Legionar četrtek, 29. januar 2009 ob 15:36

Mah, kapa negda kda so še si s petrolejkami svetili, ka je še sploh ne blo elektrke, pa so se dosti bole fejn meli...Prijatel

Mi pa zej, malo elektrka zašteka ali pa je kakšen den nega, pa smo že fsi gotovi...Zid

Dejan četrtek, 29. januar 2009 ob 15:51

Mene tak daleč ne zanimle, ke je negda blo pa kak so si svetili. Negda so tüdi dinozavri po zemli hodili. Zej pa smo pač v 21. stoletji pa brez elektrike več nikši vrak ne funkcionera.
Jas man pač delo na računalnikon, či nega elektrike lehko v lüft glejan. Me ne moti, či celi den nega elektrike. Blesavo je to, dere fsake pol vüre crkne. Bi rad neke nareda pa nemren.

prlek1825 četrtek, 29. januar 2009 ob 16:01

to je glij to, gnešjki den je vse tak napredno ke si tega nebi smeli privoščiti!
jaz ne rečem ke čez den nega elektrike pa ke so takše razmere, pa ke v enem dnevi odpravijo, ne pa ke negi od torka nega elektrike pa vode, to pa je v 21. stoletji bole tak!

elektri se gre samo za peneze, jaz ne rečem toti delavci so zej nastrodali, samo de se jim pri ploči tudi lepo poznalo (držovna služba pač) če pa bi v takših primerih pozvali kakše privat firme ke bi prišle pomogat, ke poznam por takših ki delajo tudi tote stvari pa se bole razmijo kak toti električari bi to blo vse pret fertik!
samo se nebi totim držovnim električarom poznalo pri ploči tak ke bi nešče drugi pač zaslužjo!
gnešji den si resen tega nebi smeli privoščiti za tak dugo!
mene osebno neje neke fejst motlo, samo se gre tu za en princip!
te pa zoveš na elektro ormož pa eden od delavcov reče ke nemreš televizje glejati!
ne pomisli pa ke so ne tu samo televizje ampak so skrije, hladilniki, živalli po štalah, lidje ki službeno trebajo rač pa tak dale!
tega pa ne pomislijo!
te pa lepo glediš čez okno kak v ormoži sveti javna razsvetljava ti pa 4km vkrej brez elektrike!

Dejan četrtek, 29. januar 2009 ob 16:08

Ja sej pri nas tü v Lotmerki je tüdi bila elektrika. Okoli po vseh vaseh do Rodenec pa tema.

Lehko bi na spomlod al pa jesen odprovlali vzrok (malo posodobili infrastrukturo, spucali pa požagali drevje okoli štejng, ...) pa jin zej ne bi trebalo odprovlati posledic. Samo pri nas je tak, ka dokič nekej do kunca ne crkne, ne nüca popravila ali pa posodobitve. Samo zej so vsi bogi, ker morejo že 20 vür vküp delati... Pret bi 2 vüri kej duže delali pa zej tega ne bi blo. Eni so že 30 vür brez elektrike tan okoli Svetega Jürja.

prlek1825 četrtek, 29. januar 2009 ob 16:15

to sem čujo neke ja!
glede totih vej pa je tak: nekda so meli čistilne akcije pa so naspomlad rezali veje, zej pa če jim rečeš ke je negi veja ki ogroža elektriko pa pitajo če je privat drevo pa če se ploča do odstranli drgačik pa ne!
to vem z lastnih izkušen ke poznam ludi ke so jim na elektri tak rekli!
zej pa so vsi nejbole bogi!
no sej v bistvi delavci teko neso krivi kak vodilni!
pa na konci skoz delavec našpuka ne pa tisti ki to skuha!

fargo četrtek, 29. januar 2009 ob 17:41

Res se sliši skoraj neverjetno, da 10-20cm snega povzroči tak električni mrk.Vuuhuu
Očitno je infrastruktura v slabem stanju.... po moje vzdrževanje električne infrastrukture dodatno otežuje prepoved dostopa v marsikateri prleški gozd, mislim predvsem na tiste na hitro VRNJENE "gospodi" okrašene z tablami VSTOP PREPOVEDAN.

... verjetno se ta "gospoda" boji, da bi kakšen manj premožen prleški sprehajalec odnesel kako trhlo odpadlo vejico domov ....


