TUNČEK nedelja, 7. november 2010 ob 23:41

Tüdi mene so večkrot legitimerali, ke smo pač op meji, pa je nikoli ne blo nobenih problemof, bli so prijozni in korektni. Sen pa čüja, ke je skos ne tak. So si pa lidje dostakrot sami krivi, zato, ke policaje izivlejo, pa jin dovlejo nepotrebne opozke in potli policaji oberejo drügo pesen in so lehko tüdi grobi ali celo nesramni.

Jas se držin načela, da pač oprovlajo svoj posel in jin don dokomente, pa je postopek hitro fertik, sledi še celo opravičilo, ke so me motli in nasvidenje. Fsevküp je ne nič hujdega.

Jaaa Mislec Pomežik

MILAN ponedeljek, 8. november 2010 ob 12:18

Mislec tak kak si fsakši od nos zaslüži pošteje je isto tak s policeji.
Dobra beseda dobro mesto nejde. So pa izjeme kak fsigdi.

MHA ponedeljek, 8. november 2010 ob 14:15

Dere so mene v Münchni na podzemni. Te sen se moga doj züvati, fse žepe vün obrnoti, jakno doj slečti, telefon vgasnoti pa ponovno vüžgati, roke sen moga dati na zid pa noge narozen, te so me fse sprešlatali. Hjooj

đoužek ponedeljek, 8. november 2010 ob 18:44

... da pa policaji niso ravno tako bav-bavi povesta tudi tale dva primera:

1.
Štirje policisti so se ob koncu tedna odpravili na lahka dekleta. Dva sta se v avtomobilu usedla spredaj, dva pa zadaj.
Oddrveli so v najbolj živahno ulico.Ko so zagledali prvo prostitutko, jo voznik vprasa: "Koliko?"
"Kot ponavadi.Sto evrov od spredaj, od zadaj pa 50% drazje."

Pa se oglasita policista zadaj: "Zakaj je pa za naju dražje ?"


2.
Veš, da sem se v soboto zvečer hudo stepel s policistom," reče Janez prijatelju.
"Kaj res?"
"Ja, grozno je bilo! On je mene tepel z gumijevko, jaz pa njega s praznimi steklenicami." "In kako se je končalo?"
"On je zmagal, ker nisem mogel tako hitro prazniti steklenic."

To ja

karantanija ponedeljek, 8. november 2010 ob 23:17

tupez je napisal/a:
T A N D E M

Kul

[color=#ff4040] starejse pa kljubtemu se vedno zanimivo.

V Ljutomeru policist in redar z roko v roki

Do konca leta boste lahko na ljutomerskih ulicah srečevali patruljo, v kateri bosta policist in redar. Kot je pojasnil komandir tamkajšnje policije Roman Zver, tako želijo prebivalcem v prazničnih dneh zvišati občutek varnosti, čeprav »se Ljutomerčani in okoličani počutijo varne, saj ne beležimo posebej izstopajočih negativnih dogodkov.«
Kako bo s patruljami po novem letu, prvi ljutomerski policist še ni vedel povedati: »Odvisno bo od varnostne situacije in dogovora z občino.« Podžupan Franc Slokan pa je dodal, da je le to nov korak v sodelovanju med občino in policijo, ki je po njegovih besedah zgledno.


