Dejan petek, 19. februar 2010 ob 21:52

To je problem, nekej takšega dovoliti, potli pa se kumi kej zgodi pa do tisti isti, ki so sitnarili, ka bi se tan radi kopali pa čune splovlali, tožili tistega, ki jin je to dovolja.

Gnes so takši cejti, ka ti fsakši rejši reče, ka tega pač nesmiš pa si s ten marsikakšo skrb prihroni Nasmeh

prlek1825 petek, 19. februar 2010 ob 21:57

Legionar je napisal/a:
Domnevan ka gučiš o kamšnci v Bobncih, kak to mi rečemo. To smo se negda (eno 10 let nazoj) radi hodili poleti kopat, samo te so še ne šodra kopali. Pa tüdi s čuni se je dosti lidi vozilo. Vred s ten pa se je grozovito onesnažüvala tüdi okolica tote jame, vse je blo nastolono z glaži, pločevinkami, škotlami od pic, pa še marsičin. Zej tega več nega, ker opet koplejo šoder, pa nega več kopalcof pa ne tistih s čuni pa čist prav je tak, ka ribiči več tega ne pistijo. To je pač ekosistem, keri bi moga ostati čimbole čisti pa mirni, či odštejemo pač to, ka koplejo šoder.Je pa ziher tan ne preveč varno ne za čune, še meje za kopalce. Keko ven se je pred por leti celo en čeh tan vtopja, kda je skoka dol s tistega bagra za kopati. Zake pa nebi ša na Gajševsko jezero?

glej legionar....toti ke se vozijo z čunom....ne mečejo ob jezeri pločevink ostankov od pic pa tak dale....no lehko teoretično tudi...samo zake pa tudi tega nemrejo delati ribiči,,,ti si totalni antiturist...keko je takših jezer v sloveniji vse je zaščiteno nigi se nič nesmi...ta pa mi povej kak se nej gremo turizma...če pa že gledimo ekologijo glede onesneževanja okolja ki ga narediš z čunom pa ribiči glihtak keko krot na teden grejo z avtom do vode pa z avtom onasnažujejo okolje z čunom pa bi se porkrot na leto pelo pa si na istem...to pa keri izivle usodo ke skoče nevem od kod to pa je brezveze upoštevati so bedaki ki sprobovlejo skrejnost in ke mo češ...se ga neje nišče nikam siljo ke more skokati,,,če bi tak gledali na morji nebi nobena ladja plula!

prlek1825 petek, 19. februar 2010 ob 22:02

no čujo pa sem tudi ke dugo nazej so se tu vozli z vodimi skuteri,,,tak ke se je resen morti sploča pozanimati malo bol če bi se lehko izven delovnega cejta vozli notri al ne

Dejan petek, 19. februar 2010 ob 22:03

Ja to je verjetno keri tak priša z avton, fsipa notri skutera, se voza kakšo vüro pa ša. Tega s čunon nemreš glih narediti.

prlek1825 petek, 19. februar 2010 ob 22:08

to pa resen ne...je bole težko izvesti...no se neje tak težek ke ga eno pet dedov nebi dalo v vodo samo je tak neroden ke ga nemreš nigi prijeti ke bi ga lehko samo tak notri spravjo...hehe

Legionar petek, 19. februar 2010 ob 22:23

prlek1825 je napisal/a:


glej legionar....toti ke se vozijo z čunom....ne mečejo ob jezeri pločevink ostankov od pic pa tak dale....no lehko teoretično tudi...samo zake pa tudi tega nemrejo delati ribiči,,,ti si totalni antiturist...keko je takših jezer v sloveniji vse je zaščiteno nigi se nič nesmi...ta pa mi povej kak se nej gremo turizma...če pa že gledimo ekologijo glede onesneževanja okolja ki ga narediš z čunom pa ribiči glihtak keko krot na teden grejo z avtom do vode pa z avtom onasnažujejo okolje z čunom pa bi se porkrot na leto pelo pa si na istem...to pa keri izivle usodo ke skoče nevem od kod to pa je brezveze upoštevati so bedaki ki sprobovlejo skrejnost in ke mo češ...se ga neje nišče nikam siljo ke more skokati,,,če bi tak gledali na morji nebi nobena ladja plula!



