tota sreda, 14. januar 2009 ob 09:39

MILAN je napisal/a:
Kul glaš opereš ga doš vvrečko pa pod štampet
plastiko glih tak te pa moš zadosti placa.


Ja, či maš štampet na nogače. Či pa maš ovi francoski štampet, ki ma okolnokoli fse dol zadelano, te pa si jih lehko samo še pod vojnkiš doš.Vrag smejun

Tunč sreda, 14. januar 2009 ob 09:54

To je vse pohvale vredno toto ločuvaje. Samo se meni vidi ka je v Lotmerki malo premalo totih ekoloških otokof. Če bomo vsi začeli pomalem ločuvati bodo en, dva, tri puni. Bodo jih mogli malo več postaviti ali pa vsake dva dni odvažati.

tota sreda, 14. januar 2009 ob 10:09

Ja, keko jas ven, jih proznijo fsaka dvo tjedna. Či bi res fsi ločüvali takak treba, te de to res premalo. Še posebno tan okoli blokof, pa okoli oštarij. Oštarjoši mojo itak največ totega odpada. Kon te oni to devlejo?

big boss četrtek, 15. januar 2009 ob 00:42

ja TOTA oštarjaši majo resan največ totih odpadkov ,samo normalen oštarijaš za tote smeti plača mesečno teko kak ti zaslužiš v 1 mesci . Je pa resan ka mo mogli vsi neke narediti za našo deco, saj meni se itak jebe ka delajo s smetmi ,ne pa je fajn ka do se naša deca namesto v lotmerškem bazeni kopali v lotmerškem smetišči.Brodolom

tota četrtek, 15. januar 2009 ob 07:03

Zaves lidi je res malo na psi. Pa či toto mladino pogledneš, kej po parki delajo. Sej niman nič proti, ka se veselijo pa kej spijejo, samo posprovijo nej za seboj, ne pa fse leži po tleh. Je pa tüdi res, ka je f parki malo premalo košof za smeti. Po mojen nebi blo nič narobe, či bi pri fsaki klopi bija postovleni en koš. Pa še te bi enin blo teško smeti v jega vrčti, je leži samo na tla spistiti. Te pa morejo drügi za jimi pucati. Nejbol zanimivo pa je to, ka je tista ustanova, iz kere pridejo tisti, ki največjo rejo po parki naredijo, f tisti zloženki od komunalnega podjetja objovila prispevek o svoji ekološki osvečenosti. Keko je viditi, le neso fsi tan notri tak ekološko osveščeni. Papir prenese fse, ne?

kobreti četrtek, 15. januar 2009 ob 10:39

Ja, či maš štampet na nogače. Či pa maš ovi francoski štampet, ki ma okolnokoli fse dol zadelano, te pa si jih lehko samo še pod vojnkiš doš.Vrag smejun

..če ne pa doš na omaro, tak kak so to negda vse stori lidje šparali.
Ja prinas v Radgoni pa je tak.Od kaj je prevzeja Saubemaher odvoz smo tudi šli s smetmi na vsaka dvo tjedna, pa nove (taprove jihov) konte smo mogli kupiti, ali vzeti v najem ka durhmarš odplačuvleš za jo, lehko si vzeja veko 240l ali 120l. Po mesti so nastavili kontejnere za plastiko steklo papir pa železo kon zaj lepo sortiramo pa nosimo vse kaj ta spoda, ker vačik v svojo konto vsega ne sproviš notri.Ja cene pa so seveda ostale iste, kaj kmalu so jih seveda dvignili, ker so začeli smeti voziti na enkraj Müre v Puconce.Če pa slučajno vidiš ka neš moga vsega spraviti v svojo konto pa moraš prijih kupiti žakle ki so tudi ne tak poceni v kere te doš smeti.Če boš meja vk eren drugen žakli ti nedo pobrali ali v vrečki doj djono poleg konte tudi ne, pa če konta neje pri cesti kda pobirajo pozobi pa čokaj s puno še dvo tjedna ka po pridejoKlejen .Ja pa cena teko za primerjavo keko so vredne radgonske smeti.za 120litersko pločan 9,07€, Van poven se te se v lotmerki navadili pomalen,včosik te pač malo notri natlačili pa bo!Tučem

