Johan_R nedelja, 15. marec 2009 ob 21:11

Pozdravljeni!!

Ker sem Prlek na začasnem delu v centru Slovenije (Ljubljani, kjer sem dejansko rojen, vendar moje korenine izhajajo iz Svetega Tomaža, kjer pa bom preživel starost svojega obdobja), sem malo bolj slabo seznanjen z dobrimi gostilnami v Prlekiji.

Moja starša (ki živita pri Sv. Tomažu), 2. maja praznujeta zlato poroko (50 let). Meli bomo poroko, pa še ohcet. Prišla naj bi familija po obeh - cca 30 do 40 ljudi.

Kam naj se obrnemo (gostilna, gostišče, kmečki turizem, ostalo), da bodo sorodniki deležni domače, prleške kuhinje, da bo dobro in ambient domač?!

Prosim za nasvete, izkušnje do konca tega tedna, saj se mi lahko zgodi, da bo vse zasedeno (02. maja je pri Svetem Tomažu sveta birma, pa bo gužva). Lahko tudi na ZS.

Hvala in lep pozdrav!

Johan (Ivo)

Jernej nedelja, 15. marec 2009 ob 22:12

Ges bi ti priporočal

UNIKAT - Milan Belec s.p.
Železne Dveri 9
9240 Ljutomer
Prlekija - Slovenija

http://www.belec-unikat.si/
e-mail: mprlek@gmail.com
Tel: 02 58 49 984

ali pa

Ljutomer Hotel Jeruzalem
Glavni trg 15
9240 Ljutomer
Prlekija - Slovenija
Tel: 02 584 16 60

povezava za INFO

Na zadnje urejal: Jernej, dne: nedelja, 15. marec 2009 ob 22:14

Dejan nedelja, 15. marec 2009 ob 22:23

Za takšne stvari se lehko obrnete na LTO Prlekija.

Turizem na podeželju

Gostišča

V bližini je tüdi Gostišče "pri Antonu" v Cerkvenjaku pa kmečki turizem Tompa na Stari Cesti...

Na zadnje urejal: Dejan, dne: nedelja, 15. marec 2009 ob 22:27

Johan_R nedelja, 15. marec 2009 ob 22:40

Dejan, vse te informacije na Portalu sem prečesal in si bom naslednji vikend šel malo pogledat. Iščem pa informacije "iz prve roke", če je dejansko kdo bil kje zelo zadovoljen ali ima drugače dobre izkušnje.

Jernej, hvala za informacije, grem "brskat".

Lp, Ivo

Dejan nedelja, 15. marec 2009 ob 22:53

Hja, či pa češ informacije iz prve roke, gi je res fejn, te pa je to to:

http://www.belec-unikat.si/
e-mail: mprlek@gmail.com
Tel: 02 58 49 984

Tü ziher nete razočarani. Pol totega foruma lehko to potrdi Nasmeh

Pa še fešte v slikah:

Srečanje 1

Srečanje 2

Srečanje 3

Piknik

Johan_R nedelja, 15. marec 2009 ob 23:19

Ja, Dejan, Belečevi so na mojem seznamu. Jih grem obiskat (še prej jih pa pokličem, kako imajo zasedeno).

Že ko sem "po linkih klikal" se mi je oko na njihovi spletni strani ustavlo.

Hvala, če pa še komu kaj na misel pade, pa kar ...

Lp, Ivo

Na zadnje urejal: Johan_R, dne: nedelja, 15. marec 2009 ob 23:20

Zvončica nedelja, 15. marec 2009 ob 23:33

Mi smo meli takšo stvor v Radomerji - gostilna Hrast- ka so naši šteli ka smo tan (vačik bi jaz potegnola k Milani) pa je nas bilo okolik 50....si lehko muziko na svoj HI-FI narediš pa na vüro nihče ne gleja, mojo sobe za spati (samo treba pret rezerverati ka mojo kar puno)....jesti pa kak jesti (no bor meni je vsepovsodik isto).......pa pri Brenholci na Jeruzalemi je tudi lepo (že lokacija... jaz bi zodjo kej bi šla zbrola hotel ka man pogoste slabe izkušnje....eno leto na gostÜvaji so nan kelneri (polek toga ka so po pužovo gor nosili pa stalno pomenljivo na vüro glejali) med našin pleson še nedotekjene torte doj znosili - prnesli so jih na začetki plesne runde odnesli pa pred koncon....to te buje pa takša postrežba ka te skorok vün tira gda vse gor znosi za jesti.....

Dejan nedelja, 15. marec 2009 ob 23:42

Za takše prireditve mislin, ka hotel sploh ne pride v poštev. To je dosti lepše na kakšnen kmečken turizmi.
Tü okoli Lotmerka so meni osebno nejbojše Stari Hrast, Taverna, Belec, Tompa, Viher, Med Jelšami, ...

