Tunč četrtek, 20. maj 2010 ob 17:03

Do včeraj sem vedno podpiral brezplačno šolstvo. Ampak po tej svinjariji, ki so si jo študentje privoščili včeraj pa se od zdaj naprej zavzemam za študij, ki si ga naj vsak plača sam.
Ker edino tako se bo tisti ki bi želel študirati in bo ta študij plačal iz svojega(starši štipendije) žepa, študija lotil z resnostjo. Dal časa bo študiral večje stroške bo imel z študijom in bo zaradi tega študiral ne pa delal škodo.
Dokler pa bo šolstvo brezplačno se lahko vsak v piše na nek študij pa če je sposoben ali ne. Njega to nič ne stane pa če naredi študij ali ne. Stroški z njim pa nastanejo. Tako pa je v breme nam davkoplačevalcem ki, plačujemo za njegovo šolanje. Pri plačljivem študiju bi prav gotovo vsi doštudirali hitreje ker bi se zavedali da gre za njihov denar s katerim si plačujejo šolanje.
Ob takem sistemu bi bila tudi možnost štipendiranja večja ker država ne bi imela stroškov z fakultetami.
In na koncu koncev bi diplomiranci svojo diplomo ob končanem študiju veliko bolj cenili, ker bi se zavedali koliko študija in denarja je vloženih vanjo.
Po današnjem sistemu ko nekateri študirajo po 10let (nezahtevne študije) dobimo kot končni izdelek - diplomiranega lenuha, ki z diplomi ne bo kos nalogam za katere se je šolal.
In prepričan sem, da bi si vsi, ki so za študij sposobni študij lahko plačali ali s pomočjo staršev ali z pridobitvijo štipendij. S tem bi propadli tudi vsi študentski servisi, ki si na račun študentov, kujejo lepe dobičke. Pa tudi študentskih funkcjonarjev, ki dobivajo za svojo funkcijo plačo. Predsednica študentov ima baje 2700€ honorarja. To je sicer nepreverjena informacija ampak, če je vsaj delno res potem se lahko vsi skupaj lepo j3be...jo.
Pravih študentov iz katerih nekoč kaj bo včeraj ni bilo pred parlamentom, ker so študirali... Mislec

Tunč

TUNČEK četrtek, 20. maj 2010 ob 17:22

Bravo Tunč s teboj se 100 procentno strinjan ! Ploskač Ploskač Ploskač

SlovenianDevil četrtek, 20. maj 2010 ob 17:29

Makaveli je napisal/a:
ja zaj so že lampiončki krivi hahahaha o šit Haha

eni res samo rivlete krivdo na vse....pač so pili pa protestirali med jimi so se nejšli eni ki so šli pač v ekstreme ke te zej...pa to ke se je zgodilo tu je nič...por šejb stretih pa en dildo pred parlamenton...hudo bi blo če bi blo kak v grčiji al pa ki drugje ko se avti obročajo pa vse tere ke je pred jimi blo...pa še tisto je dobro...naj kravatari vejo ka nedo samo stoplali po lideh...ke bi se pa doseglo z mirnin proteston? nič isto se zej s ten nede...taka nega problema nigi...kvečjemi je kul ki je mercator meja povečano prodajo jajc,vina,piva...keko pa oni sporivlejo v žepe pa jeb3jo v glovo tote manj močne pa naj bodo to navodni delavci ali pa študenti...naj le vidijo ka se lehko hitro zbere folk pa jin vse spotere...naj se malo oni zamislijo...kak da je zej totin hudo...itak de šlo za popravilo z državne blagejne...torej naš keš...zaj se vsi bunite ko pa se tan pokrode por miljonov pa ste vsi tiho...smešni ste


tu na slikah so bole hude demonstracije...

http://www.google.si/images?hl=sl&q=protests%20greece&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi

