MHA ponedeljek, 13. oktober 2008 ob 10:53

Jernej je napisal/a:
Hudi odvasanje smeti bode tak drakse gratalo. Ker morejo vse Püconce pelati!

Zodjič je še Janšekova vloda glih sprejela, ka se lehko podražijo komunalne storitve.

Tunč ponedeljek, 13. oktober 2008 ob 10:54

Heoa Največja ironija je za mene to, da nihče nebi rad meja smetišča vsi pa bi radi zastoj odvoz smeti. Poglente kaj se je zaj zgodilo v Moravčah. Napred so štrajkali da jim zaperejo smetišče zaj pa so vsi besni ker morajo plačati za odvoz 4x več kak pred. Kaj pa so si te mislili, ka do še dale odvoz meli zastoj....Hjooj

MHA ponedeljek, 13. oktober 2008 ob 11:00

Ja, tisti so res zmagali. V Püconcih pa zej slüžijo z smetmi, bi lehko Lotmerk meja negi sfojo smetišče ali pa fsej bližje. Hjooj

Tunč ponedeljek, 13. oktober 2008 ob 17:12

Pomežik Iz prakse van lahko povem, da so v Nemčiji smeti velki biznis. Samo tan so deponije in odlagališča tak kak ene male fabrike. Loćijo vse odpadke in jih potli dale oddojo. Če pa jih kurijo pa toploto ponucajo za ogrevanje na izpustih pa so takšni filtri ka nihče ne preštima, da se poleg jih smeti kurijo.
Ne pa prinas, ki je smetišče vsaka malo večja jama v kero mečemo vse od plastike do železa dokič je jama ne puna. Te pa smrdi z je vun kak da bi se mrtvec obrna. Kozlam
V Sloveniji je pa zato problem z lokacijami za smetišča, ker vsaki ki čuje besedo smetišče že vidi kak de iz njega smrdelo pa nič drugega. Če se smetišče uredi kak treba od tam sigurno nebi smrdelo pa še kakšnih 10 delavcov bi dobilo službo.Na zadnje urejal: Tunč, dne: ponedeljek, 13. oktober 2008 ob 16:15

Jernej ponedeljek, 13. oktober 2008 ob 19:00

Tunč je napisal/a:
Pomežik Iz prakse van lahko povem, da so v Nemčiji smeti velki biznis. Samo tan so deponije in odlagališča tak kak ene male fabrike. Loćijo vse odpadke in jih potli dale oddojo. Če pa jih kurijo pa toploto ponucajo za ogrevanje na izpustih pa so takšni filtri ka nihče ne preštima, da se poleg jih smeti kurijo....

To pa je Glavna centralna pejc ge kürijo smeti.
12.000 gospodinstev na Dunaju majo to kurjavo. Po mojem je to dobra investicija.
Samo kak bi to prinas se rejsilo? Ge bi stala pejc, nove cevi bi trebalo, dosta grabisce bi pa bli..
Pa kunc kuncov sto bi tao financerao ...Evropska Unija, Drzava, Pokrajina, Obcina ???

Fernwärme Wien

Na zadnje urejal: Jernej, dne: ponedeljek, 13. oktober 2008 ob 18:01

Tunč ponedeljek, 13. oktober 2008 ob 21:30

Investitori se stalno najdejo. Občina bi tudi mela svoj vložek od unije pa se za takšne stvari stalno penezi dobijo. Samo vola mora biti.
Samo kdo se zve okrog, ka bi se nekaj takšnega lahko naredlo vsi rečejo toga pa pri nas namo meli. Namesto ka bi se drugače pitali.
Kaj mi stem dobimo? Keko lidi de zaposlenih, kakšni do vplivi na okolje in tudi zastoj odvoz smeti ali pa ogrevanje bi lahko meli, če bi že kaj takšnega recimo delali pri nas ???? Vse se da zmeniti samo se je treba zmeniti pred ne pa te kdo je že prekesno. To je moje mnenje. Dejstvo je ka vsaki den proizvedemo več smeti. Vsi mi tudi jaz osebno. In nekam tote smeti morajo iti. In če se dojo koristno ponucati zakaj pa ne, jaz sen takoj za ka se ponucajo kak pa, da jih mečemo po raznih šumah zato ker nečemo plačati dragega odvoza.
Vsi rečemo kak smo ekološko osveščeni. Samo s tem kda se proti stavimo izgradnji olagališč delamo največjo škodo ravno naravi !!!!!!! In kje je te tu naša skrb za naravo????

