erof sreda, 11. marec 2009 ob 15:28

Karte in podatki



Karte in podatki

Karte in podatki

Rubrika "Karte in podatki" prikazuje okoljske podatke v prostoru. Ti so prikazani z vidika posameznih komponent t.im. DPSIR okvira. Ta sestoji iz naslednjih komponent: - Driving forces ali gonilne sile, - Pressures ali pritiski, - State ali stanje, - Impact ali vplivi, - Responses ali odzivi. DPSIR orodje uporabljamo za analizo medsebojnih odnosov in vplivov različnih dejavnikov na stanje okolja.

Odpadki
Ozon - onesnaženost zraka v Sloveniji in EU Pregledna karta koncentracij ozona v zraku v Sloveniji (s povezavo na spletišče EEA s podrobnimi podatki za vso Evropo)
Splošno
Voda
Zrak

Na zadnje urejal: erof, dne: sreda, 11. marec 2009 ob 15:29

Dejan sreda, 11. marec 2009 ob 16:31

MHA je napisal/a:
Se strinjan z vama! To ja Toti kontejneri za embalažo pa so res v meglo bršjeni, takak je tunč reka lükje so glih teko ka lehko skozi glaš sproveš, fse ostalo pa ali polek doš, ali pa f tisti kontejner ki je vekša lükja.

Pri nas so en cejt odklenoli kontejnere za embalažo, pa so se te na kunci fse drüge smeti notri nejšle, taka sta ze opet zaklejena. Nejslabše pa je to, ka smeti enkrat na 14 dni pobirajo, v leti de resen to tak smrdilo takak da bi truplo gor ofna. Sistem je totalno zanič, ne san zanič.


Ja to je te pri hišah bojše rešeno, ka majo tiste vrečke drüge. Tü pri blokih pa res tega nemreš phati notri skoz tisto lükjo, razen či eno po eno embalažo v toti koš nosiš dol. Pa še to ne gre, či je kakša večja.
Neke do mogli spremeniti, razen či jin je vseeno, kak to delüvle, glovno ka oni zej več mafnejo. Pa še potli kakše kazni tolajo, ker se praf ne ločüvle. Samo či je to tak šlampasto izvedeno, te se tüdi od lidi nemre pričaküvati, ka do ločüvali, tak kak treba.

Zvončica sreda, 11. marec 2009 ob 23:30

Sen že napisala kak jaz že por let delan pa nega problema....plastiko, konzerve itd. devlen v eno veko škotlo "na zalogo"....s ten ka vse kej treba prvo splovin te pa stisnen na minimum...pa lehko rečen ka 1x na mesec te toto veko škotlo (od tv) gren proznit na otok....nobene frke nega s ten

tota četrtek, 12. marec 2009 ob 08:27

Zvončica je napisal/a:
Sen že napisala kak jaz že por let delan pa nega problema....plastiko, konzerve itd. devlen v eno veko škotlo "na zalogo"....s ten ka vse kej treba prvo splovin te pa stisnen na minimum...pa lehko rečen ka 1x na mesec te toto veko škotlo (od tv) gren proznit na otok....nobene frke nega s ten

Sej je to fse lepo pa praf, samo ge maš te toto škotlo? Marsikeri nima placa v stanovoji, ka de notri deponijo meja... Jas sen v hiši, pa niman placa za veko škotlo, kej še te le v bloki... Pa se do plastenka od petlitrnega olja ali pa ariela tak na malo stisnoti, ka gre skos tisto malo okroglo lükjo?

Legionar četrtek, 12. marec 2009 ob 08:33

Ja no, midva z mojo sva glih fčera emabalažo dol nosila, pa se je pokrov na kunti da odpreti, taka je ne blo treba skoz tisto lükjo tlačiti. Sej či je tak te se še nekak do, či pa moreš skoz tisto ozko lükjico to rinoti (či glih je včosih tüdi fejn v kakšno ozko lükjo kej porinotiVrag smejun ), tepa se ti fse sküp resen zagravža.

tota četrtek, 12. marec 2009 ob 08:56

Legionar je napisal/a:
Ja no, midva z mojo sva glih fčera emabalažo dol nosila, pa se je pokrov na kunti da odpreti, taka je ne blo treba skoz tisto lükjo tlačiti. Sej či je tak te se še nekak do, či pa moreš skoz tisto ozko lükjico to rinoti (či glih je včosih tüdi fejn v kakšno ozko lükjo kej porinotiVrag smejun ), tepa se ti fse sküp resen zagravža.

