Dejan sreda, 26. maj 2010 ob 23:01

prlek1825 je napisal/a:
Dejan je napisal/a:
O, jebenti Prlek, ki ti živiš? Gi v okolici Ormoža? Mislec Hahaha

čoke malo ki bi živjo kda so šle pionirske čepice vun z mode sem jaz kome na svet pribrečo,,hehe,,te pa nema veze če sem z ormoža al lotmerka Nasmeh


Ok, to ti je oproščeno Nasmeh Pionir

kobreti četrtek, 27. maj 2010 ob 00:37

..ja ja nekda je to bija zlo veki svetek, pa še kak smo bli ponosni na štafeto, fsi so se drli da ga nose Titu, a ja Jovanki Hihihi

Legionar četrtek, 27. maj 2010 ob 08:06

prlek1825 je napisal/a:
jaz če po istini povem prvič čujem za toti praznikJa, marsikej ke se je za cejta Juge slavilo, je zej šlo v pozabo. Pa je to škoda, ker ne ven ke je narobe v ten, či se je praznüva den mladosti. Na tisti den smo iz pionirov mladinci grotali. Jaaa

Je pa nasplošno žalostno viditi, kak malo mlejše generacije gnes den slabo poznajo zgodovino, ki je -iskreno povedano- še ne tak davna. Žalosten

Zvončica petek, 28. maj 2010 ob 21:50

Še gnesden bi mogli meti eden den ke bi bija namenjeni mlodin - že zavolo toga ka se jin do na znanje ka so pomembni v naši družbi.....s ten ka bi to lehko blo v kreativnen in ustvarjalnen smisli obarvan den - ne opet pijanka na kubik. Nasmeh

TUNČEK sreda, 25. maj 2011 ob 13:21

25. maj, den mladosti....

Smo pa nosili fčosik štafeto. Polek tega, ka je to bila politika, je bija tüdi šport in pa seveda za nos deco veka čost.

Gnes pa, ostoja neke nostalgije in račünanje plus minus glede Josipa in suma sumarum se pri meni pokože, da je človik bija fseeno pozitivna osebnost, še posebe pa za tiste keri so se ne ukvorjali s politiko, se jih je oblost pistila pri miri.

Jaaa




bafomet2011 sreda, 25. maj 2011 ob 16:36

Dragi,moji omladinci,da ste sledili moje upute,danas bi slavili a ne radili.Sretan vam 25 maj,dan omladine!!!!!!!!!!!!Vaš Maršal TITO

đoužek sreda, 25. maj 2011 ob 20:55

Pionir

Omladinci i omladinke.
več je stiglo vreme, da odemo u krevet.
Moj rođen dan se i ove godine završio.

Volim vas.


TUNČEK četrtek, 26. maj 2011 ob 07:35

I ovaj, pa ostarili ste omladinci i u vama nema više nekog žara, da bi uzeli alat i išli nat Ljubljano ! Hjooj

Legionar petek, 27. maj 2011 ob 10:11

ŽIVEL MARŠAL TITO IN ŽIVELA SFRJ!

Dejan petek, 25. maj 2012 ob 16:32

Mislec

pravični petek, 25. maj 2012 ob 17:41

Saj ne rečem, da ni bilo dobrih stvari.

Ampak kaj ti bo služba in stanovanje, če nimaš SVOBODE. Žalosten Hudi

Če si kaj političnega narobe povedal si lahko fasal Goli otok. Tiho Pionir Policej

Da ne omenjam, kako smo cel popoldan stali v vrsti za 2 kg sladkorja. Žalosten Hudi Hudi

Pralni prašek so nam vozili tovornjakarji iz drugih republik bivše države. Žalosten Hudi

Po pralni stroj GORENJE smo morali v Avstrijo, ker ga pri nas nisi dobil. Šokiran

Za nekaj vreč cementa si moral na listo čakajočih. Žalosten Hudi

Seveda je bilo treba dati trgovcu kakšno flašo, da si na listo sploh prišel. Hudi

