Jernej sreda, 1. november 2006 ob 09:53

Ge san znao ka cipra (EU- drzava) ne spada kontinenti evrope pa turcijija (posebno pogodbo z EU) tüdi samo mali del evropi ma.

Hej samo na toj karti vec drzave so (zeleno in zeleno obkrozeno) ka so nej na evropskem kontinenti.
Ka spadajo Evropsko skupnost!

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/00/Oversea_territories.PNG

Jernej sreda, 1. november 2006 ob 10:01

Naja ka Karibske otoke (Martinique pa Guadeloupe) pa Reunion v Indijskem ocejani pa Francuska Guayana tüdi EU je san nej vedo! Mislec

Ka pa mini drzave pa knezevine v Evropi?

Jernej sreda, 1. november 2006 ob 10:10

Andora (met Francijov pa Spanijov)
Monaco (na Francuskoj obali...Formel 1)
San Marino (Italiji serverno ot rim-a)
Vatikan (v Italiji rim-i)
in se Liechtenstein (met Avstrijov pa Svicov) samo Liechtenstein se uporabla svicerske franke!

Tej mini drzave pa knezevine majo posebno pogodbo z Evropskov skupnost!

Jernej sreda, 1. november 2006 ob 10:25

Svica ma tüdi posebno pogodbo z Evropskov skupnost pa z Svicov hocejo tüdi meti sengensko mejo.

Norveska ne spada Evropsko skupnost pa ima sengensko mejo!

Meni se vidi ka smo se dosta vec kak 25 drzav!
Mislec

..pa se Rumunija pa Bulgarija....2007

Jernej sreda, 1. november 2006 ob 11:37

Slovenija de pred €vra mela kak Velika Britanija???Mislec

Dejan sreda, 1. november 2006 ob 11:45

Turčija je geografsko samo 2% v Evropi.
Velika Britanija pa še dugo nede mela Evra, či de ga sploh gda mela.

Jernej torek, 14. november 2006 ob 20:00

http://europa.eu/index_sl.htm

Jernej ponedeljek, 5. februar 2007 ob 22:50

Joj ka san sliso ot enega poslanca v Brüsli...

"Rusija je crpalka sveta...
Kitajska pa delavnica sveta...
Brazilija pa kmetija sveta..."

"..ka pa je z Evropa..Evropska skupnost..?"..Mislec

MHA sreda, 27. junij 2007 ob 14:03

Ke je zej s totimi Poloki? Ke neke virtijo? Ka je jih pre teko, pa ka morejo meti teko posloncof, pa zej neke, ka bi se jin švabi nej opravičüvali zavolo hitlera,... Zid Zid Zid
Ke mislijo ka mo jih mi zej po rokah nosili? Zid Zid Zid

Pepek z brega sreda, 27. junij 2007 ob 18:13

Oni do se bor pobrigali za sebe, ne tak kak mi, ki samo kimamo, pa fsakšemi hrbet nastovlamo, kak nas leži vüdre pujen.

Zid Zid Zid

Jernej sreda, 27. junij 2007 ob 18:38

MHA je napisal/a:
Ke je zej s totimi Poloki? Ke neke virtijo? Ka je jih pre teko, pa ka morejo meti teko posloncof, pa zej neke, ka bi se jin švabi nej opravičüvali zavolo hitlera,... Zid Zid Zid
Ke mislijo ka mo jih mi zej po rokah nosili? Zid Zid Zid


Vsako leto da je pac obletnica kunec 2.svetovne vojne v evropi cüjem govor ot Avstrijskega in Nemskega predcednika..

..pac za odgovornost ka predvzemejo ka je njihova drzava tistega casa naredla pa ka tekoci racun obstaja za placila za odskodnino.

Sidi se gnes den dobijo doloceno odskodnino!

Slovenija ima tüdi za Italijane odskodnino kredi samo baje se je nisce nej vlogo dao!

Zvončica sobota, 30. junij 2007 ob 00:58

Poloki so ga že v zgodovini precik "sračkali"....po svojih stališčih (joko pametni, lepi, pa nasploh vse mojo prav) me precik spomijajo na naše južne soside.....no, ve je zodjič bila ena oddaja ka so Hrvoti ugotovlali odkod so prišli....pa bržčas glih iz terenov ke je gnesden Poljska......Haa

Pepek z brega sobota, 30. junij 2007 ob 10:52

Po mojen jin je cerkef do kraja možgone zmešala. Kak Polokon, tak Hrvoton.

