TUNČEK nedelja, 16. maj 2010 ob 13:00

Boklonaj za otgovor sen čisto zadovolen. Kaj se pa našega guče tiče pa je tak, da se v vskoki vesi malo drigačik guč, ka bogati naš svetovne jezik Prleščino.

Bodi pozdrovleni Pepek

TUNČEK nedelja, 16. maj 2010 ob 13:05

Mislin, ka smo praf veka držova, samo morja nemamo.

Pepek z brega nedelja, 16. maj 2010 ob 13:54

Mislec Mislec Mislec
Te pa bomo ga skopali...

optix nedelja, 16. maj 2010 ob 14:12

bomo skopali z bagron veko lukjo kak tri gajševska jezera, tepa de pepek pripela morsko sol na tovorjoki ka kipnemo notri por krot, z vodo kera nan zaj po zelezi smrdi mo zalili, in to je to.
Prleška copa cabana

Pepek z brega nedelja, 16. maj 2010 ob 14:29

Ploskač Ploskač Ploskač Ploskač Ploskač
Kopali pa bomo na bregi, ka bode se našo Prleško morje kaknejbole daleč vidlo...

Dejan nedelja, 16. maj 2010 ob 15:25

TUNČEK je napisal/a:
Ge pa se lehko küpijo tote cejtinge ?
Pa še nekaj - zakaj je ne bor malo člonkof napisanih v našen prlešken jeziki, da bi fse bole razmili?


Küpiti jih nemreš nigi, ker so brezplačne. Tak ka či te keri ge z jimi oženi za por evrov, to pomeni ka te je naforba Nasmeh
Dobijo pa se v Lotmerki v TICi al pa pri meni, lehko pa se pošlejo tüdi na dom. To momo pa še tak v plani, ka domo naročilnico sen gor pa v cejtngah bo. S ten ka se te pač ploča poštnina.

Pepek z brega nedelja, 16. maj 2010 ob 15:36

Ploskač Ploskač Ploskač
Tak se reče - pošlemo tüdi na dum.... Tiho Tiho Hihihi

MILAN ponedeljek, 17. maj 2010 ob 10:04

Vuuhuu lehko pa prpela ekipa za hitro posredovanje samo jesti ap piti dote za šest lidi pa je strvor rešena.

kosti28 torek, 15. marec 2011 ob 10:11

Kak je razvidno z gradiva za sejo OS 17. merca, bomo v občini dobili nove prleške cejtnge. Izdovala de jih občina, naslov pa naj bi bija " Prleški utrip". Cejtnge nej bi ureja petčlanski Uredniški odbor ( odgovorni urednik in štirje člani). Zanimiva sta 11. in 12. člen odloka, iz kerih se do viditi, ka bodo tote cejtnge preci politično poforbane, se de občina mela nadzor nad imenovojon Uredniškega odbora. Po predlogi Odloka bo odgovornega urednika predlogala županja, občinski svet bo imenüva 2 predstavnika, predstavnika Občinske uprave bode tüdi idoločila županja,
odbor bo meja enega zunanjega člana, kerega de tüdi določila županja. Glede na vse to se mi zdi, ka bode to bole hišni utrip.
Ka pa to pomeni za Prleške cejtnge!?

TUNČEK torek, 15. marec 2011 ob 10:26

Naše Prleške cejtnge naj ostonejo toke kak so, če se pa pojovla kakšo politično trobilo, pa nos to naj ne briga ! Vuuhuu

zobl torek, 15. marec 2011 ob 10:51

kosti28 je napisal/a:
Kak je razvidno z gradiva za sejo OS 17. merca, bomo v občini dobili nove prleške cejtnge. Izdovala de jih občina, naslov pa naj bi bija " Prleški utrip". Cejtnge nej bi ureja petčlanski Uredniški odbor ( odgovorni urednik in štirje člani). Zanimiva sta 11. in 12. člen odloka, iz kerih se do viditi, ka bodo tote cejtnge preci politično poforbane, se de občina mela nadzor nad imenovojon Uredniškega odbora. Po predlogi Odloka bo odgovornega urednika predlogala županja, občinski svet bo imenüva 2 predstavnika, predstavnika Občinske uprave bode tüdi idoločila županja,
odbor bo meja enega zunanjega člana, kerega de tüdi določila županja. Glede na vse to se mi zdi, ka bode to bole hišni utrip.
Ka pa to pomeni za Prleške cejtnge!?



mogoče do se prleški cajtnge ukinoli pa do uredniki in novinarji delali za "Prleški utrip"

Ivek torek, 15. marec 2011 ob 15:04

Prleške cajtinge mojo svojo uredništvo, "utrip" pa de pač meja svojo, ki de utripalo kak do mu rekli lastnikii. Či nehče ne ve kak se cajtenge delajo, te naj se f to ne opikovle.
Prlešeke cajtinge so neodvisne, zato ki je neodvisen lastnik , pa do takše še naprej.

