Dejan torek, 17. marec 2009 ob 21:36

Ja sej to je glih to. Pri tisti hiši, gi do avta malo težje pridejo pa ka se penezi za izpit ne nejdejo tak enostavno, je malo drgači. Drügo pa so tisti, ki majo vedno puno rit vsega pa tak kak je kobreti reka, ka jih v garaži čoka avto pret kak sploh izpit naredijo. Tisti de malo drgači na to gleja, pa či de avto sküp strja, de drügega doba. Či pa si avto moreš som financerati pa si za to moga delati, ka si si lehko nekši avto küpa, teko ka se lehko pelaš, boš pa tüdi malo bol pazja kak pa kej.

prlek1825 torek, 17. marec 2009 ob 21:43

tak kak si napiso dejan!
samo mene svodi to ke lidje mečejo vse pod en koš!
jaz ne rečem ke vsi stori slabo vozijo. tak nemre nešče reči ke mlodi slabo vozijo, por posameznikov ke dela bedarije te pa provijo ke so to že vsi!

Jernej torek, 17. marec 2009 ob 22:11

Ges osebno dosta poznam ka mešajo "dobro voziti se" z "hitro vožnjov".

Na zadnje urejal: Jernej, dne: sreda, 18. marec 2009 ob 07:05

tota sreda, 18. marec 2009 ob 07:20

prlek1825 je napisal/a:
Legionar je napisal/a:
Ma jaz bi reka ka je narediti izpit glih ne nekša umetnost, samo problem je si -predvsem toti šmrklavci- potli mislijo, ka so boga ja ja*ca prijeli, či so izpit v roke dobili.Hudi Stori pa so včosih še večji butli, pa jin še dobre avte poküpijo takak je nešče reka. Bi lehko to rešili z enih por stvarmi:
- či bi recimo mlodi šofer (izpit do 2 ali 3 leta) vsej 1x priša ge na radar, bi se mu moga takoj vzeti izpit, ne glede na to keko je voza in ga nebi smeja delati recimo naslednji dve leti
-či bi mlodega šofera že samo 1x dobili vinjenega za volanon, takoj brez debate vzeti izpit za določeno dobo recimo 2 let, či pa bi nafuda recimo več kak 1,5 promila pa vzeti izpit za skoz!
- isto bi veljalo, či bi mlodi šofer povzroča prometno nesrečo zaradi prevelike hitrosti ali vinjenosti
-za vse ostale prekrške pa bi mogli še poostrti sankcije, ki veljajo za mlade šofere
-tüdi policija bi mogla še ostreje kontrolirati t.i. mlade voznike

Či bi fse to naredili, bi bila na naših cestah dosti večja varnost, ker toti šmrklavci o kerih je guč, so na cestah najhüši. Je pa res ka so tüdi eni starejši ne dobri za volanon in za neponovljive prekrškarje in divjoke bi mogli še poostriti kazni,s amo to res za tiste ki lečejo kak zmešani, ne pa za tiste ki se včosih pelajo 55 namesto 50, pa zavolo tega pločajo kazen, či glih še recimo nikoli niso povzročili kakšne nesreče.


z tobom se niti slučejno nemren strinjati!
vsaki den sem na cesti pa delam 130km, pa me kak prvo kak prvo svodi ke sem enakopraven tistemo ki na mesec morti dela 130km pa je glihtak mlodi šofer kak jaz!
drugo pa kak drugo mlodi se ne vozijo v krožnem kontra kak stori, je pa resen ke delajo posamezniki oslarije od mlodih na cesti!
zato pa mrzim takše lidi ki mečejo vse pod isti koš!

ke pa se tiče glede alkohola pa sigurno neje prav ke se lidje vozijo pijani, pa mislim ke legionar ti tudi nesi skoz brez prekrškov za volanom ke tak kritiziraš!

ke kda si vsaki den na cesti eni in isti se na hipe spozobiš ke ti je vse domočo, pa kak godik se držiš pravilom se na hipe spozobiš!