Ven ne ka bi cerkveni noviki bili kej slabega, samo či se preveč držiš samo ene resnice, te zgibiš opčutek za normalno živleje.

Zvončica nedelja, 1. julij 2007 ob 01:02

To je te cerkveno proje možgonov....maš prav Pepek...kak se toga nesen že soma spotila????Zardel

Zvončica torek, 14. avgust 2007 ob 23:07

No, kak se van te zej kej dopodne v toti skupnosti???Pre de ša krüh gor, pa mleko.....Dol

MHA sreda, 15. avgust 2007 ob 13:01

Pa fejn je, fse je lepo šlo gor, od elektrike, do krüha...
San fala bogi ka so balkanske ploče ostale Hjooj Hjooj Zid Zid Hud Hud

stajerc13 petek, 29. februar 2008 ob 16:36

IN MI BI JIM ZIDALI DŽAMIJO....


http://www.youtube.com/watch?v=tTF0Q1Le5WE


Dol Dol Dol

optix petek, 29. februar 2008 ob 18:11

stajerc13 je napisal/a:
IN MI BI JIM ZIDALI DŽAMIJO....


http://www.youtube.com/watch?v=tTF0Q1Le5WE


Dol Dol Dol



ne bomo jim mi zidali ðamije, ampak si bodo jo sami sezidali.

stajerc13 torek, 4. marec 2008 ob 11:30

Religijski konflikti so v večji meri posledica konzervativne družbe, ljudi, ki ne sprejemajo drugačnosti (rasne, narodne, verske, politične ...), saj ta ogroža njihovo identiteto, ki izhaja iz dojemanja sveta skozi črno-beli filter. V tem primeru oboji, verski in ateistični skrajneži, žal niso sposobni ali ne želijo usmeriti svoje energije in drugače, bolj produktivno nasititi človeško željo po pripadnosti nečemu. To pa seveda izkoriščajo in dodatno koordinirajo mediji in korporacije, kot že ugotovljeno pred menoj in zato je preveč posploševanj. Tudi v tej temi.

Realno gledano ne moramo potencirat morebitnih posledic gradnje džamije z religijskimi konflikti po večjih Evropskih prestolnicah Zahoda. V Sloveniji imamo v večji meri muslimane iz držav bivše Juge, ki so bolj integrirani in džamija, če bo, bo postavljena za njih in ne za »zlobne teroriste«. Torej, kratkoročno gledano, v Sloveniji ne moremo zaradi ene džamije pričakovati porast fundamentalističnega islama, ki podpira pol-suženjsko podrejenost in degradacij žensk, zaviranje minimalne integracije v ne-muslimansko okolje in zapiranje v svoje skupnosti. To tudi sam strogo zavračam, saj nima veliko skupnega z multikulturnostjo, še manj pa z enakopravnostjo in odprtostjo.

Dolgoročno, po pričakovanih ekonomskih trendih in strpni, liberalni politiki preseljevanja večine Evropskih držav Zahoda, lahko še naprej pričakujemo strmo rast medsebojnega kulturnega prepletanja, v katerem jasno prednjačijo muslimanski pripadniki različnih držav, še bolj pa Kitajci ter Indijci. To je neizbežna realnost, nanjo vpliva tudi koncept EU (in v njen okvir delujoče muslimanske organizacije) in tega ni možno preprečiti, zato je le vprašanje časa, kdaj bo zgrajena prva džamija za naraščajočo muslimansko skupnost v Sloveniji.

Gradnjo džamije dovoljuje ustava in ker imajo muslimani v Sloveniji že tako nekaj molilnic, ne vidim gradnje ene večje molilnice – džamije, kot nikakršen problem ali grožnjo, v kolikor s tem verniki ne bodo na nikakršen način kratili svobode drugim državljanom in si bodo džamijo financirali verniki sami oziroma z zunanjo pomočjo. Vsekakor pa muslimani že imajo kar nekaj svojih molilnic po Sloveniji. Džamija je v tem primeru najbrž mišljena kot prva nekoliko večja molilnica oziroma že nekakšen islamski center.
Slovenija

Zvončica nedelja, 9. marec 2008 ob 01:41

Imperij vrača udarec......hm. Negda so krščanski "mudžahedini" osvajali muslimanske terene, pa vsepovsodi (tudi v Evropi) vsilovali vero....zej pa se stvor obroča.....Treba pa znati ka nemreš zavolo izjave por besnih ali pa preplošenih lidi prenošati na celi narod. Keri got.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.