Pepek z brega četrtek, 5. april 2007 ob 23:25

Gor
Moren ti priznati Zvončica, ka si mi dola prima idejo. Resen bi mogli Künštni Prleki neke v zvezi s ten napraviti.

Bok ti ploti.

Zvončica nedelja, 8. april 2007 ob 00:49

Ne zakejHaha Samo napravte nekaj Aplavz

romes sreda, 23. maj 2007 ob 17:11

dialekt razkrižja je mešano prlekšo - meðimurski. isto kak naš srdiški.

sicer pa, razlike so nasploh male. to je vse panonski bazen. hrvaška kajkavščina je po mnenji nekaterih meštrof (tudi miklošiča) v osnovi slovenski dialekt. ve pa ste fsi gledali dudeka.

či bi nas zgodovina malo drgači treterala, kar se mej tiče, bi mi zej bili lepo v republiki panoniji - prlekija, prekmurje, meðimurje, zagorje z glovnim mestom varaždin.

Pepek z brega sreda, 23. maj 2007 ob 20:04

Či to drži, kej si zodjo napisa, te se jas zgodovini lepo zahvolin, ka nas je tak treterala, kak nas je in smo tü kak smo.

Je pa resen, ka bi Prleki lehko nejšli kakše sküpne točke z Meðimurci in Zagorci.

Jernej sreda, 23. maj 2007 ob 20:10

romes je napisal/a:
dialekt razkrižja je mešano prlekšo - meðimurski. isto kak naš srdiški.

sicer pa, razlike so nasploh male. to je vse panonski bazen. hrvaška kajkavščina je po mnenji nekaterih meštrof (tudi miklošiča) v osnovi slovenski dialekt. ve pa ste fsi gledali dudeka.

či bi nas zgodovina malo drgači treterala, kar se mej tiče, bi mi zej bili lepo v republiki panoniji - prlekija, prekmurje, meðimurje, zagorje z glovnim mestom varaždin.


Meni se recimo dosti krat Medimurski pa Prekmursko narecje podobno vidi pa tü pa tan Prlesko tüdi ..pac par besed.

Ka dosta krat lidje razdeli je Politika..
Vrak zna kak bi mi ziveli v panoniji ali karataniji ali v avstro-ogersko kraljevini ali SHS-si (Kraljevini Slovencov-Hrvatov-Srbov) ali se dale S.F.R. Jugoslaviji.

Jezik in tüdi dijalekti se z casom spremenülejo!
Recimo prizana majnsina Hrvatov v Gradisci (pokrajina Burgenland)

Uni so se se 18stoletji v Gradisci naselili. Majo dvo jezicne table nemski in hrvaski! Nej za verjeti uni majo se Hrvaski Alfabet nacik kak imajo Hrvati maticni Republiki Hrvaskoj.

Ker se je Hrvaski jezik ot 18stoletja do danasnega dne spremenil.

Gradisce (Bundesland Burgenland, Österreich) je do 1921 cuj Magarskoj spadalo
(3 leta po kunci 1.svetovnoj vojni)! In Gradisce spada tüdi pod Panonijo. Se Magarsko majnsino majo Gradisci tak kak mi Lendavi in okolici!

romes četrtek, 24. maj 2007 ob 00:13

pepek, dosta toga mamo skupnuga, samo naša navezanost na lj pa jigova na zogreb to že stoletja briše.

drgači pa,moj predhodnik, neje se tak hrvaški jezik spremenjo.
pač,vzeli so štokavski dialekt za knjižnoga. negda so pa meli 3 uradne jezike - kajkavski, štokavski pa čakavski. zoto pa je stanko vraz odišo dol v zogreb, kej je jigova kajkavščina bliže nam kak osrednja slovenščina.

no,či se vrnemo k prlekiji? kak to,ka je beseda prle izumrla? vsej na prleškem tereni.

