mucek19 četrtek, 4. avgust 2011 ob 13:31

Ali imate za mobilnega operaterja Simobil? Če je odgovor da si priberite tole:

Simobil ob podražitvah nekaterih paketov uvedel letno nadomestilo

Mesec dni pred uveljavitvijo novih cen je Simobil javnost obvestil o spremembah, pri katerih še posebej bode v oči posebno nadomestilo, ki ga bodo naročnikom od 1. oktobra letos zaračunavali za eno leto naprej.

Nekateri paketi dražji
Od 5. septembra 2011 bodo naročniki dveh paketov Orto, štirih paketov Zame, treh paketov Smart in paketa Business Smart plačevali na mesec 2 evra več kot do zdaj – izjema je le paket Orto Musiq, kjer bo naročnina višja za en evro. Pri tem niso posegali v vsebino paketov, ki imajo enako količino vključenih storitev kot do zdaj, prav tako se glede mesečne naročnine in vključenih storitev nič ne spremeni pri ostalih paketih.

Nekateri stari paketi ukinjeni

Pri Simobilu so se ob tem odločili, da s 1. septembrom ukinjajo stare pakete Orto Smart, že 26. avgusta pa tudi nekatere druge stare pakete za poslovne in zasebne uporabnike in nekatere stare pakete za prenos podatkov. Po besedah predstavnikov Simobila gre za pakete, ki jih uporablja zelo malo naročnikov, ti pa bodo v vmesnem obdobju lahko brezplačno prešli na kateri koli drug Simobilov paket, oziroma bodo samodejno prešli v enega od podobnih novejših paket

Nasprotujemo pavšalu!
Pri Zvezi potrošnikov Slovenije seveda nismo navdušeni nad povišanjem cen Simobilovih paketov, še zlasti zato, ker naročniki hkrati niso bili deležni kakšne dodatne ugodnosti (denimo dodatnega prenosa podatkov, že vključenega v ceno). Še posebej pa imamo odklonilno stališče do uvedbe "nadomestila za upravljanje z naročniško številko", ki ga bo Simobil od 1. oktobra 2011 v višini 9,78 evra letno zaračunaval vsem svojim naročnikom.

Simobil nadomestilo opravičuje z v pavšal vključenimi storitvami (sprememba ali menjava telefonske številke, menjava kartice SIM, ponovno aktiviranje telefonske številke, zamenjava obračunskega intervala, prenos lastništva, izdelava razčlenjenega računa po naročilu), iz seznama pa je razvidno, da gre za storitve, ki jih povprečen uporabnik le redko izkoristi. Zato ne moremo mimo dejstva, da gre za še eno od vrste pavšalnih stroškov, ki jih mora naročnik plačati, ne glede na to, ali v razlago stroška vključene storitve namerava uporabiti ali ne. Presenečeni smo, da se ta način "pobiranja denarja" seli tudi na področje telekomunikacij, kjer naročniki že sicer plačujejo naročnino.

Ali pri Simobilu za svoj denar še vedno dobite največ?
Zaradi vseh omenjenih sprememb naročnikom svetujemo, da preverijo, ali pri Simobilu za svoj denar še vedno dobijo največ. Do 18. septembra 2011 imajo možnost, da brez odpovednega roka in sankcij prekinejo pogodbo s Simobilom in se preselijo k drugemu operaterju (Debitel, Izimobil, Mobitel, T-2 ali Tušmobil). Ta možnost velja tudi za tiste, ki so pri Simobilu vezani za določeno časovno obdobje, pri čemer pa bodo morali plačati sorazmerni delež za prejeto ugodnost (odkup opreme) ali strošek uporabe opreme (vračilo). Kakšen je ta strošek, si lahko izračunate na Simobilovi spletni strani.


Vir:http://www.zps.si/

Upam pa da drugi operaterji ne bodo sledili Simobilu! Že tako je Mobitel podražil Itak Džabest, ki je bil 15€ sedaj je 19€ in je veliko mladih takrat šlo k Simobilu a se bodo sedaj vračali nazaj k Mobitelu pa je le vprašanje če ne bo Mobitel tudi kaj novega uvedel!

Kaj pa menite vi ali prisegate na Simobil ali Mobitel ali katerega drugega operaterja?


TUNČEK četrtek, 4. avgust 2011 ob 13:57

Nadomestila, različni pavšali in drüga jajca, ke si jih zmislijo in to ne samo pri telefoniji marveč tüdi banke in še gdo, so navodna petriganja in dojenja potrošnikov. Ge je tü držova, da bi kej ukrepala !?

