Legionar ponedeljek, 8. februar 2010 ob 18:10

Zodje cejte se tüdi pri nas v Prlekiji pojovlajo raznorazne kričeče barve fasad. Od krvovo rdeče, do temno plove, zelene, fluorescentno žute pa oranžne pa vse do rjove. Žalosten Jaz iskreno poven, ka se mi zagravža, kda kakšo takšo kričečo izstopajočo barvo fasade ge vidin. Stvor je grotala ža prav problematična in o tem je zodjič blo tüdi pri Tedniki, ge so se nastopajoči arhitekti strinjali, ka gre za grdo modno müho, pa za vizuelno onesnaževanje pokrajine. Kakšna temnoplova barva kuče enostavno ne paše kcoj k zeleni šumo spomlodi ali pa k cvetočin travnikon. Stvor je namreč še posebno problematična pa grda za viditi po vaseh. Kakšo je vaše mnenje?

Dejan ponedeljek, 8. februar 2010 ob 19:52

To je tak kak s totimi kockami hišami. Či pogledneš to nekan v Skandivaviji, takše pisane hiše pašejo. Pri nas pač ne.
Fasada je lehko rdeča, plova, žuta, ... samo nekak v mejah normale, svetle barve. To še se lepo vidi. Lidje pa pač včosih malo pretirovlejo, bi venda radi, ka se jin kuča z lune vidi.

Pepek z brega ponedeljek, 8. februar 2010 ob 20:34

Toti isti arhitekti, ali pa bor jihovi stanofki kolegi, pa si zmišlovlejo nekše novodobne kuče, kere še dosti meje pašejo v našo okolje. Forba fasade krez kakši dve leti zbledi in je več ne moteča za okolje - jihove moderne stvaritve pa ostonejo dosti duže in tüdi dosti bole kvarijo izgled pokrajine...
Gvišno jin grejo tote forbe zato na žifce, ker si jih neuki lidje sami zberejo in strokovjoki - arhitekti nemajo besede pri ten. Venda bi radi dosegnoli, ka bi še o ten oni odločali, pa seveda fest kaserali za svoje "ideje"...

Zvončica ponedeljek, 8. februar 2010 ob 22:02

Zodjič so toto temo glih na TV-ji mleli. Mene osebno tote raznorazne puding farbaste kuče pa tiste kričeče farbe strahovito motijo ka nemren mimo jih brez enega konstantnega zgražaja.....pa dosti lidi to moti. Keko se meni vidi to lidi nakürijo toti ke fasade farbajo, malo pa tüdi tisto - če ma sosidov Franček takšo te moren še jaz meti....po možnosti še bole odštekano forbo. Pa arhitekti so glihtak malo včešjeni ka isto nore kombinacije končnih objektov delajo z norimi forbami.....to je po mojen onesnaževanje okolja (glih tak kak dim, smeti ipd.) Samo mislin ka bi moga biti zakon dorečeni kakše forbe se ke lehko na bejte sprovlajo - sploh zato ka se vidi ka eni lidje nemajo več nikšega žmaha za to.

prlek1825 ponedeljek, 8. februar 2010 ob 22:07

z totimi arhitekti je tak sama lopovčina pa kasiraje vejko....sam se ukvarjam z totim risajom oz z risajom načtov pohištva dela pa se vse v istem programi kak za risaje načrtov kuč,,,,in je prav zanimivo kda si v tem pa ke por stvari narišeš ke skužiš program na kakši enostaven način je nareti načrt kuče pa v kak krotkem cejti,,,pokasiraš pa tak ke je hudo....dober biznis nemaš ke


glede barv pa bom reko tak,,,glede mojega mišleja v našo pokrajino sigurno bole paše plova kak zelena,,,ker pokrajina je zelena te pa še kuča pa je vse zeleno....ke pa je pretirovaje z kričečimi barvami pa je druga zanimiva politaka....pa bojše ke gledimo kričeče kuče kak plačuvlemo za nasvet pa dovoleje kakšo barvo kuče boš lehko mejo

Legionar torek, 2. marec 2010 ob 20:15

Jaz pa mislin ka bi se tü moglo zakonsko neke narediti. Ker to ke eni dovlejo gor na kuče je katastrofa. Ne ne ne

kobreti četrtek, 11. marec 2010 ob 08:12

jaz bon reka tak, fsake oči mojo svojega mölara, pač hvala bogi še zaenkrat živimo v svobodni držovi in lehko še zaenkrat experimentiramo-forbamo hiše kak se nan zazdi. Meni se pač res bole vidijo hiše različnih barv ker nekak poživi celo ulico, kak pa če bi bile vse v isti forbi, pa tudi izdelovalci barv nas vedno znova pritegnejo z novimi zanimivimi odtnki odtenki, ki jih je pač treba probati.

