TUNČEK četrtek, 1. julij 2010 ob 10:00

Dejan je napisal/a:
Či volitev nede, nede nič več penez ostalo za kej drügo, ne boj se Hjooj

Volitve pa morejo biti, to je demokracija Hihihi


Fse drži samo hec je f tem, ke je demokracija zlo šüroki pojem ot tisto kej reče oblost, pa ti pritrdiš do tistega kej rečeš ti in ti oblost v vsen pritrdi - pa lepo demokracija preide v anarhijo . Hehe



Alojz Kraiger četrtek, 1. julij 2010 ob 12:22

Pozdrav vsem

Jaz mislim, da gospa Gerkešova ne bi bila za županjo. Gospod Jurša nej bi še en mandat bil. Več pa ne. jaz bi tak naredil, da bi vsak lahko samo dva mandata bil župan, potem pa ne več.

Ne vem pa kako je v okoliških občinah? V veržeji pa Križevcih bo verjetno kar isti ostal, za Razkrižje pa slišim, da se obetajo spremembe. V Ormoži bo menda kar Sok še ostal. Kaj pa vi pravite?

MHA četrtek, 1. julij 2010 ob 12:45

Či bi župan po dveh mandatih še vedno, večinoma, delo v dobro občine pa občanof, bi še lehko bija treji,.... mandat. San jas še ne poznan takšega. Hehe

Dejan četrtek, 1. julij 2010 ob 12:56

Župani bi mogli biti tüdi samo župani, ne pa še poleg poslanci pa še ke drügo. Pa je ne tak. Pa 2 mandata za žuapan sta čist zadosti, či ne drügo se navoliš istega glejati Nasmeh

Ka pa se okoliških občin tiče pa sen ne glih na tekočen, ke se dogaja. Verženski pa Križovski ta venda ostala, sta fejna pa mloda. Takšega glih mi nücamo To ja

MHA četrtek, 1. julij 2010 ob 12:59

Ja vepa, ke hasni ka je župan, či je večinoma v LJ. Mlejšega pa bi res lehko meli tüdi v Lotmerki.

TUNČEK četrtek, 1. julij 2010 ob 13:15

Jas mislin, ke sta dvo mandota zadosti, nikak pa ne potpiran, da so župoni še poslonci ali pa polek fsega sidijo še v neke komisijah gi vlečejo fajn sejnine. Haaaaa

Alojz Kraiger četrtek, 1. julij 2010 ob 13:20

Hvala vsem, ka ste se oglasili na moje ppisanje. To sem glih slišal, da bi na Razkrižji tudi moral mlajši priti in da se nekaj šuška, ka bi naj bilo več mlajših kandidatov.

Malo sem pogledal za nazaj te rezultate volitev v Lotmerku zadnjih nekaj volitev. Ta gospod Gošnjak je večen kandidat. Po moje ne bo nikdar župan. Gospod Lebar bi še nekak bil, samo mu nekej fali pa ne vem kaj. Glede gospe Gjerkeševe pa imam občutek, da je vse kej se zgodi v Ljutomeru njena zasluga. Tudi to, da sonce vzide vsako jutro.

Jaz rečem, da imamo v našem Lotmerku nekej dobrih Ljudi, ki bi lahko bli župani. Škoda, da se ne dajo voliti. res pa je, da je v Ljutomeru težko biti izvoljen. Nekšna čudna senca visi nad mestom že od povojnih ćasov, ko so bili sami prekmurci tu vladarji.

Lep pozdrav

TUNČEK četrtek, 1. julij 2010 ob 13:24

Rezultoti bi bli popunoma drügočiši, če bi se volilo lidi po sposobnostih, ne pa politično. Tisti večni kandidoti pa so politikanti, ke si na način, da so bili na volitvah kandidoti iščejo zasluge za opstoječo slüžbo ali pa cilajo celo na bojšo. Mislec

Dejan četrtek, 1. julij 2010 ob 13:27

Gošnjak podpira Jurša. Še pred štirimi leti je seveda slika čist drgačna bila.

