MHA torek, 22. februar 2011 ob 19:53

Oviden sen se za Prešerna pela skoz Radgono, pa sen cilo dvo tovorjoka vida ka so pobirali.

Takši način kak mote v Radgoni, pa še v kakšen drügen mesti, je res dober način pobiraja. Prinas so toti otoki, f kere nosijo san tisti, ki mojo otok pod noson, pa tü pa tan še keri stopi prek ceste do otoka. Ze san pač, ki momo toti žuti kontejner za plastiko, konzerve, tetrapake... steklo, papir pa itaki kunčajo med ostalimi odpadki.

MHA sobota, 2. julij 2011 ob 09:58

Z fčerašjin dnevon so se začeli ločüvati biološki odpadki. Kazen za neločüvaje je 400€. Mi smo dobili dvo meša rjova koša, enega vekega pa so nan fkrej otpelali. V občini Bled, je fsakši prebivalec doba mali kontejner pa dvo poka bio vrečk. F štacuni koštajo bio vrečke od 2€ - 5€.

klik

TUNČEK sobota, 2. julij 2011 ob 12:57

Marsige po vaseh pa mojo še skos samo po en kontejner. Pomežik

Zvončica sobota, 2. julij 2011 ob 22:59

Tut tut gnes sen nesla "prvo pošiljko" v rjovi kontejner....pa gelj vraga...v jen so bli bio ostanki v lepih nakupovalnih plastičnih vrečkah, pa ena kartonska škotla je delala družbo tren pločevinkan.....de trebalo en cejt ka de se toto ločüvaje prijelo...pa duma reorganizacija...treba sortirnico nareti negi pod pomivalno samo kej če se mi vidi ka de premalo placa...blagor liden s kučami ke lehko kompostirajo, küre hronijo ali pujceka zredijo Gor Naš je že zgrunta ka če bio odpad lepo naseckaš ga mirno lehko v WC-ji doj sploviš....rešitev je grotala v momenti kak sen rekla ka de trebalo toto trojno odnošaje smeti raztolati med VSE družinske člane Hejho

TUNČEK nedelja, 3. julij 2011 ob 01:47

Zvončica moja, treba de spovati ali pa küpiti kučo, pa je ! Hahaha Hahaha

MHA nedelja, 3. julij 2011 ob 09:45

Zvončica je napisal/a:
Tut tut gnes sen nesla "prvo pošiljko" v rjovi kontejner....pa gelj vraga...v jen so bli bio ostanki v lepih nakupovalnih plastičnih vrečkah, pa ena kartonska škotla je delala družbo tren pločevinkan....


Viš to pa je človeška kultura. Da bi ga naslednič bor što polek doba. Ka neje teko fer moga biti pa tiste pločevinke v žuti koš vršti Neee

Zvončica ponedeljek, 4. julij 2011 ob 23:01

Tunček sen že prestora za kakšo povaje kuče.... Hahaha Tak ka bon s totin blokovskin kompostirajon mogla še en cejt živeti...Je pa zodjič na enen drügen forumi eden tip tak razmišla (prbližno)....ke provijo ka treba bio odpadke ekstra devati zato ka se zmenjša izpust metana v ozračje.....če v mini kompostnikih te ne nastaja?? Pa če jih vse vküper potegneš za keko de se te zmejnšala proizvodnja totega plina? .....mo prav tip....isto sranje drugo pakovanje...no, fčist glih ne da mo toto opet mogli dodatno pločati....lehko pa bi nan kompost podarili naspomlod ne? Mislec

TUNČEK torek, 5. julij 2011 ob 15:58

Po mojen se ispüst metana nič ne zmajša, če je meši kontejner, se gre v globali za isto količino. To se mi zdi tak : 2+3=5 ali 1+1+1+1+1=5. Pomežik

Zvončica torek, 5. julij 2011 ob 22:11

Ve pa v ten je glih fora....NIČ se nede zmejnšalo drügega kak naši priftošli... Jaaa

Legionar sreda, 6. julij 2011 ob 08:49

Ločüvaje je že vredi pa prav, samo či že levji delež totega dela (se provi namesto komunalcov) oprovimo duma, te nan nej zmenjšajo stroške, ke se odpadkov tiče. Ali pa nej na deponijah uni ločüvlejo odpadke! Ne pa ka namesto jih delamo mi, poleg tega pa nan še dražijo komunalne storitve.

