prlek1825 ponedeljek, 23. marec 2009 ob 16:21

drogi prleki,
vem ke tota tema glih nejbole ne spoda sem, v glovnem vem ke vseeno lehko malo pomogate!
gre se za jernejev kanal ob sečoveljskih solinah!
v totem kanali so privezi ladij ob pomolin ki so jih lidje zgradili sami!
to pomeni, da je trenutno neurejeno mesto ki bi se dalo lepo urediti, ampak država hoče to narediti malo na nekulturen način!
v bistvi so notri v njem tudi ladje domačinov in v ozadji je politika ke bi domačini radi spravili vun slovence od oddaljenih krajov oni pa bi ostali na nek način notri!
za puno lidi je toti kanal edina možnost za lepo in čim bol poceni morje! notri nega nobene ladje ki bi bila neke puno vredna, ampak so same takše ki bi marina čez leto prišla več kak je ladja vredna!

ker sam koristim za prenočišča od daljnih sorodnikov eno izmed totih jadernic, in ko sem na morji sem tudi z mojo jorko tu, ker je tu nejbol varno mesto za takše male čuneke kak je moj, zato prosim, da nas ne vržejo vun ampak kar je logično da se kanal obnovi, in da nas pustijo notri pomagete tudi vi z eno izmed anket!

Glasujte na KPSS, link http://www.kpss.si/park/3 za komunalne priveze.
Link posredujte še prijateljem in jih prosite za glasovanje za komunalne priveze.

Lep pozdrav.

prlek1825-aleš

Nela ponedeljek, 23. marec 2009 ob 16:35

Tak drogi prlek, jaz sem glasuvala, pa upam da de ke pomogalo, pa ka do van toti kanal zrihtali. Jaaa

prlek1825 ponedeljek, 23. marec 2009 ob 16:55

hvala za glos pa hvala tistim keri še bote glasuvali!

Dejan ponedeljek, 23. marec 2009 ob 17:06

Moš glos. Samo dvomin ka to kej pomoga k odločitvi. Venda je bol informativno. To je isto, kak či na toto stron don gor anketo či nej Glovni trg še enkrat prenovijo Hihihi

optix ponedeljek, 23. marec 2009 ob 17:17

prlek1825 je napisal/a:
drogi prleki,
vem ke tota tema glih nejbole ne spoda sem, v glovnem vem ke vseeno lehko malo pomogate!
gre se za jernejev kanal ob sečoveljskih solinah!
v totem kanali so privezi ladij ob pomolin ki so jih lidje zgradili sami!
to pomeni, da je trenutno neurejeno mesto ki bi se dalo lepo urediti, ampak država hoče to narediti malo na nekulturen način!
v bistvi so notri v njem tudi ladje domačinov in v ozadji je politika ke bi domačini radi spravili vun slovence od oddaljenih krajov oni pa bi ostali na nek način notri!
za puno lidi je toti kanal edina možnost za lepo in čim bol poceni morje! notri nega nobene ladje ki bi bila neke puno vredna, ampak so same takše ki bi marina čez leto prišla več kak je ladja vredna!

ker sam koristim za prenočišča od daljnih sorodnikov eno izmed totih jadernic, in ko sem na morji sem tudi z mojo jorko tu, ker je tu nejbol varno mesto za takše male čuneke kak je moj, zato prosim, da nas ne vržejo vun ampak kar je logično da se kanal obnovi, in da nas pustijo notri pomagete tudi vi z eno izmed anket!

Glasujte na KPSS, link http://www.kpss.si/park/3 za komunalne priveze.
Link posredujte še prijateljem in jih prosite za glasovanje za komunalne priveze.