uporabnik: romanm
Dobra sta. Venčeslav je zraven, da Jaka ne bo strah, ko bo kakšnemu razboritemu pisal "parkirnino".
Sicer pa sedaj, ko so vse trgovine zunaj mesta, so modre cone že skoraj odveč.
In, ker je še glavni trg "zaprt" več ne vemo, kaj se v centru dogaja, ker se enostavno zapelješ v trgovinsko cono, kjer imajo vse trgovine svoja parkirišča.
Samo še kakšno obvoznico bi rabili pa starega mesta skoraj ne vidiš več.
Bi pa redar lahko kdaj pogledal tudi kako je bil splužen sneg po mestu in poklical tiste službe, ki jim občina plačuje za čiščenje, da naredijo stvar, kot je potrebno.
In še kakšna druga infrastrukturna zadeva bi se našla, za katero je občina dolžna, da se uredi. Tudi to bi občinski redar lahko kdaj kaj opazil in na občini obvestil ustrezne službe, da stvar uredijo.
Sicer pa po večini občin, kjer so občinski redarji opažam, da jim je glavni namen pobiranje "parkirnine", če kakšna teta pozabi namestiti uro in skoči mimogrede kam za nekaj minut. Tisti, ki imajo cel dan vozila na modri coni pa skrbno pazijo in vsako uro pridejo pomaknit kazalce naprej. Narobe svet.
Zanimivo je tudi kaj sem opazil v Murski Soboti. Občinski redarji ne gledajo vozil, ki imajo IPA nalepke ali kakšen drug policijski simbol v avtomobilu, četudi so brez parkirne ure.
Za take očitno veljajo druga pravila, kot pa za "navadne smrtnike".






Spoštovone gospot tupeŽ! Bojin se, ka de hitro priša tiste cejt, gdo de tu gore pripopan tvoj plačilni nalok, ka boš ge z rešilcon fest pela, neš prvezane, telefoneraš med vožjo itd.... Zamisle se malo, če je vredno to vse fkuper. To pa son pre sebi nejbole veš. Tote forum šteje fest doste lude, mogoče tude tiste, kere de dobro poznajo. Fčosek je bojše kej za sebe obdržate, če ne veš točno če je kej resen ali pa samo 1: približno. pa pa Mislec

TUNČEK torek, 9. november 2010 ob 07:53

MHA je napisal/a:
Dere so mene v Münchni na podzemni. Te sen se moga doj züvati, fse žepe vün obrnoti, jakno doj slečti, telefon vgasnoti pa ponovno vüžgati, roke sen moga dati na zid pa noge narozen, te so me fse sprešlatali. Hjooj

To je pa ne več hec ! Ne bi ti rat bija vf koži. Hjooj

MHA torek, 9. november 2010 ob 14:35

Malo je blo neprijetno, ka so me kar sred nejvekše gužve preglejüvali, namesto ka bi nekan za vogel stopili, no sicer pa so mi tak ne meli ke nejti. Tako

Dejan torek, 9. november 2010 ob 14:46

karantanija je napisal/a:
tupez je napisal/a:
T A N D E M

Kul

[color=#ff4040] starejse pa kljubtemu se vedno zanimivo.

V Ljutomeru policist in redar z roko v roki

Do konca leta boste lahko na ljutomerskih ulicah srečevali patruljo, v kateri bosta policist in redar. Kot je pojasnil komandir tamkajšnje policije Roman Zver, tako želijo prebivalcem v prazničnih dneh zvišati občutek varnosti, čeprav »se Ljutomerčani in okoličani počutijo varne, saj ne beležimo posebej izstopajočih negativnih dogodkov.«
Kako bo s patruljami po novem letu, prvi ljutomerski policist še ni vedel povedati: »Odvisno bo od varnostne situacije in dogovora z občino.« Podžupan Franc Slokan pa je dodal, da je le to nov korak v sodelovanju med občino in policijo, ki je po njegovih besedah zgledno.