tota sreda, 28. januar 2009 ob 13:42

No, pa smo dobili žute žakle. In to 13 komadov. Polek pa prijazno povabilo k naküpi primernega stojala z deklon, kerega seveda po zelo ugodni ceni lehko küpimo pri Komunali. Aja, plačüvlemo pa 12 evrof za 120 litersko konto z DDV pa okoljsko dajatvijo zaradi onesnaževanja okolja.

MHA sreda, 28. januar 2009 ob 14:53

Za vrečke jas neven, dobili pa smo dvo kontejnera scoj za plastiko, pločevinke, pa ostalo embalažo. Mislec V obo kontejnera, se fse sküp meče.

erof sreda, 28. januar 2009 ob 16:20

www.ksp-ljutomer.si

Delovni časi koledarji in akcije zbiranja odpadkov

Splošno o ravnanju z odpadki

www.ekomunala.si



Čistimo divja odlagališča odpadkov-Prijavljene packe

Na zadnje urejal: erof, dne: sreda, 28. januar 2009 ob 15:37

Tunč sreda, 28. januar 2009 ob 16:35

Jaz lehko samo napišem ka so kontajneri prinas v bloki tak puni ka vse vun leti, zaj ki vozijo samo na 14dni. Nismo pa dobili nikšega kontejnera kcoj ali pa kakšnih vrečk. Ne znon si predstavlati kakšno de to poleti pri 35 stopinjah. Smrdelo de do neba.Vuuhuu

erof sreda, 28. januar 2009 ob 16:41

Tunč je napisal/a:
Jaz lehko samo napišem ka so kontajneri prinas v bloki tak puni ka vse vun leti, zaj ki vozijo samo na 14dni. Nismo pa dobili nikšega kontejnera kcoj ali pa kakšnih vrečk. Ne znon si predstavlati kakšno de to poleti pri 35 stopinjah. Smrdelo de do neba.Vuuhuu
----------------------------------------------------------
To pa res vsakih 14 dni de v letnem časi katastrofa Butl

Legionar sreda, 28. januar 2009 ob 16:54

Tunč je napisal/a:
Jaz lehko samo napišem ka so kontajneri prinas v bloki tak puni ka vse vun leti, zaj ki vozijo samo na 14dni. Nismo pa dobili nikšega kontejnera kcoj ali pa kakšnih vrečk. Ne znon si predstavlati kakšno de to poleti pri 35 stopinjah. Smrdelo de do neba.Vuuhuu

To, ka smo ne dobili vrečk, je tüdi meni ne jasno. Zakaj so tega ne dali kcoj??? Ali pa to pomeni, ka pač to notri mečemo navedene odpadke, ne glede na to v kakšno vrečko jih domo? Venda je te tak, po moji logiki...

Na zadnje urejal: Legionar, dne: sreda, 28. januar 2009 ob 15:55

Na zadnje urejal: Legionar, dne: sreda, 28. januar 2009 ob 15:56

tota sreda, 28. januar 2009 ob 19:11

Tunč je napisal/a:
Jaz lehko samo napišem ka so kontajneri prinas v bloki tak puni ka vse vun leti, zaj ki vozijo samo na 14dni. Nismo pa dobili nikšega kontejnera kcoj ali pa kakšnih vrečk. Ne znon si predstavlati kakšno de to poleti pri 35 stopinjah. Smrdelo de do neba.Vuuhuu

Či pa toti mesec pobirajo še fsakši tjeden, februara do jih pobirali na 14 dni. Kej de še le te? Te de pri blokih res katastrofa, ka do se lidje ftoplali v smeteh. Keri pa de tan sploh kontrolira gdo ločüvle, gdo pa ne? To de res še napeto.

