MILAN sobota, 1. november 2008 ob 10:14

Ta tema obravnava prispevek Jesenski Jeruzalem

Aplavz LEPI POSNETKI Dejan DOSTI JE LIDI KERIN SE NITI NE SEJE KAK JE LEPO

na Jeruzalemi pa po totih bregih.Resen dostikrot štenderan kej je bija tisti gloven vzrok
ka je toti kraj doba ime JERUZALEM fest je tüdi zanimivo ka so Železne Dveri pred Jeruzalemom enako kot Železna vrata pred Jeruzalemom v Izraeli.
-poznan dve razlagi
-po eni so Križari prnesli sliko pa kraj poimenovali po Jeruzalemu
-druga je da je Jezus potoval po svetu prišel do tega kraja in ga poimenoval Jeruzalem
to razlago imajo v Baltskih državah saj ti ljudje ki pridejo sem rečejo da morajo iti tja kjer je bil Jezus-PO PRIPOVEDI GODTOV IZ RUSIJE,POLJSKE,UKRAJINE....
-tretja je zelo zanimiva in še čaka na velike razprave
v Potočki Zijalki (NA KOKOŠKEM)so po ledeni dobi preživeli naši predniki (naj bi jih bilo sedem ali devet) potem so se premaknili do našega Jeruzalema kjer je bilo izjemno mesto in tukaj se je začel razvoj človeštva tako bi naj tudi ime nastalo tukaj in se z vero preneslo v Izrael.Kot dokaz tega je da je prleški rod povsod po svetu kot resnična pa je trditev da se v vseh jezikih najde povezava z prleščino razen Aboriđinov ki so v Avstraliji.
Ko mi je to razlagal človek ki se ukvarja z tem sem bil do konca presenečen,že dalj časa pa se pogovarjava da bi to tezo predstavili širemu krogu.
TA RAZLAGA JE NEKAJ NOVEGA A DEJSTVA KI JIH JE NAVEDEL IN SE DAJO DOKAZOVATI BI OVRGLA DOSEDANJE PREPRIČANJE O NASTANKU ČLOVEŠTVA PO LEDENI DOBI ŠE BOLJ PA JE POTEM VPRAŠLIVA RAZLAGA NASTANKA RIMOKATOLIŠKE VERE.

NEKAJ JE SIGURNO NA TEM PODRUČJU

vsakemu razumnemu človeku je jasno da narava poskrbi da svoje bogastvo čuva na tak ali drugačen način.Prev tako čuva Jeruzalen saj do sedaj ni dovolila da bi na tem področju človek preveč vplival na naravo in tudi množičnega turizma ne dovoli saj skrbi za to da bi ta biser ostal za vedno zibelka človeštva.
Vem da boste presenečeni meni se je in se mi dogaja to velikokrat.

Almanah sobota, 1. november 2008 ob 13:56

zelo lep članek....čestitke

Milan, dosti premalo se o tem guči pa piše....vsaka ti čast, ka se trudiš v toto smer.

MHA sobota, 1. november 2008 ob 14:25

Milan Respekt To ja

MILAN sobota, 1. november 2008 ob 15:20

dobro ka je bor nekej mlodih kerin je ne vseeno za toto našo PRLEKIJO

Respekt Respekt Respekt Respekt Respekt Respekt Respekt Veselko

dada sobota, 1. november 2008 ob 18:10

milan to pa je res klepo napisano..Aplavz

MILAN sobota, 1. november 2008 ob 18:52

Hihihi
hvala

Dejan nedelja, 2. november 2008 ob 19:08

Tak, zej pa mi je te Milan vzeja mojih 5 minut slave Jajks Hihihi

Tote dni je blo res lepo vreme, ka sen lehko nareda takše posnetke. Toti teden, či de še kej lepo, bon opet ša malo glejat. Zej še je lepo, gi še neje v goricah tak listje dol skapalo in se tak lepo vidi v takših jesenskih barvah.

Loni sen na primer glihtak istega cejta, 31.10. nareda toti posnetek:

http://www.prlekija-on.net/panoramske-slike/jesenski-jeruzalem-zidanica-malek-svetinje.php

tü je blo že dosti meje listja v goricah pa se ne vidi tak lepo.

To, ka pa je Milan napisa pa je vredno razmisleka pa zrelo za kakšo bol globoko razpravo. Lehko začnemo Nasmeh

MILAN nedelja, 2. november 2008 ob 20:58

Papa

jas sen kredik našega človeka bon prepriča ka se srečamo pa ka de razloža kej zno pa kak daleč je priša-fest daleč to znon

prlek1825 nedelja, 2. november 2008 ob 22:23

bravo prleki ke se zavedamo ke nam je narava dola pa ke tu živimo!Aplavz

Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.