erof nedelja, 18. januar 2009 ob 12:57


Na zadnje urejal: erof, dne: nedelja, 18. januar 2009 ob 12:00

erof nedelja, 18. januar 2009 ob 13:27




erof nedelja, 18. januar 2009 ob 13:27




Na zadnje urejal: erof, dne: nedelja, 18. januar 2009 ob 12:45

erof nedelja, 18. januar 2009 ob 13:55




Jernej nedelja, 18. januar 2009 ob 16:11

Veselko Rožica Lačen Pijunca Prijatel .....napište kak se van zdelo.....!

http://www.belec-unikat.si/slo/component/option,com_akobook/Itemid,92/

Dejan nedelja, 18. januar 2009 ob 21:00

Preživili smo, blo je fejn. Eni so nan malo prehitro domu odišli, ka smo ne folgali rečti kakše besede več. Jesti, piti keko češ, muzike glihtak. Za naslednjič predlagan, ka do nan muzikoši s harmunikami zadosti Nasmeh Ka nemo elektrike trošili z disketami Hihihi

Vse ostalo pa se do viditi tü: http://www.prlekija-on.net/clanki/foto-obcni-zbor-in-srecanje.php

stajerc13 ponedeljek, 19. januar 2009 ob 12:04

Tamii je napisal/a:
hehe. Haha ja sei, al jas sem pod 18 stara oziroma mloda. Nasmeh vi pa ste že ziher vsi nad 18. Pomežik

tamii se bi lehko prišla,če glih še nemaš 18 let,,,
sen jaz bija na srečaji pa še tvoj stric sen tak ka bi brez skrbi bila bi te že jaz pasko meja
pa tudi domu bi te odpela...
lehko pa ti je žo ka nesi prišla je bilo strašno fajn..Veselko

prlek1825 ponedeljek, 19. januar 2009 ob 17:11

stajerc13 je napisal/a:
Tamii je napisal/a:
hehe. Haha ja sei, al jas sem pod 18 stara oziroma mloda. Nasmeh vi pa ste že ziher vsi nad 18. Pomežik

tamii se bi lehko prišla,če glih še nemaš 18 let,,,
sen jaz bija na srečaji pa še tvoj stric sen tak ka bi brez skrbi bila bi te že jaz pasko meja
pa tudi domu bi te odpela...
lehko pa ti je žo ka nesi prišla je bilo strašno fajn..Veselko


to če si mlodi še je teko bojše, sej smo rekli prleki ke treba mlode iskati pa spodbujati, sej na mlodih svet stoji!Nasmeh

MILAN ponedeljek, 19. januar 2009 ob 17:31

Juhuhu dobrodošli mlodi samo povete kej bi ardi pa bomo probali zrihtati

MILAN ponedeljek, 19. januar 2009 ob 17:34

Respekt opet momo novega člana keri trufi kdo je-pa ga poznate sigurno

prlek1825 ponedeljek, 19. januar 2009 ob 18:07

joj joj klumpa tak nisko pa še venda nesi opoNasmeh

Tamii ponedeljek, 19. januar 2009 ob 18:48

stajerc13 je napisal/a:
Tamii je napisal/a:
hehe. Haha ja sei, al jas sem pod 18 stara oziroma mloda. Nasmeh vi pa ste že ziher vsi nad 18. Pomežik

tamii se bi lehko prišla,če glih še nemaš 18 let,,,
sen jaz bija na srečaji pa še tvoj stric sen tak ka bi brez skrbi bila bi te že jaz pasko meja
pa tudi domu bi te odpela...
lehko pa ti je žo ka nesi prišla je bilo strašno fajn..Veselko


eee stric, drugeč pa bom prišlaaa. Haha Jezik ma res mi je malo žo, al bila sem malo bolana pa to, pa te nesen mogla.

Pepek z brega ponedeljek, 19. januar 2009 ob 19:54

Lüšno je bilo pa veselo, čiglih sen meja teko dela s totoj paperologijoj, ka sen preci toga zamüda...

Sen pa joko veseli, ka se nas je teko zebralo, pa ka je bilo tüdi nekej mlodih med nami...
po ten si vüpan trditi, ka Prlekije pa Prlekof nedo vničili...

je pa resen, ka bomo drügo leto mogli nekši gasilski dum v najem vzeti, da smo že zej meli skoro premalo placa...

prlek1825 ponedeljek, 19. januar 2009 ob 21:11

pepek za mlode je tak vse de pomalen tista tamara ki se zej neke na totem forumi vun vleče ke neje prišla je meni že skoron obečala ke de se nam pridružlaNasmeh

Klumpa ponedeljek, 19. januar 2009 ob 23:12

Lepo je blo,pa fajn smo se meli samo prekrotko ,ka bi se z vsakim lehko pospomijo pa tüdi kupico spijo.
Samo jos bi še k temo lepemo dodo veko zahvolo pa kapo dol lidem ,ki so to pripravili ...pa pospraviliRespekt
Prlek1825,že od negda so lidje pravili ,pa praf so meli ,ka človeka moreš ceniti po düši ne pa kakši vün zgleda.Jaaa Jaaa
Pepek samo neven če ti je toti pločo čanarino???