Respekt

Zvončica torek, 14. oktober 2008 ob 00:39

Po mojen bi vsako malo vekšo mesto moglo meti sežigalnico odpadkov pa ne bi bilo frke....pa še greli bi se....zej pa mo pomalen meli s totimi smetmi vekši strošek kak s stanarino....preveč kratkoročno se na občinah tuhta... če se sploh tuhta za rešitev problema -v naše dobro, pa ne ka se problem odpela inda za droge peneze.....bedasto resen.

MHA torek, 14. oktober 2008 ob 09:59

Se strinjan z Tunčon glede nemškega načina. Naredli bli sežigalnico, fse smeti ločiti. S plastiko, papiron, glažovjon bi še lehko slüžili, ker tak skoron fsi mečejo fse v en kontejner, ne pa se fse to v jamo meče. Plastika se v naravi razgrajuje 100 let pa še škodliva je, či bi pa ločüvali odpadke pa lehko plastiko razgradiš v sekundi. Butl

Zvončica sreda, 15. oktober 2008 ob 01:08

Sej na hrvašken že dugo plaastenke pa pločevinke zbirajo....tistin z malimi pločami ali penzijami je to pomemben vir zaslüžka. pa mislin ka bi prinas glihtak lideje plastenke zbirali pa nazej nosili....sen glejala ka kitejci iz štoplov od plastenk celega boga novega naprovijo-športne šolje, trenirke, drese ipd. Ne ven kej se prinas čoka s ten.
Če pa smo že pri razpadaji plastike......si predstovlate kakše gore plenic za enkratno uporabo (z vsebino vred) se dnevno odložijo na smetiščih...pa nejč ne vejo keko let se nuca ka razpadnejo. Deca pa so gnesden že pomalen do 4. leta v totih plenicah.....Butl

Zvončica sreda, 15. oktober 2008 ob 01:12

Še to sen pozobila....zakej pa se na brütifi ne zbirajo ekstra ostejnki plastike od sveč pa ekstra kovinski dekli, pa ekstra ostalo......v Svetinjah že dugo to tak delajo (no, bor za dekle ven) pa nihče ne mrči zavolo toga............Aplavz

MHA sreda, 15. oktober 2008 ob 10:20

Či smo že pri šfabih bli, uni mojo tüdi nareto ka ti plastiko na blagejni scoj zaračünajo, či pa jo naze prineseš pa dobiš vün. Sen že pisa na ministrstvo glede tega, pa so mi odgovorili ka toti sistem ne dober pa ka momo po Sloveniji kontejnere za to pa neven ke so fse naklodali.

Ze či bi meli tak ka bi f trgovinah zbirali bi jih večina rejši plastiko naze prnesla, kak pa v navoden koš vrgla ali pa celo v naravo. Pa lidje so prehmaji ka bi plastiko, papir pa steklo nesli prek ceste ki mojo koše, rejši vržejo v navoden koš. Toti koši za ločeno pa so itaki san tü pa tan nastovleni. Odmah bi meje odvoz za smeti plačüvali, pa še totih kontejnerof nebi trebalo biti teko.

Zvončica četrtek, 16. oktober 2008 ob 01:44

Jaz zej že en cejt ločeno zbiran....pa je resen kak proviš. Pret smo 2x dnevno koš proznili, zej ga na tri dni...eto ti....to je toRiba

Mirko petek, 5. december 2008 ob 22:13

To, da so smeti posel, oziroma "biznis", sem slišal že večkrat in to od ljudi, ki se itak ne ukvarjajo z drugim kot z drekom!

Zvončica sobota, 6. december 2008 ob 01:56

Te pa se začni takših lidi izogibati ka se neš česa navzeja.......Angel

MILAN sobota, 6. december 2008 ob 09:29

Hjooj ločevanje pa bo de dosti meje za voziti pa za platiti

Legionar sobota, 6. december 2008 ob 10:07

MILAN je napisal/a:
Hjooj ločevanje pa bo de dosti meje za voziti pa za platitiTo ja

MHA sobota, 6. december 2008 ob 11:29

Mirko je napisal/a:
To, da so smeti posel, oziroma "biznis", sem slišal že večkrat in to od ljudi, ki se itak ne ukvarjajo z drugim kot z drekom!

Či jih moreš voziti nekan je ne posel, či pa drügi k tebi vozijo te pa moš lehko posel.

Dejan sobota, 6. december 2008 ob 13:59

S smetmi se do slüžiti, samo morejo biti "prove" smeti. Pri toten biznisi ti materiala nikdor ne sfali pa še vedno več ga bode. Tak ka delo maš vedno, samo moreš znati kej delaš. Po sveti je na smetiščih veki biznis, samo pri nas se ne znojo kcoj spraviti.

MHA nedelja, 7. december 2008 ob 00:21

So še ne čüli za besedo ločüvaje pa recikleraje, ne pa fse san v jamo mečejo. Hjooj



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.