uporabnik: romanm
Dobra sta. Venčeslav je zraven, da Jaka ne bo strah, ko bo kakšnemu razboritemu pisal "parkirnino".
Sicer pa sedaj, ko so vse trgovine zunaj mesta, so modre cone že skoraj odveč.
In, ker je še glavni trg "zaprt" več ne vemo, kaj se v centru dogaja, ker se enostavno zapelješ v trgovinsko cono, kjer imajo vse trgovine svoja parkirišča.
Samo še kakšno obvoznico bi rabili pa starega mesta skoraj ne vidiš več.
Bi pa redar lahko kdaj pogledal tudi kako je bil splužen sneg po mestu in poklical tiste službe, ki jim občina plačuje za čiščenje, da naredijo stvar, kot je potrebno.
In še kakšna druga infrastrukturna zadeva bi se našla, za katero je občina dolžna, da se uredi. Tudi to bi občinski redar lahko kdaj kaj opazil in na občini obvestil ustrezne službe, da stvar uredijo.
Sicer pa po večini občin, kjer so občinski redarji opažam, da jim je glavni namen pobiranje "parkirnine", če kakšna teta pozabi namestiti uro in skoči mimogrede kam za nekaj minut. Tisti, ki imajo cel dan vozila na modri coni pa skrbno pazijo in vsako uro pridejo pomaknit kazalce naprej. Narobe svet.
Zanimivo je tudi kaj sem opazil v Murski Soboti. Občinski redarji ne gledajo vozil, ki imajo IPA nalepke ali kakšen drug policijski simbol v avtomobilu, četudi so brez parkirne ure.
Za take očitno veljajo druga pravila, kot pa za "navadne smrtnike".






Spoštovone gospot tupeŽ! Bojin se, ka de hitro priša tiste cejt, gdo de tu gore pripopan tvoj plačilni nalok, ka boš ge z rešilcon fest pela, neš prvezane, telefoneraš med vožjo itd.... Zamisle se malo, če je vredno to vse fkuper. To pa son pre sebi nejbole veš. Tote forum šteje fest doste lude, mogoče tude tiste, kere de dobro poznajo. Fčosek je bojše kej za sebe obdržate, če ne veš točno če je kej resen ali pa samo 1: približno. pa pa Mislec


tupež je očitno negda kakšo pizdarijo nareda pa so ga policeji malo v red vzeli, ka jih zej očitno nima rad Nasmeh

Vači pa je to vred s komentaron koperano iz pomurje.si -> http://www.pomurje.si/aktualno/crna-kronika/v-ljutomeru-policist-in-redar-z-roko-v-roki/

lotmershki21 torek, 9. november 2010 ob 17:26

zaj se te vidi ka lotmerški policeji nimajo kaj pametnega za delati Nasmeh preveč jih je pa te enih por na takšne čudne "misije" tirajo.

naj se rejši sprovijo na cesto pjanih pa sprepikanih stovlat!!

o neopravljanji jihovega dela..... eh bon rejši tiho Pomežik

Dejan torek, 9. november 2010 ob 18:13

Pa to je staro že eno leto. Toti "tandem" ne obstaja več.

TUNČEK je napisal/a:
MHA je napisal/a:
Dere so mene v Münchni na podzemni. Te sen se moga doj züvati, fse žepe vün obrnoti, jakno doj slečti, telefon vgasnoti pa ponovno vüžgati, roke sen moga dati na zid pa noge narozen, te so me fse sprešlatali. Hjooj

To je pa ne več hec ! Ne bi ti rat bija vf koži. Hjooj


MHA te si venda moga sumlif vün viditi, ka so tak s tebo naredli Nasmeh

MHA torek, 9. november 2010 ob 18:18

No, ve sen si malo mogoče son krif. To je te blo, dere so ble aktualne bombe na podzemnih, dvo sta šla z avtomatoma, jas pa sen jidva gleja, ka sta mi zanimiva blo. Pa te mi je eden koza z roko, ka se nej stovin, drügi pa je že avtomat proti meni obrna. Hihihi Strelec

MHA torek, 9. november 2010 ob 18:39

MHA je napisal/a:
Ke provite na nove kazni za prometne prekrške, kere do začnole valati drügo leto aprila?

Za alkohol več kak 1,50g/kg je nova kazen 1200€ + 18 kt, za prekoračitef hitrost v naselju več kak 50 km/h 1200€ + 18kt, za hitrost zunaj naselja več kot 40km/h pa 500€ + 9 kt + prepoved vožnje, napačna smer vožnje 500€ + 5 kt, vožnja v nasprotni smeri po HC ali AC 1200 + 18 kt.


