Zvončica petek, 28. november 2008 ob 00:37

Proklemanski Pahor nej negi indi pokože ka je "boss" ne pa tak kak je zej naredja....pa to neje resen kak se toti Rupsi smiza med strankami pa vlodami....nesposoben kak je...nejč za parlament je ne dobja od lidi.....me zanimle kakše podatke mo od naših politikov ka jih tak vse po vrsti "vozi"....sramota!!!!!!!!Hamer Klejen

Dejan petek, 28. november 2008 ob 00:43

Med drügin bi se nej glih to povdarjalo, ka se na volitvah voli SD, ka bi se takših trotov rešili, kak je rupsi. Zej pa še je bliže koriti, kak je pret bija. To tüdi nemreš vervati, kak se lidje po vetri obročajo. Dimsi je vedno poleg, on nigdor ne zgibi.

MILAN petek, 28. november 2008 ob 08:41

Hjooj bogme zo pa je bole slaba napoved za novo vlodo
zej se vidi ka Pahor nema bojših idej

Tunč petek, 28. november 2008 ob 11:41

Mene so razočarali na celi črti. Ka gre Rupla imenuvle za posebnega odposkanca. Zid V rit si ga naj porine. Ne razmim zakaj se vsi Rupla bojijo. Misalim ka mojo zadosti moči v rokah ka ga se rešijo.Če ne na lep nači pa na grd. Vudri
Turk še je edini pravi politik z jajcami pri nas. On si vupa rečti kaj je ne vredi. Lahko ma Rupel nevem kakšne izkušnje in veze, če nimaš v jega zaupanja te nemreš z takšnim človekom delati. Če Pahor nede popravja svoje odločitve in Rupla odstranja te mislim ka nede jegova vlada zdržala, zato ker jegovim lidem v SD-ji tudi tota odločitev ni po voli keko se je to vidlo.Na zadnje urejal: Tunč, dne: petek, 28. november 2008 ob 10:45

Dejan petek, 28. november 2008 ob 14:04

MILAN je napisal/a:
Hihihi
pej zej de veter malo raskodja toto storo garnituro
kej si mislite RUPEL de letja ali pa mo kakšega aduta
v žepi ka de opet osta na površji-žmetno.

Samo vüpamo lehko ka de se resen nekej obrnolo pa ka do
bor nekej tega kej so teko obečovali naredli za lidi.


Zej pa te momo vraga. Rupsi je vedno bliže, ne ka bi leta. To je neverjetno Hjooj Čokan, ka kej ovi povejo, ki so tak Barbiko pred volitvami hvolili Hihihi

Završalo je tudi med poslanci

MMC je zbral odzive strank na potezo premierja

Slovenija, pred eno uro
Ljubljana - MMC RTV SLO

Dve izmed koalicijskih partneric, LDS in DeSUS, sta že izrazili presenečenje in nezadovoljstvo z imenovanjem Dimitrija Rupla na zunanjepolitično funkcijo.


Medtem ko je Bojan Kontič, vodja poslanske skupine SD, za MMC sporočil le, da je to "odločitev predsednika vlade Boruta Pahorja, ki je tudi odgovoren za delo vlade, zato je prav, da si izbere svoje sodelavce po lastni presoji",v LDS-u pravijo, da jih je odločitev negativno presenetila. "Dosedanje delo dr. Dimitrija Rupla ocenjujemo drugače kot predsednik vlade Borut Pahor," poudarja Borut Sajovic in dodaja, da se bo sčasoma izkazalo, ali je bila odločitev dobra.

Žnidaršič: Pahor ne ve, kaj je Rupel počel
Še ostrejši je bil vodja poslanske skupine DeSUS Franc Žnidaršič, ki nam je v svojem imenu dejal, da je Dimitrij Rupel v svoji dolgi kareri naredil vrsto slabih potez, pa tudi marsikaj opustil. Tako se, denimo, ni odzval na žalitve Silvia Berlusconija in na kršenje Avstrijske državne pogodbe, ki določa pravice slovenske manjšine. Seveda gre za suvereno odločitev, toda Pahor očitno ne ve, kaj je Rupel doslej počel, dodaja Žnidaršič.

