TUNČEK sreda, 29. september 2010 ob 07:41

Ne je fse f profili, tüdi starost gume je treba glejati. S starostjoj guma nema več tiste prožnosti kak jo more meti, pa je zato ne več ustrezna za dobro vožjo. Nasmeh Pozdrav

Jernej sreda, 29. september 2010 ob 10:11

Jernej je napisal/a:
MHA je napisal/a:
San zimska guma je le zimska guma. V gumah je že veka razlika kak je vüni temperatura meje kak 7°C se zimska dosti bojše obnoša kak pa letna te pa či je mokro, snek ali pa süho.

Ja, samo či je zimska guma:

menje kak 4-5let stara
ma več kak 4mm profila
pa je kvalitetna
pa či je nej obnovlena guma

...te tao štima z +7°C

Či pa tej pogoje nemaš te je se bogše letnami voziti!





Saj starost gume so tüdi pomenbne!

MHA sreda, 29. september 2010 ob 10:32

Savine gume so ne glih ke preveč, pa še znüca se hitro.

Jernej sobota, 16. oktober 2010 ob 09:45

Ges san mejo Naprej zimske gume trayal zdaj pa man Naprej zimske gume yokohama

Prek slüžbe san si je küpo! Za moje pojme neverjetno kakšna razlika!
Morete paziti ka industrija to leto nema tak dosta gum samo telko,
kelko so bli od prodaje naprej naročene!

Pazite ka nede vaša dimenzija zimski gum razprodana!

TUNČEK sobota, 16. oktober 2010 ob 09:57

Gume so ot znamke do znamke zlo različne. Jas mon skos Michelin. Za zimo sen küpa jeklene potoče z zimskimi gumami, taka zej menjovlen fsoko zimo potoče. Ke mon letne potoče 17 colske, sen vzeja zimske 16 colske pa malo vekše gume. To pa seveda moreš napraviti v okviri homologacije, če tota to dopüšča.
Nasmeh Pozdrav

prleška puca torek, 19. oktober 2010 ob 00:23

jaz man še vedno ene zimske gume viška zimske.... vožene eno sezono skoro kak nove če keri kupi?
sava eskimo S, 15ke, 185/55

zobl torek, 19. oktober 2010 ob 00:25

prleška puca je napisal/a:
jaz man še vedno ene zimske gume viška zimske.... vožene eno sezono skoro kak nove če keri kupi?
sava eskimo S, 15ke, 185/55


to ti nič ne pomoga či so vožene eno sezono, moreš napisati poleg keko mm (milimetrof) je profila še.
to se ti najbolj gleja pri rabljenih gumah.

prleška puca torek, 19. oktober 2010 ob 00:38

hvala ženska pač pa avto Nasmeh zutra zmerim

Progress torek, 19. oktober 2010 ob 07:32

Včasih sen meja Savine gume pa so düže držale kak zej Continental PremiumContact 2, ki so me zdržale le 32.530 km, gre za dimenzijo 205/55/R16 letne in katere LETNE priporočate kaj ?

TUNČEK torek, 19. oktober 2010 ob 07:38

zobl je napisal/a:
prleška puca je napisal/a:
jaz man še vedno ene zimske gume viška zimske.... vožene eno sezono skoro kak nove če keri kupi?
sava eskimo S, 15ke, 185/55


to ti nič ne pomoga či so vožene eno sezono, moreš napisati poleg keko mm (milimetrof) je profila še.
to se ti najbolj gleja pri rabljenih gumah.


GLEJA PA SE TÜDI STAROST GUM, SE S CEJTON ZGIBIJO SVOJO PROŽNOST PA OPRIJEM.

MHA torek, 19. oktober 2010 ob 08:29

Loni je zimska guma Continental mela na testi nejmešo obrabo. Letos letna mislin ka je zmagala Pirelli Cinturato.

zobl torek, 19. oktober 2010 ob 09:35

Toti testi so mi vse bol pa bol čudni....
Lehko rečen ka sen dozdaj meja zimske gume proizvajalcof, sava, kumho, fulda, falken, continental. dimenzje 205/55/R16

savine so ble najbolj slabe Nasmeh

imam občutek da kumho, fulda, falken cenovno so zelo zelo kvalitetne gume naspram continentali keri ma visoko ceno samo zato ker je nemški in ima ime..
nemška avtomobilska industrija je zdignila continental , ker je njihove gume dovala gor na svoja vozila kot tovarnške gume.. zaj se je malo toti trend spremnija, so začeli švabi gor dovati kumho

tupez torek, 19. oktober 2010 ob 12:09

sava je olos ker ma visoko vsebnost rakotvornih policikličnih aromatičnih ogljikovodikov.

MHA torek, 19. oktober 2010 ob 13:00

Pa za Savo so tak že rezultati testov slabi.

zobl torek, 19. oktober 2010 ob 13:02

MHA je napisal/a:
Pa za Savo so tak že rezultati testov slabi.



eni se Save držijo kak pijani plota... mogoče nekda v Jugoslaviji gda nesi meja druge izbire , te so fsi vozili SAVO Eskimo Nasmeh

MHA torek, 19. oktober 2010 ob 13:06

Ja, puno še jih mo sava eskimo gor, eni se cilo celo leto vozijo z totimi gumami.

prleška puca torek, 19. oktober 2010 ob 13:08

moren rečti ka se dnevno vozin, pa letno delan 60.000km, pa so mi tote savine guma super služile. neje blo zdrsovaja v zimi pa nič. pač ne nucan jih več ker man drugi avto pa dimenzije ne pašejo več gor.

TUNČEK torek, 19. oktober 2010 ob 14:07

Jas mon skoro skozi Michelin, pa sen zadovolen, sen pa meja enkrat Bridgestone, ke so tüdi zlo dobre, še posebe, če je deš in mokra cesta, o Sovineh pa nič ne ven rečti. Jaaa Nasmeh Pozdrav

MHA torek, 19. oktober 2010 ob 22:20

Jas vozin letne Pirelli P7, so dobre pa oprijem je tüdi dober kak na mokri tak na suhi, edino se mi zdi ka se hitro nücajo.

Zimske mon Continental winterContact TS 830, super guma, dober oprijem v fseh pogojih, pa med vožjo so tak, kak bi reka, neso recimo kak ostale gume ka bi celi profil na volani čütja, tak so skoro, kak da bi se z letnimi voza.

zobl torek, 19. oktober 2010 ob 22:26

je što mogoče tak od oka računal kelko km na sezono naredi oziroma keko z enimi gumami naredi km fkup



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.