Lep primer so rečmo banke, ke ti zaračünajo vodenje račüna, vodenje kredita, storitef transakcije obrokof kredita... taka tistih pet centof obresti na mesec nemre odvogati 4 ali 5 € jihovih "stroškof".

Vuuhuu

Matej Žagar četrtek, 4. avgust 2011 ob 14:16

Poteka že peticija PROTI uvedbi nadomestila v višini 9,78eur. Lahko se pridružite boju tukaj: http://www.facebook.com/pages/Proti-uvedbi-letnega-nadomestila/150366628376566

Skupaj lahko zmagamo!

TUNČEK četrtek, 4. avgust 2011 ob 14:27

Proba se lehko s peticijo, učinek pa de fprašlif. Mogoče bi vdarlo bole, da se masa naročnikof preseli k konkurenci. Jaaa

kresnička četrtek, 4. avgust 2011 ob 16:24

tudi mene je gnes presenetja sms, ka bo naročnina višja. že tak se mi zdi ka ne znucan tlko kak pločan, zaj pa še to. Mislec ka bi pa zaj zamejala, pa mislin, ka nede nič pomogalo, ka do še ostali čez cajt zdignili.

Dejan četrtek, 4. avgust 2011 ob 16:37

Jas sen pri Mobiteli, od ke sen küpa prvi prenosni telefon, to je januar 2000. Pa mi niti na pamet neje nikoli prišlo, ka bi operatera zameja. Malo se mi to zdi glupo, ka folk tak skoče sen pa to, dere en operater nekši ugodni paket vün do, potli pa itrak nekej spremijajo pa si opet na isten ali pa še na slabšen. Isto se mi zdi zej s toto elektriko Nasmeh

Iz Simobila pa do se ziher fsipali kon k drügemi operateri, či do to naredli.

MHA četrtek, 4. avgust 2011 ob 18:34

Se strinjan z Dejanon, jas sen tüdi že ot fsega začetka pri Mobiteli, pa ne mislinmijovati. Džabest pakl se sploča meti, san škoda ka so ga zdignoli na 19€ pa ka so MB znižali. Bajesi bli prisiljeni zdignoti zato ka pre neke isti simobil meja, ali kak se je te že nekda gučalo.

To ka pa do uvedli nekšo nadomestilo pa je Butl

zobl četrtek, 4. avgust 2011 ob 20:55

To je fse relativno, kon do uporabniki šli, tisti keri so pri simobili in so zadovoljni s storitvami, mislin ka nedo crknili či do pločali ccca 10 eur na mesec.


Druga stvor, v Q1 2011 je Simobil meja tržni delež od 630.400 uporabnikof oziroma 29,6% slovenskih uporabnikof.

se provi po domače ccca 630.400 * 9,78 EUR = 6.165.312,00 EUR


Odličen zaslužek, ni kaj -Nasmeh

Mislim, da z nobeno peticijo te poteze Simobila ne morete preprečiti, enostavno je to poslovna poteza Nasmeh

Čakajte, ko mobitel podobno naredi Nasmeh

Džabest je pogojen z leti, mislim da 30-31 let, kasneje ga ne moreš več imeti, drugače pa so morali spremeniti prenos podatkov ker je simobil tožil mobitel da kot ponudnik mobilnih storitev z pomembnim tržnim deležon dela dumping cen in tako uničuje konkurenco, ker imajo 59% uporabnikov.


Dejan četrtek, 4. avgust 2011 ob 21:03

Sej mene ne moti, če Mobitel to naredi. Zaradi tega ne namenin takoj leteti k Tušmobili al kon inan, sej se mi toto "selitev narodov" glih brezvezno zdi, kak sen pret napisa, zaradi petih evrov na leto Nasmeh Skozi totih 11 let je Mobitel marsikej že spremenja pa podražja pa še stalno lehko telefoneran, za drügo pa mobitela ne uporablan.

zobl četrtek, 4. avgust 2011 ob 21:25

Dejan je napisal/a:
Sej mene ne moti, če Mobitel to naredi. Zaradi tega ne namenin takoj leteti k Tušmobili al kon inan, sej se mi toto "selitev narodov" glih brezvezno zdi, kak sen pret napisa, zaradi petih evrov na leto Nasmeh Skozi totih 11 let je Mobitel marsikej že spremenja pa podražja pa še stalno lehko telefoneran, za drügo pa mobitela ne uporablan.