Leta 2005 alkohol 500€ + 18kt
hitrost (v naselju za več kot 50 km/h) 500€ + 18kt
hitrost (zunaj naselja za več kot 40km/h) 170€ + 3 kt
napačna smer vožnje 120€
vožnja v nasprotni smeri po HC/AC 210€

leta 2008 alkohol 800€ oziroma 950€ + 18kt
hitrost (v nasleju za več kot 50km/h): 1000€ + 18 kt
hitrost (zunaj naselja za več kot 40km/h) 380€ + 9 kt + prepoved vožnje
napačna smer vožnje 120€
vožnja v nasprotni smeri po HC/AC 310€ + 5kt

leta 2011 alkohol: 1200€ + 18kt
hitrost(hitrost v naselju za več kot 50km/h): 1200€ + 18kt
hitrost (zunaj naselja za več kak 40 km/h): 500€ + 9kt + prepoved vožnje
napačna smer vožnje 500€ + 5 kt
vožnja v nasprotni smeri AC/HC 1200€ + 18kt

vir: 24ur



V noven paketi kazni za prekrške je tüdi blo, ka bi fsi kolesari mogli meti met vožjo čelade. Zej pa bi se nej toti člen vün črta, taka bi nej ostalo obvezna čelada san pri deci. Či de tak, te de to super. Jas sen dosta na pecikli, pa tüdi v štacün gren večkrot s peciklon, pa bi blo fest noro, ka bi do štacüna, ki mon do jega 200m, ka bi si za toti falat čelado na glovo deva.

Lenny torek, 9. november 2010 ob 21:20

Zodje cajte so popularni peciklisti .. jin zlo radi dovlejo fudat...

MHA torek, 9. november 2010 ob 21:39

Pa sedit čez noč tüdi. Hihihi

tupez sreda, 10. november 2010 ob 00:02

Dejan je napisal/a:
karantanija je napisal/a:
tupez je napisal/a:
T A N D E M

Kul

[color=#ff4040] starejse pa kljubtemu se vedno zanimivo.

V Ljutomeru policist in redar z roko v roki

Do konca leta boste lahko na ljutomerskih ulicah srečevali patruljo, v kateri bosta policist in redar. Kot je pojasnil komandir tamkajšnje policije Roman Zver, tako želijo prebivalcem v prazničnih dneh zvišati občutek varnosti, čeprav »se Ljutomerčani in okoličani počutijo varne, saj ne beležimo posebej izstopajočih negativnih dogodkov.«
Kako bo s patruljami po novem letu, prvi ljutomerski policist še ni vedel povedati: »Odvisno bo od varnostne situacije in dogovora z občino.« Podžupan Franc Slokan pa je dodal, da je le to nov korak v sodelovanju med občino in policijo, ki je po njegovih besedah zgledno.


uporabnik: romanm
Dobra sta. Venčeslav je zraven, da Jaka ne bo strah, ko bo kakšnemu razboritemu pisal "parkirnino".
Sicer pa sedaj, ko so vse trgovine zunaj mesta, so modre cone že skoraj odveč.
In, ker je še glavni trg "zaprt" več ne vemo, kaj se v centru dogaja, ker se enostavno zapelješ v trgovinsko cono, kjer imajo vse trgovine svoja parkirišča.
Samo še kakšno obvoznico bi rabili pa starega mesta skoraj ne vidiš več.
Bi pa redar lahko kdaj pogledal tudi kako je bil splužen sneg po mestu in poklical tiste službe, ki jim občina plačuje za čiščenje, da naredijo stvar, kot je potrebno.
In še kakšna druga infrastrukturna zadeva bi se našla, za katero je občina dolžna, da se uredi. Tudi to bi občinski redar lahko kdaj kaj opazil in na občini obvestil ustrezne službe, da stvar uredijo.
Sicer pa po večini občin, kjer so občinski redarji opažam, da jim je glavni namen pobiranje "parkirnine", če kakšna teta pozabi namestiti uro in skoči mimogrede kam za nekaj minut. Tisti, ki imajo cel dan vozila na modri coni pa skrbno pazijo in vsako uro pridejo pomaknit kazalce naprej. Narobe svet.
Zanimivo je tudi kaj sem opazil v Murski Soboti. Občinski redarji ne gledajo vozil, ki imajo IPA nalepke ali kakšen drug policijski simbol v avtomobilu, četudi so brez parkirne ure.
Za take očitno veljajo druga pravila, kot pa za "navadne smrtnike".






