MILAN četrtek, 4. december 2008 ob 15:48

Neee
niks šisen

Legionar četrtek, 4. december 2008 ob 19:07

Dejan je napisal/a:
Ja v gorji objavi se mi je zdelo ka zagovorjaš pokaje za vüzen, ker si iz Šalinec, ki ma dugo tradicijo tega.
Mene ne moti, ka se za vüzen poka. To do poseben čar k totin praznikon in se ohranja tradicija. Tüdi za novo leto neje problem, či kej poči. Samo treba pač s pametjo. Pa ka se to ne dela negi v gužvi med lidmi, to je resen blesavo. Jas som sicer nikoli petard ne mečen pa ne pokan. To sen dela, gda sen bija mali. Pa to je blo bol za vüzen s karbiton, za novo leto s petardami bol redko.
Samo se gnesden itak nejdejo lidje, ki bodo za fsakši malo vekši ruml, policijo zvali. To se mi zdi blesavo, ka drügo itak nima za delati, kak samo čoka, gda de koga lehko prijava.
ma glej, jaz nimam nič proti pokanji, če je vse varno in če to preveč ne moti drugih. z drugimi besedami, ka ti nešče ne meče petard dobesedno za šijak ali pa pod okno, pod noge ali pred vrata.

MHA petek, 5. december 2008 ob 11:55

Sen tüdi proti petardan. Mogli bi že v trgovini prepovedati prodajo petard, črni trg pa fest nadzorüvati, pa fsen kazni spoznapisati.

Legionar petek, 5. december 2008 ob 18:46

MHA je napisal/a:
Sen tüdi proti petardan. Mogli bi že v trgovini prepovedati prodajo petard, črni trg pa fest nadzorüvati, pa fsen kazni spoznapisati.tako je. rajši bi se radi meli za praznike pa deco delali, pa pili, ne pa pokali.Pijunca

MILAN petek, 5. december 2008 ob 21:02

Hjooj
tak treba nej se poka nej smrdi nej se ve ke trotl se vrti

Neee Neee Neee Neee Neee Neee Neee Ne ne ne Ne ne ne

Dejan sobota, 6. december 2008 ob 14:21

Sej pomalen bomo prišli tak daleč, ka se več vüni na prosten, gi je preveč lüdi, neš sprdniti smeja Prdec

Legionar sobota, 6. december 2008 ob 18:35

Dejan je napisal/a:
Sej pomalen bomo prišli tak daleč, ka se več vüni na prosten, gi je preveč lüdi, neš sprdniti smeja Prdecne ne, mislim da je ne tak hudo. treba pa meti en pravilen odnos do drugih, pa eno spoštovanje do integritete drugih. Če kdo rad poka, naj poka na za to namenjenih mestih in te, kda je dovoljeno, pa de vse vredi. Ne vem pa, zakaj treba nekomu metati petarde skoro za šijak ali pa pod noge. Ljudje smo tak, nekdo nam ponudi prst, pa smo ne zadovoljni, mi bi radi celo roko. Če je dovoljeno pokati in so predpisi jasni, naj se jih spoštuje, pa bomo zadovoljni vsi; v totem primeri tisti, ki radi pokajo in tisti, ki jih pokaje moti. Zakaj bi nekdo uživa ta takšni način ka krši svobodo drugega ali ga s čim posiljuje?Kafe