Yugota si čakal leto in pol. Šokiran Žalosten Mislec Hjooj Hudi Hudi Hudi

In seveda je bilo potrebno dati modro kuverto , da si sploh prišel na listo čakajočih. Hudi

Ko smo šli v Avstrijo po ubogi 2 kg kave, me je carinik vprašal " šta ima" in so te slekli do gat in obravnavali, kot terorista. Žalosten Hudi

Vsem, ki še vedno poveličujejo bivši sistem bi samo en mesec dal bone za benzin in en mesec par - nepar. Zloba

Ko bi najbolj nujno moral nekam, nisi smel na cesto. Žalosten Hudi Hudi Strelec

Ehhh, kaj bi dalje, ker večina se tega itak ne spomni. Glavno, da svoje gonijo. Hjooj

ŽIVELA SAMOSTOJNA SLOVENIJA ! Ploskač Slovenija





zobl petek, 25. maj 2012 ob 18:32

pravični je napisal/a:
Saj ne rečem, da ni bilo dobrih stvari.

Ampak kaj ti bo služba in stanovanje, če nimaš SVOBODE. Žalosten Hudi

Če si kaj političnega narobe povedal si lahko fasal Goli otok. Tiho Pionir Policej

Da ne omenjam, kako smo cel popoldan stali v vrsti za 2 kg sladkorja. Žalosten Hudi Hudi

Pralni prašek so nam vozili tovornjakarji iz drugih republik bivše države. Žalosten Hudi

Po pralni stroj GORENJE smo morali v Avstrijo, ker ga pri nas nisi dobil. Šokiran

Za nekaj vreč cementa si moral na listo čakajočih. Žalosten Hudi

Seveda je bilo treba dati trgovcu kakšno flašo, da si na listo sploh prišel. Hudi

Yugota si čakal leto in pol. Šokiran Žalosten Mislec Hjooj Hudi Hudi Hudi

In seveda je bilo potrebno dati modro kuverto , da si sploh prišel na listo čakajočih. Hudi

Ko smo šli v Avstrijo po ubogi 2 kg kave, me je carinik vprašal " šta ima" in so te slekli do gat in obravnavali, kot terorista. Žalosten Hudi

Vsem, ki še vedno poveličujejo bivši sistem bi samo en mesec dal bone za benzin in en mesec par - nepar. Zloba

Ko bi najbolj nujno moral nekam, nisi smel na cesto. Žalosten Hudi Hudi Strelec

Ehhh, kaj bi dalje, ker večina se tega itak ne spomni. Glavno, da svoje gonijo. Hjooj

ŽIVELA SAMOSTOJNA SLOVENIJA ! Ploskač Slovenija









Pa nikoli nisi razmisljal zakaj je bilo tako ? Mislec

Enostavno, zahodne države so jugoslaviji zaprle pipo, uvedle sankcije, noben ti nič ni prodal,razen maloobmejnega prometa z italijo in avstrijo, ostalo je bila tema, izvažal si lahko preko maloobmejnega sporazuma, tak da se je roba ki je bila proizvedena recimo v drugih jugoslovanskih republikah v sloveniji prepakiravala in je na škatli moralo pisati made in slovenia, drugače nisi mogel prodajati v avstrijo, italijo.


S katerim namenom?

Zato da se država oslabi in pomalem začne razpadati.

Zdaj ne boš rabil bonov par - nepar da bi se vozil z avtom, ker ne boš imel denarja ne za avto in ne za gorivo, in bomo hodili peš Nasmeh

karantanija petek, 25. maj 2012 ob 22:04

Pionir Joško pride pogledne, kej so naredele z držovoj.......... Kozlam , negda se je znalo gdo lehko krodne, pa še je za male lide nekej ostalo, gnes pa ku**e krodnejo, pa nič več ne ostone. Te pa bi še z nekšneme goleme otoke strašele, spostrelate bi jih trebalo Strelec Strelec Strelec

DružeTito mi ti se kunemo, da sa........................ne skrenemo..................samo smo že dovno odišle v božjo mater.

pravični petek, 25. maj 2012 ob 22:36

Joj, zobl, pa ti še vedno nasedaš tej propagandi. Šokiran Žalosten Mislec Hjooj Hjooj

