mucek19 ponedeljek, 4. julij 2011 ob 22:29

No jaz spet novo temo odpiram ker pač redno spremljam spletno stran Zveze potrošnikov Slovenije sem danes najša zanimivo novico:

Tiskovna konferenca: Kartice zvestobe – vohuni v nakupovalnem vozičku?
Vljudno vas vabimo na skupno novinarsko konferenco Informacijskega pooblaščenca in Zveze potrošnikov Slovenije, ki bo v sredo, 6. julija 2011 ob 10.00 uri.

V prostorih Informacijskega pooblaščenca v Ljubljani, na Vošnjakovi 1 (hotel Lev), v 12. nadstropju*.

Na novinarski konferenci bomo predstavili:

ugotovitve pregleda klubov zvestobe 12ih znanih ponudnikov (Mercator Pika kartica, Tuš klub kartica, Spar plus kartica, kartica zvestobe E.Leclerc, Merkurjeva kartica zaupanja, Petrol klub kartica zvestobe, EnKa, kartica zvestobe Lekarne Ljubljana, dm active beauty kartica, Svet knjige, klub Baby Center, klub Sportina),
zakaj se zvestoba enemu ponudniku ne splača bolj od informirane odločitve in primerjave ponudnikov,
kako skrbno ponudniki kartic zvestobe varujejo naše osebne podatke.


Z vami bosta

Nataša Pirc Musar, Informacijska pooblaščenka
Breda Kutin, predsednica ZPS


Vljudno vabljeni!


No to je vabilo in me zanima kaj je ugotovila Zveza potrošnikov Slovenije?

No zanima pa me vaše mnenje in sicer ali imaste veliko kartic zvestobe in katero kartico zvestobe uporabljate najrajši?

Da še povem jaz svoje mnenje in sicer je moje mnenje takšno, da ima daleč najboljšo kartico zvestobe Mercator potem pa sta daleč nazadi kartici od Tuša in Špara.

Namreč pri Mercatorjevi kartici mi je to všeč, da zbiraš pike in da lahko izbiraš katero kartico bi rad imel ali samo navadno kjer zbiraš pike ali gotovinsko. Prednost Mercatorjeve kartice je tudi v tem, da dobiš popust in še pike ki jih potem izkoristiš za nakup.

Šparova kartica mi ni všeč in tudi všeč mi ni to da te prisilijo, da jo moraš imeti predvsem mislim v tem smislu ko kupiš nek artikel in piše vrnemo 20% na kartico.

Za Tuševo kartico pa ne vem ker je ne uporabljam

Uporabljam pa še veliko Petrolovo kartico predvsem zato ker dobim točke ki jih potem porabim za elektriko!

In kakšno je vaše mnenje?

Dejan ponedeljek, 4. julij 2011 ob 22:43

mucek19 je napisal/a:
Da še povem jaz svoje mnenje in sicer je moje mnenje takšno, da ima daleč najboljšo kartico zvestobe Mercator potem pa sta daleč nazadi kartici od Tuša in Špara.

Za Tuševo kartico pa ne vem ker je ne uporabljam


Zake pa pišeš, ka sta daleč ozaja od Tuša pa Špara, če pa Tušove sploh ne uporablaš? Nasmeh

Jaz uporablan samo Tušovo v trgovini pa drogeriji, vsakši mesec okrog 300 evrov prometa pa na vsake teko cejta prileti gor kakši popust 10, 20, .. % in je kul. Nabira se tüdi vsega vraga gor, recimo za Tušmobil minute, za tankštelo, ... ampak tega ne koristin.

Večje nakupe delan samo v Tuši, Mercator je dosti dražji, vsej to, kej mi kipüvlemo. Včosih prav nemren vervati, ka so takše razlike v ceni. Spar redko gda kej, Lidl, Hoffer, .. 1x na leto Nasmeh

mucek19 ponedeljek, 4. julij 2011 ob 22:58

Se opravičujem če sem napisal narobe. No moja ugotovitev je ta da pa očitno Mercator ni najdražji ker upokojenci ob četrtkih veliko nakupujejo v Mercatorju ko imajo popust in to ti govorim iz lastnih izkušenj.
Res je da ma vsaka trgovina svoje ugodnosti in da je pač ena stvar v eni trgovini dražja v drugi trgovini pa cenejša.

Ampak če realno pogledamo in ker pač kupujem v Mercatorju je Mercatorjeva kartica v prednsoti saj kateri pustijo veliko denarja v Mercatorju imajo prednost saj če pustijo 2400€ v 6 mesecih v trgovini lahko potem za 600 pik naredijo nakup v vrednosti 120€!
Zato jaz prisegam na Mercator in ker ima različne klube ki ti nudijo različne ugodnosti.
Mercator ti da pike in še popust!