No, sen prav čokala, ka boš fso stvor obrna nekan indanHehe

Legionar četrtek, 12. marec 2009 ob 12:00

tota je napisal/a:
Legionar je napisal/a:
Ja no, midva z mojo sva glih fčera emabalažo dol nosila, pa se je pokrov na kunti da odpreti, taka je ne blo treba skoz tisto lükjo tlačiti. Sej či je tak te se še nekak do, či pa moreš skoz tisto ozko lükjico to rinoti (či glih je včosih tüdi fejn v kakšno ozko lükjo kej porinotiVrag smejun ), tepa se ti fse sküp resen zagravža.

No, sen prav čokala, ka boš fso stvor obrna nekan indanHehe
Ja no, jaz ne ven ke se tebi po glovi mota, jaz sen ziher nič pohujšljivega ne misla.

tota četrtek, 12. marec 2009 ob 12:20

Pa nesen trdila, ka si kej pohujšljivega misla, ejngelček... Kej pa za tebe je pohujšljivo? Či gre za zadovolüvaje osnovnih človeških potreb, te jas v ten ne vidin nič pohujšljivega...Haha

Dejan petek, 13. marec 2009 ob 14:59

tota je napisal/a:
Zvončica je napisal/a:
Sen že napisala kak jaz že por let delan pa nega problema....plastiko, konzerve itd. devlen v eno veko škotlo "na zalogo"....s ten ka vse kej treba prvo splovin te pa stisnen na minimum...pa lehko rečen ka 1x na mesec te toto veko škotlo (od tv) gren proznit na otok....nobene frke nega s ten

Sej je to fse lepo pa praf, samo ge maš te toto škotlo? Marsikeri nima placa v stanovoji, ka de notri deponijo meja... Jas sen v hiši, pa niman placa za veko škotlo, kej še te le v bloki... Pa se do plastenka od petlitrnega olja ali pa ariela tak na malo stisnoti, ka gre skos tisto malo okroglo lükjo?


Ja tak edino gre. V bistvi bi se tak tüdi nej delalo. Dvo recimo tak delata, 20 jih meče cele plastenke notri, ostalih 15 pa vsevkriž.
Pa to še te nekšo prešo nücaš, ka lehko to tak stiskovleš Preša

Tunč petek, 13. marec 2009 ob 16:10

Nasmeh Pri nas pa so kontajner za plastično embalažo zaj gor odklenoli. Zgleja ka pomoga ka mi na forumi malo pošinfamo to vseskup. Zaj moran še samo v akcijo ka nedo navadnih smeti tu notri metali.
Ker mamo par primerkov, ki se jin fučka za toto ločuvaje. Nasmeh

tota petek, 13. marec 2009 ob 16:19

Tunč je napisal/a:
Nasmeh Pri nas pa so kontajner za plastično embalažo zaj gor odklenoli. Zgleja ka pomoga ka mi na forumi malo pošinfamo to vseskup. Zaj moran še samo v akcijo ka nedo navadnih smeti tu notri metali.
Ker mamo par primerkov, ki se jin fučka za toto ločuvaje. Nasmeh


Ne ven, či boš meja kej uspeha. Moja teta v Kopri že por let trobi po bloki, ka nej ločüvlejo, pa nega nobenega haska... Je rekla, ka de zej začela vün iz smetjoka pobirati, pa jih nazej pred dveri stanovoja nastovlatiHehe Keri neče, pač neče...Hud

Zvončica nedelja, 15. marec 2009 ob 00:18

Jaz sicer neman kuče...mon pa teko placa (ka sen v mansardnen stanovoji)polek dveri ka man tan eno odslüženo pisalno mizo (ke stalno prav pride) pod jo man škotlo porijeno...in to je to. Ke vse splovin nega nikših vonjav, vidi pa se tüdi ne ka je notri v škotli. Ve se palc za to stalno begi nejde-samo vola more biti.Nasmeh

Tunč nedelja, 15. marec 2009 ob 07:24

tota je napisal/a:
Tunč je napisal/a:
Nasmeh Pri nas pa so kontajner za plastično embalažo zaj gor odklenoli. Zgleja ka pomoga ka mi na forumi malo pošinfamo to vseskup. Zaj moran še samo v akcijo ka nedo navadnih smeti tu notri metali.
Ker mamo par primerkov, ki se jin fučka za toto ločuvaje. Nasmeh


