MHA sreda, 1. december 2010 ob 14:54

Mi smo že pret meli 150 kanolof, taka momo zej 250 kanolof. Hihihi

optix sreda, 1. december 2010 ob 15:37

Dejan je napisal/a:
Zej mamo 116 kanalov, slika pa je tüdi bojša.

Morem te malo popraviti, ker DVB-T nima nic s kabelsko televizijo o kateri ti govoris zdaj in 100+ kanalov.
Ti mislis na DVB-C oziroma (digitalni kabelski signal), to kar so danes izklopili v nasi drzavi
je analogni signal in so presli na DVB-T oz.(digitalni zemeljski signal).
Vecina kabelskih sistemov ima osnovno ponudbo kanalov v analognem singalu, modernizirali pa so ponudbo na digitalnem nosilcu preko DVB-C.
Sem pa opazil da je nastalna totalna konfuzija glede tega prehoda na DVB-T, in je dosti ljudi v tej drzavi zadeve napacno razumelo.

Dejan sreda, 1. december 2010 ob 15:42

OK, ne ven kej je to, nesen ekspert za to Nasmeh ( Hihihi )
Zej mamo 116 kanalov, pret jih je bilo 61. V glovnen več jih je, zej gda sen še ša enkrat skoz, ka jih je naštepalo.

optix sreda, 1. december 2010 ob 15:47

Dejan je napisal/a:
OK, ne ven kej je to, nesen ekspert za to Nasmeh ( Hihihi )
Zej mamo 116 kanalov, pret jih je bilo 61. V glovnen več jih je, zej gda sen še ša enkrat skoz, ka jih je naštepalo.


Pa ne gre se za experta, samo sen te popravil ker si napačen zaključek naredil Jezik
S tem tudi nic slabega nisem mislil Jezik
Več jih imaš zato ker prek DVB-C lahko na eno frekvenco spraviš do 5-6 kanalov, prej si pa v analognem mel 1 kanal = 1 frekvenca.
Je pa res ka tisti keri so meli sprejem televizije negi na vasi prek navadne antene so si morali nabaviti novo LCD tv al pa tisti sprejemnik za 50+ eur...

Dejan sreda, 1. december 2010 ob 15:50

No, te pa dobro ka si poveda, ti se razmiš na to.
V glovnen zej je 116 na kanalov na Kabelski DTV, na Kabelski TV pa je ostalo tistih 61. Slika je pa bojša, bol čista.

optix sreda, 1. december 2010 ob 15:56

Dejan je napisal/a:
No, te pa dobro ka si poveda, ti se razmiš na to.
V glovnen zej je 116 na kanalov na Kabelski DTV, na Kabelski TV pa je ostalo tistih 61. Slika je pa bojša, bol čista.


Kabelsko staro po zakonu še morajo trajbati, ne vem do kerega leta in v tej zagotoviti osnovne slovenske kanale z nacionalno koncesijo (rtvslo,pop,kanala ,tv3,pink), vse ostalo pa gre v kabelsko DTV.
Od teh dosegljivih kanalov ki se smejo predvajati v kabelskih sistemih pri nas ti je vredno ogleda History Channel HD, Discovery ID HD, MyZEN HD, ti kanali so REAL FULL HD 1920 x 1080p .

Ivek sreda, 1. december 2010 ob 18:10

DVB-T je digitalna televizija po lüfti. Či küpiš pretvornik (obvezno tistega, ki dela MPEG-2/4) košta pa 45 - 60€, kak keri, lehko glejaš TV s storo anteno na dozajšjen TV. Či moš antenski ojačevalec, bode tüdi dela.
Razlika med analognin no digitalnin T prenoson je polek digitalizirane slike tüdi več prejšjih kanalof v enen kanali. Ka de to vse prišlo do vaših oči skrbi pretvornik, al pa novi TV.

DVB-C je tak kak že rečeno kablovska digitalna. Zato moraš meti novi TV.

Za zaj C(cable) kanali delajo analogno, tak ka ne treba küpuvati ničesa. Bodo pa pomalen C operateri začeli prešaltovati na DVB-C. mogoče ge že so, al pa mojo obo sistema. Te pa de trebalo küpiti novi TV, či nedo tüdi za to napravili kakšega pretvornika.

đoužek sreda, 1. december 2010 ob 20:10

Ploskač

hvala Bogi, ka nisen veš zavezanec za RTV prispevek.

Nimam namreč sprejemnika, ki bi mi omogočal sprejem digitalnih programov.
Zdej pa bodo samo DVD filmi pa stare VHS kasete še gledali otroci.