TUNČEK petek, 8. julij 2011 ob 09:59

Na deponijah je dosta teško ločevati otpodke, zato se pač morejo ločevati duma.
Enkrat sen gleja eno oddojo po TV is Holandije, ge ločüvlejo otpodke skoro 100 %, in vida da mojo na mestih za smeti tüdi po 20 vrst kontejnerof. Taka mislin, da se nan zaenkrat še ne treba preveč sekerati zavolo ločüvanja smeti.
Jaaa

Zvončica nedelja, 24. julij 2011 ob 00:04

pred 14 dnevi sen nesla bio odpadke...zaron pred slüžbo....zdignen dekl...te pa sen mislila ka bon prek metala...smrdilo kak küga, rjaova konta pa je od znotra bila bela od črvov Kozlam Te pa še mi nej keri reče ka je to OK....iz črvov se delajo mesarice...do zej sen jih mela v enen poletji za vzorec, zej pa stalno kak se sprovin kühat ali jest tiran tote nesnoge .....adijo pamet pa zdrovje. V kontejner pa ziher nen več nosila...dokič de tak. Bi trebalo konte gda se sproznijo malo z nečin razkužiti ali bor z vodo splaviti. Hudi

MILAN nedelja, 24. julij 2011 ob 08:58

Mislec Zvončica s totimi biološkimi odpadki je tak ka se morejo devati v posebne vrečke kere so razgradljive pa nikak samo sipovati v konternej.Samo tega so komunalci še ne tak pripravili. Pred krotkin sen gleja oddajo ka če se totak dela so vrečke poceni pa fse je lepo čisto.Tak kak to zej pa je nikak ne dobro.

TUNČEK nedelja, 24. julij 2011 ob 09:07

To z vrečkami in da je lepo čisto vervlen, samo raskrojanje, pa širjenje bolezni, na to pa zgleja, da niše ne pomisli.

Situacija pa je itak toka, da eni nosijo otpodke f taprovih vrečkah, drügi v navodnih in tretji brez, ze pa lehko človik samo napre štundera, ke se lehko zgodi. Polek tega, pa če pride kakšen veki pes ali pa divjod in prevrže kontejner, de svinjarija.

Ne ven, če je tota rešitef bioloških otpotkof glih ustrezna ?

Tiho

Zvončica četrtek, 3. maj 2012 ob 23:10

Neje glih nadaljevanje načetega ali vseeno....torej...zej ke se je cesta v postružnikovi rihtala so otok za ločeno zbiraje preselili na notranjo dvoriščno stron pri občini...nete vervali...smeti se TERE...vse nabasano...okolik zmetano...kej vraga če toti na občini nimajo oči pa nosa ka bi komunalno (ali koga že pač) pozvali...ka pa če kakše glavonje pridejo na obisk nenapovedano???' Kej do si mislili o lideh V občini? Pa cesta je prevozna že nejmeje 14 dni ka bi lehko toti smetlori to pobrali....pa sen glejala ka se indi tüdi nabirajo smeti....če ne bi bilo fejn ka bi tote smetjoke tak lepo zagradili kak je to na brütifi naprovleno? če treba vsakši ke se po Lotmerki pela toto smetje glejati...smo že takak Bugari doli....smao oni so bole reveži kak mi...

TUNČEK petek, 4. maj 2012 ob 13:04

Lehko pa smetori ne vidijo bole daleč kak po cesti ge se pelajo, ke do hodili še na dvorišča ! ? Hahaha Hahaha Hahaha

Legionar petek, 13. december 2013 ob 15:56

S 1. 11. nan je Občinski svet izglasüva dvig cen odvoza smeti. Bravo občinori! To ja Čiduže več folka v občini živi na robi preživetja, vi pa zdigovlete cene, gamad! Kak vas je ne sron? Hudi

Sprejeti je tüdi nekši novi pravilnik obračunavanja ravnanja z odpadki, kar pomeni, bole ločüvlemo pa se yebemo s totimi smetmi, bole nas kaserajo. To je provi posel! Nihče keri je zdigna roko za podražitev, je ne vreden ka ga pes pošči. Ge van je zavest pa skrb za 'malega' človeka? Dol Güli nas držova, pa občina glih tak, fsi so isti. Bole je hüdo, bole nan zategovlejo pas pa zdigovlejo stroške. Narod ti pa se znejdi kak se veš pa znoš!

Vsi so za Strelec !!!!



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.