SlovenianDevil sobota, 6. december 2008 ob 18:52

Dejan se strinjan z toboj (deloma), moje mnenje je ka če kdo če pokati se nej v vojsko sprovi Strelec . Jaz osebno ne mečen petard, rakete spuščamo, ker je vsej neke za viditi, če pa čete samo pokaje poslušati pa dejte zvočnike na glos pa ite call of duty špilat.
Me ne moti či odrasli lidje pokajo negi na jivi, ki nobenega direktno ne motijo, zdigne pa me ko se nekšni pokavci z petardami sprovlajo v nejvečjo gužvo metat petard, staršon od tote dece bi mogli napisati veke kazni, če majo peneze ka kupijo petarde nej še malo držovi dojo. Je pa resen ka toti novi zakoni nedo nič pomogali, ker pred našin dijaškin je vsaki den en cigan, ki odovle vse kej češ. Moti pa me to ka se je naš dijaški spremenjo v bojno polje, ker fsi fazoni iz sob petarde mečejo, vodstva to ne moti pa ovi lehko dale mečejo. Pa tak bo dokič odgovorni ne do nič naredili bode tak ostalo. Pa če naša vlada misli ka či naredi zakon ka je to to, se motijo, ker zej smo v EU, pred so tihotapili petarde iz Avstrije, zej ne treba več, zej te noben ne stovla. Tote stvari bi mogli obdavčiti tak ka se jih enostavno ne bi več spločali kupiti, pa bi bilo tudi meje nesreč z ten.
To je moje mnenje, če van ne paše pa van nemren pomogatiKul

Dejan sobota, 6. december 2008 ob 19:15

Sej sen ne reka, ka odobrovlen pokaje s petardami. Nikoli sen ne neke norja s ten, tüdi nikših raket ne spüščan, za vüzen pa glihtak ne pokan. Bole sen misla na tote tradicije, kak je za vüzen pokaje. To se mi ne vidi tak narobe, ka majo po vaseh tote fešte in se pač poka. Se potrpi por dni, zavolo tega pa nen ša nekoga policiji tožit pa se jokat, ker pač poči porkrot... To ka se med lidmi petarde meče pa pod noge, to je totalni idiotizem. To je neke drügega, kak či jaz zej gren tü v našo šumo porkrot počin z mlekarko...
Zakoni pa do se vedno kršili. Jaz nobenega zakona ne poznan, ki se nikoli ne bi prekršja. Te na cesti nobenega pijanega več ne bi nigdor meli. Tak de pač vedno. Eni lidje si določenih stvari nedo nigdor dali dopovedati pa do lehko sprejeli ne ven kakše strašne zakone.

Legionar sobota, 6. december 2008 ob 19:30

Dejan je napisal/a:
Sej sen ne reka, ka odobrovlen pokaje s petardami. Nikoli sen ne neke norja s ten, tüdi nikših raket ne spüščan, za vüzen pa glihtak ne pokan. Bole sen misla na tote tradicije, kak je za vüzen pokaje. To se mi ne vidi tak narobe, ka majo po vaseh tote fešte in se pač poka. Se potrpi por dni, zavolo tega pa nen ša nekoga policiji tožit pa se jokat, ker pač poči porkrot... To ka se med lidmi petarde meče pa pod noge, to je totalni idiotizem. To je neke drügega, kak či jaz zej gren tü v našo šumo porkrot počin z mlekarko...
Zakoni pa do se vedno kršili. Jaz nobenega zakona ne poznan, ki se nikoli ne bi prekršja. Te na cesti nobenega pijanega več ne bi nigdor meli. Tak de pač vedno. Eni lidje si določenih stvari nedo nigdor dali dopovedati pa do lehko sprejeli ne ven kakše strašne zakone.
Saj zakon še je najmanj. Gre za to, ka si eni enostavno ne dojo ali nečejo dopovedati, ka so ne sami recimo na trgi za novo leto in ka nekomu ne paše ka mu nešče vrže petardo za šijak. Za to se gre.

MHA nedelja, 7. december 2008 ob 00:14

Bor na javnih prireditvah bi mogle petarde obvezno biti prepovedane.

MILAN nedelja, 7. december 2008 ob 09:43

Solzec zej moš lehko smo svetleče

Makaveli nedelja, 7. december 2008 ob 19:37

meni je tota prepoved glupa, to pa zato ker se jin ne ide za to ka bi preprečili ka nebi blo npr. 16 poškodb na leto zaradi petrard pa ka nebi pokalo. jin se ide zato ka do zej lehko kazni na veko pisali pa služili na ten

MILAN nedelja, 7. december 2008 ob 19:47

Klanjam negi se more slüžiti

Dejan nedelja, 7. december 2008 ob 21:12

Zake vedno takša paranoja ob kakšnen noven zakoni? Zakoni se sprejmejo zato, ka de nekši red, ne zato ka bi se penezi pobirali. Či pa pač koga zavolo kršenja keregakoli zakona rebnejo pa si je som kriv.