Johan_R, na Belečovi stroni pa se ti je lehko oko stavilo, sej se ve, keri jo je nareda Hihihi

Johan_R nedelja, 15. marec 2009 ob 23:42

He, he, Zvončica, v hotel je res zadnje, kam bi šli.

Absolutno mora biti domača gostilna ali kmečki turizem. "Nobel" gostiln imamo vsi "poln kufer" tudi v Ljubljani so čez vikend bolj prazne. Vse domače in "domače" so pa polne, da moraš z celi teden prej rezervirati. Jernej, Dejan in ti ste me zintrigirali za Beleca ...

Brenholca - Hrast? Maš kaki link. Grem na "ataja Googla" tipkat!

Hvala in lep pozdrav!

Ivo

Dejan nedelja, 15. marec 2009 ob 23:45

Stari Hrast -> KLIK

Johan_R ponedeljek, 16. marec 2009 ob 00:16

Dejan je napisal/a:

... Johan_R, na Belečovi stroni pa se ti je lehko oko stavilo, sej se ve, keri jo je nareda Hihihi


Spletna stran je del projekta Prlekija-on.net

Aplavz

MILAN ponedeljek, 16. marec 2009 ob 09:18

Hjooj vidin ka je napeto ke bi si keri doj seja pa ka bi se fejn meja
prinas momo slogan:LEPI TRENUTKI SO REDKI
na srečo je dosti tistih keri nan to potrdijo
stron pa je delo stručjaka kek se šika meli smo srečo ka smo se nejšli.

Prlekija je -republika

MHA ponedeljek, 16. marec 2009 ob 17:23

Pa še z Belečovega brega je fejni razgled po Prlekiji, pa en mali falat po Prekmarji.

MILAN ponedeljek, 16. marec 2009 ob 18:50

Vuuhuu pej colo Prekmurje momo na šaki

prlek1825 ponedeljek, 16. marec 2009 ob 19:33

jaz bom reko tak za milana!
bijo sem gnes v mb na kafeti, pa je bijo eden malo starejši tudi tam, pa čuje mojo narečje pa me pita od kod sem!
te pa je reko ke on vsako leto pride k milani, ke mojo krvodajalci nekšo fešto al ke je neke gučo!
v glovnem neje mogo prehvoliti, kak je fejn skoz!Aplavz

Johan_R ponedeljek, 16. marec 2009 ob 21:30

Ha, dobri ste mi vsi!

Hvala vam za vse namige in napisano. Vidim da za Milana pošteno navijate. Moram povedati, da sem jih danes že klical. Prosto imajo, tako da bom čez vikend skočil k mami na kosilo, potem ju pa z atom oba v avto nabasal, pa gremo pogledat (ker jih ne bi rad poslušal, da se kaj nisem dobro zmenil).

Ne boste verjeli, vse kar v prleškem jeziku (in pisavi) zapišete znam prebrati in razumem (to gre zahvala naši pokojni materi, ki nas je vnuke učila tako govoriti). Žena pravi, da čim pridemo mimo table Ljubljana proti Prlekiji, začnem güčati, da me je težko ustaviti. Tudi jaz prleško govorico dobro prepoznam.

Ne poznam je pa tako dobro, da bi jo pisal ali se "afnal" z izgovorjavo.

Če komu še kaj pade na pamet, na dan z besedo, dugače pa javim, kam gremo, kasneje pa kako sliko nalepim.

Lep pozdrav, fsem!

Ivo

MILAN torek, 17. marec 2009 ob 06:48

Hjooj prlekija je zakon lepo ka smo se čüli midva sva mela pogovor
za krejši cejt pa si pogledni künštne prleke pa se nafčiš še več kak znoš
pa še ostali člani familije bodo meli možnost.
lp Milan

Legionar torek, 17. marec 2009 ob 18:54

Jaz sen sicer pri Beleci še ne bija, čüja pa sen, ka ga dosti lidi hvoli, taka ne dvomin ka je tan ok.Pomežik
Pa mislin ka tüdi Brenholc recimo, je pa treba povedati ka momo oštarije tüdi doli na ravnici, ne samo na bregi.Nasmeh Je pa res, ka je na žalost bolj malo toga ke bi človik priporoča, Stari Hrast se tüdi meni zdi ok.

prlek1825 torek, 17. marec 2009 ob 19:31

glede brenholca mon jaz slabe izkušnje!
vsej te kda je začejo na novi lokaciji ven ke ke se tiče hrone je bilo bogo!
ne vem kak je zej samo dvomin ke je kej bojše!
ke pa se tiče glede placa pa je resen ke je lepo zrihto!

Dejan torek, 17. marec 2009 ob 20:33

Glede Brenholca je meni osebno vredi samo lokacija. Ostalo pa je bol žalostno...



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.