Lep pozdrav.

prlek1825-aleš



Jasna je stvar, da si bodo domačini zrihtali priveze in da vi, keri hodite tja na morje ste jim trn v peti, ker pod a) niste domačini in pod b) bi imeli džabe prviez.
tako pa bodo domačini turistom v najem dajali priveze in zasluzili kaksen euro poleg.
Samo zamisli se, da vsaki keri ima neki gumenjak ali pa nek mali čoln si tam priveže po prešernovo kak mu se zdi Nasmeh? pa to bi bil totalni kaos Haha
Glede na to kakšne slike so objavili na spodnjem linku, je skrajni čas da takšno sramoto počistijo in uredijo ta kanal da bo na nekaj zgledalo. Že tak je malo morja.

galerija slik, tak zgleja kak pri ciga****

http://www.kpss.si/slo/novice/1173

prlek1825 ponedeljek, 23. marec 2009 ob 17:25

optix je napisal/a:
prlek1825 je napisal/a:
drogi prleki,
vem ke tota tema glih nejbole ne spoda sem, v glovnem vem ke vseeno lehko malo pomogate!
gre se za jernejev kanal ob sečoveljskih solinah!
v totem kanali so privezi ladij ob pomolin ki so jih lidje zgradili sami!
to pomeni, da je trenutno neurejeno mesto ki bi se dalo lepo urediti, ampak država hoče to narediti malo na nekulturen način!
v bistvi so notri v njem tudi ladje domačinov in v ozadji je politika ke bi domačini radi spravili vun slovence od oddaljenih krajov oni pa bi ostali na nek način notri!
za puno lidi je toti kanal edina možnost za lepo in čim bol poceni morje! notri nega nobene ladje ki bi bila neke puno vredna, ampak so same takše ki bi marina čez leto prišla več kak je ladja vredna!

ker sam koristim za prenočišča od daljnih sorodnikov eno izmed totih jadernic, in ko sem na morji sem tudi z mojo jorko tu, ker je tu nejbol varno mesto za takše male čuneke kak je moj, zato prosim, da nas ne vržejo vun ampak kar je logično da se kanal obnovi, in da nas pustijo notri pomagete tudi vi z eno izmed anket!

Glasujte na KPSS, link http://www.kpss.si/park/3 za komunalne priveze.
Link posredujte še prijateljem in jih prosite za glasovanje za komunalne priveze.

Lep pozdrav.

prlek1825-aleš



Jasna je stvar, da si bodo domačini zrihtali priveze in da vi, keri hodite tja na morje ste jim trn v peti, ker pod a) niste domačini in pod b) bi imeli džabe prviez.
tako pa bodo domačini turistom v najem dajali priveze in zasluzili kaksen euro poleg.
Samo zamisli se, da vsaki keri ima neki gumenjak ali pa nek mali čoln si tam priveže po prešernovo kak mu se zdi Nasmeh? pa to bi bil totalni kaos Haha
Glede na to kakšne slike so objavili na spodnjem linku, je skrajni čas da takšno sramoto počistijo in uredijo ta kanal da bo na nekaj zgledalo. Že tak je malo morja.

galerija slik, tak zgleja kak pri ciga****

http://www.kpss.si/slo/novice/1173


glej tota nasnaga ke je jo delajo domačini!
keko je samo potoplenih ladij, ki so od domačinov in jih nečejo odstraniti, kda pa je čistilna akcija pa por dni pred tem kre kanala svojo spucajo potli pa krivijo toriste kakšno delajo!
človik nema nišče nič proti ke se porihta pa ploča ke, ke resen tak nemre biti, samo mi momo premalo morja ke bi nas z vsakega konca rivali vun, te nejbojše ke dajo kanal hrvotom ke do ga oni porihtali, če to ke še mamo ne vejo izkoristiti!

prlek1825 ponedeljek, 23. marec 2009 ob 17:31

no zej sem pogledno slike, nemren vervati!
zadja slika je polek ene privat maličke ladjedelnice, tota nasnaga gre od tam, tisti diksi pa plošče so od prvega sosida ob cesti, tu polek še fali en tricikil moped, ki je neregistrirani pa nevem kak dugo že stoji tu, tak ke ga že bambus preraša, plošče so od istega človeka, polek pa še fali skurjeni diksi, ke so ga skurli domačini zato ke bi vzburili pozornost pa nas vun natirali in še ena zrjeveta petka ki je od istega človeka!
človik je mehanik pa doma nema placa pa stvari odlaga ob kanali!
pa potopla ladje kere nemajo lastnikov ke jih lehko odkupi pa tu kopiči ke bi jih obnovlo, ampak por let jih že neke stoji nepremekjenih na suhem!