Slovenija

Dejan četrtek, 29. januar 2009 ob 19:47

Ge se te toti znak nahaja? Hihihi Hjooj

erof četrtek, 29. januar 2009 ob 20:00

ŠTEVILKA DEŽURNEGA ELEKTRO O41-200-806



ŠTEVILKA DEŽURNEGA ELEKTRO O41-200-806

Dobite ga v primeri freta z elektriko

Na zadnje urejal: erof, dne: četrtek, 29. januar 2009 ob 21:30

Legionar petek, 30. januar 2009 ob 09:04

fargo je napisal/a:
Res se sliši skoraj neverjetno, da 10-20cm snega povzroči tak električni mrk.Vuuhuu
Očitno je infrastruktura v slabem stanju.... po moje vzdrževanje električne infrastrukture dodatno otežuje prepoved dostopa v marsikateri prleški gozd, mislim predvsem na tiste na hitro VRNJENE "gospodi" okrašene z tablami VSTOP PREPOVEDAN.

... verjetno se ta "gospoda" boji, da bi kakšen manj premožen prleški sprehajalec odnesel kako trhlo odpadlo vejico domov ....


Slovenija


Ki je toti znak in keri idiot je to postava? Keko ven, obstaja nekši zakon o nabiralništvi (je tü kakši pravnik?), ki provi nekej v toten smisli, ka se po gozdovih lehko prosto gibamo vkolikor kej beremo ali kej podobnega...

Legionar petek, 30. januar 2009 ob 09:18

Či glih sen malo off topic, se opravičüjen pa upam, ka admin nede brisa, ker se nanaša na tisti znak. Mislin ka samovoljno gibanja po gozdovih nihče nemre omejiti, če tak ne odloči pristojni organ:

25. člen (Z A K O N
O GOZDOVIH)

/1/ V gozdovih, v katerih bi se z nabiranjem živali, plodov, gob ali rastlin ogrožala katera koli rastlinska ali živalska vrsta oziroma funkcija gozdov, se lahko nabiranje omeji ali prepove. Omejitev vrste, količine, načina, kraja in časa nabiranja ali prepoved nabiranja predpiše minister, pristojen za gozdarstvo. (dvomim ka je totemu trotli to predpisa minister)


3. člen (10. odstavek)

Raba gozdov je skupni izraz za izkoriščanje funkcij gozdov, ki je po tem zakonu dovoljeno tudi nelastnikom gozdov (nabiranje gob, plodov gozdnega drevja in drugih rastlin, ki rastejo v gozdovih, nabiranje zelnatih rastlin in njihovih delov, čebelarjenje, gibanje po gozdovih, rekreacija v gozdu ipd.).

No, mislin ka je to zadosti in ka nišče ne bi smeja postovlati takših znakov, či gre za gozd, seveda či omejitve ne predpiše minister. V kerih primerih pa se gibanje lehko omeji ali prepove, pa piše v totih dveh členih:

24. člen

/1/ Ograditev posameznih delov gozda se lahko dovoli, če je to:
- predvideno v gozdnogojitvenem načrtu zaradi zaščite mladja ali varstva gozdov pred divjadjo za čas, ki je potreben do uskladitve populacije divjadi z okoljem;
- potrebno zaradi zaščite vodnih zajetij, varstva naravnih znamenitosti oziroma redkosti, kulturnih spomenikov ali znanstveno-raziskovalnih proučevanj.

/2/ Za postavitev ograje iz prejšnjega odstavka izda dovoljenje Zavod na predlog organa, organizacije ali posameznika v 14 dneh. Z dovoljenjem se lahko določijo tudi ukrepi za omejitev gibanja znotraj ograjenega gozda.

/3/ Ogradi se lahko tudi gozd s posebnim namenom, če je to določeno z aktom o razglasitvi gozda za gozd s posebnim namenom.


25. člen

/1/ V gozdovih, v katerih bi se z nabiranjem živali, plodov, gob ali rastlin ogrožala katera koli rastlinska ali živalska vrsta oziroma funkcija gozdov, se lahko nabiranje omeji ali prepove. Omejitev vrste, količine, načina, kraja in časa nabiranja ali prepoved nabiranja predpiše minister, pristojen za gozdarstvo.