Lepo si pokozo na kakšni stopnji inteligence si....spotermo vseskup ka do vidli ka se z nami ne gre zajebovati style? Tak ti povem zaradi takih je bilo to kej je bilo.
Jaz sen ne reko ka so Lampiončki bili krivi, so pa pripomogli k temu, tudi zaradi tega je bijo obisk z maribora večji. Tvoj pristop pa ne pomoga k ničemu. Razbijanje parlamenta pa bo pomagalo? Ja kak že? Upan ka toti vandali dobijo kazni, či se nemrejo obnošati civilizerano, te pa bojše ka se jih odstrani iz družbe.
Ti gučiš ka bi bilo hudo či bi bilo takak v Grčiji? Bi bilo, ampak mi opet povej, kej so ovi v toten časi protestov dosegnoli? Ti povem da nič. Res dobro ka se moremo slovenci kozati tak sveti, kot pijani razgrajači. Sicer pa tudi pogledni število lidi ki so na protestih v Grčiji pa v Sloveniji, logično ka je tan teko hujše, ker se gre zaradi dosti bolj resnih stvari, pa na dosti več lidi se vpliva tan. Sen pa 100% ka so se tan stvari isto razvijale, samo tan lidje vejo zakej so na ulicah, pri nas pa čejo pijačo...

Res pohvalno za bodočo slovensko inteligenco.... Hjooj



Dejan četrtek, 20. maj 2010 ob 17:46

Sej so si včera naredli veko medvedjo uslugo. Po toten dogodki ma vlada vse v svojih rokah, ka ukine oz. temeljito spremeni študenstsko organizacijo pa nede nišče moga nič proti rečti. Ka nedo več 30 letni študenti šüntali mladine, ka se nej za jih gor postovlajo, ka do oni lehko mastne pare vlekli.
Tisti, ki zagovorjajo včerešjo dogajanje, so redki pa s ten dokazovlejo svojo inteligenco.

MHA četrtek, 20. maj 2010 ob 19:29

Za fčera nega nikšega opravičila, kazensko ovaditi bandite, s precednico na čeli, ne pa še jih zagovorjati pa jin praf devati. Se pa tüdi strinjan z Tunčon pa z Dejanon. Respekt

MHA četrtek, 20. maj 2010 ob 21:53

Mene san zanima ke so si starši fčera mislili, dere so svojega fačoka vidli na TV kak jejca pa kocke meče f parlament. Venda nič, še jih venda podpirajo. Hjooj

Jernej četrtek, 20. maj 2010 ob 22:09

Po enoj strani je samo dobro ka so bli "fačoki". Pa vse eno je zadosta škode!
Če bi še dosta več študenti prišli pa še odrasli te bi blo sranje! Mislec

Dejan četrtek, 20. maj 2010 ob 22:22

Odrasli "vejo" demonstrerati. Či bi bili poleg bi koga za vüha Nasmeh
Demonstracije neso nič napačnega, vandalizem pa je vsega obsojanja vreden.

TUNČEK četrtek, 20. maj 2010 ob 22:32

Makaveli je napisal/a:
hahaha dobro so naredli to...itak nebi nič dosegli makar če bi bija miren protest...taka zaj če kakšna šejba poči na parlamenti pa tudi neje od škode....zakon....mi je žo ka sen ne ša ka bi na en tlakovec napisa gor z alkoholnin prlekija-on.net tepa bi vrga ga v parlament!

Veš kaj Makaveli, zakaj pa si ne ša to, bi bija tan še eden več ke nebi veda zakaj demonstrera. Veš ka tlokovec mo dve strani, zaj mislen, da so si ovi kaj so to režerali napravli slabo uslugo, se bi blo dobro da enkrat parlament ali vloda malo ukineta tote ŠOUe pa štodentske servise in podobno sroje, ke v bistvo delajo slabo za študente, pa mogoče tüdi za dijoke, ke pa ne ven gda delajo, če morejo fsoki den v šolo.

Ohlodi se malo !

Tunček

Zvončica četrtek, 20. maj 2010 ob 23:58

Dragi moji gnes je blo pri Odmevih to kej sen zodjič razmišlala.....nikši bog ne gleja v globino ka se gleja samo razburkana voda na površji....ve se do posnetek toga poglednoti na spletni stroni pa priporočan.....čeglih mediji od politikov zdirigirani zej poročajo samo o razburkani vodi na površji.....ka pa se parlamenta tiče - mislin ka so ne zadevali parlamenta zato ka bi šteli bejto vničiti pač pa avolo tistih ke so v joj....pa gnes je eden po radiji fejn reka ka bi lehko parlament doj podrli pa nebi naredli 1% škode v primerjavi s ten kej jo dela naša politika s tajkuni v ozadji.