tak ke je cejt ke se neke ukrene, samo je premalo morja ke bi vse vun natirali!
nej porihtajo pa mo bodmo lepo nazaj notri, pa mir!

prlek1825 ponedeljek, 23. marec 2009 ob 17:35

Dejan je napisal/a:
Moš glos. Samo dvomin ka to kej pomoga k odločitvi. Venda je bol informativno. To je isto, kak či na toto stron don gor anketo či nej Glovni trg še enkrat prenovijo Hihihi

je res informativno, amak je bistvo v tem, ke se ustanovla društvo oz je ustanovljeno že in de nam tota anketa lehko malo neke pomenla!

Pepek z brega ponedeljek, 23. marec 2009 ob 19:35

Tak...
moš tüdi moj glos - pa še kakšega boš doba, da mon dostop do večih kišt...
se pa resen bojin, ka to nede kej dosti pomogalo, tak kak je Dejan reka

Jernej ponedeljek, 23. marec 2009 ob 19:35

Postrani ..koga moj kanal Sečovjah????????????????????? Hihihi

Pepek z brega ponedeljek, 23. marec 2009 ob 19:43

Hahaha
si že dvo špricara dužen...Vino

MHA ponedeljek, 23. marec 2009 ob 20:03

Pepek z brega je napisal/a:
Hahaha
si že dvo špricara dužen...Vino


Pa to vsakšemi. Hihihi

prlek1825 ponedeljek, 23. marec 2009 ob 21:12

na enem izmed forumov sem zasledil to:

Razumem domačine, ki živijo ob Jernejevem kanalu, da jim ni všeč stanje kakršno je. Strinjam se tudi, da bi bilo treba kanal urediti in uvesti nekakšen režim, ki bi skrbel za red v kanalu.
Nikakor se pa ne morem strinjati, da v kanalu ne bi bilo ladij, saj je kanal zato narejen. Kanal, kakor tudi soline, ni naravni pojav in ga ni mogoče primerjati z Blejskim jezerom, kot to nekateri počnejo. Kanal je delo človeških rok. Narejen je za plovila. Je tudi najbolj varno pristanišče v slovenskem morju. Kolikor mi je znano so tukaj pristajali in imeli ladje tudi Rimljani.
Sramota za državo je zapuščen Jernejev kanal, ki seveda ni edini v Sečovelskih solinah. Sramota so tudi soline. Saj ni slučajno, da je naraslo morje ob zadnji plimi podrlo jezove, popravljajo jih samo z blatom in kakšno desko. Včasih so bili zidovi iz kamenja.
Tukaj bi mi lahko nekdo očital, da ravno plovila uničujejo jez, vendar jadrnice že ne. Z neprimerno hitrostjo se vozi s skuterji le domača mladina. Domačin (vem iz katere hiše) se je drl name in med drugim povedal, da se je včasih lahko smučal po kanalu, zdaj pa taka sramota!
Kolikor mi je znano, je bilo nekoč v solinah 250 solinarskih hiš, v vsaki so poleti živeli, recimo, štirje Pirančani, ki so pridelovali sol. Vsaka družina se je pripeljala s čolnom. Danes so te hiše porušene. Jaz sem že zdavnaj predlagal, da mi dajo eno (porušeno) v najem, obnovil bi jo po starih načrtih. Zraven bi seveda želel imeti privezan svoj čoln. Vendar to žal ni mogoče. Okoljevarstveniki bi verjetno rekli, da bom preveč onesnaževal okolje. Danes seveda obstojajo hišne čistilne naprave. Nekoč pa tudi 1000 živečih ljudi v solinah ni preveč onesnaževalo morja.
Cesta ob kanalu je res primerna samo za kolesarje. Dva avtomobila se težko srečata. Promet pa je kar gost, tudi do ranih jutranjih ur se avtomobili vozijo z neprimerno hitrostjo. Tudi tovornjaki so pogosti saj so odpeljali precejšen kos hriba, kar sigurno ni naravni pojav. Čudno, vendar to domačinov sploh ne moti. Najlepše je ob torki, ko je gostilna na koncu ulice zaprta.
Slovenskega morja je tako malo, da bi ga morali vsako leto za kakšen meter povečati – izkopati kakšen kanal po zapuščeni dolini, da bi lahko bilo privezanih še več ladij in bi se razvijal turizem. Saj tudi mi, ki pridemo iz drugih krajev Slovenije, vsak dan jemo in pijemo.