Res pa je da pač vsak kupuje tam kjer je ceneje tudi mi vsega ne kupimo v Mercatorju ampak še kje drugje. Ampak če realno pogledamo pa so vsepovsod iste cene stem da pač enkrat majo eni nekaj v akciji drugič drugi!

MHA ponedeljek, 4. julij 2011 ob 23:20

Jas neman nobene kartice, si pa redno "sposojuvlen" Tušovo kartico, ker takak je Dejan reka. Skos mojo neke, ka je s jihovo kartico ceneje, ali pa tisto ka si deset artiklof zbereš pa na kortico doš.

Dejan torek, 5. julij 2011 ob 00:36

mucek19 je napisal/a:
Se opravičujem če sem napisal narobe. No moja ugotovitev je ta da pa očitno Mercator ni najdražji ker upokojenci ob četrtkih veliko nakupujejo v Mercatorju ko imajo popust in to ti govorim iz lastnih izkušenj.
Res je da ma vsaka trgovina svoje ugodnosti in da je pač ena stvar v eni trgovini dražja v drugi trgovini pa cenejša.

Ampak če realno pogledamo in ker pač kupujem v Mercatorju je Mercatorjeva kartica v prednsoti saj kateri pustijo veliko denarja v Mercatorju imajo prednost saj če pustijo 2400€ v 6 mesecih v trgovini lahko potem za 600 pik naredijo nakup v vrednosti 120€!
Zato jaz prisegam na Mercator in ker ima različne klube ki ti nudijo različne ugodnosti.
Mercator ti da pike in še popust!

Res pa je da pač vsak kupuje tam kjer je ceneje tudi mi vsega ne kupimo v Mercatorju ampak še kje drugje. Ampak če realno pogledamo pa so vsepovsod iste cene stem da pač enkrat majo eni nekaj v akciji drugič drugi!


Jas gučin za sebe. To kej jas kipüvlen, pa to so vsakodnevne stvari, mi v Tuši vün pride dosti ceneje kak v Mercatori. Pa še totih omenjenih Tvojih 10 uporablan, ge si tiste nejbole potrebne stvari na kartico doš, ka še ceneje vün pride. Plus tega so vedno nekši izdelki v akciji Tuš klub, ki so s kartico cenejši.

Pa še Disney kartice zej dobiš za vsakši nakup za 10 evrov, ka lehko naši mali album punimo Nasmeh Je tak vesela gda to lista Hihihi

Ivek torek, 5. julij 2011 ob 08:21

Keko je tistih, ki si lehko privoščijo al nücajo za 400€ na mesec v Merkatori, ka bi f šetih mescih dobili nazaj 120€. Polek tega pa vemo, ka trgofci nikdor ne dojo nič nazaj.

Nela torek, 5. julij 2011 ob 08:23

Jaz man za Avstrijo 13 kartic zvestobe v priftosli, taka ze nevem kon z jimi, ker jo ze derek vsigi lehko dobis, se apoteka mo svojo. Od tega jih je eno 5, ki jih res dosta nucan, pa so vedno popusti (Bipa, DM,Tchibo, S. Oliver, Ikea).

Ko pa sem duma pa si tudi sposojuvlen mamino Tusovo kartico, ker se mi zdi tudi nejcenejsi, pa se takak ste ze omenili tistih mojih 10 je cool, pa drogerija. Mercator tudi hodin, samo ko kaksno malenkost nucan, ker me svodi kak je drogi.

MHA torek, 5. julij 2011 ob 10:36

San se v Bipi fest sploča kipuvati. Že ko reklame listaš, se vidi ka je Tuš cenejši.

TUNČEK torek, 5. julij 2011 ob 15:55

Keko mojo tote kortice plusa pr küpüvanji, mojo tüdi neke lastnosti vekega brata. Štacüne natančno vejo ke norod küpüvle točno po fsoken posamezniki z imenon in priimkon.
Samo to je niti ne tak nevarno, meni se bole zdi kontrolelarano, ke človik küpüvle s kreditnimi korticami in plačüvle položnice s strani banke, se na bankaneti vidiš v svojen profili za vsoko reč, ke si ge ploča ali küpa, pa naj bo to poroba vode ali cota, ke se loči cilo na športno ali navodno. In če še k temi priklüčimo videonadzor, ke je že fsepofsodik, potli človik ve, da te mo držova popunoma pod nadzoron.

Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.