sobota, 24. januar 2026
Sledite nam:

Prlekija-on.net je največji in najbolje obiskan spletni medij v Prlekiji, ustanovljen leta 2005.

Sledite nam

Nastavitev teme

Avatar
TUNČEK

Tragikomična stron !

Avatar
zobl

TUNČEK je napisal/a:

Malo bi mogli tote referendume zajeziti, če ne mo meli na kunci referendume, če lehko gre sosidof Franček, ke je ožejeni k moji ženi spot !



To pa je krif zakon, ka se zbere teko pa teko podpisov pa se išče referendum.
Jas sen že štindira ka bi dali pobudo za referendum ka more bencin biti zapstoj.
Mislin ka bi jih dosti podpisalo za toti referendum, pobudnike pa bi pelali na pregled na psihijatrijo

Avatar
TUNČEK

Zobl, ge moš listo za potpise ? Takoj jo potpišen in na referendomi mo fsi za zapstuj benzin.

In na žalost je resen tak, da se na referendon dovlejo stvari za kere se točno ve kakšen de rezultot.



Avatar
MHA

Za fsakšo figo bi že meli referendum, ke komi ke ne paše, že grejo zbirat potpise. Či že čejo meti teko rteferendumof nej naredijo fse naenkrat, ne pa momo na dvo mesca referendum.

Avatar
Ivek

Prinas je zaj nekak tak. Tisti, gi neso na oblosti delajo referendume ka bi zonegali zakone tistih ki so na oblost. Toti na oblosti pistijo referendume zato gi ne vüpajo no ne znojo zagovorjati svojih zakonof. Zato mon jas rešitef.
Slovenskih plemen je ne dosti, zato bi lehko fpelali atensko demokracijo.(5.stol pred Kr.)
Meli bi enkrat letno delegatsko skpuščino v nekšen kamnolomi ali drugen podobnen zemeljsken objekti, ki bi bija kak amfiteater. Tan bi se zebrali plemenski glavoši, jihovi pajdoši, muzikanti, varnostniki, nosilci priftošlof, plemenski norci, pa neke tistih, ki se drengajo okoli jihove kopaje.Tan bi povedali kaj so naredili, pa ka bi trebalo narediiti. Polek bi odmah delalo sodišče no giljotina za tiste, ki neso naredili. Te bi predloge amenovali no zebrali novega glavoša fseh plemen.
Poten bi bila veselica na keri bi kaštigali opsojene, nosili okoli tiste, gi so delali dobro, naj bole pa tiste gi so grotali novi glavoši.
Kda bi to fpelali bi lehko ukinoli DZ, Vlodo, sodišča pa refrendume. Sten bi plemensko rengeraje grotalo joko fol.
Zato predlagan zodji referendum, gi bi pita či ste za:
Doj s fsemi referendumi, živela narodna plemenska demokracija.

Skoron sen pozobja. S kuriron bi poslali pozdrof EU, ve uni že neke podobnega mojo.

Avatar
Dejan

Pa s totimi referendumi so čist znoreli. Kon to gre... Penezi se dobesedno skoz okno mečejo, ka se odloča po \"nejbol demokratični poti\". Na noben referendum več ne gren pa niti se mi nikoli več ne lübi sploh poizvedovati o čen se na referendumi sploh gre, ker je brez veze. Pol jih je posvetovalnih, ki itak nimajo nikše teže in so isto, kak da bi na vladni stroni naredli anketo. S tem ka anketa košta 0, toti blesavi referendum pa 4 milijone al keko vragi...

Avatar
MHA

Še več kak 4 mio košta, mislin ka so oviden rekli ka 4,3 mio :hjooj:

Avatar
TUNČEK

Tiste štiri miljone bi bilo dobro rastolati družinan, ke kumer preživijo in ke je letno dosta referendumof bi to liden že neke pomogalo. Referendume pa bi mogli napraviti na referenduški den enkrat v leti.
Nujno je tüdi sprejeti zokon, ke bi opredelüva teme kere lehko grejo na referendom.

Dosta stvari je, ke so potrebne sprejema in se ve da na referendumi podnejo. :jaaa:

Avatar
MHA

Scoj še račünej stroške volilne kampanije.

Avatar
Progress

Kak pa kej z referendumom za zaprte trgovine ob nedelah ? Kak je zej s ten, če te naša beseda nič več v tote držove ne vala ? Te pa še košta teko.

Avatar
zobl

Progress je napisal/a:

Kak pa kej z referendumom za zaprte trgovine ob nedelah ? Kak je zej s ten, če te naša beseda nič več v tote držove ne vala ? Te pa še košta teko.


to bi lehko bila pogruntafščina popov ka bi šteli ka se v nedelo gda je gospodov den nič ne dela pa ka so fse trgovine zaprete z mislijo ka te či narod nede moga v trgovino iti de jih morti šlo več f cerkev k meši

Avatar
TUNČEK

Progress je napisal/a:

Kak pa kej z referendumom za zaprte trgovine ob nedelah ? Kak je zej s ten, če te naša beseda nič več v tote držove ne vala ? Te pa še košta teko.


Hitro se zmožejo in že vnapre rečejo, ke je referendom posvetovalni in jin je ne treba upoštevati lüdske odločitve. Politika je dostakrot pač K...A, ke lehko z nami dela kej če !

Avatar
MHA

Kdej lehko pretčasno glasüvleš? Da v nedelo delati moren :zavijac:

Avatar
zobl

MHA je napisal/a:

Kdej lehko pretčasno glasüvleš? Da v nedelo delati moren :zavijac:


ke se sekiraš, en glos gor al dol.
lehko bi še podočki spelali referendum, ka čemo ka cena 1 L bencina ne smi biti več kak 70 centof : :hahaha:

Avatar
TUNČEK

Glasüvle se lehko na opčinah ot četrtka napre. :jaaa:

Šteje fsoki glos !!!

Avatar
MHA

Ot prešjega četrtka, ali kumej od ot totega, ke še pride?

Avatar
Nela

TUNČEK je napisal/a:

Glasüvle se lehko na opčinah ot četrtka napre. :jaaa:

Šteje fsoki glos !!!



Jaz sem ze glasuvala, glih sem glasovnico na posto odnesla.

Avatar
MHA

V tujino tüdi pošilajo za referendume? Glih ovi pa Argentini, Ameriki vejo o čen momo mi referendum ja. :hjooj:

Avatar
Nela

Midva z Jernejon vedno dobima, dere je duma ke taksnega. Samo zodje cejte Jerneja vun spistijo, tepa se cemeri. :hehe:

Avatar
MHA

<u>Argumentiran pogled na Zakon o malem delu</u>

Toti zakon sploh ne slab. :a-a: Na linki so eni bistveni členi izpostavleni.

Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.