tota torek, 17. februar 2009 ob 06:29

Dejan je napisal/a:
Ja peneze nej hejajo pobirati od lüdi, pa nej začnejo svojo nakrodjeno bogastvo malo med lidi tolati. Bodo hitro meli še preveč "vernikov" Hehe

Aplavz Samo, mislin, ka tote pravlice na žalost nemo nigdor vidli. Toti do še dale od lidi cecali peneze, ka do se lehko še bol bogatili. Lidje pa so teko hempasti, ka do jin dovaliButl

MILAN torek, 17. februar 2009 ob 07:36

Alooo Alooo Alooo
http://www.zrtve-cerkve.org/cerkveno_bogastvo.htm


malo si poglednite keko mo cerkef te pa de fsakšemi jasno kakšno moč mo
fsakši keri se je cirkvi gor stavja je meja nevole.

Legionar torek, 17. februar 2009 ob 10:48

Zej bon malo pisa na pamet, ka se mi ne do linkov iskati; filozof in teolog Vinko Ošlak skoz provi, ka človik za to ka vervle v Boga, ne nüca nobenega posrednika. Cerkev pa je nič drügega kak posrednik, ki na račün tega tüdi fejn slüži.Hudi Sama cerkev tüdi fči, ka je Bog fsigi. Zakej ga te eni iščejo samo v Cerkvi? Niman pojma Boga najprej moreš nejti v sebi; če ga v sebi neš nejša, ga neš nejša niti v cerkvi in nede ga namesto tebe nejša nobeden župnik, škof, popež ali kdo koli!A-A

Jaz mislin, ka lidje ki hodijo v cerkev, so povečini vodljivi lidje, ki nimajo svojih jajc ali pa svoje hrbtenice ka se tak izrazin, pa resen nücajo nekšega pastira, nekoga pač komi sledijo pa ki je za jih bog i batina (župnik), pa lidje, ki ne znojo pa ne zmorejo razmišljati z lastno pametjo.Kafe Či maš svojo zdravo pamet, pa svoj jaz, pa ti toga ne treba, fsej meni se tak zdi...
Mogoče je fse to malo na grobo povedano vseeno vüpan, ka nede kakšen zamere glede toga. S ten tüdi mislin rečti, ka so ne fsi tisti ki hodijo v cerkev takši, večina pa - po moje.

Dejan torek, 17. februar 2009 ob 11:04

Ja ovce pač. Bog pa obstaja, samo na Zemli ma namestnika - Cerkev Jajks
Eni se pač bojše počütijo, gda grejo v cerkev pa tan kakši evro pistijo. Te lehko dale brez skrbi grešijo Nasmeh

tota torek, 17. februar 2009 ob 13:04

Obo sta to dobro napisala. Eni resen sto na vüro f cerkef hodijo, v resnici pa so najhüjši "grešniki". Se jas tüdi nesen nobeden ejngel, trüdin pa se po nejbojših močeh, ka nebi kumi kej slabega naredla. Ovi pa delajo sranje, te pa k spovedi, pa so čisti ko suza. To je nič drügega ne, kak hinafščina.

Bog je resen fseposudik (ali kak ga že različne religije imenüvlejo), zato po mojen ne trebaš f cerkef hoditi, ka si veren. Jas verjen v Boga, samo ne f takšega, kak ga katoliška cerkef predstovla. V resnici Bog ne kaznüvle, pa pekla tüdi nega pa vraga. Fse delajo zakoni karme, pekel te čoka na Zemli, či delaš slabe stvari - dobro se z dobrin vrača, slabo pa s slabin...Či delaš slabo, neš vujša posledican, či boš f cerkef popi peneze nosa. Takšo je mojo mišleje. AmenKlanjam

Jernej torek, 17. februar 2009 ob 18:39

Dejan je napisal/a:
Ja ovce pač. Bog pa obstaja, samo na Zemli ma namestnika - Cerkev Jajks
Eni se pač bojše počütijo, gda grejo v cerkev pa tan kakši evro pistijo. Te lehko dale brez skrbi grešijo Nasmeh


Nemestnik Jezusa na zemli je papež vatikani! To ne vala za vse kristjane.
Za tiste konfesije ne vala to, ka so se pri razni koncilaj otcepili kraj recimo...

kristjani

To je se negda resan prakticeralo, ka si dao penez pa so se ti greji otpüstili!
Tak se je recimo Vatikan financeral pri gradnji!
In to je vido Martin Luther da je peš hodo z nemčije v vatikan.
In reakcija je bila čas reformacije!

