rokson petek, 3. oktober 2008 ob 18:40

V okviru svoje diplomske naloge moram podrobno predstaviti 5-6 znanih Prekmurcev, ki so živeli ali še živijo in so kakorkoli povezani s Prekmurjem (so se tukaj rodili-to je najbolj zaželjeno). Ker nisem s področja Prekmurja vas prosim, da mi pomagate s tem, da mi napišete čimveč znanih Prekmurcev.

Najlepša hvala že vnaprejPriklon

Dejan petek, 3. oktober 2008 ob 21:30

Te moremo razočarati, ka mi tüdi nesmo s področja Prekmurja. Lehko ti naštejemo puno znonih Prlekof, za Prekmurce pa glih ne bi zna.

Almanah petek, 3. oktober 2008 ob 21:42

rokson, ali hodiš še v vrtec, ali pa si grozno plitek.....malo poglej na zemljevid in potem sam razberi, kateri kraji so prek mure.


Škoda, da ste tako nerazgledani.Viking Viking Viking Viking

Makaveli petek, 3. oktober 2008 ob 22:13

jaz ne ven ke vsakega takoj napodnete. če ne ve je jegov problem.sicer je res malo blesavo ka toga tan doli ne vejo ali vseeno

som sicer ne ven keri so

ali keko sen v google na hitro nejša

Mišo Kranjec, Milan Kučan, Feri Lainšček, Vlado Kreslin


hope it helps...mogoče bi ti tudi pomogalo če bi pisa npr. na občinsko stron od murske sobote

Dejan petek, 3. oktober 2008 ob 22:24

Jas sen ne nikoga napadna. Napisa sen ka niman pojma o znonih Prekmarcih, ker res niman. Za Prleke ven.
Šteja pa sen napisati Vlado Kreslin Nasmeh samo se mi je malo čüdno zdelo Nasmeh Mislin, ka človek išče bole kakše zgodovinsko pomembne Prekmurce, ki so za kej koli takšega zaslüžni. Milan Kučan bi recimo spada sen kcoj.

Tüdi som sen malo pogugla, samo nekših dobrih rezultatof sen ne doba.

No samo glede na to, ka človik piše DIPLOMO, bi sicer lehko zna glede Prekmurja kak pa kej. Al pa pač zemljepis neje glih jegova močna točka NasmehNa zadnje urejal: Dejan, dne: petek, 3. oktober 2008 ob 21:26

Jernej petek, 3. oktober 2008 ob 23:01

rokson je napisal/a:
V okviru svoje diplomske naloge moram podrobno predstaviti 5-6 znanih Prekmurcev, ki so živeli ali še živijo in so kakorkoli povezani s Prekmurjem (so se tukaj rodili-to je najbolj zaželjeno). Ker nisem s področja Prekmurja vas prosim, da mi pomagate s tem, da mi napišete čimveč znanih Prekmurcev.

Najlepša hvala že vnaprejPriklon


prvi znani Prekmurec
drügi znani Prekmurec

MHA petek, 3. oktober 2008 ob 23:05

Kak so ti te glih prekmarce dali? Za drüge jas tüdi ne ven, kak razen za tote, kej jih je Makaveli našteja.

Jernej petek, 3. oktober 2008 ob 23:12

tretji znani prekmurec

http://www.murskarepublika.com/murska_republika.htmNa zadnje urejal: Jernej, dne: petek, 3. oktober 2008 ob 22:13

Dejan sobota, 4. oktober 2008 ob 14:27

No sej pa momo Prekmurca eti, ka de on ke poveda Nasmeh

rokson sobota, 4. oktober 2008 ob 15:54

@Almanah: Tu na forumu si glasen, sam pa po mojem nimaš niti osnovne šole dokončane. Taki kmeti kot si ti delajo samo sramoto krajem v katerih živijo. Nisem te vprašo, če mi lahko poveš kje je prlekija, ampak če slučajno poznaš kakšnega znanega Prekmurca.

Almanah sobota, 4. oktober 2008 ob 21:18

Sem dipl.ing strojništva in če pišeš diplomo, bi moral imeti vsaj malo pojma o zemljepisi ( edino če ti ata ni šole kupil )in že ime internetne strani ti pove: prlekija on net, ti pa tu sprašuješ o znanih prekmurcih......to je čista provokacija ali pa idiotizem. Idi na sobotainfo.

Dejan sobota, 4. oktober 2008 ob 21:56

Dobro, zej sta si povedala, kej sta mela, zej pa spot Spim

Če pa ma keri kakšega znonega Prekmurca še v mislih pa nej napiše.

Lehko še dodoš Činča Hahaha al pa Muca, romskega svetnika Nasmeh

Zvončica nedelja, 5. oktober 2008 ob 01:57

Aplavz Aplavz Aplavz Bravo Dejan za tote zodje predloge....direkt sen se od srco nasmejola....ka pa se onega bodočega diplomiranca tiče pa ga je lehko srom bor zavolo dveh stvari 1. ka gre Prleke sprašüvat za Prekmurce 2. ka ma grozno poden reakcije za pošteno povedano Almanahovo mnenje (reagira je ali kak razvajeni fačok gda mu keri česa ne do ali pisti)....bog nan pomogej če takši tipi kao intelektualcov gor rosejo...pa še to bi lehko zna ka je Prekmurje ne dugo v SLO....to pomeni iti iskat podatke na Madžarsko stron ali pa v avstrijske arhive...

MHA nedelja, 5. oktober 2008 ob 21:29

Zvončica je napisal/a:
ka pa se onega bodočega diplomiranca tiče pa ga je lehko srom bor zavolo dveh stvari ka gre Prleke sprašüvat za Prekmurce

Prleke je za to pita, ker smo Prleki nejbol künšten narod.

Zake se eni takoj čemerite, či pa je človik san pita či slučejno što pozna kakšega prekmarca.

Dejan nedelja, 5. oktober 2008 ob 21:59

Za ene je tota tema Prlekija-Prekmurje pač bol občutliva, samo za takše burne reakcije glih nega potrebe.
Nekej dosti mo venda glih nesmo pomogali Nasmeh Či de gda nüca kej v vezi s Prlekijo, mo lehko puno povemo, o Prekmurji pa de pač moga prek Müre pitati.

Pepek z brega nedelja, 5. oktober 2008 ob 22:01

Javno bi mogli pozvati fse naše študente, ka si za diplomsko nalogo vzeli temo: "NEJBOLE POZNONI PRLEKI".

F toten slučeji se lehko obrne na nos. Bomo mo z veseljon pomogali.

Kej pa se tiče prekmurcof, pa bi bilo dobro fcoj djoti še Mariko Kardinarovo...

Zvončica nedelja, 5. oktober 2008 ob 23:31

.....pa mesora Benka.....Dim

Kata Strofa ponedeljek, 6. oktober 2008 ob 10:06

hahahaha, Rokson Gor
"Dix points" za jajca Hehe

Bodi pragmatičen - če boš preimenoval v "Pomurci", lahko zaobjameš oba Murina bregova - do razvodnice z Dravo Pomežik

Dejan ponedeljek, 6. oktober 2008 ob 17:03

Te še lehko doš kcoj Radovana Žerjava, ministra za promet Jajks Pomežik

MHA ponedeljek, 6. oktober 2008 ob 17:21

Što pa je te Vilmoš Tkalec? Mislec Žerjof ja, o jen bi meja ke malo napisati, da je ne dugo na položeji, pa na žalost tüdi dugo več nede.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.