Zvončica torek, 20. januar 2009 ob 00:07

Sen se prehitro mogla posloviti....samo keko sen tan bila se mi je dopadnilo. Resen fejn ka se tak lehko družimo. Je pa resen že pri Milani malo preknap...glih smo notri pasali. Ka pa se mlodih tiče pa mislin ka še jih je dosti "na rezervi"

Dejan torek, 20. januar 2009 ob 00:46

Ja fejn nan je blo pa lepo je, ka se tüdi v živo gda pa gda srečamo, ka se ne glejamo samo prek totih škotel Nasmeh

Jas pa sen še zej oprava formalnost, fsakši ki je bija tan, je doba +10 ugleda pa medaljo v profil Nasmeh Ka de se vidlo, gdo so pridni bili Pomežik

stajerc13 torek, 20. januar 2009 ob 10:06

nejpret bi se lepo zahvolja za prelep sprejem pri Belec Milani...
bilo je enkratno-nepozabno...
pohvale organizatoron in vsen ki so bilo na kakšni način pomogali ka se je srečanje tak lepo začelopa tudi zaključilo..
mislin ka bom še večkrot priša,če de le prilika..
hvala vsen...tisti keri pa niso prišli pa je lehko žo..
tu si lehko neke slik poglednete...

http://picasaweb.google.si/home

Dejan petek, 23. januar 2009 ob 12:47

Evo članek iz cejtng Slovenske novice, datum 22. januar 2009:

Na sedežu Republike Prlekija
Künštni Prleki želijo s filmsko kamero posneti ter tako ohraniti stare šege in navade


Na izletniški kmetiji Belec v Železnih Dverih pri Ljutomeru je sedež Republike Prlekije. Tam je zasedal drugi občni zbor društva Künštni Prleki in tam je potekalo tretje srečanje Prlekija-on.net. Potem ko so premleli lansko uspešnost, so si naložili letošnje projekte. Za častnega člana so sprejeli glasbenika Alojza Grnjaka. Njegova pesem Železnodverska velja za prleško himno. Po uradnem delu je pozno v noč sledilo druženje Prlekov in Prekmurcev.

Roman Marič, znan kot Pepek z brega, je društvu zapel slavo v prleščini: »Künštni Prleki smo veseli in lüšni lidje, keri se trüdimo vesolni Sloveniji in celemi sveti pokozati, ka tü, f toti naši lepi Prlekiji, živimo lidje dobre vole in odprtega srco, keri dosti toga znomo, dosti momo in smo fse to priprovleni tolati z fsakšin človekon, keri f srci dobro misli.« Nadaljeval je z mislimi o spoštovanju prednikov. Na njihovo delo je zdajšnji rod ponosen, prav tako na njihovo globoko življenjsko modrost. Zelo radi se spominjajo, kako je bilo nekoč, kakšno je bilo tedanje življenje na tem koščku skope slovenske zemlje. Spominjajo se, kaj so Prleki delali, kako so se veselili in se imeli radi, kakšne so bile stare prleške šege in navade, kako so kljubovali oblastem, revščini in včasih tudi zelo muhasti naravi, ki so jo zavoljo tega spoštovali, z njo živeli in dihali. Vse spomine in narečje želijo Künštni Prleki posneti s filmsko kamero, da bi jih obvarovali, še preden bo čas za njimi zabrisal vse sledi. Potomcem želijo ohraniti živo podobo Prlekije in pravo domačo besedo prleškega človeka. Obenem bodo tako ponesli ime in lepote Prlekije v svet.

Oddaje Künštnih Prlekov so preproste, saj so nastale brez visokoletečih imen in strokovnjakov. S srcem narejene ponudijo nekaj več, kar pritegne občinstvo pa tudi daje moč in voljo ustvarjalcem za naprej.

Predsednik društva Milan Belec je dodal, da so se Künštni Prleki oprli malo na šalo in malo na resnično življenje pa najbolj na zdravo kmečko modrost. Tako so nastale nadvse zanimive oddaje, ki jih naredijo popolnoma sami, brez poklicnih scenaristov, režiserjev ali filmskih igralcev. Ker jih pač nimajo, naredijo vse sami po domače. Vsak prispeva tisto, kar najbolje zna. Tako ohranjajo spomin na lepšo plat mirnega življenja, preden je med Prleke posegla visoka tehnika, ki je vse spremenila.

Pri predsedniku Belcu je tudi sedež Republike Prlekije, ki so jo ustanovili 30. avgusta lani. Z njo želijo predvsem ohraniti kulturno dediščino, ki daje Prlekom njihovo pravo istovetnost. Za Republiko Prlekijo so se odločili po tistem, ko so jim odrekli pravico do lastne pokrajine.

Oste Bakal


Oste si je kar slike prisvoja, da pri vsaki sliki piše Foto: Oste Bakal. Ti ti barabin Nasmeh Pomežik

Pa še slike:







V galeriji pod Občni zbor in srečanje so malo večje resolucije.

Dejan petek, 23. januar 2009 ob 12:51

Pa še kak zanimivost cela stron iz Slovenskih novic na keri je bija objovleni članek. Poleg je gola baba Haha Hejho



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.