MHA torek, 15. marec 2011 ob 15:35

Što pa te da pobudo totega utripa?

Dejan torek, 15. marec 2011 ob 16:16

Vse de jasno kak pa kej v naslednjih dneh.

kosti28 torek, 15. marec 2011 ob 17:20

Ivek je napisal/a:
Prleške cajtinge mojo svojo uredništvo, "utrip" pa de pač meja svojo, ki de utripalo kak do mu rekli lastnikii. Či nehče ne ve kak se cajtenge delajo, te naj se f to ne opikovle.
Prlešeke cajtinge so neodvisne, zato ki je neodvisen lastnik , pa do takše še naprej.


Sigurno, ka de uredništvo Utripa moglo " utripati"tak, kak bodo rekli lastniki. Lastnik pa de občina, kera de cejtnge financerala s penezi nos davkoplačevalcov, zato bi mogle po mojen cejtnge biti "uravnotežene", ka pa glede na način sestove
uredniškega odbora nedo. Kdo do si občinori sami financirali cejtnge, kak je to pri Prleških cejtengah,te pa naj "utripajo" kak čejo.
Opomba o opikovaji v neke, česa po tvojem mnenji nehče ne ve, se mi zdi neprotrebna in neprimerna, se je forum odprt za vse, ne samo za eksperte!

TUNČEK torek, 15. marec 2011 ob 17:25

Ivek je napisal/a:
Prleške cajtinge mojo svojo uredništvo, "utrip" pa de pač meja svojo, ki de utripalo kak do mu rekli lastnikii. Či nehče ne ve kak se cajtenge delajo, te naj se f to ne opikovle.
Prlešeke cajtinge so neodvisne, zato ki je neodvisen lastnik , pa do takše še naprej.


Prleške cejtinge mojo svojo uredništvo, Utrip, de pa meja svoje komandere in skos zadosta penes na zalogi kak to mojo toka propagandna glasila. Seveda do v jih pisali le tisti "posvečeni" "novinari" "posvečene resnice"... in to je sploh ne vožno kera opcija je na oblosti v opčini.

Dejmo lidje in nagučimo še drüge, da de čimveč naročnikof naših cejting !!!
To ja To ja To ja

zobl torek, 15. marec 2011 ob 18:55

Ivek je napisal/a:
Prleške cajtinge mojo svojo uredništvo, "utrip" pa de pač meja svojo, ki de utripalo kak do mu rekli lastnikii. Či nehče ne ve kak se cajtenge delajo, te naj se f to ne opikovle.
Prlešeke cajtinge so neodvisne, zato ki je neodvisen lastnik , pa do takše še naprej.


Ti verjetno veš kak se cejtnge delajo Nasmeh Hahaha Hihihi
Relativno je gnes definicija "nedovisni medij", mogoče na videz res zgledne nekaj neodvisnega, je pa ponavodi glih obratno, glovno ka množično lidje mislijo ka je nekaj neodvisnega.

MILAN torek, 15. marec 2011 ob 19:05

Mislec ZOBL-ZOBL mislin ka verjetno veš ke so tote cejtinge fes neodvisne
ali pa moš drgačišne podatke ?

zobl torek, 15. marec 2011 ob 19:15

MILAN, pa jas sen ne guča za Prleške cajgtnge ka so NE noedivsne, samo sen reka ka gnes den nasplošno teško najdeš neodvisne medije.

Ke se pa tiče Prleških cajtingov tan pa res nega nekšnih stvari napisanih ka bi bile politično obarvane, pa tudi tak naj ostonejo neodvisni kak so zaj.

Bojše ka se piše tak kak dozdaj "Hranjene ptic po zimi" ,"pravilna prehrana domačih živali - mačke" in podobne teme. Politike je že tak in tak preveč pa mislin ka ni potrebno v totih cajtngih pisati o jej.

Progress torek, 15. marec 2011 ob 19:42

Če glejan Jürjovško glasilo (občina Sveti Jurij ob Ščavnici), ki ga izdaja Občina niso politično obarvane cejtnge. O politiki piše zelo malo. Tak bi te nej bilo pri Utripu, če ne, te jih ne nücamo, mamo drugeh cejtng zadoste.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.