No, dirkaje po eni šoder jami ma s turizmon bole malo sküpnega. Ke čen povedati je to, da človik nemre vsepovsodik brneti pa vznemirjati živoli pa kaziti mira vseposodik ge se mo zazdi. Či je prepovedano je prepovedano, se že ve zakej. Turizem ti lehko teraš na morji oz. na destinacijah kere so določene za to, ne pa v šoder jami.

Dejan petek, 19. februar 2010 ob 22:27

Negda, gda je tota šoderjama aktualna bila za kopaje pa za norije, se spotin ka je Kürbos tan praf z dostavnin avton leta pa zvoža jesti pa pijačo. Mrzlo Nasmeh To so bili cejti Jaaa

SlovenianDevil petek, 19. februar 2010 ob 22:28

prlek1825 je napisal/a:
to se popolnoma strinjam....gda je delovni cejt ke delajo tam v šoderjami sem takoj zato plovnost pa gibanje v in ob jezeri strogo prepovedano.....gda pa se ne dela pa sem zato ke je po določenih pravilih plovnost dovoljena...je pa resen če je vse vkup premalo ke nej uporablajo ribiči,,,hvala bogi sej zoto je vse to ke bi se koristilo ne pa ke stoji....pa tudi če bi bila plovnost dovoljena nebi mejo nič proti ke bi ribiči lovili samo se nebi smeli buniti če se keri z čunom vozi ke tak mojo vse slovenske vode prek

Takak si napiso, ka bi bila po določenih pravilih plovnost dovoljena, ampak sej pa vse vemo, ka lidje izzivlejo, pa ka so pravila zato ka se kršijo, pa kljub temu či je nekdo kršjo nekšo pravilo pa se mu je kej zgodilo si ti sebe zaščitjo, za jega pa ti je vseeno?

Teoretično, če si nešče nekej naredi v moji jami, ki sen jo pod določenimi pogoji odprjo, pa kljub temu ka sen zno, ka so nevarnosti sen jamo vseeno pustjo odprto pa samo napis do pa pravila nekaj, teko ka sen se zaščitjo pred pravnimi postopki mi ne bi bilo vseeno. Sicer nan slovencon je tak vseeno za ostale, glovno ka mamo bojši avto kak sosid, samo meni ne bi bilo vseeno, pa tudi mislin ka bi te kljub opozorilon mogo biti kazensko odgovoren. Taka od datuma ko se začne delati v ali ob jami je gibanje v bližini in plovba prepovedana, vsakšen vstop v jamo se kaznuvle kak vstop na tujo posest, ko pa se dela zaključijo pa se more preglednoti, či jama zadovoljuvle standardon za aktivnosti kerin bode v nadaljnje namenjena.

Tudi pa nemreš rečti takak to ka si napiso, ka toti kej se vozijo s čunon ne mečejo smeti ker če ti ne mečeš še ne pomeni ka drugi ne mečejo, tudi ko so se lidje kopali so ne vsi smeti metali na tla pa je potli bilo puno smeti...glede turizma pa je tak, ka se prlekija nemre spuščati v taki turizem ker enostavno nimamo površin za to, nega nekšega vekega jezera, na keren bi lehko meli takši turizem...

Legionar petek, 19. februar 2010 ob 22:30

Ja, či si što kej naredi pri plovbi, te začnejo kapati tožbe, pa omejitve pa prepovedi gor pa dol.

prlek1825 petek, 19. februar 2010 ob 22:41

normalno ke se nemremo iti turizma v prlekiji če vsi tak mislijo kak ti...še to kej momo pa ke nam je dono ne vemo koristiti

to pa se strinjam ke si reko ke pač rečem ke ne mečen jaz smeti...tu sem štejo povedati ke ne mečejo vsi navtičari pa ne vsi kopalni pa ne vsi ribiči smet mislimi...je pa normanlno če se zbira več ludi se družijo pa pride do smeti...zato pa bi blo zo zanimivo vse vkup malo pošlihtati kakšen kafič nareti ki bi skrbjo tudi ke bi blo čisto pa tak dale....isto kak je na ptuji na ranci...seveda za plovnost pa bi se neke simbolično pločalo kar je čist logično ke nemre biti zabadav