Odvisno je za kaj uporboljaš storitev, či je to samo telefoniranje je to okej, kak pa začneš uporoblati podatkovno storitev oz mobilni internet, je mobitel adijo za takšne stvari ker ima zelo slabo ponudbo, logično pa je za kaj ima to, ki če bi začeja ponujati dobre pakete za normalne peneze, bi se takoj zdignili tuš , simobil tak kak zaj pri džabestu in bi bija ogenj v strehi, po drugi strani pa evropska komisija ma probleme na področji telekomunikacij in je tota zadeva izredno zapletena, nemreš nareti nekši liberalen trg či pa moš konglomerat firme kot je telekom keri mojo 59% uporabnikof zato ker so si uporabnike nabrali še kda recimo slovenija neje bla del evropske unije in je bija čisti monopol na trgu telekomunikacij.

TUNČEK petek, 5. avgust 2011 ob 08:20

zobl je napisal/a:
To je fse relativno, kon do uporabniki šli, tisti keri so pri simobili in so zadovoljni s storitvami, mislin ka nedo crknili či do pločali ccca 10 eur na mesec.


Druga stvor, v Q1 2011 je Simobil meja tržni delež od 630.400 uporabnikof oziroma 29,6% slovenskih uporabnikof.

se provi po domače ccca 630.400 * 9,78 EUR = 6.165.312,00 EUR


Odličen zaslužek, ni kaj -Nasmeh

Mislim, da z nobeno peticijo te poteze Simobila ne morete preprečiti, enostavno je to poslovna poteza Nasmeh

Čakajte, ko mobitel podobno naredi Nasmeh

Džabest je pogojen z leti, mislim da 30-31 let, kasneje ga ne moreš več imeti, drugače pa so morali spremeniti prenos podatkov ker je simobil tožil mobitel da kot ponudnik mobilnih storitev z pomembnim tržnim deležon dela dumping cen in tako uničuje konkurenco, ker imajo 59% uporabnikov.




++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Veš ke Zobl, za nekoga je 10 € že dosta penez, še posebe za telefon, drügi pa ga pač meje nücajo kak jas, ke ponücan 5 € fsoka dvo mesca. Pomežik

Ke se pa tiče podotkof, pa mislin zake bi jih toča prek telefona, če mon duma ali pa f slüžbi internet.

zobl petek, 5. avgust 2011 ob 13:45

TUNČEK je napisal/a:

Veš ke Zobl, za nekoga je 10 € že dosta penez, še posebe za telefon, drügi pa ga pač meje nücajo kak jas, ke ponücan 5 € fsoka dvo mesca. Pomežik

Ke se pa tiče podotkof, pa mislin zake bi jih toča prek telefona, če mon duma ali pa f slüžbi internet.




TUNČEK, ja tak kak sen reka odvisno od uporabnika, eni so manj zahtevni , drugi več zahtevni. Dosti jih poznan ka mojo mobi predplačniški pa potrošijo 5 eur na 2-3 mesece pa so živi Nasmeh
Je pa tudi tak, moš pa pacijente keri pošiljajo po 500 ni vec sms na mesec, presedijo po 1000 minut na telefonu pa brezveze klanfajo ker vejo ka mojo zakupljene minute v naročnini. Po drugi stroni pa operatera to nič ne košta ker je znotraj jegovega domočega omrežja Nasmeh

Toti stroški kere si zmišlovlejo operateri zaj so fajni zaslužek za njih brez nekšnega dela.
PO drugi stroni pa , uporabniki nekše alternative nemaš, lehko zaradi 10eur stroška odideš k drugemi operateri, tan boš ploča priljučnino 10 eur pa prenos številke 5 eur, tep a na konci si nič ne nareda Nasmeh Vejo oni to dobro in zato tudi folk nede ša k drugemi operaterji zaradi tega

TUNČEK petek, 5. avgust 2011 ob 13:55

Zobl, se sva si na liniji, ven tüdi za toke kak proviš, met jimi je bija tüdi moj sin gda je še bija v Evropi. Enkrat je doba račün za reci in beri 272 € za en mesec. Jaaa

Bole se mi zdi narobe, da neki operater cigoni lidi za neke, ke si ne zaslüži. Jaaa

zobl petek, 5. avgust 2011 ob 14:02

TUNČEK je napisal/a:
Zobl, se sva si na liniji, ven tüdi za toke kak proviš, met jimi je bija tüdi moj sin gda je še bija v Evropi. Enkrat je doba račün za reci in beri 272 € za en mesec. Jaaa

Bole se mi zdi narobe, da neki operater cigoni lidi za neke, ke si ne zaslüži. Jaaa



Jas tudi ponin 1999 gda sen doba račun za 90.000 sit takratnik gda sen bija v londoni 3 tedne.