SLS: Morda še kdo iz bivše vlade?
Nad premierjevo potezo so začudeni tudi v opoziciji. "Dimitrij Rupel ima sicer mnoge diplomatske izkušnje, saj je bil minister ali veleposlanik v skoraj vseh vladah. Zato bi se to imenovanje morda lahko izkazalo za dobro rešitev ob pogoju, če bodo Ruplove prihodnje naloge projektne in pri konkretnih problemih," je zapisal Bojan Šrot, predsednik SLS, ki pa se ob tem sprašuje, ali gre med Pahorjevimi sodelavci pričakovati še kakšne druge nekdanje ministre.

Kot meni prvak SNS-a Zmago Jelinčič, je Pahorjeva poteza povsem zgrešena in temelji na trgovini "jaz tebi, ti meni". Po njegovih besedah je nedopustno, da se isti človek pojavlja na različnih straneh.

SDS: Rupel bistveno prispeval k osamosvojitvi
Tudi v SDS-u menijo, da si predsednik vlade sodelavce izbira sam, opozarjajo pa tudi na pomembno vlogo Dimtrija Rupla pri osamosvojitvi Slovenije. "Menimo, da je čas, da se parcialni interesi posameznikov umaknejo našim skupnim nacionalnim interesom na področju zunanje politike," zatrjujejo in dodajajo, da je pri izbiri diplomatov treba upoštevati strokovnost.

Komentar Zaresa še pričakujemo.

Erna Strniša
erna.strnisa@rtvslo.si

MILAN petek, 28. november 2008 ob 14:16

Veselko Respekt
venda mo Rupsi skrite adute pa se ga fsi bojijo ka bi kej raztrobja
mislin ka drgačik nemre biti

MHA petek, 28. november 2008 ob 14:20

Na fseh anketah so anketiranci proti Rupleki. Po de se lehko Marjetica vozila z možovin slüžbenin avton po naküpih.

Dejan petek, 28. november 2008 ob 14:25

S takšnimi bedarijami, kak je to, volitve zgibijo svoj pomen. Voliš nekoga, ka misliš, ka de prišlo do nekših sprememb pa ka se mo rešili storih nadütih frisov. Te pa se zgodi to, kak se je.
Vola lidi pa se vidi po anketah ja. Več kak 3/4 lüdi ne podpira tega. Vrag pa takša demokracija.

MILAN petek, 28. november 2008 ob 18:16

Hjooj demokracija je za norce

Pepek z brega sobota, 29. november 2008 ob 00:28

Tak je!Gor Naskoči Naskoči

Zato pa bomo mi f toti naši Prlekiji fpelali sistem po keren de na vlodi tisti, keri de nejbole künšten
tü nede nikše demokracile, paš pa de fsakšega pol leta fsakši kandidat pozvoni na testeraje, te pa bomo vidli keri je, pa keri je ne...

Či bi v Loblani tak delali, bi se enih med jimi že dovno rešili...Tučem Hamer

Zvončica sobota, 29. november 2008 ob 00:48

Barbika je reka ka ma Rupsija večnega zavolo dobrih vez.....ja, jebela cesta kak pa je do jih priša? Ve v ameriki se je vse mejalo pa tak nič ne hasni, v EU se tüdi stalno kej spremija.....pa vsaki človik je nadomestljiv pa mislin ka bi drügi tüdi brez totih kao vez dobor dela....bi si jih že naredja...Rupsi pa prvo držovi nož v hrbet rivle, vsi vemo ka je za en drek - Barbika pa ga tak hinavskega kak je pobere vün z omore.....kak de takši človik kak Rupsi dela za dobro držove če pa prvo samo na sebe pa svojo rit misli....srom ga nej bo...če bi bija bor malo fer bi ša som vün s politike....fujKozlam Kozlam Kozlam Kozlam Kozlam

MHA sobota, 29. november 2008 ob 02:33

neven kak de lehko dela na takšen mesti, či pa ga 90% Slovencof ne podpira. Či mene nebi takša številka podpirala, bi son odstopa, ken te negi na čeli vlode, či me nišče ne trpi. Mislec

MILAN sobota, 29. november 2008 ob 08:53

Hjooj
toti m tak debelo kožo ka ga to nič ne briga kej si narod misli o jen.

