MHA petek, 30. januar 2009 ob 21:29

Tote plastične kontejnere smo mi že oviden dobili, vrečke pa od nikod, taka momo ze celi dvor kontejnerof. Hjooj

Legionar sobota, 31. januar 2009 ob 09:11

MHA je napisal/a:
Tote plastične kontejnere smo mi že oviden dobili, vrečke pa od nikod, taka momo ze celi dvor kontejnerof. Hjooj

Jaz ne ven, mo dobili za tote kontejnere posebne vrečke ali ne? Jaz mečen vse dale v navodne vrečke za smeti (embalažo), pa te pač v ustrezni kontejner.Jaaa

tota sobota, 31. januar 2009 ob 09:15

venda v blokih vrečk nete dobili, taka Legonar praf delaš. Vrečke smo dobili samo toti, ki f kučah stanüvlemo, ka mo jih te fsakši drügi tjeden k cesti postavili za odvoz. Vi pa te plastiko dale v navodnih vrečkah f tote kontejnere za plastiko metali.

MHA sobota, 31. januar 2009 ob 16:36

Jas tüdi embalažo že od pred ločüvlen, ko sen še prek ceste nosa, škoda ka še neso dali kontejnera za papir.

Legionar nedelja, 1. februar 2009 ob 20:22

tota je napisal/a:
venda v blokih vrečk nete dobili, taka Legonar praf delaš. Vrečke smo dobili samo toti, ki f kučah stanüvlemo, ka mo jih te fsakši drügi tjeden k cesti postavili za odvoz. Vi pa te plastiko dale v navodnih vrečkah f tote kontejnere za plastiko metali.Ja, tak tüdi je kak proviš..

MHA torek, 3. februar 2009 ob 22:40

Kakša embalaža te ze fse spada f toti plastični kontejner?

Zvončica torek, 3. februar 2009 ob 23:31

Ja venda te iz plastike.....Maturant Mi mamo zej tüdi dvo tota zabojnika....samo nen nič to nosila zato ka mi je bole komot odnesti vse na otok (tan vse bacnen-palstiko, kovino, papir, steklo)....kak pa eno stvor v zabojnik ostalo pa opet na drügi konec ulice....nej bi te za vse nastavili....še za organske odpadke pa bi bija mir. V Nemčiji sen vidla ka ma vsaka bejta po štiri zabojnikeKlanjam

Tunč torek, 3. februar 2009 ob 23:49

Jaaa Jaz sen zej malo štindira kak de zaj prinas v bloki. Mi mamo tri kontejnere. Nihče pa nas je ne obvesta ka bi mogli kaj ločuvati. In narod še vse lepo pomešano v kontejnere meče. Kakšni je smisel ločevanja če do eni ločuvali lidje iz blokov pa še po storem mečejo vse pomešano v kontejnere ?????
Ampak pazi zej finto. KSP en teden zaj pobira eno vrsto odpadkov drugi teden pa drugo. In v blokih ki nega ločevanja pobirajo samo enkrat na 14 dni. Smeti pa se nabere ta ka vse iz zabojnikov vun kople. Oni so zi zmanjšali stroške ker so črtali en odvoz mi pa plačuvlemo isto. Fučka se jim za ločevanje glovno ka več profita ostane.
Če keri s KSP-ja zej to čita mu jaz predlagam. Na kontejnere pred bloki napište za kero vrsto odpadkov je keri.In če tam kak so zej lidje metali smeti nega zadosti kontejnerov še pač kakšnega dodatnega pripelajo. Ljudi obveste ka treba ločevati, če ne sledijo sankcije te pa bi toti sistem mogoče dela. Če vsaki teden odpelajo dva kontejnera se nede nabralo teko smeti.

Dejan torek, 3. februar 2009 ob 23:58

Kak te v blokih nega ločevanja? Te to pomeni, ka pol Lotmerka smeti ločüvle, pol pa ne? V čen je te to fora...

Zvončica torek, 3. februar 2009 ob 23:58

Tunč na onih novih kontejnerih je vse narisano pa napisano kej notri spada........zloženke je vsako gospodinjstvo dobilo, je pa opet pitaje keko se lidje v tote hieroglife razmijo.....v veki kontejner pa mečejo zato ka je tak nejbole komot pa ke nihče toga nede sankcionera.....tak ka je vse to bole kilavo....mislin pa ka je mloda generacija malo bole resna ka se selekcije tičeGlaž