Či fsakši den delaš 130 km, to še ne pomeni, ka si dober šofer, pa ka delaš meje prekrškof pa bedarij kak eden, ki jih dela mesečno 130. Či si več na cesti, je tüdi več možnosti, ka delaš prekrške. Tak to je. Kak pa maš v glovi pojme razčiščene, to pa je nekej čisto drügega... Či ti je v glovi fse jasno, te je fseeno či si stori ali mlodi šofer, pa či delaš 130 km dnevno ali letnoNasmeh

MILAN sreda, 18. marec 2009 ob 07:42

Hjooj nič na pomoga če moš peneze ali jih nemaš
če moš dober avto ali slab
problem je v ten če si edino ti pameten pa samo tvojo vala
nestrpnost naredi nejveč nevol v prometi pa smo fsi enoki.
Tega pa se nemrejo posamezniki navaditi.

Na zadnje urejal: MILAN, dne: sreda, 18. marec 2009 ob 07:45

kobreti sreda, 18. marec 2009 ob 08:34

No pa ka še nemo rekli ka momo samo prinas nezrihtano cestno signalizacijo( po domaje töble),tu mate eden takši primer iz AfstrijeHaha

kobreti sreda, 18. marec 2009 ob 08:55

Pozor! Prihaja novi radar, ki bo prihodnji teden začel meriti hitrost vozil pred cestninskimi postajami:
Pa nekak mi ne grota slike gor pripopati

Na zadnje urejal: kobreti, dne: sreda, 18. marec 2009 ob 09:01

kobreti sreda, 18. marec 2009 ob 08:56

MILAN je napisal/a:
Hjooj nič na pomoga če moš peneze ali jih nemaš
če moš dober avto ali slab
problem je v ten če si edino ti pameten pa samo tvojo vala
nestrpnost naredi nejveč nevol v prometi pa smo fsi enoki.
Tega pa se nemrejo posamezniki navaditi.

Na zadnje urejal: MILAN, dne: sreda, 18. marec 2009 ob 07:45


No končno sen enega takšega dočaki, ki de to reka, strpnosti nan fali,kulture,solidarnosti in upoštevanja drugih udeležencof pa čeprav je to kakšna teta ki se pela 30 na vüro, ali pa kakšni dedek z klobukon.Pač je tak na cesti in glih tak se mora pelati, samo pač v jihovih cajtih ni bilo žutih tobel pa aftocest, ka ne gučin o rondojih, to je glih tak kak če bi zaj kerega od nos posodili na eroplon pa rekli zaj pa leti, mislin ka bi marsi keri meja malo vühko v hlačah.
Značilno za mlade voznike pa je pač to da jih žene radovednost in adrenalin keko jegova köla pač letijo, seveda se še to podkrepi z kakšin tekmovanjem drugega avta, ali kakšnega sopotnika ki ga spodbuja, seveda pa na žalost je tudi posredi alkohol ali pa droga.Pa ne trdin ka so nekateri mladi šoferi ne dobri, seveda se najdejo takši in so mnogo bojši od starejših, tak pač je ka se na cesti vsi srečamo,ker zaenkrat še nemamo ceste za divjoke pa za zabite, pa tiste normalne(seveda se med tote vsi štejemo).Pa še nekaj van naj do vedeti, to kaj vas deca glejajo z zodjega zica to do potlan oni delali za volanon,tak ka se nede potlan keri čuda od kod mu to.
In vidin ka je Milan ugotova smisel vožje pa obnošanja na cesti-zakaj, ker je pogledna v notrnaji špegel in vida koga vozi na zodjen ziciNasmeh i

Legionar sreda, 18. marec 2009 ob 09:44

prlek1825 je napisal/a:
Legionar je napisal/a:
Ma jaz bi reka ka je narediti izpit glih ne nekša umetnost, samo problem je si -predvsem toti šmrklavci- potli mislijo, ka so boga ja ja*ca prijeli, či so izpit v roke dobili.Hudi Stori pa so včosih še večji butli, pa jin še dobre avte poküpijo takak je nešče reka. Bi lehko to rešili z enih por stvarmi:
- či bi recimo mlodi šofer (izpit do 2 ali 3 leta) vsej 1x priša ge na radar, bi se mu moga takoj vzeti izpit, ne glede na to keko je voza in ga nebi smeja delati recimo naslednji dve leti
-či bi mlodega šofera že samo 1x dobili vinjenega za volanon, takoj brez debate vzeti izpit za določeno dobo recimo 2 let, či pa bi nafuda recimo več kak 1,5 promila pa vzeti izpit za skoz!
- isto bi veljalo, či bi mlodi šofer povzroča prometno nesrečo zaradi prevelike hitrosti ali vinjenosti
-za vse ostale prekrške pa bi mogli še poostrti sankcije, ki veljajo za mlade šofere
-tüdi policija bi mogla še ostreje kontrolirati t.i. mlade voznike