Jernejev kanal bi bilo treba urejati od začetka – iz morske strani. Kanal je zamlajen. Treba bi ga bilo poglobiti, nato pa z morske strani urejati komunalne priveze, kamor bi se sproti prestavljale ladje. Najlepši bi bil ravno okrogel začetni del, kjer bi lahko bil v sredini tudi otok.
Istočasno bi bilo treba razširiti cesto, urediti kolesarsko stezo, pločnik in seveda parkirne prostore ob privezih. Za vse bi bilo dovolj prostora. Verjetno bi nas bilo kar nekaj, ki bi bili pripravljeni sofinancirati in tako pridobiti privez.

ob tem skoraj ni kaj dodati, v bistvi je vse opisano tak kak je v resnici!
zato ob komenratarjih prej od optix mi je kar dvignilo pritisk, ki sploh ne ve za kaj se gre!
onokrat mi je pri temi foruma legija rekel dečko ajde oladi, če mi nemre pomagati z enim glosom mo ta stavek vračam nazaj! v tem kanalu sem že štiri leta, kolegi so že čez deset let in ga poznam v nulo, tak da glede totih slik je samo varka in zavajanje naroda!


tu je čist politično ozadje, tak kak vsepovsod!

zato še enkrat prosim keri še neje glasuvo nej da glas, pa hvala vsem ki ga bote, morti de nam vsej malo pomogalo!

Na zadnje urejal: prlek1825, dne: ponedeljek, 23. marec 2009 ob 21:14

prlek1825 ponedeljek, 23. marec 2009 ob 21:20

aja ke pa se tiče glede špricarov za zahvolo, pa oblubim ke kda mo snemali ke donesem en pletejok!

Pepek z brega ponedeljek, 23. marec 2009 ob 22:22

nejpret pone keko litrof drži toti tvoj pletejok,
ka se nemo zapstoj veselili kak bomo pili,
ti pa bi z nekšin apotekarskin glažekon pritrepeta...Pijunca

Dejan torek, 24. marec 2009 ob 01:36

Vrak ve, ke je tü res pa kej ne. Samo to kak je razmetano pa nastlono, nikak ne zgleja. Plavajoči hladilnik Haa
Že tak malo morja kak momo, pa še to se tak zanemarja. Na naši krotki obali je več takšnih mest, ki so čist zapüščena pa nič nega. Bi se lehko marsike porihtalo, ka bi blo za turizem dobro. Samo so v ozadji vedno nekši drügi interesi...

optix torek, 24. marec 2009 ob 09:13

prlek1825, probaj zaceti zbirati podpise za referendum glede privezov v jernejevem kanali v secovjah. "Privez vsem, ne samo njim". ci bos dobro vino poleg tocija ne pa kakšo čmigo, te bos zbra kar nekaj podpisov.

Na zadnje urejal: optix, dne: torek, 24. marec 2009 ob 09:13

prlek1825 torek, 24. marec 2009 ob 12:14

Pepek z brega je napisal/a:
nejpret pone keko litrof drži toti tvoj pletejok,
ka se nemo zapstoj veselili kak bomo pili,
ti pa bi z nekšin apotekarskin glažekon pritrepeta...Pijunca


z nekšnim apotekarskim glažekom nem prišo, takšne sramote pa si pa nem delo!

Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.