TUNČEK četrtek, 2. december 2010 ob 09:36

Ivek je napisal/a:
DVB-T je digitalna televizija po lüfti. Či küpiš pretvornik (obvezno tistega, ki dela MPEG-2/4) košta pa 45 - 60€, kak keri, lehko glejaš TV s storo anteno na dozajšjen TV. Či moš antenski ojačevalec, bode tüdi dela.
Razlika med analognin no digitalnin T prenoson je polek digitalizirane slike tüdi več prejšjih kanalof v enen kanali. Ka de to vse prišlo do vaših oči skrbi pretvornik, al pa novi TV.

DVB-C je tak kak že rečeno kablovska digitalna. Zato moraš meti novi TV.

Za zaj C(cable) kanali delajo analogno, tak ka ne treba küpuvati ničesa. Bodo pa pomalen C operateri začeli prešaltovati na DVB-C. mogoče ge že so, al pa mojo obo sistema. Te pa de trebalo küpiti novi TV, či nedo tüdi za to napravili kakšega pretvornika.


************************
Večina kobelskih operaterof že mo sistem oddojanja digitalno in analogno, taka je ne treba meti digitalnega aparota. Je pa resen, da je lehko slika malo slapša na storen analognen TV aparoti, se digitalni signol pretvorjajo nazaj v analognega.

prlek1825 četrtek, 2. december 2010 ob 11:17

drogi prleki!

Nesem mejo glih cejta ke bi čito ke ste se pret menli o toti temi, povedo bom svojo problematiko!
Vsi plačuvlemo prečudoviti program rtv, možnost gledanja pa ni mogoče ker ni signala! Mi lahko kdo obrazloži zakaj plačuvlemo!
Prehod na digitalno tv sem jaz ignoriro ker sem si ne mislo ke bode to resen dokončno odklopleno. Zoto digitalnega sprejemnika nesmo kupli. Problematika pa je v tem, prinas je gvo letos polago optične kable, zej je baje rok do decembra bi moglo biti priklopleno, guči pa se ke še pol leta nede. In finta je v tem jaz zej dom 60€ za digitalni sprejemnik, ko priklopijo optiko si več neman z jim ke začeti. Ki je tu logika. In neje to problematika nos ampak celotne ormoške občine pa še marsiki indi. Bijo pa je tu interes trgovcom pa držovi lepo zaslužiti zoto so to naredli.

In povem še en primer:
Gnes zovem na amis…mojo tak lepo reklame 22€ za 5 mescov naročnine trojček paket. Odločim sem iti v toto smer, ker ko bodo priklopli optiko bi samo preklopili paket digitalnega sprejemnika pa nebi trebali kupti. Problem pa se pojavi v tem ker imamo zej kao preslabo linijo pa ne gre.


Moje mnenje je, če je držova in trgovci znola to preklopiti bi lehko dali na gospodinjstvo en digitalni sprejemnik. Isto kak kalkulatore pred uvedbo evra. Nejleži je samo reči kupiti treba digitalni sprejemnik, te ne dela te rečejo ja treba še je novo anteno…pa tak dale…..samo gučijo to pa to pa to treba keko pa ke košta pa te nišče ne pita če moš peneze….za moje pojme je to absurd ke so to šli naredli!

optix četrtek, 2. december 2010 ob 11:57

prlek1825 je napisal/a:
drogi prleki!

Nesem mejo glih cejta ke bi čito ke ste se pret menli o toti temi, povedo bom svojo problematiko!
Vsi plačuvlemo prečudoviti program rtv, možnost gledanja pa ni mogoče ker ni signala! Mi lahko kdo obrazloži zakaj plačuvlemo!
Prehod na digitalno tv sem jaz ignoriro ker sem si ne mislo ke bode to resen dokončno odklopleno. Zoto digitalnega sprejemnika nesmo kupli. Problematika pa je v tem, prinas je gvo letos polago optične kable, zej je baje rok do decembra bi moglo biti priklopleno, guči pa se ke še pol leta nede. In finta je v tem jaz zej dom 60€ za digitalni sprejemnik, ko priklopijo optiko si več neman z jim ke začeti. Ki je tu logika. In neje to problematika nos ampak celotne ormoške občine pa še marsiki indi. Bijo pa je tu interes trgovcom pa držovi lepo zaslužiti zoto so to naredli.

In povem še en primer:
Gnes zovem na amis…mojo tak lepo reklame 22€ za 5 mescov naročnine trojček paket. Odločim sem iti v toto smer, ker ko bodo priklopli optiko bi samo preklopili paket digitalnega sprejemnika pa nebi trebali kupti. Problem pa se pojavi v tem ker imamo zej kao preslabo linijo pa ne gre.