Zvončica četrtek, 29. januar 2009 ob 00:46

Pri blokih de vse po storen....vse de se metalo kak do zej v isto vrečko (99.7%) pa de jin včistark vseeno če je žuta ali rdeča ali vijolčna vrečka....kesoni pa so tak že takši ka bi nücali remont....mi smo še ne nikših vrečk dobili.

Dejan četrtek, 29. januar 2009 ob 01:12

Mi smo fčera dobili tote vrečke pa poleg koledor "prireditef" Hihihi

tota četrtek, 29. januar 2009 ob 07:39

E, viš, točno takši koledor smi mi dobili že decembra, fčera pa so te žakle s kombijon okoli vozili, pa nan jih rivali f poštne kaslce. Drügi tjeden pa se te začne toto čüdno pobiraje.Zverižjeni

Tunč četrtek, 29. januar 2009 ob 12:20

Pri nas v bloki so smeti že ni odpelali 14 dni. Ta ka to, ka toti mesec še normalno vozijo ne drži. Brošur pa vrečk pa tudi od nikod. Sen si pa jaz to na interneti ogledna. In če sen dobro skapira te de se papir pa plastika en teden pobirala drugi teden pa te organski odpadki.
Jaz vervlem ka do lidje začeli to ločevati, makar de od začetka malo trajalo ka se vsi navadijo. Ampak neven si predstavlati organskih odpadkov 14 dni poleti pri 35 stopinja v kontejneri. To de smrdelo glih tak kak je pred iz smetišča. Pa enih bocov in črvov de tam. Če de fejn vročina vuni de po 14 dnevih samo en kup gnoja v kontejneri. Kozlam

Dejan četrtek, 29. januar 2009 ob 12:25

Te pa lehko to naredijo tak, ka se toti organski odpadki devlejo v toti kontejner in lepo pistijo, ka grota gnoj pa potli tan ovin vrtičkaron kipnejo na greda Hihihi Pa ne treba biti odvoza pa še za neke do smeti enkrat koristne Hehe

Na zadnje urejal: Dejan, dne: četrtek, 29. januar 2009 ob 11:26

tota četrtek, 29. januar 2009 ob 13:34

Tunč je napisal/a:
Pri nas v bloki so smeti že ni odpelali 14 dni. Ta ka to, ka toti mesec še normalno vozijo ne drži. Brošur pa vrečk pa tudi od nikod.

Kak je v resnici okoli blokf, jas ne ven, da f kuči živin. Prinas še stalno po storen pobirajo, glih gnes so nan odpelali smeti. Po tisten kolendori malo više pa se lepo vidi, ka bi v januari mogli pobirati smeti fsakši tjeden, zato ka se tisto žuto podčrtano, ki pomeni odvoz plastike začne f februari. Zej pa te jas tüdi ne razmin kaj se privas godi. Takak je eden gori napisa, so pri blokah dobili nove kontejnere za plastiko, ne pa žaklof za fsakšo stanovoje. Te bi po toti logiki mogli fsi bloki to dobiti. Malo cejta še itaki mojo, da prvič plastiko odpelajo drügi tjeden, v drügen deli Lotmerka pa za 14 dni.

Legionar četrtek, 29. januar 2009 ob 15:33

Zvončica je napisal/a:
Pri blokih de vse po storen....vse de se metalo kak do zej v isto vrečko (99.7%) pa de jin včistark vseeno če je žuta ali rdeča ali vijolčna vrečka....kesoni pa so tak že takši ka bi nücali remont....mi smo še ne nikših vrečk dobili.Nan so k že obstoječemi kontejneri zej postavili še plastičnega in sicer na jen piše, ka je za vse vrste embalaže. Taka vrečke verjetno dobijo samo tisti ki so v kučah, mi blokovski pa zgleja kontejnere, v kere mo metali toto embalažo. Kar se meni zdi dobra rešitev, glede na to ka se ti tota veka žuta vreča leži pokota negi pri bajti, kak pa v bloki v stanovoji.Kafe



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.