Jernej nedelja, 7. december 2008 ob 21:43

Kul ...kak eni pravijo? Zakoni so za to tü, ka se morejo kršiti! Policej

Makaveli ponedeljek, 8. december 2008 ob 01:33

Dejan je napisal/a:
Zake vedno takša paranoja ob kakšnen noven zakoni? Zakoni se sprejmejo zato, ka de nekši red, ne zato ka bi se penezi pobirali. Či pa pač koga zavolo kršenja keregakoli zakona rebnejo pa si je som kriv.


ne gre se zato.drugo je ko sprejmejo kaksni zakon ki ma neko korist...npr. ka je meje mrtvih itd.
drugo je če bi lidje hmirali zaradi tega kak npr. na cestah, saj če nebi na cesti teko lidi hmiralo bi lehko vozili 200 na vuro...samo zato ker hmirajo pa so omejitve pa kazni za kršitelje.
pri nekih petardah pa ne ven, 15 recimo se jih poškoduvle na leto(ok ne provin ka je vredi to, so bogi ko potli nimajo prstov itd.) ali to je takšna mala cifra ka dvomin ka državo briga za totih 15 lidi pa jihove prste..če že glejaš ka jih boli patak ka 3/4 državljanov blizi meje revščine, glih de jih brigalo za tote poškodbe...tu so lehki penezi v igri, neke prepovedati ke je navoda že ne ven keko let. isto kak da bi holandcon reka ka nesmijo več coklov lesenih nositi ker ružijo pa ker si tu pa tan keri gležen sklekne
pa to ka so petarde nevarne keri uporabla, zakej?lepo ti piše gor, vužgi pa vrži takoj, če pa si takšni debil ka se špilaš pa žongleraš z vužgano petardo ka boš impresionira kolege pa dikline pa ti fracne v roki pa si si som kriv al pa če kupiš neke petarde na črnen trgi ko niso zanesljive ka lehko pret počijo, si si som kriv.
meni je fejn ko je za novo leto kak malo poka.saj pa je samo 1X na leto NOVO LETO
ko pa se bunijo ka se petarde pokajo prehitro pa bi mogli trgovinan rečti, ne odovlite petarde do 2 dni pred novin leton...pa de do te mir


pa komot bi lehko dali zakon naj prepovejo prodajo ne pa uporabo... država te tu dvojno zasluži...ddv ko kupi petarde pa kazen ki boš jo recimo doba če te dobijo ka mečeš...zake te nebi če že neke prepovedovlejo naj prepovejo prodajo v trgovinah, ne pa uporabo...to so pa zato naredli ki če glejaš kipuvale se še vedno bojo...če se nebi odovale bi blo meje možnosti ka bi se pokale kak pa da pistiš ka se odovlejo al se nesmijo pokati...pa še to je zanimivo...Pri tem je kršitev že samo posest petarde kategorije 2 in 3....evo lehki penez...meja bon v jakni petarde pa jih recimo nen meta ka bon jih hteja nesti na policijo pa vrčti v konto ka bon darilo doba(hehe) pa de me pred ten doba policej pa de mi napisa 400 evrov kazni za posest petard.jaz bon mu pa reka ej na policijo jih nesen itd. ....verva mi itak nede.

samo lehki penezi so v igri to pa se vidi po ten

prepovejo uporabo ne pa prodajo!
kaznuvlejo lehko že če moš petarde pri sebi

pa bole razumljivi zakon bi bija ka bi se kaznuvali tisti ki ogrožajo druge s petardami(ka mečejo jih v luft med množico, al pa namerno med noge itd.)