Či bi fse to naredili, bi bila na naših cestah dosti večja varnost, ker toti šmrklavci o kerih je guč, so na cestah najhüši. Je pa res ka so tüdi eni starejši ne dobri za volanon in za neponovljive prekrškarje in divjoke bi mogli še poostriti kazni,s amo to res za tiste ki lečejo kak zmešani, ne pa za tiste ki se včosih pelajo 55 namesto 50, pa zavolo tega pločajo kazen, či glih še recimo nikoli niso povzročili kakšne nesreče.


z tobom se niti slučejno nemren strinjati!
vsaki den sem na cesti pa delam 130km, pa me kak prvo kak prvo svodi ke sem enakopraven tistemo ki na mesec morti dela 130km pa je glihtak mlodi šofer kak jaz!
drugo pa kak drugo mlodi se ne vozijo v krožnem kontra kak stori, je pa resen ke delajo posamezniki oslarije od mlodih na cesti!
zato pa mrzim takše lidi ki mečejo vse pod isti koš!

ke pa se tiče glede alkohola pa sigurno neje prav ke se lidje vozijo pijani, pa mislim ke legionar ti tudi nesi skoz brez prekrškov za volanom ke tak kritiziraš!

ke kda si vsaki den na cesti eni in isti se na hipe spozobiš ke ti je vse domočo, pa kak godik se držiš pravilom se na hipe spozobiš!
Seveda sen ne reka, ka tüdi jaz ne delan prekrškov. Samo se zavedan, ka isti zakoni te venda velojo za vse, pa tüdi za mene. Ne bi pa blo nič narobe, ka bi mogli toti mlodi šoferi bolj eno dve leti malo bolj paziti na cestah; v dobro drügih pa tüdi sebe!

kobreti je napisal/a:
Pozor! Prihaja novi radar, ki bo prihodnji teden začel meriti hitrost vozil pred cestninskimi postajami:
Pa nekak mi ne grota slike gor pripopati

Na zadnje urejal: kobreti, dne: sreda, 18. marec 2009 ob 09:01


Temi pa se po domoče reče 'hvatanje krivina'.Hihihi Zej do kontrolirali hitrost (pa na toti račün slüžili) tan, ge se zgodi tak malo nesreč, ka je že naravnost smešno, namesto ka bi postavili tote radare na resen rizične točke - ne na avtoceste, ampak na bolj lokalne ceste, ge se zgodi večina nesreč. Samo ker vejo ka skoz tiste cestninske postaje malošto pela 40 km/h, do zej pač opet na toti račün lepo slüžili...Za resnično varnost pa se vsen zgleja kratkomalo yebe.

kobreti sreda, 18. marec 2009 ob 09:59

malo na vekše

prlek1825 sreda, 18. marec 2009 ob 10:09

tota je napisal/a:
prlek1825 je napisal/a:
Legionar je napisal/a:
Ma jaz bi reka ka je narediti izpit glih ne nekša umetnost, samo problem je si -predvsem toti šmrklavci- potli mislijo, ka so boga ja ja*ca prijeli, či so izpit v roke dobili.Hudi Stori pa so včosih še večji butli, pa jin še dobre avte poküpijo takak je nešče reka. Bi lehko to rešili z enih por stvarmi:
- či bi recimo mlodi šofer (izpit do 2 ali 3 leta) vsej 1x priša ge na radar, bi se mu moga takoj vzeti izpit, ne glede na to keko je voza in ga nebi smeja delati recimo naslednji dve leti
-či bi mlodega šofera že samo 1x dobili vinjenega za volanon, takoj brez debate vzeti izpit za določeno dobo recimo 2 let, či pa bi nafuda recimo več kak 1,5 promila pa vzeti izpit za skoz!
- isto bi veljalo, či bi mlodi šofer povzroča prometno nesrečo zaradi prevelike hitrosti ali vinjenosti
-za vse ostale prekrške pa bi mogli še poostrti sankcije, ki veljajo za mlade šofere
-tüdi policija bi mogla še ostreje kontrolirati t.i. mlade voznike