Tunč sobota, 29. november 2008 ob 13:42

Nasmeh Ven ka toti forum čitate tudi člani SD-ja v Lotmerki. Prosja bi vas ka pošljete vašemi šefi v Lublano kakšno "diplomatsko noto", da se volilci iz Prlekije ne strinjamo z jegovo odločitvijo, da Dimsija imenuvle za posebnega odposlanca. S tem je razočara vse, ki smo ga volili v upanji, da nas bo rešil take golazni kot je Rupel. Povejte mu tudi, da če nima zaupanje v misnistre, ki jih je nastavil ( ker če ima zaupanje v ministre ne vem zakaj rabi Rupla) je mogoče boljše, da odstopi iz mesta premijerja zdaj takoj. Z potezami kot je taka bo uničil ugled SD-ja ter izgubil volilce, ki nismo člani stranke.Na zadnje urejal: Tunč, dne: sobota, 29. november 2008 ob 12:44

stajerc13 sobota, 29. november 2008 ob 14:14

če sovražnika ne moreš premgati ali je več škode kot koristi, da se z njim bojuješ, ga pridobiš na svojo stran
osnovna vojaška poteza?
pahorjev štab je po moje premleval kaj bojo z ruplom, ker človek po moje ve toliko skrivnosti (grdih in lepih) od levih in desnih, da je boljše ne ga imet za sovražnika, belive me oz. četudi levici ni všeč ga je bolje imet za sodelavca, sej ima tudi dolgoletne izkušnje in veliko vez in poznanstev po celem svetu ... ni za v koš!
pa ga.metka ima tudi zmeri tako lepe klobučke, kaj bi javnost brez njih .... press...
... čeprav meni osebno g.rupel ni všeč ... ma kot predsednik parlamenta moraš iskat kompromise in opcije ki so najboljše za vse ... in pahor ima eno lastnost ki jo jaz zelo cenim, da ne jemlje delovne stvari osebno, ni zamerljiv ampak poskuša preko pogovora in premišljenih potez naredit neki dobrega ... tako, rečeno na splošno ....
ker prejšnji predsednik vlade se mi je zdel zamerljiv in je stvari jemal osebno
(pa de ne omenim tisto poskušanje rehabilitacije domobrancev...s to potezo pa mi je res bil malo mimo no ....)

kar pa se tiče našega predsednika države pa se mi zdi uredu, da se ne pusti peljat žejnega čez vodo, še sam je rekel, da so se določene stvari delale kr po nekih uzancah, ki niso bile v skladu z zakonom/ustavo in temu bo on naredil konec ...

pa rupel po moje mnenju ni primeren za veleposlanika na dunaju, kaj pa je naredil za koroške slovence?
tudi oni so se jasno izrazili da ni primeren za veleposlanika, ker so že bili v konfliktu z njim
bistvo diplomata pa je da obvlada vodenje, pogajanja, diplomacijo in četudi se sogovorniki ne strinjajo ne sme dovilit da pride do kreganja in s tem do slabšanja odnosov, ker tako začnejo vsi trmarit kot otroci in se ne reši nič, kot s temi dvojezičnimi tablami v avstriji

edino kar bi lahko prdsednik vlade zamolčal je tisto o 100 dni miru ... oz. se pohvalu da jih ne rabi ....
ma seveda jih rabi, če pa bi že prej vse ulaufav pa bi ga hvalili, zdej pa ga bojo pojedli če kaj ne bo štimalo in to takoj 1.1.09.

