MHA torek, 29. september 2009 ob 10:26

Jas sen si na banki nareda postopno varčüvaje, ka mi fsakši mesec kre odtegnejo. Ze si čen zimske gume küpiti, pa sen ovi den hoda na banko sprašüvat či lehko vzemen vün € pa mi je rekla ka lehko, san mi 20€ zaračünajo. ko pa sen sen si rihta toto varčüvaje, te pa mi rekla ka bon lehko kdej koli vün vzeja, stroškof pa je ne omenila. Banda lopovska! Strelec

Legionar torek, 29. september 2009 ob 14:23

Zej či misliš to ma t.i. "modro varčevanje", te ti je ziher rekla, ka lehko kdakoli vün vzemeš
tote peneze, samo 3 mesce pred moreš povedati. No, edino či maš slabo bančnico ali pa
bančnika. Hihihi

MILAN torek, 29. september 2009 ob 19:51

Mislec TE PA JE BOJŠE METI PENEZE V ŠTÜNFI

Dejan torek, 29. september 2009 ob 20:12

Jas man že por let toto varčevanje Fondpolica pa še nekšo drügo stvor pri drügih. Pa dvomin ka bon s tega ke vün doba, še posebej zej v totih cejtih, ki so vse vrednosti pale tak, ka nižje sploh ne bi mogle.

Legionar torek, 29. september 2009 ob 20:15

Meni skoro vsak mesec težijo s totin zavarovanjon za 30 let, pa se mi zdi ka je 30 let malo
preduga doba. Jas peneze bole zej nücan, kak za 30 let. Kak pa bon te preživja, pa bon te
misla.

Dejan torek, 29. september 2009 ob 22:47

Ja peneze nücamo zej, ki smo še keko teko mlodi, ka si nekej ustvarimo Nasmeh Pa še to neje nikša garancija, ka bi potli po 30 letih resen nekej več vün doba.

Jernej sreda, 30. september 2009 ob 07:26

Dejan je napisal/a:
Ja peneze nücamo zej, ki smo še keko teko mlodi, ka si nekej ustvarimo Nasmeh Pa še to neje nikša garancija, ka bi potli po 30 letih resen nekej več vün doba.

Ja resan to so meni na banki se pravili ka je lejko risik,
celo zdaj ka je recesija! Hudi

Legionar sreda, 30. september 2009 ob 08:24

Fsi provijo, ja, za 30 let boš teko pa teko doba vün, pa boš bogat. Hehe kdo pa si to malo
vküp zračunaš pa vidiš, ka neš glih dosti več vün doba, kak si notri ploča. Fora fsega sküper je,
ka nekoga 30 let dobesedno kreditiraš! Poleg tega pa, kak lehko meni nešče garantera, ka de za
30 let še to obstajalo, tote zavarolvalnice? Kapa vemo ke de za 30 let, pa ke de še obstajalo,
pa kej ne, či niti za zütra več nemremo biti ziher!

MILAN sreda, 30. september 2009 ob 08:27

Šokiran hitro delej pa dugo te pa še hitreje srečno pa na drügi svet

Legionar sreda, 30. september 2009 ob 15:22

MILAN je napisal/a:
Šokiran hitro delej pa dugo te pa še hitreje srečno pa na drügi svet
Jap, to jin je tüdi cilj. Človik je v kapitalizmi samo potrošni material, nič drügo! Žalosten

MHA sreda, 30. september 2009 ob 17:50

Či bi v štünfo deva, te bi zaprava. 30 let je predugo, mon nekšo na 15 let.

Dejan četrtek, 1. oktober 2009 ob 01:10

Mislin, ka se bole sploča dati vezat v banko za recimo pet let pa je nekša fiksna številka. Pri totih raznih skladih pa je lehko eno leto +10%, naslednjo pa -30% te pa si v temi.

Pa še to ti tote izračüne na 30, 15, 10, ... let varčevanja delajo na nekših predpostavkah, ka de donos 8% al več, v resnici pa je nekša sredja žalost.

MHA četrtek, 1. oktober 2009 ob 08:43

Jas mon tak, ka nejmeje teko dobin vün kak bon notri fploča.

Dejan četrtek, 1. oktober 2009 ob 13:15

Ja sej tak ti fseposod rečejo. Samo moreš določena leta varčevati, či pret vün vzemeš, kak por let, te meje dobiš. To je samo finta, ka se te moreš zavezati na daljšo obdobje, vači se ti ne sploča.

Legionar četrtek, 1. oktober 2009 ob 14:25

MHA je napisal/a:
Jas mon tak, ka nejmeje teko dobin vün kak bon notri fploča.

Zapa glej, po moje je to ena veka finta, pa ne me narobe zastopiti. Ti vidiš samo to, ka boš
doba teko vün oz. vsej teko vün kak boš vploča, pa misliš ka si ne na zgübi. Či recimo nücaš
kakše peneze pred iztekon totega roka, pa si jih primorani po recimo 7-ih letih vün vzeti, pač dobiš
teko keko si vloža. Ne vidiš pa mogoče toga, ka si totih 7 let pač banko oz. zavarovalnico
dobesedno kreditira, ker so obračali tvoje peneze! Fsaki mesec si nakoza nekej toti instituciji,
uni so lepo toti keš obračali, pa ge obresti celo za jega pobirali, ti pa se ga ne meja. Je pa vseeno
tvoj. Me razmiš? Pomežik

Zvončica četrtek, 1. oktober 2009 ob 23:19

Jaz totemi varčevanji prek skladov ipd. nič ne vervlen....ve pa so ne jasnovidni ka bi vnaprej znali kak de situacija za 20 let ipd. Te de že lehko opet kamena doba na sveti...ali pa takša inflacija ka de vse bole na nuli....ka jaz ven. Soma man samo en steber (poleg rednega) pa še to samo zato ka mi gre avtomatski od ploče....penzije pa so ne nigdor bile dobre pa nigdor nedo (za povprečene lidi)...

MHA petek, 2. oktober 2009 ob 11:42

Razmin jas kak to gre, či bi si peneze jas tak kre deva te bi jih sproti zaprava. Banka pa more meti nekšo korist, vači se tak nebi v to spüščala.

Jernej petek, 2. oktober 2009 ob 13:05

MHA je napisal/a:
Razmin jas kak to gre, či bi si peneze jas tak kre deva te bi jih sproti zaprava. Banka pa more meti nekšo korist, vači se tak nebi v to spüščala.

Točno tak, prav maš! Zagnje čase mamo vsi küper "üjde strümfe"!

Legionar petek, 2. oktober 2009 ob 18:17

MHA je napisal/a:
Razmin jas kak to gre, či bi si peneze jas tak kre deva te bi jih sproti zaprava. Banka pa more meti nekšo korist, vači se tak nebi v to spüščala.

Zaprava ali ne, to je zej ne važno. Gre za to, ka jih brezobrestno krediteraš. Pomežik In to kar lep cejt.

Zvončica torek, 6. oktober 2009 ob 23:44

Gnes sen glih po maili dobila kak si je eden za penzijo kalkulera...če bi SOM špara pa na banko deva teko kak se zej odvaja plus eden steber.....pa bi po 35 letih (z obrestmi vkalkuleranimi) dobja 1000€ penzije......če pa bi hmrja pa bi nasledniki lehko našparano poherbali (zej pa te držova) Tiho



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.