Spoštovone gospot tupeŽ! Bojin se, ka de hitro priša tiste cejt, gdo de tu gore pripopan tvoj plačilni nalok, ka boš ge z rešilcon fest pela, neš prvezane, telefoneraš med vožjo itd.... Zamisle se malo, če je vredno to vse fkuper. To pa son pre sebi nejbole veš. Tote forum šteje fest doste lude, mogoče tude tiste, kere de dobro poznajo. Fčosek je bojše kej za sebe obdržate, če ne veš točno če je kej resen ali pa samo 1: približno. pa pa Mislec


tupež je očitno negda kakšo pizdarijo nareda pa so ga policeji malo v red vzeli, ka jih zej očitno nima rad Nasmeh

Vači pa je to vred s komentaron koperano iz pomurje.si -> http://www.pomurje.si/aktualno/crna-kronika/v-ljutomeru-policist-in-redar-z-roko-v-roki/


Odgovor:

post, ki sem ga napisa je sestavni del clanka s portala pomurje.si
komentar, ki je na koncu clanka je le prekopiran in ni moje osebnostno mnenje.
ka bi v sluzbi doba kaksni koli placilni nalog je nemogoce, ker je tukajsnja policija totalno imuna na nas, se vec, pri nas se v vecji meri voznje ne registrirajo pri reco ampak je to v pristojnosti zdravstvenega tehnika in se o tem drugih ne obvesca. z drugimi besedami ce smo lacni lahko gremo pod nujno tudi do mc donaldsa, saj je bodisi lahko zivljenje ogrozeno - lacni smo.

to ce sem negda kaksno pizdarijo nareda se iz tega clanka ne da razbrati, dejstvo pa je, da je bilo le copy-paste z dodanim naslovom.

Nasmeh

TUNČEK sreda, 10. november 2010 ob 08:35

Lenny je napisal/a:
Zodje cajte so popularni peciklisti .. jin zlo radi dovlejo fudat...

Pijanih peciklistof je na cestah dosta, to vidiš, če si z avton na cesti ali pa tüdi s peciklon. Razlika pa je f ten, da, če gren son s peciklon na cesto, se mi zdijo pijani peciklisti hecni, če pa sen z avton, pa se mi zdijo prekleto nevarni. Zato potpiran alkotest pri peciklistih, pa tüdi pridržoje, se sen bija priča temi, ke so peciklista popisali in mu rekli naj gre peš op pecikli domu, pa sen ga potli vida čes pol vüre kak je dela akrobacije po krožišči, ge je celo prepovedano za pecikliste.

Če pa zgledne pijani peciklist takak toti na sliki, pa človik tak nema več nibenega komentora ! Jaaa


MILAN sreda, 10. november 2010 ob 17:37

Vuuhuu toti bor sidi pa ne dela več nevole

karantanija sreda, 10. november 2010 ob 18:12

tupez je napisal/a:
Dejan je napisal/a:
karantanija je napisal/a:
tupez je napisal/a:
T A N D E M

Kul

[color=#ff4040] starejse pa kljubtemu se vedno zanimivo.