Na zadnje urejal: Jernej, dne: torek, 17. februar 2009 ob 18:48

Legionar torek, 17. februar 2009 ob 20:27

tota je napisal/a:
Obo sta to dobro napisala. Eni resen sto na vüro f cerkef hodijo, v resnici pa so najhüjši "grešniki". Se jas tüdi nesen nobeden ejngel, trüdin pa se po nejbojših močeh, ka nebi kumi kej slabega naredla. Ovi pa delajo sranje, te pa k spovedi, pa so čisti ko suza. To je nič drügega ne, kak hinafščina.

Bog je resen fseposudik (ali kak ga že različne religije imenüvlejo), zato po mojen ne trebaš f cerkef hoditi, ka si veren. Jas verjen v Boga, samo ne f takšega, kak ga katoliška cerkef predstovla. V resnici Bog ne kaznüvle, pa pekla tüdi nega pa vraga. Fse delajo zakoni karme, pekel te čoka na Zemli, či delaš slabe stvari - dobro se z dobrin vrača, slabo pa s slabin...Či delaš slabo, neš vujša posledican, či boš f cerkef popi peneze nosa. Takšo je mojo mišleje. AmenKlanjam
Priklon

Jernej torek, 17. februar 2009 ob 20:48

Po mojen smo vsi na sveti deca enaga in istega boga!
Samo ka ne trpim je fundamentalizen, ekstremizen bilo kakše religije Heoa

Ges ne razmin ka takšne primere se cerkvi svetega groba (ki bi naj jezusa pokopali) dogajajo.

povezava

Več kristjanske konfesije tan meše majo. Mogli bi se met sebov obnašati kak bratje!
Nej pa to............ Neee

Zvončica torek, 17. februar 2009 ob 23:34

Te do to venda nebesa....za reveže.....samo iz toga nede nič. Nažalost. Do dale živeli v grehi - popi mislin.

Dejan petek, 3. april 2009 ob 16:35

Cerkev Terrafolku: "Ne na naši zemlji"

Koncert na Mengorah odpovedan

Glasba, pred eno uro
Ljubljana - MMC RTV SLO

Slovenska Rimskokatoliška cerkev obtožuje skupino Terrafolk, da igra pogansko glasbo. Prepovedali so jim tudi koncert.

Skupina Terrafolk, ki velja za eno najboljših slovenskih glasbenih skupin, letos praznuje poseben jubilej. Že deset let namreč skupina, ki v svoji glasbi združuje različne glasbene sloge, navdušuje s svojimi lastnimi skladbami in priredbami drugih skladb.

Njihovo slavnostno leto pa je zadnje dni presenetil nenavaden ukrep Rimskokatoliške cerkve, ki je onemogočila koncert na Mengorah. Cerkev, ki je lastnica zemljišča, kjer bi se moral koncert zgoditi, je utemeljila svojo zavrnitev z argumentom, da Terrafolk igra pogansko glasbo.

Skupina Terrafolk, je na svoji spletni strani napisala: "Malo smo že pomislili, da gre za prvoaprilsko šalo, vendar je koncert na Mengorah zares odpovedan. "


Hjooj Hjooj Buum

Legionar torek, 7. april 2009 ob 12:41

Dejan je napisal/a:
Cerkev Terrafolku: "Ne na naši zemlji"

Koncert na Mengorah odpovedan

Glasba, pred eno uro
Ljubljana - MMC RTV SLO

Slovenska Rimskokatoliška cerkev obtožuje skupino Terrafolk, da igra pogansko glasbo. Prepovedali so jim tudi koncert.

Skupina Terrafolk, ki velja za eno najboljših slovenskih glasbenih skupin, letos praznuje poseben jubilej. Že deset let namreč skupina, ki v svoji glasbi združuje različne glasbene sloge, navdušuje s svojimi lastnimi skladbami in priredbami drugih skladb.

Njihovo slavnostno leto pa je zadnje dni presenetil nenavaden ukrep Rimskokatoliške cerkve, ki je onemogočila koncert na Mengorah. Cerkev, ki je lastnica zemljišča, kjer bi se moral koncert zgoditi, je utemeljila svojo zavrnitev z argumentom, da Terrafolk igra pogansko glasbo.

Skupina Terrafolk, je na svoji spletni strani napisala: "Malo smo že pomislili, da gre za prvoaprilsko šalo, vendar je koncert na Mengorah zares odpovedan. "


Hjooj Hjooj Buum


Cerkvi bi blo treba vzeti vse vkrej, ki so itak večino fsega ke mojo dobili na zločinski način!

prlek1825 torek, 7. april 2009 ob 22:52

to pa je resen!
nepret so dobli zemlo na ciganski način z grehi, ke so jih lidje mogli plačuveta!
to so jim vzeli tisto kar je edino prav blo! zej pa so po denaconilizaciji opet nazaj dobli!
tu pa mislim ke je opet bilo zej zgrešeno!