Hja glej to moreš tak vzeti zdravo za gotovo tote ciganije kere se grejo gnes operateri. Ve de to tudi prišlo na adsl uporabnike, tudi tan do si zmislili nekšni fiksni letni strošek , teko ka še bolj zaslužijo.

TUNČEK petek, 5. avgust 2011 ob 14:08

Mislin, da je skoro pri fseh firmah glih, neke si zmislijo hcoj ali pa same cene tak naverejo, da mojo op kunci leta veki dobiček in proti tokin se je treba boriti. Nič nemam proti tistin, ke si s trdin delon ali pa pametjo prislüžijo dobiček, toki ga nej delijo, ovi prvi pa ne !

F tokih primeri, kak sen omena prve, bi držova mogla meti neke varovalke, ka bi se jih blokeralo ali napravlo ke drügega, da nebi neupravičeno bogateli. Jaaa

MHA petek, 5. avgust 2011 ob 16:35

Džabest nažalost je omejeni, Mobitel mi je tüdi že zavolo omrežja bojši.

zobl petek, 5. avgust 2011 ob 19:02

Tunček, mobilna telefonija je izreden biznis, recimo en Simobil ves svoj dobiček prenese v Mobilkom Avstrijo in plača zelo mali davek od dobička v Sloveniji.

Nemreš pa ti nobenih varovalk meti tu kak država, ker smo šli v EU in v kapitalizem, bilo kakšno vmešovaje s strani države lehko samo EU komisija oglobi, tak ka glede tega si nemočen.

Vprašanje kak de toti Mobitel dalje, ker zaj pred mesecom dni prišlo do združitve Telekoma in Mobitela.
Mobitel je recimo vitalen in zdrav del, Telekom pa je prezadolžen in gnili del, tak da verjetno bo to ena velika utež pri razvoju mobilne telefonije in vpeljave novih tehnologij v Mobitelovo omrežje. Telekom mora vrniti veliki del kreditov kateri mu pridejo na naplačilo januarja 2012 in bo vprašanje kak bo to fse fkup zgledalo....
Prejšnje vodstvo je naredilo veliko kardinalnih (namerni napak) ker so najemali razne investicijske kredite s katerimi je telekom "vlagal" in nakupovali napol propadle firme kak so giibraltarski telekom, kosovski, po drugi strani so s totih firm po klasičnih metodah z ranimi svetovanji in nadzornimi odbori zvlekli miljone in si napolnil žepe.


V glavnem bilo kak pogledaš vse so zavozili....

TUNČEK petek, 5. avgust 2011 ob 19:26

MHA je napisal/a:
Džabest nažalost je omejeni, Mobitel mi je tüdi že zavolo omrežja bojši.

***************************************************************

Resen je, da so ponekod za Simobil slabi sprejemi. Samo ke nej rečen pa za Tušmobil ?

Kortico jihovo mon zavolo toga, ke za fsokič gda gren v jihof štacün, dobin 1 zapstuj minoto. Sprejem v mestih in okolici je vredi, gda pa prideš malo bole na podeželje ali pa v kakšno dolino pa je s Tušmobilon frej.
Zato je pač odfseh ke se tiče pokritosti pač najbojši Mobitel.

Jaaa

TUNČEK petek, 5. avgust 2011 ob 19:30

Zobl, to ka pišeš v zvezi s kontrolami EU in podobno 100% drži, kak tüdi, da eni znojo peneze spraviti vün z naše držove ali pa napraviti kakšo malverzacijo odnosno vložiti dobiček v naküp materijolnih sredstef, da se pač izognejo dofkon.

Naša držova pač mo slabe zokone ali enih sploh nema.

Kej čemo bili bi radi pač f kapitalizmi, krali in se izogibali dofkon bi pa še skos po balkansko. Jaaa

đoužek petek, 5. avgust 2011 ob 19:46

Simobil ima vsekakor boljšo pokritost s signalom, kakor pa Mobitel oz. ostali operaterji.
Druga prednost Simobila je ta, da so konkurenčni ostalim (za kar plačaš dobiš v SLO največ ravno pri Simobilu), tudi pakete imajo najugodnejše.


Žalosten
So si pa ravno v teh dneh nekaj neumnega izmislili
Uvedba nadomestila za upravljanje z naročniško številko
http://www.simobil.si/sl/inside.cp2?uid=452C011C-66D7-41A0-EB92-E3559F8002F6&linkid=obCalc&cid=C45CC6C5-8C1B-97D3-7033-0E30B0F0213C

... tako bomo zvesti in redni naročniki plačevali za tiste, ki neredno plačujejo oz. vse počez menjujejo pakete in mobilnike Mislec



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.