Legionar sreda, 4. marec 2009 ob 21:44

tota je napisal/a:
Ke se ploč tiče...To je približno tak, kak gdo gre pripadnik slovenske vojske v mednarodno misijo, tistih 3500 evrov mislin. Penes pa tüdi neje fse... Ne ven, no, jas bi se teško znejšla v vlogi žene legionara. Celi cejt bi trepetala, či do mi ga v trügi poslali domu. Sen bila f podobni situaciji, pa je ne bija na nekšen fest nevarnen mesti, pa mi neje bili glih fseeno...

Legionar, hvala za dodatna pojasnila. Resen sen si to predstovlala tak, kak sen f totih filmoh vidla. Resen spodnen kak provi butl, ki verje fse, kej po televiziji vidiHehe
Ma ne, kak sen že napisa: nije greh neznanje ampak neumnost. in če je človek priprovleni vedno se kej novega naučiti, je to čist ok. Nemremo fsi vse znati , zato se ne sekiraj.Pomežik Se boš opet nekej novega nafčila. To ja

Dejan sreda, 4. marec 2009 ob 21:47

tota je napisal/a:
Dejan je napisal/a:
Jean-Clauda van Damme Hahaha


Kej je tak smešno? Negda smo fse dikline bile zatreskane v jega.... Zej pa ga jas tüdi nemren več viditiHehe

No, opet sen off-topic. Se opravičüvlenSolzec


Haha, kcoj bi še samo mogla dati Stevena Seagala pa Chuck Norrisa pa bi bli kompletni. Trio adijo Hahaha Hahaha

Ploča pa te že nekša more biti, či negi tan po bojiščih skočeš.

tota sreda, 4. marec 2009 ob 21:48

Legionar je napisal/a:
tota je napisal/a:
Ke se ploč tiče...To je približno tak, kak gdo gre pripadnik slovenske vojske v mednarodno misijo, tistih 3500 evrov mislin. Penes pa tüdi neje fse... Ne ven, no, jas bi se teško znejšla v vlogi žene legionara. Celi cejt bi trepetala, či do mi ga v trügi poslali domu. Sen bila f podobni situaciji, pa je ne bija na nekšen fest nevarnen mesti, pa mi neje bili glih fseeno...

Legionar, hvala za dodatna pojasnila. Resen sen si to predstovlala tak, kak sen f totih filmoh vidla. Resen spodnen kak provi butl, ki verje fse, kej po televiziji vidiHehe
Ma ne, kak sen že napisa: nije greh neznanje ampak neumnost. in če je človek priprovleni vedno se kej novega naučiti, je to čist ok. Nemremo fsi vse znati , zato se ne sekiraj.Pomežik Se boš opet nekej novega nafčila. To ja


Dečki drogi, kej bi jas brez vos... Na kunci te me še piti nafčili Hehe

tota sreda, 4. marec 2009 ob 21:51

Dejan, Steven Seagal, pa Norris sta pa dvo dečka, gi jedva ze od negda nemren viditi... Van Damme je bija pač pubertetniška blesavost, ne mi zej tega celo živleje pod nos hrdatiHehe

Legionar sreda, 4. marec 2009 ob 21:51

tota je napisal/a:

Dečki drogi, kej bi jas brez vos... Na kunci te me še piti nafčili Hehe
To itak.Hihihi

Dejan sreda, 4. marec 2009 ob 21:56

tota je napisal/a:
Dejan, Steven Seagal, pa Norris sta pa dvo dečka, gi jedva ze od negda nemren viditi... Van Damme je bija pač pubertetniška blesavost, ne mi zej tega celo živleje pod nos hrdatiHehe

Čokej zej malo. To si zej tri naštela: Dejan, Steven Seagal, pa Norris Hahaha
Sej se samo hecamo malo. Sej smo to negda vsi glejali. Pa še zej gda šte to rolajo na A kanali, ka se lehko malo nasmejimo Haha

Pa še enega sen se spotja Dolph Lundgren Hahaha

Ok, zej pa ga res opet malo mimo strelamo.

Na zadnje urejal: Dejan, dne: sreda, 4. marec 2009 ob 21:56

tota sreda, 4. marec 2009 ob 21:56

Legionar je napisal/a:
tota je napisal/a:

Dečki drogi, kej bi jas brez vos... Na kunci te me še piti nafčili Hehe
To itak.Hihihi


Ne ven, či bo kej s toga. Da za moje pojme nega hüjšega kak pijana baba... Jas pri ten nesen nobena izjema. Ne bi si rada sramote delala, pa ge fugiralaHehe

tota sreda, 4. marec 2009 ob 22:09

Dejan je napisal/a:
tota je napisal/a:
Dejan, Steven Seagal, pa Norris sta pa dvo dečka, gi jedva ze od negda nemren viditi... Van Damme je bija pač pubertetniška blesavost, ne mi zej tega celo živleje pod nos hrdatiHehe

Čokej zej malo. To si zej tri naštela: Dejan, Steven Seagal, pa Norris Hahaha
Sej se samo hecamo malo. Sej smo to negda vsi glejali. Pa še zej gda šte to rolajo na A kanali, ka se lehko malo nasmejimo Haha

Pa še enega sen se spotja Dolph Lundgren Hahaha

Ok, zej pa ga res opet malo mimo strelamo.