Mislec

Tunč sobota, 29. november 2008 ob 21:09

To da si je Rupla pridobil na svojo stran zaradi tega ker pač ve veliko o napakah levih pa desnih bi mogoče znalo biti res. Mogoče je to najlažja poteza da se ga reši ni pa dolgoročno pametna. Rupel je do zdaj izdal vsako stranko, ko je ugotovil, da od nje nima več koristi. Tako bo naredil tudi Pahorju.
Keko jaz poznam Slovence bi Pahorji pred odpustili kakšno aferico, ki bo jo mogoče Rupel sprožil, kot pa to da mu je dal službo. Pahor je s tem, da je dal Ruplju službo naredil politični samomor. Sicer pa ima tudi Rupel kakšno črno piko za katero vejo njegovi parlmentarni kolegi. Nevem zakaj je ne izkoristijo.
Zgodovinsko je znano, da so najlažje odločitve napačne odločitve. Če hočeš kakšno stvar dobro izpeljati se pri tem moraš malo namučiti. To ti prinese spoštovanje ljudi.
Najboj me je razkurilo ko je Pahor rekel, da bi bilo škoda izgubiti človeka, ki ima številke vseh zunanjih ministrov EU-ja. Teh številk pač ni problem dobiti, večji problem je pridobiti si zaupanje teh ministrov. Ampak za sposobnega diplomata tudi to ne bi smel biti problem. In v času SD-jove kampanje so se vedno izpostavljali ljudje v stranki z znanjem in izkušnjami.
Kako naj jaz zaupam znanju Pahorjevih ljudi, če še sam Pahor v to znanje ne verjame?????Na zadnje urejal: Tunč, dne: sobota, 29. november 2008 ob 20:11

Dejan nedelja, 30. november 2008 ob 04:35

@stajerc13
Dobro bi bilo, ka o zadevi napišeš svojo mnenje, ne ka koperaš mnenje drügih lidi oz. koperaš objave iz obala.net. Tüdi objave na forumi so avtorsko delo in se spodobi, či se kej kopera, ka se poleg napiše vir. Nejbole pametno pa je seveda, ka poveš svoje mnenje, le na takšen način se ohrani bistvo foruma in objave dobijo svojo težo.

Kej pa se tiče Barbike, pa sen jaz totalno razočarani. Tüdi sen pred volitvami dvomja v to, ka de on dostojna zamenjava parlamentara, zato sen tüdi marsike poveda glede tega pred volitvami. Tüdi volja ga nesen, ker me je ne prepriča.
Pa še vedno čokan, ka keri SD-jovec kej več pove o ten. Samo so se zgleja fsi nekan naenkrat poskrili, keri so bli pred volitvami glasni. Glovno ka se pri koriti žere, pa ko je*e narod...
V glovnen mislin, ka se nan nič strašno drgačnega ne obeta.

Pepek z brega nedelja, 30. november 2008 ob 08:47

Se strinjan s toboj Dejan, ka bi moga neše od SD-jovih nekej povedati na toto temo...

Jas bon poveda tak. Glede rupla sen tüdi jas razočarani nad precednikn vlode. Dere sen da glos za stranko, sen kej takšega ne pričaküva, čiglih je Pahor na shodih večkrot reka, ka nede trpja delitve na "naše pa vaše".

Je pa po drügi stroni tak, ka se še nemren stoprocentno opredeliti glede totega pitaja. Račünin na to, ka de nan neše od odgovornih v stranki negi javno obrazloža, zakej je bila takša odločitef sprejeta.

MILAN nedelja, 30. november 2008 ob 09:15

Hjooj
morti pa je teko modrosti v Pahori ka si je sovrožnika pridobja pa ka bode te z jegovin znanjon fküper nekej naredla.
Resnica je fseeno ka je nekšega vraga RUPSI moga znati če se je šteja teko cejta obdržati-tüdi to je spretnost pa modrost.

stajerc13 nedelja, 30. november 2008 ob 10:53

Dejan je napisal/a:
@stajerc13
Dobro bi bilo, ka o zadevi napišeš svojo mnenje, ne ka koperaš mnenje drügih lidi oz. koperaš objave iz obala.net. Tüdi objave na forumi so avtorsko delo in se spodobi, či se kej kopera, ka se poleg napiše vir. Nejbole pametno pa je seveda, ka poveš svoje mnenje, le na takšen način se ohrani bistvo foruma in objave dobijo svojo težo.

ojla Dejan....

nej ti povem,ka kopiran samotisto ke mislin som napisati pod komentar...
ke pa se objav tiče pa pogledni som in boš vidja ka večkrot ne kot ja sploh vira ne piše...
kje pa piše pa je poleg kopirani ali s strani primorskih ali PU Koper...
lehko bi samo dopisa naprimer-kopirano z obala neta ali kak si ti misla?
vseeno kakje že lep dan pa brez zamere...
lep pozdraf

Miro Slovenija



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.