Makaveli četrtek, 20. maj 2010 ob 23:58

SlovenianDevil je napisal/a:
Makaveli je napisal/a:
ja zaj so že lampiončki krivi hahahaha o šit Haha

eni res samo rivlete krivdo na vse....pač so pili pa protestirali med jimi so se nejšli eni ki so šli pač v ekstreme ke te zej...pa to ke se je zgodilo tu je nič...por šejb stretih pa en dildo pred parlamenton...hudo bi blo če bi blo kak v grčiji al pa ki drugje ko se avti obročajo pa vse tere ke je pred jimi blo...pa še tisto je dobro...naj kravatari vejo ka nedo samo stoplali po lideh...ke bi se pa doseglo z mirnin proteston? nič isto se zej s ten nede...taka nega problema nigi...kvečjemi je kul ki je mercator meja povečano prodajo jajc,vina,piva...keko pa oni sporivlejo v žepe pa jeb3jo v glovo tote manj močne pa naj bodo to navodni delavci ali pa študenti...naj le vidijo ka se lehko hitro zbere folk pa jin vse spotere...naj se malo oni zamislijo...kak da je zej totin hudo...itak de šlo za popravilo z državne blagejne...torej naš keš...zaj se vsi bunite ko pa se tan pokrode por miljonov pa ste vsi tiho...smešni ste


tu na slikah so bole hude demonstracije...

http://www.google.si/images?hl=sl&q=protests%20greece&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi

Lepo si pokozo na kakšni stopnji inteligence si....spotermo vseskup ka do vidli ka se z nami ne gre zajebovati style? Tak ti povem zaradi takih je bilo to kej je bilo.
Jaz sen ne reko ka so Lampiončki bili krivi, so pa pripomogli k temu, tudi zaradi tega je bijo obisk z maribora večji. Tvoj pristop pa ne pomoga k ničemu. Razbijanje parlamenta pa bo pomagalo? Ja kak že? Upan ka toti vandali dobijo kazni, či se nemrejo obnošati civilizerano, te pa bojše ka se jih odstrani iz družbe.
Ti gučiš ka bi bilo hudo či bi bilo takak v Grčiji? Bi bilo, ampak mi opet povej, kej so ovi v toten časi protestov dosegnoli? Ti povem da nič. Res dobro ka se moremo slovenci kozati tak sveti, kot pijani razgrajači. Sicer pa tudi pogledni število lidi ki so na protestih v Grčiji pa v Sloveniji, logično ka je tan teko hujše, ker se gre zaradi dosti bolj resnih stvari, pa na dosti več lidi se vpliva tan. Sen pa 100% ka so se tan stvari isto razvijale, samo tan lidje vejo zakej so na ulicah, pri nas pa čejo pijačo...

Res pohvalno za bodočo slovensko inteligenco.... Hjooj






viš...ka razmišlaš glupo...sen napisa ka mirne pa takšne demonstracije kak so ble...ka nebi z jimi dosegli nič, nisen reka nikoli ka so v grčiji kej dosegli...lepo te prosin...glej...vzemi si primer...ki itak ajde zej so študenti na sceni...vači pa vlada itd. naredi en mali drek za tote ko dejansko nucajo kej...somi lehko tan pokrodnejo keš ko se gradijo avtoceste itd. a zaj pa tu por študentov zdemolira neki parlament a zaj pa je cela štala...lepo te prosin...hudo bi blo če bi se avti obračali pa se molotovke metale pa še te bi mi dol viselo ki itak sen ne bija tan pa če bi že bija bi še som kej vrga....ali ki sen bija na lampiončkih pa sen priša dumu smo s kolegi pijanimi ka se nebi dumu vozili si naredli lepo za jesti poglednili por smešnih video na youtube pa šli spot...če so že pijani bli na lampiončkih dvomin ka se jin je dalo direkt iti v lj ali pa se stajuvati zaron...