Či bi fse to naredili, bi bila na naših cestah dosti večja varnost, ker toti šmrklavci o kerih je guč, so na cestah najhüši. Je pa res ka so tüdi eni starejši ne dobri za volanon in za neponovljive prekrškarje in divjoke bi mogli še poostriti kazni,s amo to res za tiste ki lečejo kak zmešani, ne pa za tiste ki se včosih pelajo 55 namesto 50, pa zavolo tega pločajo kazen, či glih še recimo nikoli niso povzročili kakšne nesreče.


z tobom se niti slučejno nemren strinjati!
vsaki den sem na cesti pa delam 130km, pa me kak prvo kak prvo svodi ke sem enakopraven tistemo ki na mesec morti dela 130km pa je glihtak mlodi šofer kak jaz!

drugo pa kak drugo mlodi se ne vozijo v krožnem kontra kak stori, je pa resen ke delajo posamezniki oslarije od mlodih na cesti!
zato pa mrzim takše lidi ki mečejo vse pod isti koš!

ke pa se tiče glede alkohola pa sigurno neje prav ke se lidje vozijo pijani, pa mislim ke legionar ti tudi nesi skoz brez prekrškov za volanom ke tak kritiziraš!

ke kda si vsaki den na cesti eni in isti se na hipe spozobiš ke ti je vse domočo, pa kak godik se držiš pravilom se na hipe spozobiš!


Či fsakši den delaš 130 km, to še ne pomeni, ka si dober šofer, pa ka delaš meje prekrškof pa bedarij kak eden, ki jih dela mesečno 130. Či si več na cesti, je tüdi več možnosti, ka delaš prekrške. Tak to je. Kak pa maš v glovi pojme razčiščene, to pa je nekej čisto drügega... Či ti je v glovi fse jasno, te je fseeno či si stori ali mlodi šofer, pa či delaš 130 km dnevno ali letnoNasmeh



glej tisti ke delam na mesec por km al pa naredi izpit pa eno leto ne vuple voziti, te pa misli ke je nevem ke na cesti!
prvo moreš meti v glovi pošlihtano prakso pa tak pridobiš z vožjo!

pa nej mi nešče reče ke neje tak, če neje bol nevaren stroi človik na cesti kak en 18 letni!
kda se pela je celi prestrošeni, zastoje dela, kda pa treba ki hitro reagirati, pa tudi nema več teko refleksov, ke ne folga!

tota sreda, 18. marec 2009 ob 10:11

Kak je Kobreti napisa, se čisto strinjan z jin. Mlodi šoferi se od zütra se gnes vozijo na zodjen zici. Ka na cestah nega nobene strpnosti, to jas že dugo trdin. Marsikeri otrok poslüša raznorazne kletvice pa gleja kcoj bedarije, ki jih jegovi starši spočijajo za volanon. Toti nedo čisto nič drgačik vozili, gda do ispite naredliA-A

Glede nestrpnosti pa še en primer. Je sta stric f trgovini pred menoj v vrsti, pa je resen trebalo malo čakati, samo neje bilo tak kritično. Je šlo dokaj tekoče napre. Pa je le priša na vrsto, ka začne robo na trak zlagati, te pa pride blagajničarka še na eno bagajno. On pa začne preklijati: "Pa glih zej si moga priti, p*zda ti materina, gdo sen glih na vrsto priša! Ke pa si pret hoda, gdo sen moga pol vüre čakati, j*bem ti mater?!" Pa neje čaka pol vüre na blagajno. Pa mo jas rečen: "No, gospod, bote malo bol strpni..." Of pa me pogledne taka da bi ga s kolon po glovi vudrla, pa mi reče ka nej bon jas strpna... Ploča robo, pa vün v avto, pa gas, taka je samo cvililo. Ja kej nej takšemi butli rečeš? Ka bi se bor f prvi kandelaber zakanta... Keri so že ovačik žifčjoki, tüdi za volanon neso nič bojši. Nejhüjše pa je to, ka takši butli, ki nejhüjše karambole povrzočijo naredijo fsen drügin škodo, al pa koga bujejo, jin somin pa ponavodi nič neje.

tota sreda, 18. marec 2009 ob 10:18

prlek1825, midva lehko tü en mesec debaterava keri šoferi so nevarnejši, pa neva na kunec prišla. Jas ne trdin ne za ene, pa ne za ove, ka so keri bojši al pa slabši. Pa še eno: mlodi šofer je naprimer tüdi moja tašča, ki je stara 60 let, pa je pred krotkin kumej ispit naredla. Taka tüdi či je človik po letih stori, je vseeno lehko mlodi šofer....