V Ljutomeru policist in redar z roko v roki

Do konca leta boste lahko na ljutomerskih ulicah srečevali patruljo, v kateri bosta policist in redar. Kot je pojasnil komandir tamkajšnje policije Roman Zver, tako želijo prebivalcem v prazničnih dneh zvišati občutek varnosti, čeprav »se Ljutomerčani in okoličani počutijo varne, saj ne beležimo posebej izstopajočih negativnih dogodkov.«
Kako bo s patruljami po novem letu, prvi ljutomerski policist še ni vedel povedati: »Odvisno bo od varnostne situacije in dogovora z občino.« Podžupan Franc Slokan pa je dodal, da je le to nov korak v sodelovanju med občino in policijo, ki je po njegovih besedah zgledno.


uporabnik: romanm
Dobra sta. Venčeslav je zraven, da Jaka ne bo strah, ko bo kakšnemu razboritemu pisal "parkirnino".
Sicer pa sedaj, ko so vse trgovine zunaj mesta, so modre cone že skoraj odveč.
In, ker je še glavni trg "zaprt" več ne vemo, kaj se v centru dogaja, ker se enostavno zapelješ v trgovinsko cono, kjer imajo vse trgovine svoja parkirišča.
Samo še kakšno obvoznico bi rabili pa starega mesta skoraj ne vidiš več.
Bi pa redar lahko kdaj pogledal tudi kako je bil splužen sneg po mestu in poklical tiste službe, ki jim občina plačuje za čiščenje, da naredijo stvar, kot je potrebno.
In še kakšna druga infrastrukturna zadeva bi se našla, za katero je občina dolžna, da se uredi. Tudi to bi občinski redar lahko kdaj kaj opazil in na občini obvestil ustrezne službe, da stvar uredijo.
Sicer pa po večini občin, kjer so občinski redarji opažam, da jim je glavni namen pobiranje "parkirnine", če kakšna teta pozabi namestiti uro in skoči mimogrede kam za nekaj minut. Tisti, ki imajo cel dan vozila na modri coni pa skrbno pazijo in vsako uro pridejo pomaknit kazalce naprej. Narobe svet.
Zanimivo je tudi kaj sem opazil v Murski Soboti. Občinski redarji ne gledajo vozil, ki imajo IPA nalepke ali kakšen drug policijski simbol v avtomobilu, četudi so brez parkirne ure.
Za take očitno veljajo druga pravila, kot pa za "navadne smrtnike".






Spoštovone gospot tupeŽ! Bojin se, ka de hitro priša tiste cejt, gdo de tu gore pripopan tvoj plačilni nalok, ka boš ge z rešilcon fest pela, neš prvezane, telefoneraš med vožjo itd.... Zamisle se malo, če je vredno to vse fkuper. To pa son pre sebi nejbole veš. Tote forum šteje fest doste lude, mogoče tude tiste, kere de dobro poznajo. Fčosek je bojše kej za sebe obdržate, če ne veš točno če je kej resen ali pa samo 1: približno. pa pa Mislec


tupež je očitno negda kakšo pizdarijo nareda pa so ga policeji malo v red vzeli, ka jih zej očitno nima rad Nasmeh

Vači pa je to vred s komentaron koperano iz pomurje.si -> http://www.pomurje.si/aktualno/crna-kronika/v-ljutomeru-policist-in-redar-z-roko-v-roki/


Odgovor:

post, ki sem ga napisa je sestavni del clanka s portala pomurje.si
komentar, ki je na koncu clanka je le prekopiran in ni moje osebnostno mnenje.
ka bi v sluzbi doba kaksni koli placilni nalog je nemogoce, ker je tukajsnja policija totalno imuna na nas, se vec, pri nas se v vecji meri voznje ne registrirajo pri reco ampak je to v pristojnosti zdravstvenega tehnika in se o tem drugih ne obvesca. z drugimi besedami ce smo lacni lahko gremo pod nujno tudi do mc donaldsa, saj je bodisi lahko zivljenje ogrozeno - lacni smo.

to ce sem negda kaksno pizdarijo nareda se iz tega clanka ne da razbrati, dejstvo pa je, da je bilo le copy-paste z dodanim naslovom.

Nasmeh


TupeŽ, ven ka je priša tiste cejt, ka boš moga toto svojo "šofersko kulturo", kej son pišeš - je nemaš, malo spremenite. Bode prepričane, ka bodo tiste kere so kao imune, od zej napre malo bole na prekrške glejale. Son se s ten hvoleš, ka lehko delaš kej češ, z drugeh se norca delaš, gdo pa boš po pič...e doba, te pa bodo vse po druge krive.