Legionar četrtek, 11. marec 2010 ob 16:42

No, resen je ka živimo v svobodni držovi, samo kda ti sosid kučo poforba s krvovo rdečo ali temno plovo, te moreš ti to glejati, ne pa un. Nikša skrivnost pa je ne, ka različne forbe različno delüvlejo na lidi. Takše bolje 'divje' pač bole vznemirjajo, drüge umirjajo pa tak dale...Večina arhitektov se strinja, ka gre v dosti totih primerov za vizuelno onesnaževanje okolja, in jaz se čist strinjan. Ne paše vsaka forba vsikan in mislin ka bi na toten področji to malo mogli porihtati z nekšo zakonodajo. Je že resen ka smo svobodni pa tak dale, samo moremo se zavedati, ka se treba malo ozirati tüdi na drüge , ne pa samo vse po svojen delati.

prlek1825 četrtek, 11. marec 2010 ob 22:21

če gledimo z vidika onasnežuvaja okolja ke je ne prova forba pa onasnežuvle okolje na drugem konci pa je tota forba ki tu onasnežuvle okolje vredi, te lehko smatramo ke že vsaki prdec onasnežuvle okolje...hehe

je resen ke marsikatera barva ne paše ki samo tak notri samo vsaki ma svoj okus pa lidje se pač moremo prilagajati...če si sosid kupi recimo pinki avto,,,z tem ne onasnežuvle okolja pa glihtak ga gledimo ne on pa se moremo navaditi...to je tak...sto ludi sto čudi Nasmeh

Legionar petek, 12. marec 2010 ob 09:16

Prlek, malo bole prešte; napisa sen vizuelno onesnaževanje. To je tüdi mnenje večih znonih arhitektov, či si mogoče gleja Tednik enih por tednov nazej...Gre za vizuelno onesnaževanje krajine, pa za posilovaje z raznoraznimi divjimi forbami, ki sploh ne pašejo v določeno krajino. Nej mi nešče pove, kak paše krvovo rdeča barva kuče na obrobje šume, temno plova na ves ali ke podobnega...Ka o raznoraznih drügih odtenkih nejč ne gučin.

MHA petek, 12. marec 2010 ob 20:00

Zavolo mene si nej forbajo kak čejo, san jas ziher nebi meja nikdor nekše takše čüdno žive barve fasado. A-A


Dere sen še dela pri parketorih, smo šli enkrat v MS v eno stanovoje poda polagat v kühjo, ženska (fest dobra Pisk ) je mela kühjo poforbano na pol z živo žuto forbo, drügo polovico pa z črno. Hodnik pa je mela nekši pink.

Legionar nedelja, 14. marec 2010 ob 20:03

Samo po moje je to ne dobro, ka lehko forbajo kak čejo. V Avstiji npr. majo glede totih stvari zlo dosledno zakonodajo. Nemreč fsakši graditi pa forbati ge bi šteja, pa ke bi šteja, pa kak bi šteja.

kobreti nedelja, 14. marec 2010 ob 21:06

...no tu je ena takšna kera pač enin ne paše, pač lidje so različne sorte, pa fsakši po svoje. Pa me zanima kak te jo komentirali Pomežik

Legionar nedelja, 14. marec 2010 ob 21:33

Jah, či mene pitaš še je nekak sprejemljivo, čiglih ne bi reka ka takša barva paše v eno zeleno okolje. Jaz bole cilan na tiste divje barve kak eni zej dovlejo: krvovo rdeče, temnoplove, pa fluorescentno rumene pa tak dale...

prlek1825 nedelja, 14. marec 2010 ob 21:49

meni osebno je tota forba ke je tu lepa....drgačik pa se strinjam z legionarom ke živo rdeče ne spodajo v našo kolje ke je to forba za gasilske dome ne pa kuče

MILAN ponedeljek, 15. marec 2010 ob 15:35

Mislec tota paše,topa zato ka je okolje zrihtano tiste divje pa nikak

MHA ponedeljek, 15. marec 2010 ob 20:57

kobreti, to je tvoja ne? Meni se dopodne. To ja

Dejan ponedeljek, 15. marec 2010 ob 21:09

Ja to je od kobretija garaža za gumi voz Hehe

Tota barva je meni tüdi lepa pa neje preveč vsiljiva. Meni se nejbole zdijo gnile tiste živo rdeče barve. To k nan ne paše. Či pa recimo pogledneš kon v Skandibavijo, v tisto okolje pa pašejo takše pisane hiše.

Progress ponedeljek, 15. marec 2010 ob 21:51

Zaradi okolice super barva. Sicer sem privrženec bolj živih barv, takšnih, ki jih vas večina glih nima rado. Zakaj ne živo rdeča, že po barvi spoznajo ka je v njih, pa tu so penezi....noja, če bi tak bilo. Modre barve so mi všeč.

Legionar torek, 16. marec 2010 ob 08:31

Žive barve so eno, agresivne barve pa drügo. Tota od Kobretija -moren priznati- je ne agresivna. In nobena skrivnost je ne, ka agresivne barve znojo fejn vplivati tüdi na človekovo počütje pa razpoložeje, poleg tega -kak že rečeno- je fejn či se barve vkloplajo v krajino, ka mo te fse vküp te nekšo formo!



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.