Nela sreda, 4. februar 2009 ob 00:04

Nejbojse ka si se v stanovoji po 3 kose nabovite, pa sproti sorterate..... hehe. Hihihi Mi momo tudi tak ka sorteramo, samo v bloki sta 2 kontejnera, eden je za smeti, drugo pa za kartone pa papir. Sta pa se malo po ulici nize dvo kontejnera, za plastiko pa glaze. S ten ka pa se tu vsaki den pobirajo smeti. Gor

tota sreda, 4. februar 2009 ob 07:18

To, ka v blokih nega ločüvaja je malo čüdno. Sej pa nos, ki v küčah živimo, tüdi neje nihče obvestija, ka moremo ločüvati. Zato pa so naredli prvo tote ekološke otoke, zej pa so nan dali žakle, van pa nove kontejnere pri blokih. ka lidje fse smeti mečejo v isti kontejner, pa je problem pri lideh somih. Keri mo malo ekološke zavesti, tisti ločüvle, čiglih je malo hecno meti f stanovoji tri koše za ločeno zbiraje smeti. Je pa tüdi res, ka je malo slabo napisano na kontejnerih kej zej to notri sliši. V žuti kontejner gre fsa plastična embalaža od plastenk, do vrečk, pa tistih plastičnih škotlic od zelenjave, tetrapaki od mleka pa sokof, tüdi pločevinke, konzerve, pa fse kej je iz alu ali plastične folije. Či dosledno ločüvleš, maš tote ropotije več kak ovih smeti. To pa je samo nemarnost lidi, ka ne ločüvlejo.

Ke pa se plačila tiče, sen jas to že f prven prispevki trdila. Ka do zej meli meše stroške za odvoz, da do samo dvakrat mesečno od kuče smeti pelali f Püconce, kasirali pa do isto. Toto plastiko, pa papir pa glažovino odpelajo tü v lotmerki v sortirnico k čistilni napravi, potli pa to fse sküp odojo. Čisti penes. No, sej so dali odpoved, pa jin negda maja steče enoletni odpovedni rok, te pa de to neše dügi prevzeja. Občina je že ustanovila novo firmo za toto delo, pa upejmo, ka de te kaj drgačik. Kdo pa je vlada v oktobri le KSP-ji odobrila ka zdignejo ceno za odvoz smeti, te so pa na občino poslali preklic odpovedi, pa jin ga je občina zavrnila. Taka si KSP tüdi nede moga več zmišlovati kak mo paše. Kak pa de pri novi firmi, to mo pa še vidli.

Legionar sreda, 4. februar 2009 ob 09:36

Ke se našega bloka tiče, so pred njega postavili en kontejner za embalažo, na keren čist lepo in jasno piše, kej fse se nej notri meče, samo prešteti si je treba zadevo!Jaaa

Poleg je osta stori kontejner za ostale odpadke, pri sosednjem bloki pa so še ovi kontejneri za steklo , pa papir pa še za nekaj. Taka je vse lepo jasno, vsaj meni.

MHA sreda, 4. februar 2009 ob 10:26

Zvončica je napisal/a:
Ja venda te iz plastike.....Maturant

Zid

Tunč sreda, 4. februar 2009 ob 21:31

Zvončica je napisal/a:
Tunč na onih novih kontejnerih je vse narisano pa napisano kej notri spada........zloženke je vsako gospodinjstvo dobilo, je pa opet pitaje keko se lidje v tote hieroglife razmijo.....v veki kontejner pa mečejo zato ka je tak nejbole komot pa ke nihče toga nede sankcionera.....tak ka je vse to bole kilavo....mislin pa ka je mloda generacija malo bole resna ka se selekcije tičeGlaž

Zvončica tak ka si napisala. Vseskup je še malo kilavo. Sej lidje iz bloka vejo ka so ekološki otoki nastovleni že od pred. Če pa mu je leži vseskup v kontejner pri bloki vrčti. Obvestil pa zloženk pa smo ne dobili majke mi. Z foruma sem vse zveda kaj se totega ločuvaja tiče.... Malo do še to mogli na KSP bojše vpelati.Nasmeh

Legionar sreda, 4. februar 2009 ob 21:40

Ja, obvestil pa je res ne blo, samo so en den tisti kontejner postavili pred blok, pa čao Pero...

tota sreda, 4. februar 2009 ob 21:57

Se smo mi tüdi ne dobili nekših posebnih obvestil, kak misli po noven biti. Dobili pa smo tisti plan pobiraja kak ga fsakšo leto dobimo. Pa je tan notri rüdi ne nekej na velko razloženo. Sen mogla encejt štidirati, zakej so od februara dale fsakši drügi tjeden žuto podčrtali.

Tajči četrtek, 12. februar 2009 ob 21:17

Najprej vsem skupaj lep pozdrav. Sem nova na forumu, pa tudi v Prlekiji. In popolna začetnica - v prleškem jeziku ne znam povedat skoraj nič. Počasi se učim in danes ve, da je tu južina malica, medtem ko je pri nas kosilo.
No, sem pa ekspert kar se tiče ločevanje smeti. Ha,ha, ekspert za smeti. Če doma kdo ne ve, kam kaj dat, Tajči svetuje in embalažo splakuje in ločuje. In namesto letnega koledarja imamo nalepljen razpored odvoza smeti. Hahaha

tota četrtek, 12. februar 2009 ob 22:34

Dobrodošla med nami! Za pomoč pa se lahko poslužiš slovarja prleških besed, ki ga najdeš na portaluNasmeh Oglasi se še kaj in še naprej pridno splakuj in ločuj...Aplavz

Tajči četrtek, 12. februar 2009 ob 23:21

tota je napisal/a:
Dobrodošla med nami! Za pomoč pa se lahko poslužiš slovarja prleških besed, ki ga najdeš na portaluNasmeh Oglasi se še kaj in še naprej pridno splakuj in ločuj...Aplavz

Hvala za dobrodošlico.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.