TUNČEK četrtek, 1. julij 2010 ob 13:34

Temi se reče dobro uigrona klika, ke ve kak se penezi slüžijo. Je pa hec, če neke dobrega naprovijo za opčino,jih lidje po volijo, tak to gre. Klicaj

Legionar četrtek, 1. julij 2010 ob 15:07

Volitve so resen ena izmed glovnih značilnosti demokracije. Samo se pitejmo, mamo mi, 'navodni' volilci resen takšo možnost odločaja o pomembnih zadevah za občino pa držovo, kak na to razlogajo? Mislec Jaz bi reka ka ne!!! A-A Zakej ne? Zato ker gremo na posamezne volitve samo vsaka 4 leta, vmes pa nimamo nobene možnosti odločaja o pomembnih zadevah! Hudi Kanidaton domo glasove, pa svetnikon, pa poslancon pa ne ven komi še vse, tepa lehko delajo skoro ke čejo, brez ka bi koga kej pitali! Se ozirajo na volo ljudstva? Ne! Delajo po svoje. Je Jürša pred kon polaga račüne za zadolževoje občine, so koga pitali kakše parke čemo meti Lotmeržonci, vas je kdo mogoče kda pita kakši čete mete Glovni trg? Pomežik Je što koga pita či čete meti tiste grde kobače to gor proti Jüršovki? Je što koga pita, kakšo čete meti recimo dvorano? To sen naveja samo primere, to ne pomeni , ka sen proti vsemi temi. Šteja sen samo prikozati, kak tisti, keri smo ne pri koriti nimamo nikše možnosti odločaja po volitvah!

Dejan četrtek, 1. julij 2010 ob 15:18

Ja narod se ponavodi krmi v predvolilni kampanji pa se oblübla to pa ovo, kej se bode delalo, kej se bode spremenilo, kej se bode izboljšalo, itd... In te lidje tistega volijo, keri je bole prepričliv v toten forbaji pa blizi jin z razmišlajon. Tak ka na nekši način momo nekej pri ten. Gda pa pač nekomi oblost doš te pa pač al dela tak, kak je pret oblübla al pa dela po svoje. Na to pa te potli res dosti več mi nemamo vpliva.

Legionar četrtek, 1. julij 2010 ob 15:23

Hja, volimo tistega keri je kao bole prepričljiv, takak si reka. Potli pa itak delajo po svoje. Jaz pa mislin glih na te, ke se godi po volivah oz. med volitvami.

Dejan četrtek, 1. julij 2010 ob 15:31

Ja vsakša stranka pa kandidat ma pred volitvami nekši program, kak pa kej bode se delalo, či bodo na oblasti. Potli res nimamo nikšega vpliva.
Občina je zej zadužena ampak se je vsej nekej naredlo. Bojše tak, kak biti zaduženi pa nič meti. Pa či se neke oblübi, ka se zrihta.

Špindler je pa te samo buče sadija, tak kak s totin glasilon: Hihihi

Dejan je napisal/a:
Te pa si toto Informacijsko glasilo občine poglednite iz marca 2002, spodi pa piše: "Tako bo izgledal Glavni trg v Ljutomeru še letos" HAHAHAHAHA, ŠE KONJ SE JE SMEJAL.

Progress četrtek, 1. julij 2010 ob 16:11

Mislim ka sposobni lidje, pa naj bo gospodarstvenik, menedžer, direktor ali kar koli že ravno ne silijo v politiko. Majo večjo plačo kot župan ali poslanec, nekateri celo tudi delajo veliko več in imajo odgovornost. Gošnjak je zato teko krot kandidira, da mu je zej uspelo v dobro pločano službo priti, to je tudi politika...Strinjan se Dejan z dejstvon, da je bojše zaduženi biti in meti rezultate kot obratno, ves dug pa je itak investiran v občini in tega nemrejo v Ljubljano potegnite. Baje de drugi mandat za župana uspešen ka de pufe poploča...hecam se.

Dejan četrtek, 1. julij 2010 ob 16:14

No, zanimiv komentar -> klikni

Nasmeh

Legionar četrtek, 1. julij 2010 ob 19:50

Jaz skozi gučin, ka je Špindler bija daleč slabši župan od Jürše, pa ka je Jürša ne tak slab, je nareda tüdi dosti dobrega za Lotmerk. Pravzaprav se za cejta Jürša v Lotmerki delajo pa godijo stvari, ki se pred niti slučejno neso! Samo sen pa vedno za to, ka je včosih kakšo stvor treba tüdi skritizerati, ker pameten človik zavolo kritike nigdor nede hüd, ampak te mu to samo vzpodbuda za vnaprej pa za še boljšo delo! Jaaa Seveda pa je treba dobra dela tüdi pohvoliti. Jaaa