Zvončica petek, 25. maj 2007 ob 23:23

Bode že nekaj na toten jeziki.....to sen že soma pred dooosti leti pogruntala ka momo z meðimurci precik istih besed pa sen si to tak po ejnfoh razlogala ka so negda ne ble meje tak kak zej, pa keko smo se pri zgodovini vičili so se rodovne skupnosti držale vküper pa veselo razmnožüvale pa te tüdi širile...pa tü meje neso bile važne paæ pa lidjeHaha

Nela petek, 25. maj 2007 ob 23:25

Zvončica je napisal/a:
Bode že nekaj na toten jeziki.....to sen že soma pred dooosti leti pogruntala ka momo z meðimurci precik istih besed


Uni z nami, ne mi z jimi

Zvončica nedelja, 27. maj 2007 ob 02:02

To je vse en pa isti šmorn.....korenine jezika so iste kak god obročašHaha

MHA sreda, 1. avgust 2007 ob 19:31

Ka van poven, zake sen ovi den teko utruja s totimi hrosti v parki. V Nedelsken dnevniki, mojo nekšo akcijo, ka iščejo 7 čüdes Slovenije. In sen štindero ka bi jin jaz poslo za toti naš 1. slovenski tabor. In sen jin lepo poslo sliko ke je spomenik gori, pa en text.

In gnes ki so cejtnge prišle, je že slika notri z texton Aplavz

Dejan četrtek, 2. avgust 2007 ob 19:52

Sen vida ja, fejn to Gor
Keri drügi bi se le na to spota, či se noben od nos ne bi Mislec Či bi na tote naše opčinore čakali, bi hrosti že 800 let bli stari.

Tekst si pa z naše strani vün skopera Aplavz Sliko tüdi?

MHA četrtek, 2. avgust 2007 ob 20:08

Ja fse sen s tote strani zejo pa polek napisa vir. Taka je fse črno na belen! San sen tega glih ne zno ka so hrosti stari prek 400 let. Haa

Pepek z brega četrtek, 2. avgust 2007 ob 21:58

Aplavz Aplavz Aplavz Aplavz
Čiduže bole sen prepričani, ka se na toti stroni srečovlemo resen provi PRLEKI. Aplavz Aplavz

V zodjen leti smo teko dobrega napravili za promocijo prlekije, ka smo lehko upravičeno ponosni na to.

Mislec
Me zanimle, či se što od odgovornih zaveda pomena našega dela in de nan negda bor kakšo fspodbudno besedo vošča.

Dejan četrtek, 2. avgust 2007 ob 22:07

Ja Pepek praf moš. Mene tüdi močno zanimle, či bi nan keri kej pisna. Če sploh kdo vidi kej... Jin je glovno ka so pri koriti, te pa či se dela kej al ne.

Tvojo razmišlaje pa je blo izbrono za citat meseca in ga zej lehko fsi preberejo na desni stroni pod Povedali ste. Gor

Pepek z brega četrtek, 2. avgust 2007 ob 22:31

Gor Gor
Samo hejali pa nemo z našin delon!

MHA četrtek, 2. avgust 2007 ob 22:36

Res bi bor lehko kakšo fsodbudno besedo reka što, či že drügo ne. Sej nišče tak ne promovera Prlekije kak mi!

Zvončica ponedeljek, 6. avgust 2007 ob 23:45

Jebela cesta....opet mi je prekesno ideja kapnila...spotite me drügo leto....Opčinski vsakšo leto tolajo nekša opčinska priznanja za dosežeke...zakej pa nebi tote naše strani z avtorom pa vsemi člani predlagali za dodelitev občinskaga priznanja??? Ve pa je ena spletna stron dobila v svetovnen merili nekšo glovno priznanje (ne spotin se več kera finta je tÜ bila)....zakej pa mi nebi???' VE PA TE NEKAJ SMO NE??Aplavz Haha Haha Priklon

MHA četrtek, 9. avgust 2007 ob 11:26

V Nedelsken, ki mojo akcijo 7 čüdes sen jaz do prešji teden v cejtnge 1. slovenski tabor, zej pa je naš Milan do notri provi prleški klopotec. Aplavz Aplavz

Dejan ponedeljek, 13. avgust 2007 ob 15:51

Gor Sen vida cejtinge. Sen že arhivira. Treba skenirati pa gor napopati, ka do fsi vidli. Potli pa mo glasüvali ka de nekej od toga med sedmimi čudesi Vuuhuu Aplavz

Ja drügo leto pa do nan na opčini dali priznanje, hehehe Pisk

Pepek z brega ponedeljek, 13. avgust 2007 ob 22:08

Nasmeh Nasmeh Nasmeh
Gnes smo Künštni Prleki fküper z Puhofci napravili še eno veko delo. Za TV Slovenija smo snemali "PUHOVO POT" in pri ten celi Sloveniji pokozali lepote naše Prlekije.
Aplavz Aplavz



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.