Rejše se bole za politiko brigej, ka te nedo "tvoje" hin rihtale. Takšne pač ste v SD, to je tude gnes bilo videte.Še ti moren kej več napisate?! Beba

TUNČEK sreda, 10. november 2010 ob 18:21

MHA, tisti pijonec tan na sliki resen sidi op pecikli, samo na čüdežen način jin ponavodi grota, da fstonejo in so potli po nevarni. Vuuhuu

TUNČEK četrtek, 11. november 2010 ob 20:21

Gnes de treba pasko meti in biti za volonon trezen. Najbojše je da vozijo trezne ženske, zato, ke moški moremo počastiti našega slovlenca in svetnika MARTINA.

Plovi engeli do na preži. Vün so dali sporočilo kak do se obnošali do nos, ke slavimo najbole poznonega svetnika :
******************************************************************
V sklopu akcije 0,0 šofer, ki bo potekala v času martinovanja, med 5. in 14. novembrom 2010, bomo policisti po vsej Sloveniji poostreno nadzirali psihofizično stanje voznikov na slovenskih cestah.


Voznike policisti opozarjajo na tragične posledice vožnje pod vplivom alkohola in pozivajo k previdni, odgovorni in predvsem trezni vožnji!

Gre za že drugi del letošnje preventivne akcije 0,0 šofer (prvi del je potekal junija), ki jo vodi Ministrstvo za zdravje in katere namen je zmanjšati število prometnih nesreč in njihovih posledic ter zmanjšati delež alkoholiziranih povzročiteljev prometnih nesreč. Poleg policije v akciji sodelujejo tudi druge vladne in nevladne organizacije.

V tem obdobju je namreč problematika alkohola in hitrosti na cestah še bolj pereča. Martinovo mnogo ljudi praznuje ob alkoholnih pijačah, bliža pa se že tudi t. i. veseli december, ki je zaradi nesreč, povezanih z alkoholom, med najbolj kritičnimi obdobji v letu. Zato bomo izvedli vrsto aktivnosti za večjo varnost udeležencev v cestnem prometu.

Aktivnosti policistov

Psihofizično stanje voznikov bodo preverjali pri voznikih vseh vrst vozil in po cestah po vsej Sloveniji, tako podnevi kot ponoči. Nadzori bodo časovno in krajevno prilagojeni pričakovani problematiki, predvsem na območjih, kjer bodo potekale večje javne prireditve.

Ob tem bodo merili tudi hitrost in ugotavljali druge kršitve cestnoprometnih predpisov.

Poostreni nadzori prometa bodo potekali po metodologiji Promil. Preizkus alkoholiziranosti bodo odredili vsem voznikom, ki jih bodo zalotili pri cestnoprometnih prekrških. Poostreno bodo nadzirali tudi spoštovanje Zakona o omejevanju porabe alkohola.

V desetih dneh lanskoletne akcije, v katero sta bila zajeta t. i. martinova vikenda (od 5. do 15. novembra 2009), so policisti na slovenskih cestah ustavili in preizkusili kar 25.692 voznikov ter ugotovili, da je imelo 868 voznikov (ali 3,4 odstotka) v organizmu večjo količino alkohola od dovoljene. Pri 151 voznikih je bila ugotovljena koncentracija alkohola v organizmu nad 0,76 mg/l izdihanega zraka. 48 voznikom so odredili strokovni pregled alkoholiziranosti, rezultati so bili pozitivni pri 25 voznikih. 44 voznikom so odredili strokovni pregled, ali imajo v organizmu mamila in zdravila, od teh je bilo 28 pozitivnih. Po Zakonu o varnosti cestnega prometa so pridržali 310 voznikov (od 6 do 12 ur), zasegli 28 vozil in odredili 11 izrednih tehničnih pregledov vozil.





Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.