prlek1825 petek, 28. marec 2008 ob 20:54

če bi se lidje začeli malo zavedati o problematiki planeta bi lehko šparali na večih straneh ne se vsem fučka za vse ke vsaki samo gledi ki de nejveč zaslužjo! dogič mo meli lidje v glovi takšno mišlenje se nede dalo nič spremeniti! kda pa mo se začeli zavedati kakšno je stanje pa de drugače! (prvi okrepi ki se lehko naredijo za zemlo so: v vseh gospodinstvih reciklaže vseh materialov, pa se smetišča sploh nedo več teko punla, drugi vzrok pa nafta ki je tak dragocena treba šparati z jo, ne se vse kuri na olje po šumah pa leži teko drv! rešitve za druga goriva za avto so tudi že iznašli ampak je vse predrago! te pa nej šparajo droge avte pa vničijo planet!)

Nela sobota, 29. marec 2008 ob 23:04

In ste vgasnili lici? Jaz sem ne, da sem pozobila. Pa mislim tudi, da se lidje tega neso drzali. Redko kdo mogoce... Mislec

MHA sobota, 29. marec 2008 ob 23:05

Sen se pela pret skos Lotmerk, pa je ne nobena luč meje sfetila, kak običejno.

optix nedelja, 30. marec 2008 ob 01:38

moga bi še ti vgasniti na avti luč kda se pelaš Nasmeh

prlek1825 nedelja, 30. marec 2008 ob 14:07

če bi v mestih gorela vsaka druga luč bi še skoz blo zadosti za tiste nočne pijančeke! na takšen način nej rejši šparajo ne pa gjavijo nas reveže

MHA nedelja, 30. marec 2008 ob 14:19

Ve v enih vaseh mojo tak narihtano ka so nekak med polnočjo pa peto vüro zaron liči fgašjene.

prlek1825 nedelja, 30. marec 2008 ob 22:34

to prvič čujem! keko ven po naši lubi sloveniji svetijo celo noč! v ljubljani pa ormoži svetijo celo noč, za druga mesta pa nem reko mislim pa ke tudi svetijo celo noč!

MHA ponedeljek, 31. marec 2008 ob 12:53

Po mestih ne, po enih vesih pa, ven ka v Gederofcih fgašovlejo ponoči liči.

Jernej sobota, 28. marec 2009 ob 11:31

Gibanje za pravičnost in razvoj (ustanovitelj Drnovšek) poziva vse, da se pridružijo svetovni akciji Earth Hour 60 minut naj modri planet počiva v temi in tako v soboto 28.03.2009 med 20.30 in 21.30 uro ugasnemo luči in vse druge električne aparate, ki jih nujno ne potrebujemo.

Naprej Vir Cejtng

Müva z Nelov sva že zdaj gasnola Hihihi

Dejan sobota, 28. marec 2009 ob 18:13

Kej bodo te vsi to neke dol vgašüvali, potli pa opet vse gor navereš na puno. To še je hüje, kak či sploh nič ne delaš Nasmeh
Pa še fuzbal je glih gnes ob toti vüri. Nop, nede šlo A-A

Na zadnje urejal: Dejan, dne: sobota, 28. marec 2009 ob 18:13

MHA sobota, 28. marec 2009 ob 19:33

Ze ki je fusbal pa do res doj vgasnoli ja. Nogomet

prlek1825 sobota, 28. marec 2009 ob 21:06

dobro ke sem to zej vidjo ki je že prekesno!
hehe
nej rejši ovi malo šparajo ki mojo pune riti vsega ne mi mali narod

Zvončica sobota, 28. marec 2009 ob 22:43

Malo pretirovlejo z "nalogo"....je fčist utopično račünati ka de se gnesden keri za celo vüro večer odpoveda elektriki.....glupo....bi rejši dali 10 minut pa bi melo več efektaNasmeh Končno pa smo si v Lotmerki prejšji tjeden še popodne ob pol treh svetili z javno razsvetlavo....ke pa je te tü šparaje?

