Dejan torek, 9. marec 2010 ob 18:04

Gnes je opet puno totih mađarof pa ciganof po cesti s kombiji pa avti naloženimi s storin plehon, ki kosovne odpadke pobirajo Hihihi

Pred našin blokon pred küpon smeti en mađar že dve vüri stoji pa čuva to, ka venda pride kakši pejdoš, ka bodo to natovorili na kombi Hehe

No zej sta že dvo pa fsakšo stvor, ki jo keri kcoj prinese raskopleta pa razrovleta. To te buje Hjooj

MHA torek, 9. marec 2010 ob 18:46

Pri nas tüdi že celi den razkopovlejo po našen küpi.

Legionar torek, 9. marec 2010 ob 20:49

Tak, moja bivša sedežna je tüdi na küpi. Tista plova. Hihihi

Dejan torek, 9. marec 2010 ob 20:58

To si ti vün vloča al ovi, kej so zej notri? Nasmeh

MHA torek, 9. marec 2010 ob 21:03

Mađari po to fse odpelajo, duma poglednejo ke je dobro, ke je ne dobro pa f šumo vržejo.

Zvončica sreda, 10. marec 2010 ob 00:12

Za moje pojme je tota akcija prehitro....mogla bi biti v začetki aprila gda je že bole toplo za takšo razkopovaje po stanovaji pa okolici pa kleti pa.... Kul

MHA sreda, 10. marec 2010 ob 00:31

Pa zütra pobirajo ne? Ko de nejbol snek ša Hehe

MILAN sreda, 10. marec 2010 ob 08:49

Vuuhuu To ka MADŽARI poberejo dosti stvari je vredi
je pa narobe ka poberejo dosti storih stavri kere bi se mogle sroniti
Različni stori deli, posebno pohištvo,oldtimeri,pecikli
Ovi deb sen son vida ka so naložili v Stari Novi vesi dvo oltejmerska pecikla
kera sta mela veko vrednost.

Pepek z brega sreda, 10. marec 2010 ob 11:44

To pa so ne mađari krivi, pač pa naš neosveščeni narod, keri ne zno ceniti svoje preteklosti. Mađari pač poberejo, kej lehko v promet sprovijo...

V razmislek Oldtejmeron in drügin, keri se ukvarjajo s ten - mogoče bi bilo dobro iti v akcijo osfeščanja lüdi in načrtnega zbiraja materjola po hišah, dokič še je ne fse na smetišči...

Znon ka je problem skladiščeja fsega toga. Mogoče bi se nejšla rešitef tüdi za to...

MILAN sreda, 10. marec 2010 ob 13:01

Hjooj PEPEK DOBRA IDEJA samo dere prideš do lidi pa jih prosiš ka bi dali tote stvari ali v Lotmerk v naš muzej ali pa keremi ki to zbira te pa je nemoguče spelati.Fsakši se začne spomijati samo o vekih penezik keko je to vredno če pač kej iščeš
na kunci pa vidiš ka vržejo na odpad pa tak kak se je pret napisalo.
Morti bi bilo bole pametno če bi KÜNŠTNI PRLEKI NAREDLI NEKŠO AKCIJO
verjetno bi lidje vzeli to bol za svojo.
na žalost je naša kultura daleč.....

kobreti sreda, 10. marec 2010 ob 14:32

..lamini, kumulator, stajri željez, mate ka Haha tak je zaj to kda ti ga pridejo naši pa naredijo predizbor.mi je kolega prava ka je enemi voügri tudi akumulator stari da, za por dni pa ga je najša 100 metrof dale v jorkivkup potrtega tak kaj e vse vun z jega steklo. Ta ka mislin ka še je vseeno takše nevarne odpadke odpelati na provo zbirno mesto, kak pa da se ti to potlan tak pomalen cedi v studenec

trakulja sreda, 10. marec 2010 ob 15:08

Pepek z brega je napisal/a:
To pa so ne mađari krivi, pač pa naš neosveščeni narod, keri ne zno ceniti svoje preteklosti. Mađari pač poberejo, kej lehko v promet sprovijo...

V razmislek Oldtejmeron in drügin, keri se ukvarjajo s ten - mogoče bi bilo dobro iti v akcijo osfeščanja lüdi in načrtnega zbiraja materjola po hišah, dokič še je ne fse na smetišči...