ke pa se tiče totih izjem ki ne upoštevlejo pravil pa logično ke jih treba kaznuvati,,,mislim ke tu nebi bijo problem ke policejov momo tak preveč ki ne vejo ke bi si začeli....keri pa išče v usodi smrt pa če on tak če pa mislim ke nega smisla ke bi se drugi živčero za to..ne rečem keremo pa se resen neke po nesreči zgodi tisto pa je drugo, samo če ti je sojeno lehko greš doma prek praga opodneš pa se potereš isto kak v šoderjami

prlek1825 petek, 19. februar 2010 ob 22:47

Legionar je napisal/a:
prlek1825 je napisal/a:


glej legionar....toti ke se vozijo z čunom....ne mečejo ob jezeri pločevink ostankov od pic pa tak dale....no lehko teoretično tudi...samo zake pa tudi tega nemrejo delati ribiči,,,ti si totalni antiturist...keko je takših jezer v sloveniji vse je zaščiteno nigi se nič nesmi...ta pa mi povej kak se nej gremo turizma...če pa že gledimo ekologijo glede onesneževanja okolja ki ga narediš z čunom pa ribiči glihtak keko krot na teden grejo z avtom do vode pa z avtom onasnažujejo okolje z čunom pa bi se porkrot na leto pelo pa si na istem...to pa keri izivle usodo ke skoče nevem od kod to pa je brezveze upoštevati so bedaki ki sprobovlejo skrejnost in ke mo češ...se ga neje nišče nikam siljo ke more skokati,,,če bi tak gledali na morji nebi nobena ladja plula!



No, dirkaje po eni šoder jami ma s turizmon bole malo sküpnega. Ke čen povedati je to, da človik nemre vsepovsodik brneti pa vznemirjati živoli pa kaziti mira vseposodik ge se mo zazdi. Či je prepovedano je prepovedano, se že ve zakej. Turizem ti lehko teraš na morji oz. na destinacijah kere so določene za to, ne pa v šoder jami.


ma puno skupnega..pogledni si ranco ptuj kda je dovoljena plovnost gostilna živi na vejki nogi zbirajo se lidje družijo zajebovlejo lepo mojo pa tak dale...kda neje dovoljena plovnost je vse mrtno...ti si pač človik ki čuješ besedo turizem pa povežeš takoj morje....neje samo morje turizem...turizem je vse okoli nos samo si ga ne vemo koristiti dok do vsi meli takšo mišleje de pač tak kak je

SlovenianDevil petek, 19. februar 2010 ob 23:07

Ne vem točno, kak si ti zamišljaš toti turizem ampak bobinska jama za turizem in čune odpodne, zakej? 1. delovišče je 2. okoli jame je ne glih nekej dosti urejeno 3. tisti veki mašin ''privobi'' dosti mlodih, pa storih budal ka grejo plezat po jen 4. preveka globina, či kdo podne v vodo ki je na sredini ponavodi dokej hladna ga zgrobi krč pa zaplava podmornico 5. malo zanimanje.

Pa to ne vala samo za toto jamo, ampak za večino, enostavno nemreš pistiti lidi ka bi se kopali al pa s čuni vozili po vodi nenadzorovano.

prlek1825 petek, 19. februar 2010 ob 23:17

to se delno strinjam...če bi se kej dogajalo bi po mojem zanimaje blo...drgačik je pa resen ke bi privabilo vzporedno tudi bedoke ki bi sprobovali skrejnost pa bi blo vse usodno,,,samo jaz gledim to nasploh ne samo za toto jamo kee vse vode ke momo pa ki bi lehko se ke koristilo je vse zaščiteno od ribičov pa ptičarov...zato to tak kritično gledim pa sem hud

priznam pa tudi ke sem som bijo takšo tele v septembri pred 4 leti ke sem se z čuna hitjo v drovo ki je mela 15 stopin...se sem hitro vun zbrco


samo če poglednemo morje so tudi vejke globine pa vejke ne varnosti ke o valovanji ne gučimo pa se tudi marsike dogaja

Dejan petek, 19. februar 2010 ob 23:32

To je vedno problem, ker to te more nešče rihtati to, či se čemo iti nekši turizem. Gdo pa bode to rihta? Pa gdo bode potli odgovorja, či de se komi kej zgodilo?
Pa tü pri toti šoderjami bi blo ogromno nekšega dela, ka bi se to fsej približno tak zrihtalo, ka bi se recimo tü lehko kej takšega dogajalo.