Moje mnenje je, če je držova in trgovci znola to preklopiti bi lehko dali na gospodinjstvo en digitalni sprejemnik. Isto kak kalkulatore pred uvedbo evra. Nejleži je samo reči kupiti treba digitalni sprejemnik, te ne dela te rečejo ja treba še je novo anteno…pa tak dale…..samo gučijo to pa to pa to treba keko pa ke košta pa te nišče ne pita če moš peneze….za moje pojme je to absurd ke so to šli naredli!



Ja, signala ni ker je drzava to na horuk naredla zaradi EU.
Italija pa Hrvaska so dvb-t projekt zaceli 2004 in so do 2008 imeli 90% postavljene infrastrukture, nasi pa so zaceli 2009 s tem projektom in so to se improvizacijsko spravili zraven, pokritost pa je katastrofalna.
Denarja pa ni za nove oddajnike.
Novo anteno pa ojacevalec rabis ker nivo signala na tvoji lokaciji ni tako mocen da bi brez ojacanja dobil signal, v mestih s tem ni tezav Žalosten

V Italiji in Hrvaski je vlada subvencionirala nakup digitalnega sprejemnika vsem narocnikom.
Vsaki narocnik je po posti dobil bon s katerim je sel v trgovino in tam prevzel opremo.
Visina subvencije je bila 45%.

Pri nas pa zal narocnikom niso dali nic, se nisi dobil nekega obvestila , brosure o poteku digitalizacije.

Pri IP televiziji, ce linija nima zadovoljive prepostnosti ti ponudnik storitev
ne bo priklopil ker zadeva ne bo delovala kot je treba.

Glede polaganja optike s strani GVO v vasi obcini je stvar sledeca, trenutna uporabnina za opticna vlakna v obcini Ormoz je 17,25 EUR / na aktivni prikljucek, GVO je poslal sredi oktobra 2010 novo ponudbo obcini Ormoz za zmanjsanje te cene s 17,25 EUR na 13,00 EUR / na aktivni prikljcuek.
Zaenkrat se ni dogovorjena cena za aktivni prikljucek in zato tudi ne more biti narejen dokoncen priklop do koncnega uporabnika.

prlek1825 četrtek, 2. december 2010 ob 12:22

jaz vse razmin ke trabaš vse ke de stvor fonkucionirala samo me svodi ke samo rečejo to pa to treba držova pa nič neče financirati, polek tega pa za por mescov do tečas ke do optiko priklopli te pa lehko to fkrej hitiš oz si nemaš ke začeti z tem...to me svodi....to je samo zej to ke trgovci lepo zaslužijo pa to je to

lotmershki21 četrtek, 2. december 2010 ob 17:02

TUNČEK je napisal/a:
Ivek je napisal/a:
DVB-T je digitalna televizija po lüfti. Či küpiš pretvornik (obvezno tistega, ki dela MPEG-2/4) košta pa 45 - 60€, kak keri, lehko glejaš TV s storo anteno na dozajšjen TV. Či moš antenski ojačevalec, bode tüdi dela.
Razlika med analognin no digitalnin T prenoson je polek digitalizirane slike tüdi več prejšjih kanalof v enen kanali. Ka de to vse prišlo do vaših oči skrbi pretvornik, al pa novi TV.

DVB-C je tak kak že rečeno kablovska digitalna. Zato moraš meti novi TV.

Za zaj C(cable) kanali delajo analogno, tak ka ne treba küpuvati ničesa. Bodo pa pomalen C operateri začeli prešaltovati na DVB-C. mogoče ge že so, al pa mojo obo sistema. Te pa de trebalo küpiti novi TV, či nedo tüdi za to napravili kakšega pretvornika.


************************
Večina kobelskih operaterof že mo sistem oddojanja digitalno in analogno, taka je ne treba meti digitalnega aparota. Je pa resen, da je lehko slika malo slapša na storen analognen TV aparoti, se digitalni signol pretvorjajo nazaj v analognega.


eh to pa si ga zej krepko mimo brsna Nasmeh do tvoje kuče še vedno pride siginal po kabli v analogni obliki. zato pa maš ti "digitalni sprejemnik" ka ti anal. pretvori v digi.. še vedno pa lahko spremlaš anal. teve brez pretvornika. isto je po lufti, analogni radijski signal na digitalnega, s ten ka nemreš glejati v anal. obliki.

Dejan sreda, 26. januar 2011 ob 23:15

Digitalna tv gnes večer he he. Nekše puzle so bile celi cejt.

Pepek z brega sreda, 26. januar 2011 ob 23:35

Nede drügo pomogalo, kak naročnino zdignoti.... Vuuhuu

TUNČEK četrtek, 27. januar 2011 ob 09:16

Dejan je napisal/a:
Digitalna tv gnes večer he he. Nekše puzle so bile celi cejt.