Zaradi mene se maš ti lehko za boga med šoferi, mi je čisto fseeno... samo tote izjave o ptujsken rondoji ne kožejo glih na to, ka bi bija nevenkak strpen

Na zadnje urejal: tota, dne: sreda, 18. marec 2009 ob 10:21

tota sreda, 18. marec 2009 ob 10:37

Samo teko v razmislek bon napisala svojo videnje storih pa mlodih šoferof.

Mlodemi šoferi küpita avto mama pa ata. Plačüvleta mo bencin, zavarovoje, servise.... Nima pojma keko avto košta letno, avta ne ve ceniti, da si ga neje son zaslüža, pa ne vzdržüvle ga son. Po možnosti je to kakši navreti avto, pa ga treba sprobati kak leti, pa kak se do z ročnoj obračati, pa s kakšoj brzinoj leko delaš kroge po rondoji. Treba prehitevati fse po vrsti, ki se znejdejo pred jin, da more on biti prvi... Či je sila, treba prehitevati v škorje, treba izsilüvati prednost, da jegof avto dobro potegne, pa treba se pelati kontra v enosmerno ulico, da je on bog i batina, pa do se mo že drügi meknoli, ki so se praf pripelali... Treba iti v disko, se zadeti pa napiti, pa še štiri kolege totalka pijane domu pelati. Treba se ovemi, ki vozi pred jin čisto na rit napopati, pa mo blendati pa trobiti, ka se nej hitrje pela al pa se mekne v jorek, ka de lehko on ša napre. Isto je pri semafori. Či prvi takoj ne spela, treba trobiti pa preklijati, pa ob prvi priliki prehitevati, pa mo kej skos šejbo kozati...

Stori šofer si je son küpa avto, son nosi fse stroške, ve ka avto nüca za slüžbo. Po možnosti ma deco, pa misli nato, ka či se ge zapopa, do deca sirote... Mogoče je že fest stori, pa trepetlavi, pa se vozi malo pomeje, naprimer 70, tan ge bi lehko 90. Ke je s ten nareda tak hüdega? Ja, mlodemi šoferi je onemogočija dirkaje... Pa ga gre mlodi prehitevat, pa se zakanta v nasproti vozečega, te pa je krif keri? Stori, da se je prepomalen voza, ali ovi, ki se neje moga fčakati, ka bi ga lehko varno prehiteva? Po zakoni se more izločiti iz prometa tisti, ki vozi polovico meje od dovoljene hitrosti. Lehko se ti stori izven naselja 50 vozi, pa mo nič nemreš...

Legionar sreda, 18. marec 2009 ob 11:21

tota je napisal/a:
Kak je Kobreti napisa, se čisto strinjan z jin. Mlodi šoferi se od zütra se gnes vozijo na zodjen zici. Ka na cestah nega nobene strpnosti, to jas že dugo trdin. Marsikeri otrok poslüša raznorazne kletvice pa gleja kcoj bedarije, ki jih jegovi starši spočijajo za volanon. Toti nedo čisto nič drgačik vozili, gda do ispite naredliA-A