MILAN sreda, 8. april 2009 ob 07:28

Hjooj trak to je cerkef je neuničliva prijih nega greha ven se za greh lehko odküpiš
z penezi ,zemloj ali čin kolo drügin
mojo že veke probleme ka nega župnikof-še davek pa do doj zapirali cerkve.....

Legionar sreda, 8. april 2009 ob 09:03

prlek1825 je napisal/a:
to pa je resen!
nepret so dobli zemlo na ciganski način z grehi, ke so jih lidje mogli plačuveta!
to so jim vzeli tisto kar je edino prav blo! zej pa so po denaconilizaciji opet nazaj dobli!
tu pa mislim ke je opet bilo zej zgrešeno!
Se provi ka so nazoj dobili tisto, ke so nekomi drügemi že pred fkrej vzeli ali fkrali!

prlek1825 sreda, 8. april 2009 ob 21:49

ja jaz mislim ke je tak kak sem napiso! pa mislim ke se puno ne motim!
za mene je cerkva ena vejka lopovščina ke bistvo vere sploh nega razkrite oz done v javnost!
jaz rečem tek tote obrede pa to ke morejo deca dati skoz je pametno ke se dojo pa ke se cerkveno oženiš, ampak ne zaradi vere ampak zaradi običeja! če bi bilo bistvo vere razkiro pa blo to vse dosti bol pošteno, pa tudi nebi blo pedofilov pa tak dale!
poznam župnika ki je star neke čez 80 pa se ga venda eni tudi poznate, stanka janežiča z brebrovnika mislim, on je tudi vejki pisec knjig, no in on med drugim se tudi strinja z tem ke sem že napisa pa provi ke je nejbojša cerkeve revna cerkev, tega pa več nega in dobre cerkve tudi ne!

erof sreda, 8. april 2009 ob 23:02

Cejtng Cerkva nema teko premoženja kelko davkov je zatajila (brez tistega ka jim je država vkrodjeno depnerala (začasno).Če jim deco pa babe skup nejdejo keri so (bili spočeti kak je bog štejo) te bankroterajo še isti den pa še tistih tisoč let kej so guali ka je marija spočela od svetega duha (rdeča kapica pa od vuka ka je pri babici spo)že pa ?

Legionar četrtek, 9. april 2009 ob 06:13

Zodjič so v naši ulici lotmerški gasilci pobirali prostovoljne prispevke za novi gasilski avto. Midva sva jin dalo nekšo malenkost in za tisto so nama celo račün napisali, či glih gre za prostovoljne prispevke. In ob fsen ten sen se sprava malo račünat, kakšo ogromno maso penez fsaki den poberejo pr meši v cerkvah od lidi, pa se od tega nikdor ne ploča nikši davek!Hud Ker či so za prostovoljne prispevke mogli gasilci napisati račün, zakej toga ne trebajo v cerkvi?

Dejan četrtek, 9. april 2009 ob 13:36

Te pa še se ob vsen ten lehko pitaš, kak bi te nej vsi plačevali cerkveni davek, či pa niti cerkev nikših davkov na plačüvle Niman pojma
Proračünsko lükjo pa bi zej v totih vüzenskih cejtih lehko zakrpali, či bi od tega cerkvi davek pobrali, kej bodo zej mafnili Hihihi

prlek1825 četrtek, 9. april 2009 ob 22:21

jaz mislim ke je škoda cejta o tem debatirati ke je to ena vejka banda pa lopovčina!
mislim pa ke je tudi žalostno ke je na račun tega prekrito bistvo vere, pa ke lidje verjejo v glupostti. nej si rejši preštiderajo sveto pismo pa do te vidli kakšo je stanje če pa nemajo cejta pa se nej rejši od cerkve vmeknejo kak pa ta rivlejo peneze!

Legionar petek, 10. april 2009 ob 12:33

prlek1825 je napisal/a:
jaz mislim ke je škoda cejta o tem debatirati ke je to ena vejka banda pa lopovčina!
mislim pa ke je tudi žalostno ke je na račun tega prekrito bistvo vere, pa ke lidje verjejo v glupostti. nej si rejši preštiderajo sveto pismo pa do te vidli kakšo je stanje če pa nemajo cejta pa se nej rejši od cerkve vmeknejo kak pa ta rivlejo peneze!
To ja

Na zadnje urejal: Legionar, dne: petek, 10. april 2009 ob 12:34



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.