Jernej sreda, 22. julij 2009 ob 20:37

Naprej Historisch-topographisches Lexicon von Steyermark
Von Carl Schmutz


Luttenberg in ene Prleške vasi so toj knijgi opisani.
Samo je tiskana gotska pisava pa nemščini!

MHA četrtek, 4. februar 2010 ob 12:40

Zodič sen ša na pošto, ka bi eni ženski v Ihan posla razglednico Lotmerka. Hjooj same store razglednice iz pantiveka, niti ene nega nove. Taka me vse sron blo poslati razglednico iz prazgodovine Lotmerka, sen te rejši nič ne posla.

Dejan četrtek, 4. februar 2010 ob 12:41

Sprintej tü eno sliko pa pošli Nasmeh

MHA četrtek, 4. februar 2010 ob 12:43

Pa ne ven či nen, Ne ven ka je ove ne sron odovati razglednice izpred 20 let. Hjooj

Jernej četrtek, 4. februar 2010 ob 21:36

MHA je napisal/a:
Pa ne ven či nen, Ne ven ka je ove ne sron odovati razglednice izpred 20 let. Hjooj

Resan, je že čüdno ka nega novejše razglednice Lotmerka!
Samo stare so meni vse eno lepše! Vse se mi tak edilično vidi!

MHA petek, 5. februar 2010 ob 10:45

Store so za v muzej, bi se lehko malo posodobili. Zavijač

Dejan petek, 5. februar 2010 ob 10:47

Či pa jin je venda Lotmerk negda lepši bija, vred s trgon, te pa vztrajajo pri tistih razglednicah.

MHA petek, 5. februar 2010 ob 10:51

Tisti trg je res lepši bija, san neven či sen kero vida z storin plocon. Na razglednici je še tista stora podrtija, ke je enkda stola na tržnici pri cesti, pa nejč krožnega pa pošte nega, pri NLB,... Dol

Dejan sobota, 5. junij 2010 ob 22:32

Zapis iz leta 1773.

MILAN nedelja, 6. junij 2010 ob 06:57

Mislec ZANIMIVO

kokot nedelja, 6. junij 2010 ob 13:11

Dejan je napisal/a:
Či pa jin je venda Lotmerk negda lepši bija, vred s trgon, te pa vztrajajo pri tistih razglednicah.


jah veš kak je neje glih tak. tote razglednice so natiskane, zaj pa so ostale in jih treba prodati. glede na to ka v lotmerki je teko turistof na leto keri pošilajo razglednice tak kak boš ti zadeja sedmico na loti. Kul

MHA petek, 27. marec 2015 ob 12:23

Ena za v arhiv Nasmeh

TUNČEK petek, 27. marec 2015 ob 15:08

Tokih tobel se najde fsepofsodik po Sloveniji. Pomežik

MHA petek, 27. marec 2015 ob 15:56

Ja ze, san mi zanimivo to, ka je lotmerski okraj tak dalec segna Nasmeh

Dejan petek, 27. marec 2015 ob 16:31

Lotmerk do Tokia Hihihi

Ivek petek, 27. marec 2015 ob 19:34

Dejan sobota 5. junij 2010
Zaj sen kumaj vida, kaj je Dejan te napisa o kamni na grobi. Zato sen ga prepisa, ka te ga leži šteli.

Napis provi:
Pod totim kamnom Maria Blagovič s Desjaka počiva je rojena 19. Majnika 1773 no s naglega vmerla 25. Marcjaša 1831.

Tovarš zapuščen s čiste lübavi Njoj toti kamen da napraviti. Naj šteje no preštima vesli svet, Kaj verla bila mu pet inu triesti let. Kak svojoj deci, tak bla dobra vsem, Še njoj naj milost bo na sodni den. Do ti čas naj telo tü v miri spi. Al te pa naj tan svetli raj dobi.

Od ega vi no žlahta vsi

Napisa sen zato, ka te vidili ene lepe prleške reči, ki kožejo, ka je prleščina eden ot najbole čistih slovenskih šprah.

Prvo Dejan zapis je ne 1737 pač pa is 1831.
Pasko mete na tote lepe prlešeke reči:

tovarš(zakonski partner), čista lübav(ljubezen), vesli svet(vesoljni, celi svet), verla (vrla-dobra), no (in), pet notrijesti (petintrideset), do ti čas (do tega časa)
Od ega vi (jaz od mojih, ), nožlahta vsi (in od vsega sorodstva)



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.