/2/ V gozdovih, kjer lastnik drevje goji tudi zaradi plodov, se lahko drugim nabiranje takih plodov prepove. Prepoved na predlog lastnika gozda odredi pristojni organ lokalne skupnosti.

fargo petek, 30. januar 2009 ob 11:20

Znaka ni v prleških gozdovih,se pa nahaja nekje v naši domovini.
http://www.gore-ljudje.net/novosti/35687/
(ta tabla ni v skladu niti z 2. alinejo 25.člena Zakona o gozdovih.... )

Nebi pa bil presenečen, da bi kak posameznik svoje gozdove v Prlekiji pričel okraševati z podobnimi tablami, čeprav je zakon popolnoma jasen,vse skupaj pa bi posredno lahko vpivalo na onemogočanje vzdrževanja električne infrastrukture.

MHA petek, 30. januar 2009 ob 21:36

Čüdno ka si še tisto šumo ne z bodečo žico okrok namota. Butl

prlek1825 petek, 30. januar 2009 ob 22:02

jaz poznam enega, ki je bijo hud ke lidje hodijo po jegovi šumi, pa si jo je zagrodjo pa jelene do notri, z zgovorom ke se neje lidem zamerjo zake jo je zagrodjo!

Legionar sobota, 31. januar 2009 ob 09:16

prlek1825 je napisal/a:
jaz poznam enega, ki je bijo hud ke lidje hodijo po jegovi šumi, pa si jo je zagrodjo pa jelene do notri, z zgovorom ke se neje lidem zamerjo zake jo je zagrodjo!

Kakorkoli že, son tega nemre delati, more dobiti dovoleje...

prlek1825 sobota, 31. januar 2009 ob 18:11

Legionar je napisal/a:
prlek1825 je napisal/a:
jaz poznam enega, ki je bijo hud ke lidje hodijo po jegovi šumi, pa si jo je zagrodjo pa jelene do notri, z zgovorom ke se neje lidem zamerjo zake jo je zagrodjo!

Kakorkoli že, son tega nemre delati, more dobiti dovoleje...


ja to je resen, samo smo še pač lidje pošteni ke ga nišče ne prijavi!
ki to piše ke ti toga nesmiš meti če držova ne ve pa ke te nišče ne prijavi! dokič te nišče ne prijavi moš lehko, kda pa te pa so problemi te pa se reši?

samo če je ovi butil zake bi še bijo jaz pa ga prijavlo! bodi bol pameten pa pusti bedoka pri miri! nej ma ograjo pa veselje če tak če!

Dejan četrtek, 5. februar 2009 ob 22:51

Poročilo o izpadi elektrike, gda nas je kunec januara zasipalo 30 cm snega Nasmeh

[file name=PorociloSneg.doc size=89088]http://www.prlekija-on.net/components/com_joomlaboard/uploaded/files/PorociloSneg.doc[/file]

Legionar petek, 6. februar 2009 ob 00:24

prlek1825 je napisal/a:
Legionar je napisal/a:
prlek1825 je napisal/a:
jaz poznam enega, ki je bijo hud ke lidje hodijo po jegovi šumi, pa si jo je zagrodjo pa jelene do notri, z zgovorom ke se neje lidem zamerjo zake jo je zagrodjo!

Kakorkoli že, son tega nemre delati, more dobiti dovoleje...


ja to je resen, samo smo še pač lidje pošteni ke ga nišče ne prijavi!
ki to piše ke ti toga nesmiš meti če držova ne ve pa ke te nišče ne prijavi! dokič te nišče ne prijavi moš lehko, kda pa te pa so problemi te pa se reši?

samo če je ovi butil zake bi še bijo jaz pa ga prijavlo! bodi bol pameten pa pusti bedoka pri miri! nej ma ograjo pa veselje če tak če!
Tak ti misliš, jaz pa drgačik. Nemre si nešče nečega samo tak dovoliti samo zato či tak če!A-A Či jaz čen hoditi po jegovi šumi, bon tüdi hoda zato ker mi noben zakon na sveti tega ne prepovedovle, razen če je seveda ne s strani pristojnih za to drgačik določeno. Privat lastnina je konec koncov tüdi ne sveta ampak fsigi veljajo določena pravila. Jaz totemu trotli nič ne krodnen či hodin po jegovi šumi, prav tak mu ne delan nikše škode, skratka ne delan nič prepovedanega, un pa!

Dejan nedelja, 9. maj 2010 ob 21:46

Tak pa pri Spari šparajo z elektriko sred belega dneva ob štireh.

MHA ponedeljek, 10. maj 2010 ob 12:22

Toti reflektori pri spari gorijo nonstop cele dneve.

prlek1825 ponedeljek, 10. maj 2010 ob 21:46

morti pa je na sončne celice,,,bole sonce svteti bole on sveti...čez noč pa no normalno elektriko..hehe



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.