Zvončica nedelja, 11. oktober 2009 ob 23:40

Me resen zanimle ke se godi s totimi nagradami Nobelovimi....letos se mi že drügič vidi ka je to grotalo skorumperano nagrajevanje....kak je lehko te Obama dobja nagrado za mir če pa še nejč prav delati neje začeja.....se mi vidi ka je po sveti puno takših ke celo svojo živleje posvečajo deli za mir ali pa trpijo zavolo toga....ne zdi se mi vredik ka je tü te zej moč držove pomembna...tak mi naprej pride kak če bi meja enega fejst nemarnega fačoka ( štej -ameriko) ke bi ti že dugo (pa vsen sosidon) kri pija....pa bi te obeča ka de bole priden pa bi mu še pret kak sploh kej od tote pridnosti pokože da ne ven kakšo nagrado....

Legionar ponedeljek, 12. oktober 2009 ob 09:29

Se mi vidi ka je to ena sama politika. Mislec Sramota je ka Nobelovo nagrado -in to za mi-
dobi predsednik države, ki je v zodjih letih začela enih por vojno (Irak 2x, Afganistan pa še ke) in ki v toten trenutki opet pošila 40 000 vojokov v Afganistan. Ne veš či bi se smija ali jok. Hehe

Dejan ponedeljek, 12. oktober 2009 ob 11:09

Sej pa či že malo nazej pogledneš prešje nagrade, je tak kak da bi cukre tolali.

Obama pa je tüdi še pred kak je sploh predsednik grota, že bija nekši odrešitelj. V bistvi še je ne nič nareda, da še je ne meja cejta. Bi vsej lehko malo počakali, ka mo vidli, kakša de Amerika za 4 leta Pomežik

Legionar ponedeljek, 12. oktober 2009 ob 15:31

Ja, kakša de Amerika, pa keko držov do še na novo napadnoli. Mislec

Zvončica ponedeljek, 12. oktober 2009 ob 23:41

No, ve je on ne nič kriv....so pa tisti ritolizniki ki so ga predlagali. Mogoče je to resen ena vnaprejšja politična poteza ka ga amerikanci nebi več kiksali na hörok (na, evo opet ena stora prleška beseda)....ka te tota nagrada zavezuje ---kao....samo neje fer do ostalih pa amen.

Legionar torek, 13. oktober 2009 ob 07:51

No, tota nagroda bi se nej tolala za določene zasluge oz. dosežke, o kerih pa pr Obami glih
nemremo gučati. Ali pa jo je doba zato ka je porkrot reka ka bi rad svet brez jedrskega orožja? Mislec Sapa to jaz tüdi ven rečti. Hihihi

MILAN torek, 13. oktober 2009 ob 07:59

Vuuhuu Obama je doba zato ka de napre dobro dela

Legionar torek, 13. oktober 2009 ob 12:54

To je glih takak da bi v kakšen športi že naprej zloto medaljo doba, pred kak si sploh zmoga. Hehe

Dejan torek, 13. oktober 2009 ob 20:39

V ten je glih fora, do zej še je ne nič nareda, kak bi te nej napre dobro dela. Edino to je, ka je prvi mulat, ki je ameriški predsednik pa ka lidje od jega dosti pričaküvlejo pa s ten predstovla nekšo spremembo. Drügo pa nič. Dere de minilo dve, tri leta, te bode si morti toto nagrado zaslüža. To pa mo še vidli.

Ka pa se jedrskega orožja tiče pa majo Američoni takšo stališče, ka nišče nesmi razvijati pa meti jedrskega orožja, samo oni Hihihi

Zvončica torek, 13. oktober 2009 ob 23:32

No, če tak glejaš bi si te tüdi naš Drnovšek to pret zaslüžja (pa se je te le zavzema tan za zbojšaje situacije v Darfuri).... Ploskač

Dejan sreda, 14. oktober 2009 ob 00:48

Seveda bi si zaslüža. Samo od tega nišče dosti drügi ne bi nič meja. Ameriki pa se sploča v rit poriniti Hehe

Dejan sreda, 2. december 2009 ob 10:38

No gnes je nagrajenec z Nobelovo nagrado za mir posla 30.000 vojokov v Afganistan Hm

Legionar sreda, 2. december 2009 ob 12:10

Meni je to približno tak kak da bi Hitler doba Nobelovo nagrado za mir.

MHA sreda, 2. december 2009 ob 12:25

Neso avganistanske oblasti tüdi za to, ka jin pošlejo še več vojokof? Nej probajo končno nareti mir doli...

Dejan sreda, 2. december 2009 ob 12:55

Ne glih.

"Tako kot so pošiljanju novih vojakov nenaklonjeni v zavezništvu, nad njim niso navdušeni niti Afganistanci, ki opozarjajo, da z vsakim povečanjem števila ameriških sil poraste tudi nasilje. Američanom tudi očitajo, da za vojaško navzočnost zapravljajo milijarde dolarjev, ki bi jih bilo pametneje uporabiti za nujno potrebno obnovo države, gradnjo infrastrukture in vzpostavitev socialne mreže."

Pa o kakšnen miri to ti gučiš? Pred je bija mir, dokič so ne šli to dol dreka mešat. Zej pa mira tak hitro nede.
To je isto, kak či pri sosidih galamijo v kuči pa bi ša to pa šteja mir delati v lüdski kuči.

MHA sreda, 2. december 2009 ob 13:06

S totin miron sen misla ka posprovijo tote talibane...

Legionar sreda, 2. december 2009 ob 14:22

MHA je napisal/a:
Neso avganistanske oblasti tüdi za to, ka jin pošlejo še več vojokof? Nej probajo končno nareti mir doli...

Či bi tote afganistanske oblasti mele kej moči, te bi bija mir, pa te nebi opet 70% držove blo v rokah talibanov. Talibane pa prebivalstvo bole podpira kak okupatore, preprosto zato, ker so jihovi! V Afganistani živijo povečini še v plemenski organiziranosti in jin se seja ne ke je to demokracija pa kapitalizem, pa niti tega ne nücajo niti ne pogrešajo!
Ve pa se točno zakej so Amerikanci tan; negi je treba naftovode s kaspijskega bazena spelati. In indi kak prek Afganistana ne gre. Pomežik

Legionar sreda, 2. december 2009 ob 14:23

MHA je napisal/a:
S totin miron sen misla ka posprovijo tote talibane...

Talibani so vse močnejši. Za Amerikance pa mislin ka do tan doživili drügi Vietnam. Ke pomeni ka do na kunci sramotno zgübili vojno. Ploskač

MHA sreda, 2. december 2009 ob 14:38

To se tak ve, ka je Buš ša to dol bol zarad nafte ka pa ovih talibanov.

Zvončica sreda, 2. december 2009 ob 22:42

Če so Rusi ne mogli tan nič....te do še toti meje. Da ali samo nevoli po sveti delajo....ke pa te piše ka tan sploh čejo meti kej drgačik družbeno porihtano? Res je ka je za nos marsikej iz jihovega živleja skregano z našo miselnostjo, moralo (bor tisto na papiri da se je naši vodilni demokrati ne držijo), načinon živleja....samo če jin tak paše te nej tak bo.
Amerikanci pa nej duma red delajo ka do malo finančno k sebi prišli s svojimi penezi ne pa od celega sveta (ke ga pred v drek porinejo) Hudi



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.