Jernej četrtek, 16. oktober 2008 ob 09:59

Dejan je napisal/a:
Mah toti lidje pri nas, kej so rekli, ka klopotca na trgi nede, so navodni bedoki. Klopotec bi moga biti, pa čitüdi bi celo sezono bija zavreti. Kak center Prlekije, bi mogli meti nejvekši klopotec.

Na primer zgodba iz Maribora:

Mariborčani bodo postavili mestni klopotec
sobota 30.08.2008, 08:49

Maribor - Na Mestnem vrhu nad Mariborom bo danes potekala tradicionalna postavitev mestnega klopotca.

Gre za stari vinogradniški običaj, ki so ga v štajerski prestolnici obudili pred 12 leti. Klopotec je prastari slovenski izum in so ga nekdaj postavljali med Jakobovim (25. julij) in Jernejevim (24. avgust), ko zori grozdje.

Ljutomersko darilo Mariboru

Mestni klopotec bodo postavili mojstri mariborske biotehniške šole, dogajanje pa bo popestril kulturni in zabavni program. Mariborčanom so klopotec podarili Ljutomerčani. Gre za pravi štajerski oziroma slovenjegoriški klopotec. Visok je osem metrov, vetrnice so dolge štiri metre, gredelj z vetrnicami in repom pa šest metrov. Postavitev klopotca je uvod jesenske prireditve, katerih vrhunec bo trgatev Stare trte.


Klopotec, kak lotmerško darilo Maribori, v Lotmerki pa sami klopotca nimamo negi tak na trgi Hjooj<br><br>Na zadnje urejal: Dejan, dne: sreda, 15. oktober 2008 ob 12:37


...tak dalec je se prislo ka Maribor ma klopotec, Lotmerk pa ga nima Hjooj

MHA četrtek, 16. oktober 2008 ob 11:06

Dejan je napisal/a:
Klopotec, kak lotmerško darilo Maribori, v Lotmerki pa sami klopotca nimamo negi tak na trgi Hjooj<br><br>Na zadnje urejal: Dejan, dne: sreda, 15. oktober 2008 ob 12:37

To so tak dali vendar toti klopotec, ke smo ga do ze meli na ploci.

Zvončica petek, 17. oktober 2008 ob 00:18

Mislin Ka bi LTO moga to organizerati pa namestiti (provi cejt) klopotec ......s toga bi lehko celi dogodek naredli......oni pa spijo na dosedanjih vpelanih zadevah....Ne ne ne

Pepek z brega petek, 17. oktober 2008 ob 11:13

...za kere pa ne čütijo nikše potrebe, ka bi kej mejali, da se jin taaaak dobri vidijo...

erof sreda, 3. december 2008 ob 13:23

Ljutomer 1961




Nela sreda, 3. december 2008 ob 13:54

Taksne store slike je vedno fejn pogledniti. To ja Aplavz

MILAN sreda, 3. december 2008 ob 18:14

Hjooj to so slike ki nam pričarajo lepe trenutke

erof sreda, 3. december 2008 ob 18:30



Na zadnje urejal: erof, dne: sreda, 3. december 2008 ob 20:57

Jernej četrtek, 4. december 2008 ob 00:05

Slikam ...lepo lepo Aplavz Hej fajn bi blo ci bi v galariji bli, Prlekija nekdaj!

Zvončica četrtek, 4. december 2008 ob 00:40

Gda tote store fotke vidin se mi fejst stoži po storen trgi...Jočeeem Jočeeem Jokec

MILAN četrtek, 4. december 2008 ob 07:58

To ja kak so bile male lipa tistokrot-tan pred poštoj

stajerc13 četrtek, 4. december 2008 ob 09:10

zvončica nesi edina,ki pogrešaš stori trg...
tudi jaz pa še verjetno marsikeri tu gor in v celen Lotmerki..Jočeeem Jočeeem

Legionar četrtek, 4. december 2008 ob 12:46

Zvončica je napisal/a:
Mislin Ka bi LTO moga to organizerati pa namestiti (provi cejt) klopotec ......s toga bi lehko celi dogodek naredli......oni pa spijo na dosedanjih vpelanih zadevah....Ne ne netoti LTO je za en ku*c, če mene pitaš...

Dejan četrtek, 4. december 2008 ob 12:59

Negda so bile na trgi dreve, zej pa mamo pač šotor. Zgleja ka de celo leto tan.

Momo pa zej tüdi smreko na trgi. Po dugen cejti nekša dreva opet Hihihi



Pa brunarico so glih pret postovlali, gda sen ša mimo. Tan do nekše prireditve notri pa za deco bodo pravlice brali.

Nela četrtek, 4. december 2008 ob 13:04

Dejan je napisal/a:
Negda so bile na trgi dreve, zej pa mamo pač šotor. Zgleja ka de celo leto tan.

Momo pa zej tüdi smreko na trgi. Po dugen cejti nekša dreva opet Hihihi



Pa brunarico so glih pret postovlali, gda sen ša mimo. Tan do nekše prireditve notri pa za deco bodo pravlice brali.


A pa so le postavili smreko? Jaz sem derek mislila da je nede, je pa lepa. Moren te toti vikend malo to poglednote. To ka do za deco pravlice brali, to pa je pa c fejn. JaaaNa zadnje urejal: Nela, dne: četrtek, 4. december 2008 ob 12:06

Dejan četrtek, 4. december 2008 ob 13:07

Nela, sej na sliki vidiš ge stoji. Pred Mestno hišo Nasmeh

Legionar četrtek, 4. december 2008 ob 13:07

samo žalostno pri vsem skup je, ka je spet podnola ena lepa dreva zato ka de par dni tu stola.vse so dali v kamen, zapa podirajo drevje v toti namen.Hudi

Zvončica petek, 5. december 2008 ob 00:08

Ti pa si nekši segret naravovarstvenik ne? No, sej je vredik tak......ka se smreke tiče pa je ne glih nujno ka je bila "žrtev". Pred por leti so se moji starši odločili ka morejo posekati pred bejto preveč razroslo smreko....pa sta čakala do decmbra te pa ponüdila smreko glih za toti namen. Torej posekali bi jo glihtak, zej pa je še nečemi slüžila.....tak ka ne nujno ka je vse to s slabin namenon nareto na škodo narave.

Nela petek, 5. december 2008 ob 01:05

Dejan je napisal/a:
Nela, sej na sliki vidiš ge stoji. Pred Mestno hišo Nasmeh

Ves ko sem prvo pisala odgovor, se mi slika ne pokozala, zato sem pitala ki je, potli pa sem te poprovila. Kapa si ti ze odgovor pisa, pa nesem znola. Nasmeh

Nela petek, 5. december 2008 ob 01:07

Legionar je napisal/a:
samo žalostno pri vsem skup je, ka je spet podnola ena lepa dreva zato ka de par dni tu stola.vse so dali v kamen, zapa podirajo drevje v toti namen.Hudi

Tota dreva neje glih bila zrtev, no ka so jo zagali ja je bila, samo ovaci pa vem, da je bila podarjena obcini, ka je ze lehko na trgi.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.