za moje pojme totalno beden zakon.tan bi rejši naredli neki zakon al pa neko inšpekcijo ko bi hodla malo okoli glejat keko ciganov pa totih klošarov dobivle podpore ob ten pa še delajo na veko na črno pa krodnejo itd. tan pa vlečejo podpore maximalne okoli pa se vozijo v novih bmv-jih pa kromirane felne gor...a tan pa en slovenec al pa bilokeri recimo ko res nuca pa se komaj preživla skozi mesec pa dobi drek pa ga na socialni takoj zafrkovlejo za vsako malenkost....tu nej naredijo rajsi neke, al pa naj malo bole napodnejo tiste z trdimi drogami...ki te vidli...lotmerk de se vtopa v por letih v heroini ki se jih že teko mamilori ka je za zjokati.policaji lotmerški do npr. zaj po na konci še ki celi pametni se sprovlali na tote ke uprablajo petarde...tan pa vejo ki se zadržuvlejo sfiksanci pa vejo keri so, jin pa ne rečejo nič.zaj pa se že vločijo iz drugih krejov sen fiksat.na konci pa de to taki problem grota ka se ga nede moglo rešiti

tan dovlejo zakone pa jih zaostruvlejo ki neje potrebno..a tiste ki pa bi trebalo zategniti pa jih niti malo ne...





mater sen se razpisa hehehheZlotizob

Dejan ponedeljek, 8. december 2008 ob 03:19

Se strinjan To ja

Samo so toti zakoni fsi tak. Alkoholno pijačo si glihtak lehko küpiš, lehko se ga naleješ, samo či do te dobili gi na cesti pa boš nafuda, boš ploča. Ker si kršja zakon, ka na cesti nesmiš biti pijan. Lehko pa se duma napiješ pa podneš v postelo.

Glihtak si čike lehko küpiš. Samo či boš čika v oštariji, boš ploča, ker si kršja zakon. Lehko pa se duma zakajaš keko češ.

Glihtak je pri petardah. Küpiš jih lehko, samo jih nesmiš metati negi med lidmi pa v strnjenih naseljih. S ten boš kršja zakon in boš ploča. Lehko pa jih mečeš negi vün iz naselij na samen ali pa duma v dnevni al pa v wc školjko Hihihi

itd...

Fsi toti izdelki se seveda reklamerajo, küpiš jih glihtak lehko, samo uporablati jih moreš v skladi z zakonon. Za to pa so glih zakoni, ki predpisüvlejo, gi je določena stvor prepovedana. In če boš to kršja, boš ploča, ker si krša zakon Nasmeh

Tak ka človik, ki de se v oštariji nopja pa de se dumu pela pa nafuda, bode si som krif, ka de ploča. Glihtak človik ki de si v oštariji čik vüžga al pa petardo vrga med lidi na glovnen placi ob nejvekši gužvi. Zakon pač treba razmiti pa se ga fsej delno držati pa upoštevati. Či bi blo tak, bi blo dosti meje nesreč pa fsega tega.

V kasl pa pač nejleži penezi priletijo ob takšnih praznikih. Dere policeji na veko stovlajo po cestah, gi je fsakši drügi pijan al pa okoli patrulirajo, či je keri gi petardo vrga Hihihi

Za novo leto pač more malo pokati. Mogli pa bi narediti zakon, ka keri bi se poškodüva s petardami, ka bi še mastno ploča, ka ne ve tega uporablati. Stroške zdravljenja si venda more som kriti pa še kakšo kazen za kršenje reda in mira dobi.

Legionar torek, 9. december 2008 ob 21:36

Makaveli je napisal/a:
meni je tota prepoved glupa, to pa zato ker se jin ne ide za to ka bi preprečili ka nebi blo npr. 16 poškodb na leto zaradi petrard pa ka nebi pokalo. jin se ide zato ka do zej lehko kazni na veko pisali pa služili na tenGre se za to, ka meni pa še marsikomi ne paše če ti nešče meče petarde za šijak ali pa pod noge!!!Hud

Samo noben zakon ne prepovedüje pokaja; je samo točno določeno kda pa ge lehko pokaš. Misllin ka se je tega po tak ne teško držati. Malo pa je do drügih tüdi treba biti obziren!FercekNa zadnje urejal: Legionar, dne: torek, 9. december 2008 ob 20:38

MHA torek, 9. december 2008 ob 22:44

Legionar je napisal/a:
Gre se za to, ka meni pa še marsikomi ne paše če ti nešče meče petarde za šijak ali pa pod noge!!!Hud

Ali pa pod okno.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.