Na zadnje urejal: Dejan, dne: sreda, 4. marec 2009 ob 21:56


Ge si še Ludgrena vün potegna? Bok pomogej, človik...

erof četrtek, 5. marec 2009 ob 07:39

Dol LEGIJADol MISLIM KA SI PRI ZGODOVINI FALIJO V ŠOLI AL PA STE TEGA NITI MELI NE KA BI TI BILO KEJ JASNO KA SE JE DOGAJALO KDA ,SE MI VIDI KA TI SAMO TO POBEREŠ BABA VIDLA BABA REKLA PREPRIŠAŠ PA SE NE...LP...

tota četrtek, 5. marec 2009 ob 08:08

erof je napisal/a:
Dol LEGIJADol MISLIM KA SI PRI ZGODOVINI FALIJO V ŠOLI AL PA STE TEGA NITI MELI NE KA BI TI BILO KEJ JASNO KA SE JE DOGAJALO KDA ,SE MI VIDI KA TI SAMO TO POBEREŠ BABA VIDLA BABA REKLA PREPRIŠAŠ PA SE NE...LP...

Ti pa tak gučiš, kak da bi leta 1831 bija tan, gdo je bila ustanovlena.... kak koli je že blo, meni se ne zdi nič takšnega, či je tistokrot bilo notri nekej prestopnikov. V zgodovini človeštva je marsikej takšega, kej neje glih hvalevredno...

avstralija je tüdi bila kolonija kaznjencof, pa zato gnesden nihče več ne skoče do plafona, pa ne kože s prston dolDol

Glede na to, ka si ti tak fest poslüša pri zgodovini, pa ka legijo tak poznaš, pa nan te ti obrazloži kej pa kak je bilo. Pa ne koperej z Wikipedije, iz svoje glove povej, pa ka vidimo kak si načitani...

Na zadnje urejal: tota, dne: četrtek, 5. marec 2009 ob 08:15

Legionar četrtek, 5. marec 2009 ob 08:33

erof je napisal/a:
Dol LEGIJADol MISLIM KA SI PRI ZGODOVINI FALIJO V ŠOLI AL PA STE TEGA NITI MELI NE KA BI TI BILO KEJ JASNO KA SE JE DOGAJALO KDA ,SE MI VIDI KA TI SAMO TO POBEREŠ BABA VIDLA BABA REKLA PREPRIŠAŠ PA SE NE...LP...Erof, ne ven v kero šolo si ti hoda ka ste se fčili o Legiji teko, ka zej veš več vsega celo od Legionarja, ki je bija 15 let v Legiji. Bolj po sistemi 'baba čula baba rekla' pišeš ti, saj si natrosja v svojem posti teko neumnosti, ka človik ne ve, bi se smeja ali bi se joka.Hehe Fse kej si nareda je to, ka si pripopa linke do Ulemeka ki je obsojen v Srbiji na 40 let, o sami Legiji Tujcev pa se vidi ka si nisi nikoli preštja niti ene same besede.Pomežik

tota četrtek, 5. marec 2009 ob 08:50

No, evo, zej pa se je odjavja, pa nič ne zagovorja svojih navedb... Venda je ša na Google v Wikipedijo iskat kontraargumenteHehe

Legionar četrtek, 5. marec 2009 ob 09:07

tota je napisal/a:
No, evo, zej pa se je odjavja, pa nič ne zagovorja svojih navedb... Venda je ša na Google v Wikipedijo iskat kontraargumenteHeheMogoče de nan opet prpopa kakšo sliko od Miroslava Ulemeka.Vrag smejun

tota četrtek, 5. marec 2009 ob 09:45

Dobro, sej jas niman nič proti, ka nehče izrazi svojo mnenje o nekši temi, samo jegove izjave se mi zdijo malo ponižujoče, pa tüdi žaljive...

Dejan četrtek, 5. marec 2009 ob 10:04

Zgleja ka eni malo mešate preveč to vse sküp z Ulemekon - Legija. Venda je vsen bole pod totin imenon znoni on, kak kej drügo. Pa tüdi na gugli vün vrže večino rezultatov na besedo "legija" Ulemeka pa slik je večina od jega pod toto besedo.

Iz šole pa se jas bogme ne spotin, ka bi o ten sploh gučali. Tak ka kej dosti o ten ne ven. Venda pa človik, ki je 15 let bija v ten, ziher ve več, kak pa nešče, ki po gugli išče stvari ali pa se nekej stvari spoti iz šole izpred 20 let.
Fsakši pa pač nej pove, kej si o ten misli, či pa ma prav, pa je drüga stvor. Zato bodo nan tisti, ki o ten nekej vejo, razsvetlili pojme Nasmeh Nega pa potrebe, ka se še po ena debata spremeni v kakšo žaljenje pa posmehovanje uporabniki, ki drgače misli.

