TUNČEK četrtek, 27. januar 2011 ob 14:17

Optix, hvala lepa za dopolnilo v podrobnostih in drüge meni še neznone stvari. Duma mon T-2, ke je edini v Sloveniji, ki po jihoven mnenji nič ne poprovla in stiska slike.

Toga, da je IPTV samo način transporta, pa se mi je zdelo samoumevno in sen ne toga nagloša posebej.

optix četrtek, 27. januar 2011 ob 15:51

Tunček,
ja T-2 če ni potrebno ne popravlja in ne stiska slike, ker tudi STB komunikatorji so za MPEG2. Zaenkrat T2 HD ma lahko tisti keri je blizu vdsl2 centrale ali pa na optiki.
Siol TV deluje na MPEG4 in je slika stisnjena, ter je tudi mansja pasovna sirina potrebna za prikazovanje.
Recimo:
PopTV na T-2 v MPEG2 pokuri ~6-7 Mbit/s
PopTV na Siol v MPEG4 pokuri ~3-4 Mbit/s
Sicer pa taksne primerjave so brezveze za uporabnike, glavno je da zadeva dela Nasmeh



TUNČEK četrtek, 27. januar 2011 ob 17:08

Zadeva že dela, samo na VDSL2 sen 115 m prekrotki za HDTV, za Optiko pa je še vekši hec, se mon na dverah Siolovo preko kere pa mi T-2 ne sme dovati storitev. Provijo, da de trepa počakati odločitev APEK-a, ki de zapoveda dostop fseh prek opstoječe optike.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.