Znon ka je problem skladiščeja fsega toga. Mogoče bi se nejšla rešitef tüdi za to...


ja Pepek nega problema za skladišče.... LOTMERŠKA MURA je še stalno prozna, tak da je placa več kot dovolj......

Legionar sreda, 10. marec 2010 ob 15:44

Dejan je napisal/a:
To si ti vün vloča al ovi, kej so zej notri? Nasmeh

Ovi. Pomežik Za v naši ulici pa so meli napovedano gnes, ka do pobirali. Samo dupudne je priša s kontejneron, pa naloža samo hladilnik, kerega sen nastava, ostalo pa püsta, pa isto tüdi pr sosidovih. Zapa ne ven, či to sorterajo, pa pobirajo po etapah, ali zake je ne ostalega tüdi notri vrga?

Ja, pa še glede totih storih vrednosti, ke eni tak radi to mečejo; ker sen dosti na slüžbeno na tereni, ven ka se -še posebej po kmetijah- tega dosti nejde. In enih por let nazoj so Avstrijci od naših kmetov kipüvali tote starine. In marsikeri je kakšo storo stvor da fkrej, z besedami "to si samo pelej, zapstoj, itak je tota stora nesnoga več nič ne vredna". Neee Lidje so malo neuki, ke se tega tiče. Jaz sen pred nekej cejta pri ene kolegi na podstrejši nejša sadjarski priročnik z leta 1890 (ali tak nekak), še v gotici pisani. Pa mi je reka, to si samo nesi, itak je v nemščini, pa še tak napisano ka se nič ne razmin v to. Butl Jaz pa sen seveda vzeja in knjigo shronja, pa jo zej mon na častnen mesti.

Dejan sreda, 10. marec 2010 ob 17:13

Jah, sej ste te meli vse možnosti, ka si tote store pecikle poberete dol s küpa, tak kak so zej toti mađari to naredli Pomežik

Legionar, ove termoakumulacijske peči so tüdi tvoje vün zmetali? Nasmeh

S küpa pa poberejo venda samo tisto, kej je res kosovni material, ostalo pa pistijo pa bodo potli kak drüge smeti pobrali al pa te jih nazej notri nosili Hihihi

Progress sreda, 10. marec 2010 ob 18:30

Se se vmes še dobre stvari nejdejo za mene, ne ka ne za madžare. Tak kak provi Milan, če mi kej gda iščemo nihče nič nema, zej pa vidimo...

Legionar sreda, 10. marec 2010 ob 20:01

Ja Dejan, tista termo peč je moja. Jaaa Samo neke je ne moglo biti vredi, verjetno se prekinili zavolo vremena ali kej? Mislec Vdilen tü po naši ulici so ne pobrali, ne ven ke je to...

MHA sreda, 10. marec 2010 ob 20:39

San či je že pobra tisti hladilnik, te bi še lehko tisti küp pobra, či je že neke pobira, taka dvomin ka bi zavolo vremena, ali pa dere je nalaga, mu je šef reka ka nej gre dumu, pa tisti hladilnik naloža, pa ša domu. Hehe

Pa meni se vidi ka so skos na dve rundi pobirali, ka so ne fse naenkrat odpelali. Či pa nedo fse odpelali, tepa do tak 17. aprila prostovolci pobrali, ki je naša občina tak "zagreto" pristopila scoj k toti akciji.

Dejan sreda, 10. marec 2010 ob 20:44

Jas se pri nas na vesi spotin, ka so nigdor ne fsega pobrali. Pobrali so res tiste kosovne odpadke, čemi je tüdi bilo namenjno pobiraje, neso pa pobirali raznih drobnarij. Ker to lidje vse naverejo na küp kej je možno. Tak ka ne ven, či do še to enkrat pobirali, kak ostale smeti al pa bodo püstili.

Ka pa bi to zej več kak en mesec pred kučo meja nastovleno pa čaka na toto akcijo pa je malo nerodno Hihihi

Jernej sreda, 10. marec 2010 ob 20:54

Mislec ..zdaj de tak gor sneg spadno na küpe!

Dejan torek, 16. marec 2010 ob 21:18

Fčera so končno toti đumbus odpelali. Tak še je blo v nedelo.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.