prlek1825 četrtek, 18. februar 2010 ob 21:40

pozdrovleni prleki!

zej sem se v krotkem večkrot vozjo čez lotmerk pri omw desno proti kropji pa vidjo tam eno vejko šoderjamo....te pa sem se le gnes z radovedosti stavjo pa šo z ove zodje strani pogledno pa vidjo vejko jezero odzajah...ze pa me zanima če kdo ve kak je tu z plovnostjo....ze sem že gnes čujo ke se lidje z čuni pa motori vozijo gor....ziher ke je dovoljeno ke na vesla se lehko vozijo z motorom pa dvomin....zanima me če kdo ve kak je ke z tem oz ki bi se lehko pozanimo, ke vidim če lehko moja jorka pluje tü

hvala vam že v naprej za dobro pomoč

Dejan četrtek, 18. februar 2010 ob 21:50

Dvomin, ka bi tü lehko s čunon notri leta. To bodo še venda kej kopali.

Tü je že ena tema o teni: Šoderjama

prlek1825 četrtek, 18. februar 2010 ob 22:05

tu če do še kopali kej al ne je tak vejko jezero ke lehko naredijo gor regato jadernic pa normalno lehko koplejo tak je to vse vejko vse pa nikoga ne ovira...samo ze do si ziher al pa so si že nekši ptičari al pa ribiči neke zmislili pa vse vkup zaščitili tak kak v vseh šoderjamah ke jih poznam

Zvončica četrtek, 18. februar 2010 ob 22:53

Dvomin ka bi koga püstili ka bi se gori vozja....gladina sicer zgledne fantastično vabljivo, so pa v globini močni vrtinci zavolo iskaja šodra so baje celi rovi doli....ze pa je tak, gda bi se ena stvor pistila delati bi bli včasik kopalci polek - to pa nede šlo ke je prenevarno.

MILAN petek, 19. februar 2010 ob 09:06

Vuuhuu Globina jame je prek 50 metrof,za vožjo je fpašaje kak bo to bi moga pitati na segrap se pa guči ka bi delali vlečnico za vodno smučaje -tü pa so veki penezi v špili.

MHA petek, 19. februar 2010 ob 11:02

Tü je celi šoder ša za AC pa še ke ostalo, jama je redno veka. Šteja bi viditi, lükjo, ka bi vso vodo vün vzeli. Mislin ka je prenevarno, takak je Zvončica rekla, taka dvomin ka bi lehko se voza s čuni.

SlovenianDevil petek, 19. februar 2010 ob 11:46

prlek1825 je napisal/a:
pozdrovleni prleki!

zej sem se v krotkem večkrot vozjo čez lotmerk pri omw desno proti kropji pa vidjo tam eno vejko šoderjamo....te pa sem se le gnes z radovedosti stavjo pa šo z ove zodje strani pogledno pa vidjo vejko jezero odzajah...ze pa me zanima če kdo ve kak je tu z plovnostjo....ze sem že gnes čujo ke se lidje z čuni pa motori vozijo gor....ziher ke je dovoljeno ke na vesla se lehko vozijo z motorom pa dvomin....zanima me če kdo ve kak je ke z tem oz ki bi se lehko pozanimo, ke vidim če lehko moja jorka pluje tü

hvala vam že v naprej za dobro pomoč


Samo en način je, ka ugotoviš Haha samo ti ga ne priporočam, ker je voda enostavno pregloboka, pa nikoli neveš kakšno je dno pa kej je doli. Pa 100% bodo ti ribiči težili, v to sen prepričani ker naša ribiška družina je podn od podna, pa vsen težijo za vsako malenkost...


Či pa se češ po naših šoderjamah voziti pa idi pogledni kak je stanje v ovi šoderjami na spodnjen kropji, tan mislin ka ne koplejo več, pa tan so se nekda vozili s čuni.


Dejan petek, 19. februar 2010 ob 11:55

Ja negda so se po vseh jamah pa mlaküžah vozili s čuni, kopali, ... Gnes pa so malo drgačni cejti. To so vse prepovedali, lehko te samo mastna kazen doleti, či boš ša nekan v kakšno jamo kej vode gor mešat.

Ribiči pa ne ven, či bi meli kej tü poleg, razen či so kakše ribe notri spüstili pa jih tü gojijo Nasmeh

SlovenianDevil petek, 19. februar 2010 ob 12:17

Neven sicer kak je letos, ampak do zej si nuco ribiško karto, či si štejo tan ribiti, tak ka nekej že mojo tan notri...

Dejan petek, 19. februar 2010 ob 12:20

Te pa že mojo kej prste vmes pa te ziher to odpodne ka bi s čunon tan brnja.