Ex Sergent četrtek, 5. marec 2009 ob 10:49

tota je napisal/a:
Jas sen si stalno predstovlala, ka je legija celi cejt negi izven Francije stacionerana, negi sred puiščave. Venda zato, ka sen glejala Jean-Clauda van Damme v filmi Legionar. Niti nejmeje si nesen predstovlala, ka je to normalna slüžba z normalnin delovnin čason, ka je legionar fsakši den duma pa ka ma vikende frej... Pa verjetno nesen edina, ki ki je mela do zej tašno predstavo.

Kot vidim je kar nekaj stvari in vprašanj povezanega z Legijo in njenim delovanjem na sploh. Na samem začetku bi želel povdariti, da se nisem prijavil na forum, da bi tukaj nekomu pamet solil, ali se delal pametnega, še najmanj pa fural šminkera ali asa...

Biti Legionar, pomeni biti profesionalni vojak v francoski Legiji tujcev, katera je sestavni del francoske pehotne vojske. To je legalni poklic, kakor poklic vojaka v SV. Za svoje delo dobiva plačo, teče mu delovna doba, plačuje socialno zdravstveno zavarovanje in v skald za pokojnino. Torej iz tega vidika je razumljivo, da gre za legani poklic. Legija ni paravojaška vojska ali kaj podobnega, saj Legija je v Franciji in ne v Kolumbiji. Francija je zibelka evropskega pravnega sistema in demokracije.
Legionar je na razpolago 24/24 in 7/7, vendar samo če je to potrebno, drugače pa je po delovnem času (po 18H00) prost, do naslednjega dne (do 05H00), ter vikendi prosti, razen seveda če ni na dolžnosti.
V prvih petih letih Legionar ne more živeti v mestu in nima pravice imeti svojega avta in se poročiti, razen če pred petimi leti postane podčastnik. Kakor koli že, za vse rabi uradno dovoljenje.

@TOTA bodi prepričana, da nisi edina ki je imela drugačno sliko o Legiji. Takšnih je veliko, a zelo malo takih, ki to prizna. Da ne bo izpadlo, da ti piham na dušo, vendar ne morem iti mimo tega, da ne omenim, da po moji oceni znaš resnici gledati v oči, ter reči bobu bob. Veliko njih, tega ne naredijo, ker imajo občutek, neznanja in starmote. Da pa si imela takšno predstatavo oz. jo imaš, je pa razlog, ker je v javnosti veliko neresnic.

LP

Ex Sergent četrtek, 5. marec 2009 ob 10:54

Dejan je napisal/a:
Jean-Clauda van Damme Hahaha

Kak pa je te to pločano al kak se to gre? Nasmeh


Plače so zelo različne in odvisne od čina, delovnega staža, položaja, poročen ali ne, otroci - koliko, koliko terena, straž, delovnih nedelj, in seveda misij v tujini.

Tukaj prilagam link o uradnih osnovnih plačah : http://www.legion-recrute.com/fr/salaires.php

tota četrtek, 5. marec 2009 ob 10:58

Sej veš kak je - fsi fsega ne vemo... Jas osebno niman problema s ten, ka je nehče o eni stvori bol na tekočen, kak jas. Neje mi nerodno priznati, ka nečesa ne ven. V takšen primeri se navodno obrnen na nekoga, ki o ten kej ve. Kej se Legije tiče, resen nesen mela blage veze. Čüla sen za jo, znola sen, ka je to ene vrste elita francoske vojske, pa ka je urjenje zlo težko, tü pa se te tüdi moje znanje zakluči. Sen pa vesela, ka si se nan java pa pridrüža, pa ka nan lehko pomogaš malo pojme razjasniti...

Ex Sergent četrtek, 5. marec 2009 ob 11:00


To seveda brez dodatkov. Pa tüdi se vidi ka so recimo legionari, ki služijo v Džibutiju (13.DBLE) boljše pločani recimo od legionarov v 3.REI (po domoče pešadija). Plus tega si te tu še dodatki o keerih bi nan Sergent zna kaj več povedati.


Tako kot si napisal, od višine plače je odvisko veliko tega, kar sem pa že obrazližil v prejšnem postu.

LP

Ex Sergent četrtek, 5. marec 2009 ob 11:04

Legionar je napisal/a:
Ma ne, kak sen že napisa: nije greh neznanje ampak neumnost. in če je človek priprovleni vedno se kej novega naučiti, je to čist ok. Nemremo fsi vse znati , zato se ne sekiraj.Pomežik Se boš opet nekej novega nafčila. To ja

Se strinjam. Nihče se ni rodil in bil vseved, pa tudi če je na sveti 100 let še ne pomeni, da vse ve. Učimo se vsak dan in mislim, da ni nič sramotnega, če človek, reče tega pa nisem vedel ali pa to sem tako mislil, ter prizna zmoto. To je dokaz, da je razumen in ne pametuje, kako je poučen in razgledan.

LP



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.