Temi se reče imaginarna raziskovalna televizija. Program nüdi fsokemi tisto, ka si pretstovla, a je ne to napredek !? Hehe

Ivek četrtek, 27. januar 2011 ob 11:18

Lotmerskhi21 je napisa, ka sma mija s Tunčekon neke mimo brsala. Na toti digitalni TV je keko jas vidin nogomet, to je brsaje, samo ne nojino.

TUNČEK četrtek, 27. januar 2011 ob 11:56

Ivek je napisal/a:
Lotmerskhi21 je napisa, ka sma mija s Tunčekon neke mimo brsala. Na toti digitalni TV je keko jas vidin nogomet, to je brsaje, samo ne nojino.

Tisto, ke je Lotmershki 21 napisa ,da sva z Ivekon mimo brsnila, j ne resen. Do decembra so nan ponüjali analogni progrom po lüfti in so bili problemi z digitalnimi sprejemniki, če so ne meli še polg digitalnega tunera, še analogni, se je slika brez analognega tunera v digitalnen televizori bila slapša kak na analognen televizori.

Gnes je pa situacija toka :

1. Oddoja se samo digitalni signol, razen v redkek delih Slovenije, ge de se še pol leta oddoja analogni signol.
2. Prek satelita dobiš samo digitalni signol, ke ga vidiš na digitalnen televizori, na storih analognih televizorih pa če moš pretvornik za nazaj v analogni signol.
3. Koblski operateri pa posredüvlejo še skoz več analognega kak digitalnega signola in je fseeno kakšen televizo moš.
4. IPPV televizija ( SIOL, T-2 in še gdo) pa tüdi posredüvlejo oboje, taka je ne vožno kakšen televizor moš.
5. Digitalne HDTV pa skoro nibeden ne oddoja. V Sloveniji jo sicer oddoja Info TV Novo mesto in TV Slovenija, pa tüdi tuji malo. Taka Siol ponüja 5 progromof, T-2 pa 19.
Vidiš jih pa lehko le tan, ge je optika.
6. 3D televizija pa je še f povojih in jo tü pa tan poskusno oddojajo retki.

DVB T - zemelsko digitalno oddojanje
DVB C - koblsko digitalno oddojanje
DVB S - satelitsko digitalno oddojanje

To so samo trije osnovni načini, opstoja jih pa še bor ducat z različnimi variantami.



Teko jas ven o ten.

Taka midva z Ivekon nebi po mnenji Lotmershkega več brsala mimo !

MILAN četrtek, 27. januar 2011 ob 13:11

Mislec ven pa veta če sta preštela pa se prepričala Ploskač

optix četrtek, 27. januar 2011 ob 13:57

Tunč,

za sprejem digitalnega satelitskega signala rabiš satelitski set top box (sprejemnik), kakšno televizijo pa imaš ni pomembno, lahko je analogna ali digitalna (lcd,plasma).
edina razlika je kakšno kakovost sprejemnika imaš, standardni satelitski sprejemniki so DVB-S (SD ) , novejši sprejemniki imajo DVB-S2 (HD in SD ).
Bistveno kvaliteta slike na satelitskem kanalu je odvisna od pasovne širine katero TV postaja zakupi na satelitu (višja je pasovna širina, kvalitetnejšo sliko lahko spraviš na satelit) in oprema za obdelavo slike in zvoka.

Recimo RTV Slovenija ima prek satelita kvaliteto digitalne slike takšno kot da gledaš staro VHS kaseto Nasmeh


3D televizijo prakticirajo placljivi satelitski paketi, Sky Italia, Sky Deutschland , BskyB, prenosi nogometnih tekem ( liga prvakov , angleska liga ).
Po tem lahko vidimo v kaksni temi smo mi v Sloveniji, glede na to da nimamo niti enega HDTV programa, dočim Italijani, Nemci, Angleži pa imajo ducat tv kanalov v hdvt in zdaj so šli korak dalje v 3D.


IPTV z DVB-T, DVB-S, DVB-C nima veze, ker IPTV je samo nacin transporta slike in zvoka do uporabnika.
Ponudnik siol, t-2 pa lahko neki tv kanal sprejemajo preko DVB-S/S2. DVB-C , DVB-T in ga "obdelajo" ter posiljajo v iptv omrezje do koncnih uporabnikov.
pri kvaliteti slike pa ti spet odigra vlogo koliko pasovne sirine ima uporabnik na linij, kaksen set top box ima (analogen scart ali digitalen hdmi izhod), vsekakor je optika najboljsa, tam "leti" 1920x1080 hdtv kvaliteta programov brez kockanja in zamrzovanja slike.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.