Alojz Kraiger petek, 2. julij 2010 ob 07:16

Pozdravljeni vsi skupaj
Sem malo starejši in zato ne utegnem tako hitro odgovarjati in se odzivati na te komentare. Malo sem preglednil vaše pisanje. Legionar, ki pišeš, kako te nihče nič ne vpraša ne za glavni trg, ne za kubače na poti na Juršovko, ki so meni všeč, .... Kako bi pa bilo, če bi za vse te reči spraševali občane? Zadeve delujejo tako, da na volitvah predstavijo svoje programe in prizadevanja, volilci pa se odločimo za program v katerem so najbolj zastopani nači interesi. Za to vlado je bilo za pričakovati, da si bo prizadevala za izbrisane in pedre zato se ne morem poistovetiti s tem in jih ne morem voliti. Jurša je v navezi s Segrapom gradbenik in se zavede, da ljudje hočejo videti nekaj zgrajenega, novega. Ni kaj oporekati, dokler smo volilci takšni.

Prav hecno je, kako župani hitijo v volilnem letu nekaj pokazati: Jurša park generala Maistra (kapo dol pred generalom, ampak ne vem kaj ima on z Lotmerkom?), Ivanušič čistilno napravo (ki sploh še ne obratuje, sej ni napeljana kanalizacija do nje).... Zato je predvolilni čas cirkus in kandidati so klovni, ki bi vse naredili za glasove.

Lep pozdrav

TUNČEK petek, 2. julij 2010 ob 08:19

General Maister že sodi v Lotmerk, se je meja puno soldokov z lotmerškega kunca, pa tüdi rat je meja Prlekijo. Neke sen jih pozna, gda so še živeli, se je tüdi moj oča bija maistrof borec in je meja kolege okoli Lotmerka. Jaaa

Lenny petek, 2. julij 2010 ob 15:39

Lotmerk ma že 4 leta župana, ki pa totega čina nema gor obešenega.. to je Blagovič...
Či de Franc še en mandat doba nede nič bojše... Vse de šlo proti Purgi kak zaj 4 leta...
Ke pa je sploh Frran v lotmerki nareda?...

Trg???? "Urbanistični vandalizem najvišje kategorije"...-metanje penez v šoder pa beton, no glavno ka je nehče dobro toti solitrni tlakovec proda..

Kopališče bi se zrihtalo brez jega..projekti so bili fetik pret kak je on s kloobosami po Sloveniki zbira volilce...

Športno dvorano de občina plačuvala še 15 let...(z luckimi penezi je lehko delati...pa dražje je tudi... )...

OŠ Stročja ves.....vse blo pripravleno.... samo finančno konstrukcijo je trebalo fkup spraviti... pa še to so ne bli sposobni.... no se s krediti so le nekak rešili....samo tak se finančnih konstrukcij ne dela...

Bobinska cesta... pred slabima dvema letoma se je hvala, ka je fertik (realizirano 100%), pa je te bilo še gradbišče... pločniki so še zaj brez asfalta...

Park pri mali postaji? ... v toten cejti se do venda leži ponucati toto količino penez za ke bolj pametnega...no se narkoscena si venda zasluži lepšo okolico Nasmeh

Hmmm te pa skoro sfali projektof ki jih je "realizera" v Lotmerki... tisto ka gre v Purgo pa nen komentera...vsak si nej svoje misli...(zej Mala Nedla nede sislila v svojo občino ziher...dobi več kak bi sama fkup spravila.... pa še Maksa si je Francek "kupa" ka mu nede več dela zgage....

Kandidatof pa neke ekstra nede, pametnega nobenega , ker čez 4 leta tudi, če bi doba mandat nede meja kej pokazati, ker nede meja odkod penez vzeti, ka bi ke nareda....je Francek vse za vnaprej potroša...
Škoda ka de še en mandat doba, pa de pogloba toto "lukjo" do maksimuma keko de se še dalo ...

Sicer pa Ščovnica teče dale....Tudi Francek era de minila enkrat... Vupan pa de te naplavila župana, ki si ga Lotmerk pa Prlekija zasluži... dotečas pa meje man posla s Francekon, meje ga vidin/čujen za jega... rejši ga mon.

Pa brez zamere Haha



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.