MHA nedelja, 21. junij 2009 ob 11:20

MILAN je napisal/a:
Respekt PRLEK PA AMEN

Točno tak! To ja

Dvomin ka tisti, keri mi reče Štajerc, ka s ten misli ka sen Prlek. Marsikeri v SLO še ne nejč čüja za Prlekijo. Proti Štajercon ali pa kerin drügin pa neman nič, Štajerci so mi tak zakon z tistin jihovin gučon. To ja

Almanah nedelja, 21. junij 2009 ob 16:40

Prlekija je geografsko del Štajerske....in tako smo tudi mi, če nam paše ali ne Štajerci.
SMO PA SEVEDA V PRVI VRSTI PRLEKI. Če mi kdo reče Štajerc, me s ten ne užali...če pa me ima za prekmurca....te pa so batine Haha Kul

Legionar nedelja, 21. junij 2009 ob 16:46

MHA je napisal/a:
MILAN je napisal/a:
Respekt PRLEK PA AMEN

Točno tak! To ja

Dvomin ka tisti, keri mi reče Štajerc, ka s ten misli ka sen Prlek. Marsikeri v SLO še ne nejč čüja za Prlekijo. Proti Štajercon ali pa kerin drügin pa neman nič, Štajerci so mi tak zakon z tistin jihovin gučon. To ja
No, takak je gori Almanah napisa; Prlekija je pač geografsko del Štajerske, in to je dejstvo. Ke što drügi misli, je pač jegova stvor. Meni je čist ok či mi što reče Štajerec, v bistvi mi je čist vseeno ali me mojo za Prleka ali za Štajerca. Tüdi znotrej Štajerske maš preci dialektov. V Prlekiji je pač takši guč, okrog Ormoža že malo drgačen, okorg Radgone po drügo, či greš recimo na Kozjansko, je opet nekej čist extra, vsi pa smo Štajerci. Tüdi Kozjanari recimo skos poudarjajo ka so Kozjanari; so pa obenen tüdi Štajerci. Glih dialekti še dodatno bogatijo naš jezik.

Dejan ponedeljek, 22. junij 2009 ob 00:20

Hja, samo ka smo bol kak ne za drüge vedno Prekmarci. Štajerci bol redko gda, Prleki pa nigdor. Toto Pomurje pa je samo ovitek za neke, ka se guči "bol na šüroko", v bistvi pa se s ten vedno guči samo o Prekmurji oz. Murski Soboti z okolico. Zato pa nej mojo tan prek Müre svojo Prekmurje pa Pomurje, mi pa smo Štajerci oz. Prleki.

Legionar ponedeljek, 22. junij 2009 ob 10:00

No, jaz ne vidin problema, či se izraz "Pomurje" uporablja za pokrajino na obeh bregovih Mure; za Prlekija pa Prekmarje pa še kej polek. To je pač porečje Mure in je čist ok. Drügo pa je či gučimo o Pomurji kak administrativnen pojmi, kapa je po drüga stvor.
Malo pa smo si tüdi venda sami krivi za neprepoznavnost...Večkrot sen že doživja ka je v Lotmerki ali pa okolici nastopa kakši glasbenik pa je reka "dober večer Prekmurje!".Heoa To se mi je ne glih fejn zdelo.

Zej bon naveda primer, v keren je fejn či se uporablja izraz Pomurje; včosik čüjen ka što reče ka je Pomurje žitnica Slovenije; Prekmarci pa provijo ka je to Prekmurje. Meni je bojše či rečejo Pomurje, ker tüdi v Prlekiji na ravnici rose ogromno žitaric, zakej bi lidje mislili ka samo v Prekmurji? Taka, ni je vse samo črno.Pomežik No, či ste me razmili ke sen šteja povedati...

erof ponedeljek, 22. junij 2009 ob 19:25

Ja so žurali ka so se nekej klefali prleki pa prekmurci tak ka so tri intervencije mogle priti mirit Policej Pijunca Naskoči Zbesna Vudri Brus li

Legionar ponedeljek, 22. junij 2009 ob 19:29

erof je napisal/a:
Ja so žurali ka so se nekej klefali prleki pa prekmurci tak ka so tri intervencije mogle priti mirit Policej Pijunca Naskoči Zbesna Vudri Brus liTak je prav. K fsakši veselici v Prlekiji sodi tüdi dober pretep!Vrag smejun Boksar

Dejan ponedeljek, 22. junij 2009 ob 20:00

Tukli so se že loni: http://www.youtube.com/watch?v=hO2AXnI4SLM
Tukli so se letos. Pa tukli do se tüdi drügo leto...

Nela ponedeljek, 22. junij 2009 ob 20:04

Je sploh keri so to?

Nela ponedeljek, 22. junij 2009 ob 20:07

Hehe kaksni video.. Hjooj tak so se pokali k vuhi, ka vec nesem sledila keri s kerin drzi Hihihi a zenska pa je tudi dobila okrog vuh... Hjooj

MHA ponedeljek, 22. junij 2009 ob 20:32

Loni so se fejn pokali, neke jih je tüdi na kunci kunčalo na urgenci.

MILAN ponedeljek, 22. junij 2009 ob 20:54

zgleja ka so bili pod gason Hjooj

Legionar torek, 23. junij 2009 ob 09:21

Či je to pretep te sen jaz pecikl...Hjooj Še moja pokojna babica bi se bojše bila.Vrag smejun

Dejan torek, 23. junij 2009 ob 09:52

To je bol nekšo bobjo klefaje Hihihi Pa malo so se že huckali pa na trhlih nogah bili. Fsakšo tele ma svojo veselje Hjooj

MILAN torek, 23. junij 2009 ob 11:03

to je tak kak da bi kaši video snemi pa nebi rat nebeden doba po nosi

mirka torek, 23. junij 2009 ob 13:36

Oženjene prlečke tak obvladamo tri športe::boksBoksar ,pa met kopjaZmaga pa eno fajn disciplino,dvigovanje utežiNa zdrovje
mam ravno 19.letnico poroke dnes....Pijunca

Legionar sreda, 24. junij 2009 ob 21:29

Tepa čestitke tvojemi, ka je tak dugo že zdrža!Vrag smejun To ja



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.