Za vso nesposobnost in zato, ker je večino deviz porabila JLA in partijski vrh, so ljudi nafarbali, da je zahod kriv, ker zapira pipico. Hjooj Šokiran Hihihi Hihihi Hahaha Hahaha

Potem ni čudno, da s to rajo, ki še vedno verjame tistim pravljicam, še sedaj lahko vsak politik, ki ima pet minut časa, lepo mirno manipulira. Hihihi Hihihi Zloba Zloba Hahaha Hahaha

Pepek z brega sobota, 26. maj 2012 ob 00:40

Dejan je napisal/a:
Mislec



Me praf zanimle kakši bi bili komentari, či bi na toten paperi bli podpisani drügi lidje in bi gori bija datum ispred trijesti let Mislec Mislec Mislec

pravični sobota, 26. maj 2012 ob 01:05

Hmmm, Pepek z brega, pred tridesetimi leti sem jaz zaradi takratnega režima celo popoldne stal v vrsti, da sem dobil 2 kg sladkorja. Žalosten Hudi

Kaj ste že vsi vse pozabili? Mislec

Ali so pa drugi pri hiši vse nabavili?

Aja, pa mimogrede so bili pred 30. leti tudi boni za bencin. Šokiran Žalosten Žalosten Hudi Hudi

In že takrat je cvetela korupcija. Žalosten Žalosten Hudi Hudi

Pa ne bi sedaj o tem, ker bi moral povedati nekaj imen, ki so veljala za smetano v Ljutomeru. Jaaa Zloba Hihihi

Pepek z brega sobota, 26. maj 2012 ob 02:08

Kul Kul Kul
Drži, ka se marsikej neje dobilo, ali pa se je dobilo prek vez ... samo tota o vrstah za cuker pa je bosa - si zgrešja bor 20 let Pomežik

Po gorenjof pralni stroj smo hodili v Avstrijo, kej je bija faleš - pa še zej bi bija, či bi dobili avstrijsk dovek nazoj, kak smo ga tistokrot. Kafeja pa si lehko nesa samo eno kilo, razen či si ne bija švercar Nasmeh

Tankali smo eden cejt resen na bone, samo smo se lehko po mili voli vozili (razen tiste dni dere si pač zavolo registracije ne smeja na cesto) - pa si malo preračüni keko bencina si te zej lehko küpi eden dekavec, kerega pohlepni delodajalec žmiče in se z jega norca dela ...

Tisto o stanovanji pa obrni in se zamisli "Kakša je te to svoboda, dere živiš kak podnajemnik in doš tri frtole ploče za stanarino, slüžbo pa mogoče gnes moš, zütra pa bode derektor firmo oda, ti pa boš se na cesti.

O plovih kuvertah pa rojši nebon debatera - resen so tüdi te marsikej rešile, samo so bile samo kuverte ... gnesden pa se takše riči rešovlejo s kufri.

Fsakša oblost je tak narihtana, ka državlone na nekši način mo pod kontroloj. Či negda nesi smeja besede rečti krez oblost (malo pretirovleš, ker bi te mogli polovico lüdi zapreti), je gnesden teko prepovedi in omejitef na fseh področjih, ka več nejč vün ne znejdemo ... fse to za "dobrobit, varnost in zdrovje državlonof ...

Rojši hejejma - den mladosti je mina ... zej pride interventni zakon ...
Verjen ka bodo se nojni vnuki krez 40 let spomijali totih cejtof in bodo rekli: "Pa kej so se to šli nekše svetke namesto ka bi delali, pa kej so to liden jemoli še od tistega, kej so si z mukoj prislüžili, namesto, ka bi red pri sebi naredili ... "

Jernej sobota, 26. maj 2012 ob 08:33

Pod toj vladov ka zdaj Slovenija ima me ne čüdiva ka to podčrtajo proti Tita! Mislec

zobl sobota, 26. maj 2012 ob 10:39

pravični je napisal/a:
Joj, zobl, pa ti še vedno nasedaš tej propagandi. Šokiran Žalosten Mislec Hjooj Hjooj