Glede nestrpnosti pa še en primer. Je sta stric f trgovini pred menoj v vrsti, pa je resen trebalo malo čakati, samo neje bilo tak kritično. Je šlo dokaj tekoče napre. Pa je le priša na vrsto, ka začne robo na trak zlagati, te pa pride blagajničarka še na eno bagajno. On pa začne preklijati: "Pa glih zej si moga priti, p*zda ti materina, gdo sen glih na vrsto priša! Ke pa si pret hoda, gdo sen moga pol vüre čakati, j*bem ti mater?!" Pa neje čaka pol vüre na blagajno. Pa mo jas rečen: "No, gospod, bote malo bol strpni..." Of pa me pogledne taka da bi ga s kolon po glovi vudrla, pa mi reče ka nej bon jas strpna... Ploča robo, pa vün v avto, pa gas, taka je samo cvililo. Ja kej nej takšemi butli rečeš? Ka bi se bor f prvi kandelaber zakanta... Keri so že ovačik žifčjoki, tüdi za volanon neso nič bojši. Nejhüjše pa je to, ka takši butli, ki nejhüjše karambole povrzočijo naredijo fsen drügin škodo, al pa koga bujejo, jin somin pa ponavodi nič neje.
Se strinjan, pa si res lepo opisala kakšna 'strpnost' vlada gnes den v naši drüžbi...Neee Nihče je več ne priprovleni čist nič potrpeti, nič biti solidaren pa nič nikome pomogati, fsakši samo še na sebe gleja pa samo še na cejt...Žalostno, resen, v kakši drüžbi živimo!

tota sreda, 18. marec 2009 ob 12:09

Po drügi stroni pa pri doktori lehko vüre pa vüre prečoka, pa mu nede preklija matere pa neven kej še fseHehe

Legionar sreda, 18. marec 2009 ob 12:21

Ja, točno tak. Kdo se treba znesti nad kon so lidje takoj kredi, pa to tüdi naredijo; seveda nad kon takšin, nad kon se lehko. Žalostno tüdi to!

tota sreda, 18. marec 2009 ob 12:26

Ja, nihče več nima nikšega spoštovoja do nikoga, zato pa je takak je. Fčosih se mi vidi, ka samo fskši kumej čoka, kdo de lehko keremi kej slabega nareda, pa mo škodija. Nobene strpnosti več, pa tovarištva... Jugoslavijo, Jugoslavijo.....Solzec

prlek1825 sreda, 18. marec 2009 ob 13:11

tota je napisal/a:
prlek1825, midva lehko tü en mesec debaterava keri šoferi so nevarnejši, pa neva na kunec prišla. Jas ne trdin ne za ene, pa ne za ove, ka so keri bojši al pa slabši. Pa še eno: mlodi šofer je naprimer tüdi moja tašča, ki je stara 60 let, pa je pred krotkin kumej ispit naredla. Taka tüdi či je človik po letih stori, je vseeno lehko mlodi šofer....

Zaradi mene se maš ti lehko za boga med šoferi, mi je čisto fseeno... samo tote izjave o ptujsken rondoji ne kožejo glih na to, ka bi bija nevenkak strpen

Na zadnje urejal: tota, dne: sreda, 18. marec 2009 ob 10:21




to glede ptujskega rondoja pa priznam ke nesem strpen!
pa mislim ke keri god bi se tam oz se vozi več kak eno leto vaki den dvakrat skoz, pa gledi kakše bedarije delajo lidje, ti enkrat prekipi in enostavno nemreš biti več strpen!

Dejan sreda, 18. marec 2009 ob 13:29

Mlodi vozniki so bol neizkušeni pa zaletavi, kak nestrpni. Eni pa oboje vküp, kar je nejhüše. So pa seveda tüdi izjeme. Mlodi voznik pa si al pri 18 al pri 60, či si te izpit nareda.
Problem je pač v ten, kak si duma nafčeni, tak boš to tüdi na cesto prenesa pa še kon drugan. Tisti, gi si duma lehko fse privoščijo pa vse dobijo, ke si zaprdnejo, bodo si tüdi na cesti fse privoščili.

Jas sen izpit za avto dela v Lublani pa sen se tan fsega navada. Či tan veš avto pelati pa se navaditi na tote divjoke tan, 500 znakov, križišč, razporejanj, ... te te nič dosti na cesti ne preseneti več.
Za določene lidi ven, gi so izpit delali v Lotmerki al pa ge tü pri nas. Dere pride nekan v nekšo večjo križišče al pa kakšo hitro cesto pa ne ve kon bi se da. Tak ka to je tüdi problem. Lehko si ti 20 let voznik pa se zvožaš tü okoli pa si dober šofer, gda pa boš enkrat priša v kakšo večjo mesto pa so kakša križišča, ki jih prvič vidiš, pa tüdi neš zna kon pa ne kak. Tak kak v toten krožnen. Lidje pač ne vejo.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.