Zvončica petek, 19. februar 2010 ob 23:33

Na morji lehko pričaküvleš kej bo....v glovnen. Tü v šoderjamah pa ne ke se spodi vse vrtinči glihtak kak na odtoki gda iz bone vodo spistiš...nemreš pobegnoti pa ne veš kak bo...v šoderjamah se je vsakšo leto keri vtopja ke je malo bole proti sredini zaplava v stili - češ se ven plavati pa meni se nič nemre zgoditi. Če bi pret šoderjamo zrihtali kak so jo začeli pogloblati bi še bilo nekak...samo je interes totih ke čejo veke peneze slüžiti bija preveki...škoda...samo čokan gda de se kej v onen vogli začelo pogrezati .

SlovenianDevil petek, 19. februar 2010 ob 23:35

Morje je drugo, ker morje nima lastništva si tan na svojo odgovornost, pa valajo določeni zakoni, v jamah pa si avtomatsko na zasebni posesti za kero pa ne valajo nobena pravila.

Pa če greš na morje maš tudi določeno ki se lehko voziš pa ki ne, pa či si pameten delaš takak je določeno s zakoni, ker tan takoj dobiš kazen.
Pa na morji mislin ka moreš meti izpit za čun ne? Pa mislin ka maš vsej nekšno osnovno znanje o čunih, označbah, omejitvah ipd. v takih jamah, ki pa bi lehko vsaki šo v jih pa bi se nonstop nejšli frejerji ki čejo pokozati kej znojo, s ten pa sebe pa druge lidi sprovlajo v nevarnost.

Glede zanimanja pa je tak...jaz ne poznan dosti prlekov ki bi melo lodje, polek tebe nobenega, no, ok pa kapitana cvenskega ladjevja, več pa jih ne poznan...

prlek1825 sobota, 20. februar 2010 ob 00:01

SlovenianDevil je napisal/a:
Morje je drugo, ker morje nima lastništva si tan na svojo odgovornost, pa valajo določeni zakoni, v jamah pa si avtomatsko na zasebni posesti za kero pa ne valajo nobena pravila.

Pa če greš na morje maš tudi določeno ki se lehko voziš pa ki ne, pa či si pameten delaš takak je določeno s zakoni, ker tan takoj dobiš kazen.
Pa na morji mislin ka moreš meti izpit za čun ne? Pa mislin ka maš vsej nekšno osnovno znanje o čunih, označbah, omejitvah ipd. v takih jamah, ki pa bi lehko vsaki šo v jih pa bi se nonstop nejšli frejerji ki čejo pokozati kej znojo, s ten pa sebe pa druge lidi sprovlajo v nevarnost.

Glede zanimanja pa je tak...jaz ne poznan dosti prlekov ki bi melo lodje, polek tebe nobenega, no, ok pa kapitana cvenskega ladjevja, več pa jih ne poznan...


izpit moreš meti v vsakem primeri pa ne reči ke morja nema lastništv ke pa je te držova veš ke pomeni teritorjalno morje izobata na zamlevidi pa tak dale...ne na pamet neke pisati nesem zabadav delo izpita pa totih pravil glodo ke bi mi zej tu pravjo ti o nekših pravilih ki samo misliš kakša so...na ptuji tudi nemreš v vodo brez registracije vpisnega lista pa izpita.....nejdejo se izjemo pa šmuglaje tak kak vsepovsodik....samo eno so pravila drugo so lidje ki so pametni pa kršijo!

tu pa je te pravica ke si lidje sposojivlejo skutere na morji pa plačuvlejo...pa bi glihtak trebo izpit pa nišče ne kontrolira...te pa pride na morje pa je celi pameten pa dela bedarije...predlani se je na račun tega eden skoron v mene zabijo,,,ke o alkoholi ne gučimo....pa ne rečem na hrvaškem še neje takšen problem ker neje tak prometno sloveska obala pa zna biti okoli izole pirana pa portoroža kritična celo ob piranskem rt-ti

SlovenianDevil sobota, 20. februar 2010 ob 00:48

Nesen reko, ka si zapstuj izpit delo, pa ven kej je teritorialno morje, še vedno pa stojim za svojo trditvijo, ka morje nima lastništva in tu mislin zasebnega lastništva, se provi ka nemreš ti kupiti dela morja pa ga narediti za svojega, takak lehko nekšo mlako al pa jezero, seveda je morje od držove, ampak to mislin ka je vsen jasno, sej je cela slovenija od držove.

