MILAN petek, 5. maj 2006 ob 07:07

Jezik Prlekija je tan ki so dobri lidje , keri nemajo v navodi ka bi se štukali pa svajivali. Ka bi si eden drugemi pomogali pa se tudi skuper poveselili.No, če vete ke so toti kraji pa no lidje te znote do kod segne PRLEKIJA.:lol: ???

MILAN petek, 5. maj 2006 ob 07:07

Jezik Prlekija je tan ki so dobri lidje , keri nemajo v navodi ka bi se štukali pa svajivali. Ka bi si eden drugemi pomogali pa se tudi skuper poveselili.No, če vete ke so toti kraji pa no lidje te znote do kod segne PRLEKIJA.:lol: ???

Pepek z brega petek, 5. maj 2006 ob 07:41

To je provi guč!

MHA petek, 5. maj 2006 ob 16:26

Pepek ti si z radgone??? Nese ti z lotmerka???

Sam v ormoži bole prleško gučijo kak štajersko, v radgoni pa bole vlečejo po štajersken. Zej pa je pitaje ke pod ke spoda. F šoli smo se fčili ka je Prlekija od Ormoža pa fse do Radgone, s ten ka je Lotmerk glovno mesto Prlekije.

Dejan petek, 5. maj 2006 ob 16:58

Čokejte zej malo!
Prlekija po govorici sega do reke Mure na vzhode, na sevri do Hrastje-Mota, te dale SZ Očeslavci, SP. Ivanjci spadajo v Prlekijo, na zahodi Cerkvenjak, Vitomarci, južno Dornava, Markovci, Ormož, Lotmerk seveda, pa te smo po nazej pri Muri.
Geografsko pa bi nej Prlekija obsegala vse gor Gornjo Radgono, na zahodi do Benedikta, še Ptuj majo eni za Prlekijo pa te takši krog dol, Ormož, okoli do Mure.
Razkrižje pa je Meðimurje, samo se majo več al meje vsi lidje z Razkrižja in okolice za Prleke.
Bon pa v naslednji dneh to lepo vse narisa na zemlevid pa bomo meli!
Je pa nejbole res tak, kak je Milan reka.

Pepek z brega sobota, 6. maj 2006 ob 16:48

Jas samo živin v Radgoni. Sen pa drgačik provi Prlek, tak ka je fse v redi. Svojih prvih trijesti let sen preživja v okolici Lotmerka (na Kamenščaki, pa f Cezajofcih).

Kej pa se tiče mej Prlekije, pa de to, kej je Dejan napisa venda držalo. Nekak tak je bilo označeno tüdi a tisten zemlevidi, kerega jas že tak dugo iščen.

To, ka bi nej Radgona geografsko spodnola pod Prlekijo pa mi je ne znono. Sen pa že negi čüja za Ptuj.

Se pa strinjan z Milanon. Prleki smo veseli lidje, ki radi dosti gučimo, tüdi kej spijemo, pa nikomi nič slabega ne želimo. Ne pistimo pa se za norca meti.

MHA nedelja, 7. maj 2006 ob 16:42

Nejbojše ka pitamo to na ministrstvi kak je, što mo kakše veze v lublani Haha

Pepek z brega nedelja, 7. maj 2006 ob 20:42

Zej pa si ali ednok v meglo brsna!
Glih loblančane bomo pitali. Ven pa oni nejč ne znojo za nos. Za jih se slovenija konča na Trojanah.

Dejan nedelja, 7. maj 2006 ob 21:48

Če bi v Lublani pita, ge je Prlekija, bi ti rekli ka je to tan negi gori na Maðarsken.
Bomo mi zej to opredelili natančno! Tan negi ge bi nej meja bila, bomo šli od kuče do kuče. Ge do nas povobili na liter, tan vemo ka še je Prlekija.

MHA nedelja, 7. maj 2006 ob 21:55

Še vprašanje či bi v lublani tak približno trufili gi se mi nahajamo. Haha Ej pa neje Jelinčič Prlek???

Dejan nedelja, 7. maj 2006 ob 22:05

Za Jelinčiča ne ven. Ven pa ka je Potočjakova Vika Prlečka Haha

MHA nedelja, 7. maj 2006 ob 22:18

Vika je Prlečka Vuuhuu
Jelinčiča (ko je še meja izpit) so ga pre dosti krot vidli v sloveniki.