Ne ven, či boš meja kej uspeha. Moja teta v Kopri že por let trobi po bloki, ka nej ločüvlejo, pa nega nobenega haska... Je rekla, ka de zej začela vün iz smetjoka pobirati, pa jih nazej pred dveri stanovoja nastovlatiHehe Keri neče, pač neče...Hud


Pri nas so samo dvoji malo kritičn bi reka. Pa če jin ka rečeš te je jihov odgovor "saj pa pločamo zato nej si KSP sam ločuvle" notri pa mečejo vse kar lehko pa kej nesmijo(tudi med normalne smeti). Včosih še kaj ke je ni od jih. Samo kdo de nekomu pri nas film poča te tudi nede lepo. Smo bolj takš ka encejt glejamo ka nas nehče zajebovle te pa rešimo to na lep ali pa na grd način. Prvo tistemo, ki dela svinjarije to osebno povemo, če pa ne pomoga pa KSP pozovemo ki je upravitelj stavbe. Cvetko na KSP-ji, ki je upravitelj se po mojem stalno križa kdo gdo z našega bloka pozove...he,he,heHihihi . Samo ga tak dugo forsiramo ka se stvari zrihtajo. Vsaj do zej se so.

Na zadnje urejal: Tunč, dne: nedelja, 15. marec 2009 ob 07:27

Tunč nedelja, 15. marec 2009 ob 07:24

Će lepa reč ne hasni te hasni samo sila ali pa denarna globaJaaa

Na zadnje urejal: Tunč, dne: nedelja, 15. marec 2009 ob 07:26

MHA nedelja, 15. marec 2009 ob 11:50

Takše lidi prijaviti, te pa nej kazen pločajo, pa koristno delo bi jin naloža - ze de puno peska za zmesti, ki so teko torili po Lotmerki.

Legionar nedelja, 15. marec 2009 ob 20:13

Tunč je napisal/a:
Nasmeh Pri nas pa so kontajner za plastično embalažo zaj gor odklenoli. Zgleja ka pomoga ka mi na forumi malo pošinfamo to vseskup. Zaj moran še samo v akcijo ka nedo navadnih smeti tu notri metali.
Ker mamo par primerkov, ki se jin fučka za toto ločuvaje. Nasmeh
To je žalostno in s strani totih lidi, ki se jin 'füčka', tüdi primitivno. Lidje pridelamo fse več odpadkov in či nemo začeli nekej ukrepat v zvezi s smetmi, mo se pomali zadüšili v lastnih smeteh. To, kar v zvezi s ten nekej naredimo, pa je ne samo na plečih KSP ali bilo koga določenega, ampak vseh nos!

Jernej nedelja, 22. marec 2009 ob 16:55

To ja ..tej vikend san vido ka Lotmerki narod smeti rejdno ločüvle.
Mislin ka so se lidje še navadili na to!

MHA torek, 22. februar 2011 ob 01:38

Pepek, kak to ka privas pobirajo smeti tüdi za sfetke? Mislec

MILAN torek, 22. februar 2011 ob 07:02

Šokiran resen fest se smeti ločüvlejo ven je opet Lotmerk bol napreden kak pa inde.

Pepek z brega torek, 22. februar 2011 ob 16:39

To ja MHA je napisal/a:
Pepek, kak to ka privas pobirajo smeti tüdi za sfetke? Mislec

Nebi ti zna povedati, zakej so smeti pobirali, čiglih je bija svetek Mislec
Lehko pa poven, ka momo v Radgoni tote riči okoli smeti precik dobro porihtane in organizerane.
Po celen mesti so znastovleni kontejneri za smeti, pa tüdi uporabniki se lehko pohvolimo, ka smo precik pridni (bor večina) in redno ločüvlemo smeti. Prinas se ekstra zbira pet vrst odpatkof, tak ka momo ekstra kontejnere za: paper, za plastiko, za glažovino, za kovine in za ostale otpatke. Fse to tüdi ločeno odvožajo - in to redno po urniki.
Polek toga pa še je ednok na leto organizerano pobiraje kosovnih otpadkof in nevarnih otpadkof, cena odvoza totih pa je zajeta v ceni rednega odvoza smeti, tak ka retko vidiš, ka bi keri kakšo takšo nesnogo kon v šumo voza... so pa seveda tüdi izjeme, tak kak posodik.

V glovnen - bi reka, ka je dobro poskrbleno za odvoz smeti.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.