pa meni se ne gre ne za ŠOS ne za nič pa makar če jih pol neje znalo za kej se ide ali meni je dobro blo viditi ka se ve množica zbrati pa upreti...lepo vas prosin ko do van starejšin kej skinili pa do van tan ponujali špricar partije de cela lublana zravnana...taka...meni je vseeno za kej se študenti tu tučejo...meni je glovno to ka vidijo tan ovi na vrhi ka je nehče vedno zadosti pritegjeni(makar če zgledne žalostno) ka do se uprli...


glej dejan....z mirnimi demonstracijami se ne doseže nič....z divjimi ko se tere itd. se doseže nič....ali pri divjih vsaj vidijo ovi na vrhi ka je lehko totalna štala če de trebala biti...slovenski kifli niti nimajo topov vodnih(afera patrija npr.) taka ko de do česa prišlo so najebali pa če že mojo en vodni top pa 1000 solzilcov če se je zbralo zaj 15000 mlodih pijanih...samo kak sen reka meni je vseeno...meni je glovno ka se vidi ka je bija zaj en pravi upor...itak van država že celo živleje krode z žepov taka zaj bi lehko pol lublane deca s ten spotrli keko so oni odnesli z vaših žepov pa si zbasali v lastne...

jaz bon vedno podpira upore zatiranih...v toten primeri je to 3/4 slovenije...zaj pa če se vi rejši bunite v prozno pa sedite duma pa kliknete anketo ke bi naredli v toten pa toten primeri...ok...fajn sedi duma pa te potli guči kak so ovi kak živoli...ali vsaj nehče se je postava gor za sebe...ki v bistvi največji vandali so toti na vrhi keri delajo v lastno korist...ne podpiran nasilja....je razlika med uporon pa nasiljon...taka če se tan spotere pol parlamenta teko ka se ovi kravatari malo zamislijo ka so ne neki bogi te je to to...


j

SlovenianDevil petek, 21. maj 2010 ob 00:37

Samo tak me zanima, zej ko vsi čejo meti vničeni parlament...zakej pa so te na protestih ne zahtevali dostopa vlade???
@makaveli, to ka so lidje z lampiončkov ne šli v lj ne praviti ker kar nekej lidi poznan ki je bilo tan, pa so šli direktno brez spanja, bon pa še ti enkrat povedo, nesen reko ka so lampiončki razlog za nasilje.

Makaveli petek, 21. maj 2010 ob 00:48

SlovenianDevil je napisal/a:
Samo tak me zanima, zej ko vsi čejo meti vničeni parlament...zakej pa so te na protestih ne zahtevali dostopa vlade???
@makaveli, to ka so lidje z lampiončkov ne šli v lj ne praviti ker kar nekej lidi poznan ki je bilo tan, pa so šli direktno brez spanja, bon pa še ti enkrat povedo, nesen reko ka so lampiončki razlog za nasilje.




ej na lampiončkih je blo ene 5000 folka....


in meni je vseeno ke se je strlo itd...provin meni je dobro ka se je neki proh zdigna ka vidijo ka se ve folk v sloveniji razpizditi....to še združi z ostalimi pa de adijo....veš...samo zato se gre...jaz podpiran zatirane!!!

Dejan petek, 21. maj 2010 ob 08:27

Makaveli je napisal/a:

glej dejan....z mirnimi demonstracijami se ne doseže nič....z divjimi ko se tere itd. se doseže nič....ali pri divjih vsaj vidijo ovi na vrhi ka je lehko totalna štala če de trebala biti...slovenski kifli niti nimajo topov vodnih(afera patrija npr.) taka ko de do česa prišlo so najebali pa če že mojo en vodni top pa 1000 solzilcov če se je zbralo zaj 15000 mlodih pijanih...samo kak sen reka meni je vseeno...meni je glovno ka se vidi ka je bija zaj en pravi upor...itak van država že celo živleje krode z žepov taka zaj bi lehko pol lublane deca s ten spotrli keko so oni odnesli z vaših žepov pa si zbasali v lastne...

jaz bon vedno podpira upore zatiranih...v toten primeri je to 3/4 slovenije...zaj pa če se vi rejši bunite v prozno pa sedite duma pa kliknete anketo ke bi naredli v toten pa toten primeri...ok...fajn sedi duma pa te potli guči kak so ovi kak živoli...ali vsaj nehče se je postava gor za sebe...ki v bistvi največji vandali so toti na vrhi keri delajo v lastno korist...ne podpiran nasilja....je razlika med uporon pa nasiljon...taka če se tan spotere pol parlamenta teko ka se ovi kravatari malo zamislijo ka so ne neki bogi te je to to...