Dejan nedelja, 29. marec 2009 ob 00:00

Ja tak momo. Ovokrot sen bija v Lidli en den pa so sred dneva vse tiste liči svetile na parkirišči. Šparati treba fsakši den pa nepotrebne aparate vün zmekovati, ka lučke ne svetijo, ne eno vüro na leto, ostale dneve pa vse možno sveti kej treba pa kej ne.

prlek1825 nedelja, 29. marec 2009 ob 07:12

če mene keri ke pita, se pa je z toto javno razsvetlavo tak pretirovaje, kak na gosto delajo luči!
če bi naredli na razdaljo ke bi vsaka druga svetla bi še skoz blo zadosti svetlo!

erof nedelja, 29. marec 2009 ob 09:26

Reklamne panoje nej izklopijo ponoči pa do prišparali .
Zaradi javne razsvetljave tudi jate ptic zmoti kda se selijo te pa se čudijo od kot teko tega po mestih.Lani so v eni državi vrane okupirale mesto kam koli si stopjo kakec.Da ne gočim kakšne so balkone pa avte meli. Te so jih plašii z pokeci pa so se navadile na pokanje ka so jih te dobesedno lovci začeli strelati ka so se jih znebili.Čem samo to povedati ka javna razsvetljava ponoči dela nepotreben strošek pa še živali moti tu bi nej red naredli.Tudi te varčne žarnice neso glih nejbol praktične lahko ti svetloba od njih poškoduvle vid pa še pune kemikalij strupenih so.Če bi totim šefom klime v leti vgasnili ka bi jih malo švic polejo kak delavce bi tudi krepko prišparali na elektriki.To ja



Na zadnje urejal: erof, dne: nedelja, 29. marec 2009 ob 19:38

MHA nedelja, 29. marec 2009 ob 13:07

To se večkrot zgodi ka pri Spari tisti reflektori cele dneve gorijo.

tota nedelja, 29. marec 2009 ob 18:47

prlek1825 je napisal/a:
dobro ke sem to zej vidjo ki je že prekesno!
hehe
nej rejši ovi malo šparajo ki mojo pune riti vsega ne mi mali narod


Kak pa te zej to fküp paše? Keri ma puno rit, po mojen nima potrebe po šparaji... Pret ma jo mali narod z malimi pločami. Tü maš nekšo protislovje. Pa verjetno se pri toti akciji ne gre za šparaje, ampak za ekologijo. Či de si fsakši misla, ka tota vüra nič ne zaleže, pa ka nej drügi vgašüvlejo, te se nede v naših glovah nigdor nič spremenilo. Čisto fsakši posameznik lehko pri takšni akciji prispevle delež, pa čisto nič ga ne košta. Samo malo vole. Zütra bodo naši deca to delali, pa bi jin bilo dobro dati zgled. Mi smo vgasnili fse, razen hladilnika, zmrzovalnika, pa peči. Kapla na kaplo, pa je pomalen morje....Nasmeh

Dejan nedelja, 29. marec 2009 ob 19:19

Tote vüre vgašüvaja nimajo nekšega pomena, ka bi s ten kej prišparali ali pa pripomogli k bolj čistemi okolji. Gre samo za ozaveščanje o problematiki gnešjega cejta. Či ti za eno vüro nekši avtomat vün izklopiš, potli pa opet vse gor navereš nesi s ten nič nareda. Treba fsakši den šparati pa nepotrebne liči vgašüvati, radio, tv, računalnik, ... vün štekati, ka ne svetijo razne stand by lučke, itd... Pa ka si z lüčjo svetiš samo v tistem prostori, gi trenutno si, ne ka maš osvetleno celo stanovoje. Nej se malo tan zgenejo, gi cele noči reflektori v lüft svetijo (cerkve na primer) al pa ka sred dneva neso parkirišča razsvetlena.

prlek1825 nedelja, 29. marec 2009 ob 22:21

tota je napisal/a:
prlek1825 je napisal/a:
dobro ke sem to zej vidjo ki je že prekesno!
hehe
nej rejši ovi malo šparajo ki mojo pune riti vsega ne mi mali narod


Kak pa te zej to fküp paše? Keri ma puno rit, po mojen nima potrebe po šparaji... Pret ma jo mali narod z malimi pločami. Tü maš nekšo protislovje. Pa verjetno se pri toti akciji ne gre za šparaje, ampak za ekologijo. Či de si fsakši misla, ka tota vüra nič ne zaleže, pa ka nej drügi vgašüvlejo, te se nede v naših glovah nigdor nič spremenilo. Čisto fsakši posameznik lehko pri takšni akciji prispevle delež, pa čisto nič ga ne košta. Samo malo vole. Zütra bodo naši deca to delali, pa bi jin bilo dobro dati zgled. Mi smo vgasnili fse, razen hladilnika, zmrzovalnika, pa peči. Kapla na kaplo, pa je pomalen morje....Nasmeh


čuj na toto vuro brez elektrike jaz nedam nič!
treba skoz šparati ne samo v toti vuri!
kda pa de se sistem obrno malo pa zmejšala javan razsvetljava te pa sem tudi priprovleni na toto vuro biti brez elektrike, drgačik pa gledim fejst na to ke že ovalčik ne gorijo brezveze liči pa stalno šparan!
tisti ki pa ovačik ne ve šarati pa nej v toti vuri to notri spravi!



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.