Pepek z brega sreda, 9. marec 2011 ob 23:20

Fsi narodi mojo svoje legende, ki temeljijo na bole ali meje kilavi resnici... Je pa tak, ka nigdor ne znoš kej drži, pa kej je narod skos stoletja fcoj zmisla....
Nafsezodjo toti Krol Matjoš - kerikoli že je in kakkoli je priša pod tisto goro, nikumi ne škodi. Praf je, ka momo tüdi mi nekše junake, o kerih krožijo legende...

zobl sreda, 9. marec 2011 ob 23:41

Ja res je, tota legenda temelji na bol kilavi resnici, ki nekšnih zgodovinskih dokazov nega.
Hihihi

TUNČEK četrtek, 10. marec 2011 ob 07:00

zobl je napisal/a:
Keko se jas f tote fiškalije razmin okrog Krola Matjaša pa Matije Kurvina.
Kralj Matjaž je zmišlen lik keri nikoli neje obstoja, ker mi nismo nikoli meli na slovenskih tleh svojega krola.
Kurin Matija pa je bija kralj mađarskega kraljestva.

Toti video je nekšna opet bedarija ovih Hervardov keri zmišlovlejo nekšne zgodovinske fakte pa prirejajo zgodovino v prit svojega društva, pacjenti ke češ fsegaboga najdeš gnesden na internetni avtocesti


Ja bija je Matija Korvin, madžarski krol. Jaaa

TUNČEK četrtek, 10. marec 2011 ob 08:04

Bi pa bilo dobro, ke bi mi šli malo to pot Peco, pa delali kravol, da se prebidi in naprovi malo reda v naši vesoljni Sloveniji. To ja Pomežik

Dejan četrtek, 10. marec 2011 ob 08:56

Bole verjetno je že to, ka je Matjaž bija en slovenski kmet, ki se je uprja Türkon, kak ka je nešče po vodi hoda. Tota cela "stvor" temelji še na bole kilavi resnici pa lidje temi množično vervlejo Mislec

TUNČEK četrtek, 10. marec 2011 ob 09:16

Fse je možno, lidje so že skos hitro vervali, še posebno v legende. Tüdi gnešji den je še tak, mogoče malo meje. Hehe

MHA četrtek, 10. marec 2011 ob 18:26

Peter Klepec To ja

Jernej sreda, 23. marec 2011 ob 22:20

Jernej je napisal/a:
Jernej je napisal/a:
Mislec Legende kod Kralj Matjaž ki imajo zgodovinsko podlago so zanimive!
... Vitez Viking



Kralj Matjaž

Mislec ..hmm zanimivo!




zobl je napisal/a:
Keko se jas f tote fiškalije razmin okrog Krola Matjaša pa Matije Kurvina.
Kralj Matjaž je zmišlen lik keri nikoli neje obstoja, ker mi nismo nikoli meli na slovenskih tleh svojega krola.
Kurin Matija pa je bija kralj mađarskega kraljestva.

Toti video je nekšna opet bedarija ovih Hervardov keri zmišlovlejo nekšne zgodovinske fakte pa prirejajo zgodovino v prit svojega društva, pacjenti ke češ fsegaboga najdeš gnesden na internetni avtocesti


...našemi narodi bole paše vloga kmeta ki se opira
in kasneje postane legenda in kralj!

Saj smo res Slovenci legenda ... na kunci pa vse eno delavci pa kmeti!
Kak koli so nas zgodovini gor pa dol prsali smo kod narod do gnes den preživeli!

TUNČEK četrtek, 24. marec 2011 ob 08:07

Škoda, na začetki pa smo bili Karantanci in meli svoje kneze pa širno oblost in se rasprostirali na veken ozemli. Jaaa



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.