Probleme pa si son povedo, lidje hodijo v vodo brez izpitov, alkohol, itd.
Na morji je ne isto, tan nemreš v marino či nimaš izpita (zej če glejajo to al ne ne ven), pa na morji maš kopalce na zaščitenem območji, tak da či bi res šteli nekši turizem v prlekiji izvajati v toti smeri bi nucali dosti penez, ki pa se pomoje ne bi vrnoli nazoj nikoli.

MILAN sobota, 20. februar 2010 ob 07:12

Mislec meti lodjo je lepo,meti plac ke se lehko voziš pa je nevola normalni lidje upoštevajo napisana pravila keremi pa je fse eno pa tak nede meja mira nikdor.Glede tega ka de se nekej naredlo navodi v totih šoderjamah pa de še minolo dosti cejta.So pa veke možnosti.

Legionar sobota, 20. februar 2010 ob 09:25

prlek1825 je napisal/a:
Legionar je napisal/a:
prlek1825 je napisal/a:


glej legionar....toti ke se vozijo z čunom....ne mečejo ob jezeri pločevink ostankov od pic pa tak dale....no lehko teoretično tudi...samo zake pa tudi tega nemrejo delati ribiči,,,ti si totalni antiturist...keko je takših jezer v sloveniji vse je zaščiteno nigi se nič nesmi...ta pa mi povej kak se nej gremo turizma...če pa že gledimo ekologijo glede onesneževanja okolja ki ga narediš z čunom pa ribiči glihtak keko krot na teden grejo z avtom do vode pa z avtom onasnažujejo okolje z čunom pa bi se porkrot na leto pelo pa si na istem...to pa keri izivle usodo ke skoče nevem od kod to pa je brezveze upoštevati so bedaki ki sprobovlejo skrejnost in ke mo češ...se ga neje nišče nikam siljo ke more skokati,,,če bi tak gledali na morji nebi nobena ladja plula!



No, dirkaje po eni šoder jami ma s turizmon bole malo sküpnega. Ke čen povedati je to, da človik nemre vsepovsodik brneti pa vznemirjati živoli pa kaziti mira vseposodik ge se mo zazdi. Či je prepovedano je prepovedano, se že ve zakej. Turizem ti lehko teraš na morji oz. na destinacijah kere so določene za to, ne pa v šoder jami.


ma puno skupnega..pogledni si ranco ptuj kda je dovoljena plovnost gostilna živi na vejki nogi zbirajo se lidje družijo zajebovlejo lepo mojo pa tak dale...kda neje dovoljena plovnost je vse mrtno...ti si pač človik ki čuješ besedo turizem pa povežeš takoj morje....neje samo morje turizem...turizem je vse okoli nos samo si ga ne vemo koristiti dok do vsi meli takšo mišleje de pač tak kak je
Lidje bi že radi fsigi brneli, dirkali pa ne ven ke še vse, ge je to možno. Pomislite kda morti na to, ka recimo okolik enega jezera pa tüdi v jen živijo tüdi drüga živa bitja, kerin mogoče vse to glih ne paše preveč, pa jih s svojin ravnanjon plošimo pa vznemirjamo, pa jin v namene turizma pa v želji za zaslüžkon tüdi krčimo jihov življenski prostor? Ke je že resen vse v penezih pa se resen samo zavolo toga mora vse obrniti samo v človekovo zadovoljstvo, pri ten pa pozoblamo, ka smo ne sami. Pa ka majo tüdi živoli -pa tüdi rastline- rade svoj mir pa prostor. Dirkej pa brni tan ge je za to namenjeno pa ustrezno, ne pa v vsakši mlaki pa šumi kero ge nejdeš.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.