j


No jas glih ne sedin duma pa klikan. Jas delan pa držovi pločan davek, ka lehko pokrivle stroške takšne in drugačne, ki so zej po nepotrebnen nastali. Sen že kak študent meja s.p. pa plačüva prispevke držovi. To pa je pač obvezno, ker vsakša držova tak funkcionera. Razen Grčija očitno, tan vidiš, kej se zgodi, či lidje hodijo v slüžbo sedet pa v lüft glejat. Tak pač to je v toten sveti, je treba delati pa davke plačüvati, se znejti. Pizdeje nad to, nede dosti pomogalo, držova pač vzeme, keko vzeme.

Či pa de toti zakon tak osta, boš ti morti za 5 let kakšno delo iska, ampak ga neš nejša, ker de ti na tisten delovnen mesti dela en 30 let star študent, glih zavolo totega zakona, kak je zej. Pa makar boš ti šolani pa boš meja vse pogoje, de delodajalec rejši ovega meja, ker ga ceneje hodi. Te pa boš na keri stroni? Na stroni študenta ali delavca? Kdo de te zatirani? To se vse vrne kak bumerang direktno v bučo.

Nesen pa nigi napisa, ka ne podpiran demonstracij, to je vedno dobro, ka se kej malo gene. Po nepotrebnen pa se ne treba razbijati, ker še je samo več škode, haska pa nikšega.

Pa kak si napisa, ka se z mirnimi demonstracijami nič ne doseže. S ten se ne strinjan. Či bi recimo toti študenti zej z mirnega demonstrerali pa izražali svojo nestrinjanje s spremembo totega zakoni, bi javnost pa vlada drgači na to glejali. Bilo je teko pa teko tisoč lidi, ki se s ten ne strinja. OK. Očitno bomo mogli kej prilagoditi.
S totin barbarskin divjojon pred parlamenton pa se nobena javnost, vlada, nišče, ... ne strinja več z jimi in ma vlada vse v svojih rokah, ka se študentska organizacija temeljito spremeni in naredi temi kunec.

Pa tak kak gučite, ka tan nekši tajkuni krodejo peneze, itd... Ka pa te mislite, kej toti na vrhi ŠOSa delajo? Glih tak peneze bašejo v žepe pa šüntajo mladino, ki itak ne ve, zake se gre. To je vse v interesi totih na vrhi, ka se to ohroni. Pošten pa delaven študent s ten nede nič zgüba.

SlovenianDevil petek, 21. maj 2010 ob 12:34

Se čista strinjan z Dejanom, či bi se šlo mirno na ulice bi se lehko kej spremenilo na bojše.

Zvončica nedelja, 23. maj 2010 ob 23:45

Da se je že ne????? Pionir

kokot ponedeljek, 24. maj 2010 ob 09:48

hja tak to je gda je človik durjeni te ponavodi bedarije dela
zaj so metali kocke f parlament v lotmerki do metali skejtari paradajz či nede skejt parka pomalen.

erof ponedeljek, 24. maj 2010 ob 14:25

Kocke in dildo v parlament





Pred parlament je poleg granitnih kock padel tudi dildo. Na enem od transparentov je pisalo, da je Katra »nadildana«. Je to razburilo notranjo ministrico Katarino Kresal, da je študente in dijake obtožila nestrpnosti? Kul Hahaha Hihihi

prlek1825 ponedeljek, 24. maj 2010 ob 21:42

kak godik vsi študente kritizirajo malo pa so vseeno dali politikom misliti pa jih ob živce spravli...tak ke vse slabo je za neke dobrega.....z delavcov pa se tak smejijo gda se pridejo jokat na štrejki

kokot ponedeljek, 24. maj 2010 ob 22:37

jah, vepa kda se je hodilo štrejkat z muro, to je ne bija protest ampak ekskurzija v lublano tan pred maxi market. spilo se je malo vina, pojelo por klobos pa se je šlo domu.
či bi muraši potrli por šajb na parlamenti pa ovega direktora znarezali bi malo drugačik se godilo



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.