MHA petek, 19. februar 2010 ob 14:29

Boš lehko san ša ribit za hobi. Ribič

Dejan petek, 19. februar 2010 ob 15:01

Toti hobi tüdi nekej košta.

prlek1825 petek, 19. februar 2010 ob 20:32

to ki gučite ke je nevarno za čun to se nem strinjo,,npr poglednite morje...dobro ne rečem slovensko morje je nejbol globoko 30m to še neje 50 se strinjam samo glede valovanja pa vsega drugega je glede plovnosti dosti bol nevarno kak tota šoderjama je pa resen ke kopaje pa zna biti nevarno to pa se strinjam.,,,,drgačik pa mi gre puna na živce vsaka voda ki je v sloveniji si jo olastninijo v trenutki ribiči pa ptičari.....če poglednemo v kidrivčeskih šumah kakše jezera so tam od šoderjam...plovnost prepovvedana zaradi ribičov...če poglednemo ptujsko jezero...tu so ribiče malo potrli so mogli malo popistiti pa tudi mi navtičari tak da so določeni termini kda se lehko voziš...polek tega tak zakomplicirano ke je hudo...vmes pa še mojo glovno besedo ptičari ki vse še bol zaostruvlejo....te pa če polednemo nasploh reke po sleveniji nigi je ne dovoljena plovnost samo zaradi ribičov pa ptičarov...tu glih ne vidim pravice...ne rečem nej bi se postavli določeni pogoji za ene pa druge pa bi blo vse dovoljeno ke bi lehko vsi uživali pa koristili,,ampak je prinas pač tak...čemo se iti turizma samo smo antituristi

nasploh če poglednemo plovnost v sloveniji...dovoljena je na morji in na ptujskem jezeri pa še to samo od meja do septembra....pa v mb je neke samo tam moreš biti polek korita...nišče ne ve kak pa ke...hehe...če pogledneme hrvote vsaka jim čast tega tak zakomplicirano nemajo...vejo koristiti vode na račun turizma

SlovenianDevil petek, 19. februar 2010 ob 20:48

Mogoče maš prav, glede plovnosti pa tega, to ti nemren točno povedati, samo vseeno morje je le morje, tan je dno le začrtano na zemlevidih pa tan se ve ki je kak globoko, tu pa ne veš nič...


Sicer pa v šoderjamah, v kerih še se dela jaz tudi ne bi dovoljo plovbe, prvo zaradi varnosti, res ka bi lehko šo v šoderjamo po delovnem časi, ampak ka pa či se kej zgodi, ka pa či ovi mašin podne v vodo? Slovenci smo takši ka bi šli za dobre peneze lastne familije tožit, taka je moje mnenje, če se dela v ali ob šoderjami je plovba prepovedana, po ten ko se dela dokončno stovijo pa potaplači preglednejo dno pa se odpre za plovbo, seveda či je vseskup zadosti veko, če je jama premala za plovbo se pa do ribičom.

Legionar petek, 19. februar 2010 ob 21:29

Domnevan ka gučiš o kamšnci v Bobncih, kak to mi rečemo. To smo se negda (eno 10 let nazoj) radi hodili poleti kopat, samo te so še ne šodra kopali. Pa tüdi s čuni se je dosti lidi vozilo. Vred s ten pa se je grozovito onesnažüvala tüdi okolica tote jame, vse je blo nastolono z glaži, pločevinkami, škotlami od pic, pa še marsičin. Zej tega več nega, ker opet koplejo šoder, pa nega več kopalcof pa ne tistih s čuni pa čist prav je tak, ka ribiči več tega ne pistijo. To je pač ekosistem, keri bi moga ostati čimbole čisti pa mirni, či odštejemo pač to, ka koplejo šoder.Je pa ziher tan ne preveč varno ne za čune, še meje za kopalce. Keko ven se je pred por leti celo en čeh tan vtopja, kda je skoka dol s tistega bagra za kopati. Zake pa nebi ša na Gajševsko jezero?

SlovenianDevil petek, 19. februar 2010 ob 21:37

V gejševcih so opet ribiči polek, tan ven ka se lehko voziš s čuni na vesla samo z motornin čunon pa sen še tan ne nobenega vidjo...

Legionar petek, 19. februar 2010 ob 21:46

SlovenianDevil je napisal/a:
V gejševcih so opet ribiči polek, tan ven ka se lehko voziš s čuni na vesla samo z motornin čunon pa sen še tan ne nobenega vidjo...
Se tak je tüdi prav.

Dejan petek, 19. februar 2010 ob 21:48

Ja negda smo se fejn v toti šoderjami kopali pa noreli. To še je blo tan leta 2001, ka je takša gužva bila, ka si v vodo ne moga Nasmeh Potli pa so prepovedali, da se je tüdi eden ftopja pa kopati so dale začeli. Gnes pa so že drügi cejti, kak sen napisa pa dvomin, ka se sploh v keri šoderjami lehko kopleš. Oz. lehko se, samo či te dobijo, boš ploča. Za čun pa še venda hüje.

Tüdi v Gejšovcih smo še se pred leti kopali kak veki. Zej si več tega nemren predstovlati.

prlek1825 petek, 19. februar 2010 ob 21:49

to se popolnoma strinjam....gda je delovni cejt ke delajo tam v šoderjami sem takoj zato plovnost pa gibanje v in ob jezeri strogo prepovedano.....gda pa se ne dela pa sem zato ke je po določenih pravilih plovnost dovoljena...je pa resen če je vse vkup premalo ke nej uporablajo ribiči,,,hvala bogi sej zoto je vse to ke bi se koristilo ne pa ke stoji....pa tudi če bi bila plovnost dovoljena nebi mejo nič proti ke bi ribiči lovili samo se nebi smeli buniti če se keri z čunom vozi ke tak mojo vse slovenske vode prek

MHA petek, 19. februar 2010 ob 21:52

Dere so AC delali, te so 24 vür kopali. Pa nekda je bija članek, ka do v toti jami hejali kopati, pa ka do jo sanerali.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.