Za vso nesposobnost in zato, ker je večino deviz porabila JLA in partijski vrh, so ljudi nafarbali, da je zahod kriv, ker zapira pipico. Hjooj Šokiran Hihihi Hihihi Hahaha Hahaha

Potem ni čudno, da s to rajo, ki še vedno verjame tistim pravljicam, še sedaj lahko vsak politik, ki ima pet minut časa, lepo mirno manipulira. Hihihi Hihihi Zloba Zloba Hahaha Hahaha



pa ja , raja je dobesedno zmanipulirana, to je videno iz tvojih komentarov ka spadaš med to rajo Kul

Večino deviz je porabila JLA, buhahahahahahahahaha mislim padel bom od smeha s stola kakšne ti lomiš, pravični.

Samo primerjava 1991 pa 2012 mi dosti pove kje smo,
jugoslavija 1991 - 14 miljard dolarjev zunanejga dolga, slovenija 2012 - 42 miljard eur zunanjega dolga.
toliko o pravljicah kere lomiš...

TUNČEK sobota, 26. maj 2012 ob 14:08

zobl je napisal/a:
pravični je napisal/a:
Saj ne rečem, da ni bilo dobrih stvari.

Ampak kaj ti bo služba in stanovanje, če nimaš SVOBODE. Žalosten Hudi

Če si kaj političnega narobe povedal si lahko fasal Goli otok. Tiho Pionir Policej

Da ne omenjam, kako smo cel popoldan stali v vrsti za 2 kg sladkorja. Žalosten Hudi Hudi

Pralni prašek so nam vozili tovornjakarji iz drugih republik bivše države. Žalosten Hudi

Po pralni stroj GORENJE smo morali v Avstrijo, ker ga pri nas nisi dobil. Šokiran

Za nekaj vreč cementa si moral na listo čakajočih. Žalosten Hudi

Seveda je bilo treba dati trgovcu kakšno flašo, da si na listo sploh prišel. Hudi

Yugota si čakal leto in pol. Šokiran Žalosten Mislec Hjooj Hudi Hudi Hudi

In seveda je bilo potrebno dati modro kuverto , da si sploh prišel na listo čakajočih. Hudi

Ko smo šli v Avstrijo po ubogi 2 kg kave, me je carinik vprašal " šta ima" in so te slekli do gat in obravnavali, kot terorista. Žalosten Hudi

Vsem, ki še vedno poveličujejo bivši sistem bi samo en mesec dal bone za benzin in en mesec par - nepar. Zloba

Ko bi najbolj nujno moral nekam, nisi smel na cesto. Žalosten Hudi Hudi Strelec

Ehhh, kaj bi dalje, ker večina se tega itak ne spomni. Glavno, da svoje gonijo. Hjooj

ŽIVELA SAMOSTOJNA SLOVENIJA ! Ploskač Slovenija









Pa nikoli nisi razmisljal zakaj je bilo tako ? Mislec

Enostavno, zahodne države so jugoslaviji zaprle pipo, uvedle sankcije, noben ti nič ni prodal,razen maloobmejnega prometa z italijo in avstrijo, ostalo je bila tema, izvažal si lahko preko maloobmejnega sporazuma, tak da se je roba ki je bila proizvedena recimo v drugih jugoslovanskih republikah v sloveniji prepakiravala in je na škatli moralo pisati made in slovenia, drugače nisi mogel prodajati v avstrijo, italijo.


S katerim namenom?

Zato da se država oslabi in pomalem začne razpadati.

Zdaj ne boš rabil bonov par - nepar da bi se vozil z avtom, ker ne boš imel denarja ne za avto in ne za gorivo, in bomo hodili peš Nasmeh


Tito je že zna krmariti, da nan je blo fajn. Zna je tüdi utišati preveke nacionalizme, če si se pa kej preveč politično angažira izven linije, pa je ne bija več hec. Ne ven, če nan je zej eksistencialno kej bojše kak pret. Lačnih je ne bilo, klošarof dosta meje, nezaposlenih je ne bilo... Je za razmisliti !



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.