Dejan nedelja, 7. maj 2006 ob 22:36

Ja Jelinčič se rad druži z Ljutomerčani, Kapelčani, Laškimi Rizlingi pa drügimi podobnimi. On je venda rad zahaja v naše kraje ka se ga je nacuka.

Pepek z brega nedelja, 7. maj 2006 ob 23:31

Meni se vidi, ka bomo mogli Prleki eno redno kašo zakühati, tak ka do si nas te fsi zapunili.

MHA ponedeljek, 8. maj 2006 ob 15:55

Dejan je napisal/a:
Ja Jelinčič se rad druži z Ljutomerčani, Kapelčani, Laškimi Rizlingi pa drügimi podobnimi. On je venda rad zahaja v naše kraje ka se ga je nacuka.

Ja, dokič so ga v radgoni policeji ne dobili Haa

Jernej ponedeljek, 8. maj 2006 ob 18:41

Da san ges z Dunaja (ge san gor raso) priso Ptuj vojsko. San po Prekmurski guco te so eni pravli (ka so tüdi ta Vojsko slüzit prisli iz drüge dele Slovenije) ka san ges Prlek.....Ges san pa te pravo nej ges san z Prekmurja. Taka res so nej znali ka ,ka je!Enoga z Ptuja san pa ges te pito ci uni tüdi pot Prlekijov spadajo pa je pravo ka nej. "Ka ti je?" Je me pito

Tej vikend san bio pri mojoj sestri Slaptinci polek Sv.Jurij op Scavnici (Videm). Pa san pito tan Druzino ci so Prleki....pravli so ka ja .... meja Prlekije naj bi met Sv. Juriji pa Cerkvenjaki sla ...cirka

Dejan nedelja, 21. maj 2006 ob 20:36

Pod Predstavitev Prlekije lehko poglednete zemljevid. Tak bi to nej blo.

Ivo iz Ljubljane četrtek, 29. junij 2006 ob 00:59

Ne bom se pačil z dialektom, ker ga ne znam. Sem pa prebral vašo debato (ki jo povsem razumem - dialekt) in sem užaljen: Sv. Tomaž, od koder so moje korenine, ni v Prlekiji??!!!

Naša pokojna mati so güčali da je. Pregledal sem pol prleškega slovarja pa sem razumel vsaj 90% zapisanega?!

A potem spada Sv. Tomaž v Lükarijo (Dornava, Polenšak, ...).

LP pa kaj deža vam želim iz Ljubljane.

Pepek z brega četrtek, 29. junij 2006 ob 05:59

Drogi moj Ivek!
Ne ven ge si ti to nejša napisano, ka je Sveti Tomoš ne v Prlekiji. Mogoče te je zmešalo to, ka je ne nigi ekstra povedano, ka so Tomašofčari tüdi provi Prleki. Moreš pač razmiti,ka smo ne naštevali fseh vesi, pa trgof, pač pa smo omenili samo približne zvünešje meje Prlekije.

Tak bon ti poveda.
Ti se nič ne sikerej. Tvojo koreje je zdravo pa močno, tak ka boš še dugo kl¨übüva na toten sveti.

Lepo ka si se zglosa. Pa še nan kej napiši.
Pa tüdi to se mi vidi zlo lepo pa pošteno od tebe, ka se ne mantroš s Prleščinoj. či je ne lodaš.

Bodi lepo pozdrovleni v beli Loblani.

Dejan četrtek, 29. junij 2006 ob 10:46

Gdo pa je reka ka Tomoš ne spodne v Prlekijo?!? Ivek, če veš ge je Tomoš pa či si pogledna tisti naš zemlevid Prlekije, te boš vida ka spodne v Prlekijo.
Tü smo te zej res ne vseh krajov posebej naštevali, bole je bija guč o sami meji Prlekije. Bode pa objovleno tü na portali, kak sen že pret cejton poveda, iz večine prleških vasi pa mest razne zanimivosti pa opisi krajev. Samo je dosti dela s ten. Bode pa! Tak ka drogi Ivek, lepo ka si se zglosja pa poveda kej, pa vüpan ka še prideš kej naokoli.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.