih tabel.

antonM sobota, 1. februar 2014 ob 14:16

Po Ljutomeru se govori, da bo še zelo pestro, saj si je gospa Olga Karba drznila podpisati pogodbo za odvoz smeti z enim podjetjem, konkurenčno pa se je pritožilo in bo kot vse kaže uspelo. Kdo bo plačal nastalo škodo, mar Olga Karba. Hehe

Da nebi začeli pisat o sončnih elektrarnah na naših šolah....

gorgona ponedeljek, 3. februar 2014 ob 12:29

no tudi jas ki že več kak leto dni me nega v lotmerke,sen spredvida kej se gre županja...dejstvo je da voda sistema c neje v lokolni prioriteti ampak v vladni,nas rahlo zavaja ter tudi si zmišluvle stvari...ne prešje pa ne tota županja nesta še meje kak za nič,še nebojši je bija prvi župan...žal...

antonM ponedeljek, 3. februar 2014 ob 14:32

gorgona To ja

Se podpišem pod tvoj komentar, pa tudi pod zadnji stavek. To ja

pravični petek, 21. februar 2014 ob 14:31

Zadnji dopis ministrstva za finance (MF), ki jasno pove, da delo na kraku C vodovoda lahko mirno teče dalje.

Celo plačila se lahko izvajajo.

Denar, ki ga je MF poslal se lahko nakaže naprej izvajalcem.

Dopis je v prilogi.

Na povezavi pa je dokaz, da dela tečejo nemoteno naprej in se niso ustavila, kot se zavaja s strani občine.

http://www.prlekija-on.net/lokalno/7310/dela-na-izgradnji-kraka-c-v-godemarcih-se-niso-ustavljena.html



Priponka:
pdf dokument

gorgona četrtek, 12. februar 2015 ob 10:16

sen se vcera šteja pelate ob ene 9 dopodne gor na šolo pa me je g redorka obrnila češ nemren ite gor zato ka se pač gor ne dece ne nikoga ne vozi...pač za občino z odprtin srcon pa to...mislin se mi zdi to malo skrejno čudno će ne že skrejno nesramno...marsikeremu dedeke pa babice al pa občani ki deco dojo tik pred šlužbo v šolo je to kar neke...ke živimo mogoče v diktature ka na doleh čokajo redore pa obročajo...al pa v skrajnen primere pišejo kazne...gremo se nekšo svako jako občino al nakunce ke smo na kitejsken ka nan nehšče non stop dirigera ke lehko pa ke ne...še v tak fejst pošinfane lublane pa maribore moš 15 min možnost parkenga pri šoli pa te nihšče ne tira še pred kak sploh vgosneš avto...vsa večja mesta dojo vun keko keša se je pobralo glede kazne pa parkirnine...mi v 8 letih vsej jovno nesmo nikoli nič vun davale..županja obljubili ste pred 8 imi leti ukinitev plove cone pri zd lotmerk..pa še je gnes den tan..gremo se nekšo občino z odprtin srcon...ja pa my ass ja..

tulipan ponedeljek, 16. februar 2015 ob 09:51

Ja to mene tude mote kej je napisa gorgona jas pelan svojega otroka zaron v šolo pret kak gren v službo,ker nimam babic pa dedkov ka bi se z njim sprehajali do šole.Ko pa grem na sestanek pa poslušan nonstop ka nej hodimo peš.Zej pa mon eno vprašanje zakej pa ne hodijo učitelji,ki so duma z Lotmerka v šolo peš.A une pa se lehko pelajo pa delajo gužvo gore jas pa samo pripelam pa otroka ženen notre v šolo pa me že nega več.Na občine se nej malo zamislijo ne pa tote redarčeke pošilajo gor ka nas jebejo na suho te nej začnejo pret pri učiteljih al pa nej naredejo cesto kak treba.Jas ne mislin parkirate na tržnice pa iti gor peš te pa v službo al pa nej redore dole čokajo pa dere de več dece jih lepo ženejo gor ,saj v končni fazi mojo zlote cejt ka nedo hodili kak šerifi po Lotmerki.Nej se enkrat za večno izjasne kak pa kej.Če je cesta pomene ka je za pelate so pa tude štenge ka se lehko gre tan peš.Mislin ka tega nige nega ka nesmeš dece pelate v šolo pa po kakšnem zakone une mene lehko kaznejo kej pa če grem na obisk ,ker vemo ,da tude živijo ljudje tam gore.Vglovnen dokeč do se Lotmerški učiteli gor vozile bon se jas tude.

gorgona ponedeljek, 16. februar 2015 ob 20:41

ne fora je v ten ka je goreh itak zadosta placa ker logično ka odpelaš pa greš maks15 min...drugič bon redora itaki pita po keren člene zokona glede nato ka nega doleh znaka za prepoved prometa pa nič un mene lehko kazne...nimamo vsi časa sprehajate dece ap tui neso vsi z lotmerka ampak z okolice...seveda momo m fejst odprto srce pa sen županjo pita kak pa kej pa mi nite neje odgovorila..ka ne rečen kak se je to delalo..tak kak če bi se deca špilala...dejansko se je med izgradnjo dela tisti "krožni"ki je itak skropucalo...nič kej konkretno se je ne širila cesta pa nič...

Bingo torek, 17. februar 2015 ob 06:21

Tak ali tak smo vsi zaron bolj knap s čason, te pa še dece več nesmiš do šolskih vrot odpelati. To mislim za tiste, keri se vozijo od malo dale. Eni so pa resen pred pragon šole duma, pa vozijo deco por metrov daleč z avton. Takšni bi se mogli malo zamisliti!!! Od županje nede ne eden, pa ne drugi doba odgovora, vervlita! Me zanima, če jo obrnejo na cesti z deco?
Glejta, novinari kumej čokajo, ka jih pozoveš, pa jin razložiš zgodbo. Če bomo vsi skos samo tiho, te neven kon to vodi? Z nami do lehko delali, ke do šteli!



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.